Bryczesy

Pytanie do specjalistów (Dramka :oczy2🙂: czy dałoby się np. po takim zdjęciu

określić co to za model bryczesów (wiem, że pikeury)?
Pewnie dlatego ci do tej pory służą ponieważ zakładasz tylko na zawody, od czasu do czasu 😉

A pewnie tak 😁 Czyli użytkowane w ten sposób służą dobrze 😁
wendetta Śliczna kratka  😍

To jest starszy model PIKEUR (w katalogu podstawowym) RICARDA

Mam takie same i wyglądaja tak z przodu:
pikeury- 6 m-cy uzytkowania
eurostar- 2 lata uzytkowania*
fairplay- 12 m-cy (!) uzytkowania*

* codziennego

Pikeury to straszny szajs:/ teraz wypatrzyłam pewne Cavallo- jak z ich wytrzymałością? jak nie one, to które bryczesy się nie rozpadną po połowie sezonu?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
20 lipca 2010 12:24
Ja jestem bardzo zadowolona z Cavallo. Są wytrzymałe a jednocześnie sprawiają wrażenie delikatnych, miękkich i przyjemnych do chodzenia.  Nie to co Fair Play (bardzo sztywne są i nie wygodne:/)
Dance of Devotion ale co Ci się z nimi porobiło? ja mam kilka par pikeurów i fakt, używam ich na zmianę,ale nic a nic się z nimi nie dzieje i dalej wyglądają jak nowe. Mam też 3 pary cavallo i jakość jest wg mnie porównywalna
Fair Play są okropnie niewygodne i sztywne- teraz mam chyba jakies Global czy coś- one są porównywalnie niewygodne, ale długo je docieram- wlasnie po roku uzytwkowania kolejne zajechałam (zawsze się robią dziury na kolanach, we wszystkich bryczesach)

Na pikeurach mam piekne zmechacenie na kolanach, gdzie juz jest dziura. Zaraz na poczatku poszły szwy na lejach. Poza tym są dość wygodne, ale z prania na pranie są co raz mniej czarne.

Zeby było smieszniej, tez uzywam bryczesów na zmiane, ale mimo to zazwyczaj nie starczają mi na długo, pomimo dbania o nie. Wlasnie musze kupic kolejne pary i zastanawiam sie czy nie ma jakis "super odkryć" w dziedzinie bryczesów, bo raczej nie obserwuję rynku 😉
wg mnie absolutnie nieśmiertelne są euro-stary,ale takie najzwyklejsze z prążkowanego materiału
mialam takie prazkowane! wytrzymaly najdluzej, jezdzilam w nich dopoki nie zrobila sie z nich siatka- zajelo mi to moze z 2-3 lata. Jednak przy 4 godzinie w siodle w upale potrafily odparzyc. Da sie je jeszcze kupic?
kupiłam niedawno w Mustangu takie białe za jakieś 160 zł, więc czarne na pewno są do zdobycia
DanceOfDevotion Moje pikeury wszystkie wyglądają jak nowe. Jestem ciekawa jakie masz te pikeury i skąd..

Rzeczywiście prążkowane eurostar nie do zdarcia..ale dziekuje nie chce nawet za darmo.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 lipca 2010 14:20
mam jedne prążkowane ES i mają już kilka ładnych lat...mimo,że są jasno beżowe,po każdym praniu wyglądają jak nowe 🙂

cavallo przetarły mi się...pikeury mam około roku - jedne konkursowe,więc używane żadko,drugie cindy używane wymiennie z ES jeans...wszystkie w stanie idealnym...

no i te premium - Dramko - nadal zapominam je zmierzyć 🙁
Rzeczywiście prążkowane eurostar nie do zdarcia..ale dziekuje nie chce nawet za darmo.


Jak na razie są to moje najlepsze bryczesy, chociaż zgodzę się, że mogłyby być trochę bardziej oddychające latem.
A na lato kupiłam sobie bryczesy z angielskiego Tesco za 10 funtów - taniocha zrobiona ze zwykłej, cienkiej bawełny, ale są wygodne i nieźle się sprawują. Ogólnie bryczesy z lejami podobają mi się wizualnie - jak dla mnie, świetnie wyglądają (i wyszczuplają) bryczesy z ciemniejszym lejem. Ale po kupnie Daslo i Kyronów oraz przymiarce Fair Playów jakoś odeszła mi ochota na pełny lej...
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
20 lipca 2010 14:45
ja mam dwie pary Fair Play'ów i je uwielbiam 🙂 na początku były sztywne to fakt jedne zmiękły po kilku jazdach a drugie od razu wrzuciłam do prania z lenorem i były mięciutkie, użytkuje je od ponad roku.
bajaderka-zorro a zdradź jaki model?  😉
ja miałam te zielone w krateczke...to był mój skarbek... 😁 ale po paru miesiącach sie przetarły....  🤬
a paragon zniknął... 🙄
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
20 lipca 2010 17:24
bajaderka-zorro a zdradź jaki model?  😉
ja miałam te zielone w krateczke...to był mój skarbek... 😁 ale po paru miesiącach sie przetarły....  🤬
a paragon zniknął... 🙄


model kaja
"Ale po kupnie Daslo i Kyronów oraz przymiarce Fair Playów jakoś odeszła mi ochota na pełny lej..."

