Stajnie w Warszawie i okolicach

KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 lipca 2010 18:00
Dzięki:-)
Już znalazłam, obejrzałam:-)
Byłam też na stronie tej Korony, ale z tego co wiem (?) tam nie ma pensjonatu.
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg652363#msg652363 date=1279222942]
Cytat z grona:
Uwaga na terenie powiatu Wołomińskiego, Legionowskiego w ostatnim czasie zginęło kilkanaście koni . Jeżeli możecie dajcie znać wszystkim właścicielom stajni aby zwrócili uwagę. W szczególności problem dotyczy małych stajni przydomowych. I niech nikt nie myśli że jak ma do stajni 50 metrów to nic mu nie grozi. Z Cisia powiat wołomiński wyprowadzono 3 ogiery i nikt niczego nie zauważył do stajni 20m.
Zwróćcie też uwagę na ciężarówki które kręcą się po okolicy które mogły by przewozić konie.

A tak swoja droga zastanawia mnie to jak mozna wyprowadzic po cichu 3 ogiery ze stajni?  🙄 u nas w stajni nie wyobrazam sobie tego, no moze jeden przeszedlby bezdzwiecznie.


Informacja o kradziezy w miejscowosci Cisie pojawila sie na SK. Zdarzenie mialo miejsce w czerwcu:
zawiadamiamy, że w nocy z 24.06 na 25.06 z gospodarstwa Pana Jana Rucińskiego w miejscowości Cisie gm. Dąbrówki, powiat wołomiński skradzione zostały 3 zimnokrwiste ogiery. Skradzione konie to: * Grilanus nr paszportu 616010530020406 * Herod nr paszportu 616010530164606 * Jurand nr paszportu 616010660011899 W przypadku uzyskania jakichkolwiek informacji na temat skradzionych koni wlściciel prosi o kontakt telefoniczny pod nr 029 757-94-59 lub 0-29 742-72-73.
[/quote]

Właśnie rozmawiałam z właścicielem skradzionych koni. Kolejnej nocy skradziono jeszcze 2 kobyły w Izabelinie. Powinnam jeszcze dziś otrzymać zdjęcia koni do wstawienia na forum. Konie skradziono najprawdopodobniej nie przypadkowo. Hodowca i konie były znane w środowisku hodowców koni zimnokrwistych.
załóżcie sobie na to nowy wątek, nie ma sensu, żeby taka poważna sprawa zginęła w Warszawskich stajniach.
Dziewczyny poszukuję nowej stajni, w której miałabym szansę rozwijania sowich umiejętnosci w skokach ale przede wszystkim w ujeżdżeniu. Ważne żebym mogła jeździć zawody na klubowych koniach. Interesują mnie okolice Piaseczna, Raszyna, Podkowy leśnej. Ja myślałam na Woltą, ale może wy znacie coś dobrego i możecie polecić?
Happiowa   córka grabarza
19 lipca 2010 15:59
Możecie coś powiedzieć o Łazienkach i Legii Kozielskiej?
Kucunio a Siekierki?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 lipca 2010 17:29
słuchajcie a dałoby radę w naszej wyszukiwarce dodać punkt do szukania "dojazd komunikacją miejską"?  😡
Może ktoś podrzuci coś o SKJ Koński Park- Wesołym Kopytku 😀 ???
Dzięki:-)
Już znalazłam, obejrzałam:-)
Byłam też na stronie tej Korony, ale z tego co wiem (?) tam nie ma pensjonatu.


Jak w Koronie rządził właściciel, to raczej nikt, kto lubi swojego konia, by go tam nie zostawił, chociaż taka możliwość była za 1000 pln 🤔  Właściciel miał zerowe pojęcie o koniach, stajenny podobnie. Stajnie nie za czyste, brak infrastruktury dla konia i jeźdźca (jeden malutki padok, były większe tereny, ale konie i tak nie były tam puszczane, bo nie było ogrodzenia, brak porządnej siodlarni, miejsc na sprzęt, łazienki itp.). Za to jak powstała hala, to cena za postawienie tam konia wzrosła do 1500 pln.
Jakie warunki są obecnie-trudno powiedzieć. Stajnia jest chyba nadal  nastawiona na rekreację.

Wilanowska jest już otwarta-ładna, dwupasmowa 😅 Dojazd z Wilanowa stał się łatwiejszy.
Koniarka28, nie byłam tam nigdy, ale obiło mi się o uszy, że nie ma to miejsce dobrej opinii.
Koniarka,
NIE NIE I JESZCZE PO 100KROĆ NIIIIEEEEEEEEE!
sej NOŁ tu wesołe kopytko
A co jest nie tak z tym Kopytkiem? (poza nazwą  :hihi🙂

Byłam tam raz jak rozglądałam się za pensjonatem (z 1,5 roku temu) i jeśli chodzi o tzw pierwszy rzut oka wszystko było ok.
a ja od 3 miesięcy stoję w laszczkach.....czy kopytko takie wesołe? hmmm dla mnie nie za bardzo
KuCuNiO   Dressurponyreiter
20 lipca 2010 12:20
Właśnie byłam na stronie stajni siekierki i w sumie nawet ciekawie to wygląda, ale chyba nie do konca spelnia moje oczekiwania🙁
Zaczynam wątpić, że cokolwiek znajdę..
kucunio-
a tak z ciekowosci spytam- dlaczego wykluczylas Aldragho?

Ogryzek-
hmm wlasciwie to zalezy czego szuka koniarka-jesli pensjonatu- przyznaje ze nie mam pojecia ja kto wyglada. natomiast jesli chodzi o poziom 'nauczania', konie itd-czyli to co mialam okazje ogladac gdy Kopytko mialo inna siedzibe-dla mnie porazka.
A możecie coś dokładniej??? Czemu nie???
kochaaaani, pomocy! szukam w okolicach Wawy (w okolicach, nie 100km od 😀 choć jak będzie taka potrzeba to i tyle przejadę) taranta, najlepiej cętkowanego do sesji zdjęciowej w stylu Pippi Langstrump 😀. of kors przyda się też właścicielka, która zapozuje razem z podopiecznym 🙂
Jak byś nie znalazła takiego taranta to ja mam klacz siwą w centki, ostatecznie może robić za taranta, ale ci nie zapozuje! Ale moja sąsiadka ktora też zajmuje się końmi ma długie rude włosy i podobna jest do pipy. Ale trzeba było by do niej zadzwonić więcej info na meila bhdemeter@wp.pl
kochaaaani, pomocy! szukam w okolicach Wawy (w okolicach, nie 100km od 😀 choć jak będzie taka potrzeba to i tyle przejadę) taranta, najlepiej cętkowanego do sesji zdjęciowej w stylu Pippi Langstrump 😀. of kors przyda się też właścicielka, która zapozuje razem z podopiecznym 🙂


w stajni Palamo mają takie dwa http://www.palamo.pl/
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 lipca 2010 14:28
ja mam w centurionie, w watku rekreanta masz bush siedzaca na koniu ktory jest idealny, jakies 4 strony do tylu.

edit, znalazłam... 8 stron do tyłu, nawet smiejemy się w stajni, że Randzia to koń, któy został zabrany Pipi
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,14622.msg650648.html#msg650648
KuCuNiO   Dressurponyreiter
20 lipca 2010 15:47
Ze względu na dojazd przede wszystkim, nie chce się przedzierać przez puławską:-)
W stajni Sobieskich w Zyrardowie rowniez jest tarant Odys (w rekreacji), ma cudowny charakter  🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
20 lipca 2010 20:13
MsCarmen, do Patataja wrócił z Dziubieli Buńczuk - też tarant.
To co ? powie ktoś coś dokładniej o tym Wesołym Kopytku??? 😉
szukasz pensjonatu czy miejsca gdzie bedziesz jezdzic na koniach rekreacyjnych?
To drugie- chce jeździć na koniach 🙂
Jeśli chodzi o rekreacje to uważam że jest duzo więcej miejsc w których lepiej byś się nauczyła ale nie w Wesołym Kopytku. P. Klaudia jest kobietą dosc specyficzną, nie potrafi przekazać wiedzy. Nie wprowadza żadnych ćwiczeń rozluźniających konia, po prostu stęp, kłus, galop i do widzenia. Przygotowywałam się u niej do odznaki i jednym słowem porażka. Ja nie polecam. Takie jest moje zdanie, nie wiem jak reszta osób.
lostak o ja cię, mrał (-: mało pipowaty, bo tamten był cały w kropy, ale już znalazłam modela. a z nim też chętnie się pobawię 😍

Lanka_Cathar z Patatajem to ja nie chcę mieć nic wspólnego, ale dzięki za info 😀
Jakiego modela wybrałaś? 🙂
koniarka,
jest tak jak dolinka pisze- Klaudia jest maaarnym  nauczycielem.. pisalam to juz wczesniej..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się