Nie dziwie Ci się  😁

Pikeur,Cavallo i Euro-star mają lej który dopasowuje się do ciała i to chyba główna zaleta.

Ktoś ponieważ te PRIME są zaniżone możliwe że masz rozmiar 38.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 lipca 2010 20:48
Dramka, na 100% mam 36,bo moja psiapsióla kupiła 38 i to były jedyne egzemplarze 😉
wendetta Śliczna kratka  😍

To jest starszy model PIKEUR (w katalogu podstawowym) RICARDA

Mam takie same i wyglądaja tak z przodu:

moje wyglądają tak samo, chociaż zdjęcie żadnego nie mam (na którym by było coś widać)
Dzięki wielkie :kwiatek:
A orientujesz się czy są jeszcze gdzieś do dostania? Model na pewno stary 😁
Rozmiarówka jest jaka zawyżona? Bo na metce widnieje rozmiar 34 i tylko w łydkach są delikatnie przyciasnawe, a normalnie noszę 38 i to od niedawna 😉
Ktoś Pisałaś wcześniej o białych 38 ale widocznie pomyliłam z PRIME.

wendetta Rozmiarówka nie jest zawyzona. Są szersze w udach i biodrach. Można dostac na E-bay. Jeżeli wstawisz fotke metki to powiem czy to rzeczywiście 34..
A co w tym dziwnego, że bryczesy używane codziennie po roku się rozwaliły? Ja ubieram na zmianę jakieś 10 par i dlatego wszystkie się trzymają.. Dlatego najlepiej mieć już 3 pary, to jak to rozłożymy to wyjdą nam 3 lata  😂

Dla mnie szit najgorszy to master jang, te leje są tragiczne, bryczesy po 1 praniu wyplowiały, nowak center to przy tym cud!
Bryczesy nie są z kosmicznego materiału..to tylko dalej spodnie..

A że ktoś jest gotowy dać 600zł za spodnie  🤔wirek:
Dramka ale co Cię tak dziwi? Nie cały świat zaopatruje się na re-volcie, a ludzie jeżdżą w pikeurach prosto ze sklepów. Gdzie tu coś dziwnego?
Nie wiem o co ci chodzi.. 🤔

Nie tylko na re-volcie można kupić taniej pikeury.. 🙄
Chodzi mi o to, że  Twoje wypowiedzi sugerują, że jak ktoś kupi bryczesy za 600 zł to jest conajmniej niespełna rozumu
Nie  🙄 Miałam na myśli że osoba kupująca bryczesy za 600zł powinna nie myśleć że są niezniszczalne.

Jakbym nie miała co robić z kasą to też bym kupowała bryczesy za 600zł.. 😁

Mi jeszcze nic się nie stało z bryczesami pikeur, oprócz jeden zepsuty zamek. Miałam tylko złe doświadczenie z fair-play, lej się zmechacił i kolor wypłowiał.
Ja akurat miałam pecha do Cavallo. Materiał dosłownie rozlazł się przy leju, więc nawet nie było jak tego dobrze naprawić. ES oczywiście super, ale w moich prążkowanych jeździłam latem tylko raz i nigdy więcej nie mam zamiaru próbować. Natomiast nie oczekujmy cudów, moim zdaniem na upały nadają się wyłącznie te bryczesy, które mają duży udział bawełny. I tu bardziej niż rewelacyjne są Pikeury od Dramki - mają pełny lej a i tak w tych upałach jest mi komfortowo. Z kolei zimą po prostu może być w nich zbyt chłodno, ale trudno, żeby jakaś rzecz była idealna na każdą porę roku.
Na lato - materiał micro plus 2000  😎

na zime - soft shell pikeur  😍 marzą mi się..
cyntia   Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda...
21 lipca 2010 21:53
Dotarly do mnie moje KINGSLANDY JESSICA  😅
czy to fatum ja sie pytam?

po PIERWSZYM praniu poszła rdza od zamka w kieszeni w nowiuteńkich, białych pikeurach... no niech to szlag

da sie cos z tym...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się