ciąża, wyźrebienie, źrebak

ja dopiero jutro zawoze swoja 3 klacz do ogra... czekalam na ruje i nic :/
moje wszystkie pozne niestety...
co do krycia-
klacz po Orkisz z matki Lorison xx zostala pokryta Conte Grosso- 2,5 mies
mamuśka rudego- My will kwpn z matki po Cisoń pokryta Placido- dopiero 2 tyg o ile zaskoczyla...
teraz kryje Cornet Obolensky na Althoff og. Le Mistral
A ja się bardziej cieszę na przyszłoroczne źrebaki- hucułki. Te już są i mi się obyły, a z huculskimi jeszcze nie miałam do czynienia.
Azbuka my czekamy również na 19 (jutro) ma termin ale ten okres oczekiwania to chyba najgorszy z calej ciazy jest...
Mój mąż powiedział mi przed chwilą że jak mnie nie było w domu to nasz 16 miesięczny wałach skakał na swoją matkę . Nic bym w tym dziwnego nie widziała gdyby on nie był wałachem . Młody  był mocno podniecony i usilnie celował w srom swojej matki. Po pewnym czasie zrezygnował i jak zeskoczył z matki to dostał od niej z dwóch nóg tylko zastanawiam się czemu tak późno.
Spotkaliście sie z czymś takim kiedy kolwiek?
Czy źrebna kobyła pozwoliła by sobie na coś takiego?
Dlaczego klacz tak późno zareagowała?
kaloe nie wiem, bo baby są głupie. Moja źrebna a cały czas jakby w rui była, nastawia się wałachowi, wścieka się, niedawno też miałam sytuację, że uciekł z padoku 1,5 roczny ogierek i chciał skoczyć na nią,a ona byłą chętna 😵 Ja mam pytanie: Do którego miesiąca można jeździć na źrebnej kobyle i jak ciężki może być trening?
Bischa   TAFC Polska :)
19 lipca 2010 18:40
kaloe a kiedy ów młodziak był kastrowany przed tym zdarzeniem ? To może mieć znaczenie - mogły nie do końca "wyparować" hormony .
Młody był kastrowany w pierwszym tygodniu kwietnia,czyli mineło ponad trzy miesiące.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lipca 2010 16:43
Mój kastrowany półtora roku temu.
W zimę zdarzało mu się jeszcze skakać na grzejące się kobyły. Teraz już jest spokój.

To strasznie długo wietrzeją hormony chłopca 🤣
.
Chciałabym przedstawić wszystkim moją królewnę urodzoną dzisiaj około 6 rano🙂

EUFORIA:


Prześliczne maleństwo, gratulacje ! 😅 Ale fajnie, że masz to juz za sobą. ja ciągle czekam.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 lipca 2010 19:59
pamelfa, Ale śliczna panna! Będzie w przyszłości podbijać serca 😍
Vanilka dziękuję pięknie za odpowiedź, tak myślałam właśnie, ale wolałam się upewnić :kwiatek:

Pamelfa piękna klaczucha z niej, niech się zdrowo chowa 😀
dziękujemy ślicznie!!!

Azbuka będzie wszystko ok! trzymam kciuki za udane rozwiązanie moje dzisiaj było totalnym zaskoczeniem🙂
Pamelfa mnie strach oblewa jak pomyślę o porodzie, boję się, że źrebak bedzie za duży. Siwa ma brzuch ogromny  😲 ale nadal nie zbudowała wymienia.
Euforia to piękne imię, ja tez bedę wybierać na E. Właśnie miała być Euforia, albo ... Eden  😉
Hanowerka, ja jeżdżę na siwej choc jest w wysokiej ciąży. Od początku ciąży chodziła normalnie na jazdy, ale bez skoków, takie tuptanie ujeżdżeniowe, tereniki.
Teraz tylko stępuję, choć siwa chce szybciej i więcej  😁 Nasza wet powiedziała, że to bardzo wskazane, tym bardziej, że od początku ciąży chodziła na jazdy.
Śliczności- chyba nigdy nie widziałam karego źrebaczka

A to nasze majowe pociechy




Śliczne

Mam pyt. Ile może kosztować USG ? ok ilu ?

Azbuka :kwiatek:

Floresta ja zapłaciłam 40 zł z całą wizytą plus dojazd, a wet miał do mnie jakieś 25 km w jedną stronę 😲
Śliczne

Mam pyt. Ile może kosztować USG ? ok ilu ?




ja nie wiem, bo u nas zawsze było coś ponadto. Ale ok 50 mi się wydaje.
Ok dziękuję  😉
pamelfa gratulacje i uznanie za szybkie nadanie imienia ,Ja jeszcze się zastanawiam  😡  

Moja dzisiaj pierwszy raz ze stadem była ,bo mamusi nie chciało się siedzieć na wydzielonej łące i uciekła do stada ,wszystko było dobrze jutro już idą wszystkie razem  😅  Źrebaczek już nie opuszcza matki i jak na razie jej pilnuje .



Mam pytanie ,kryłam klacz już 3 razy co 2 dni a ona jeszcze ma ruje jutro minie już tydzień ,nie wiem co robić dalej kryć co 2 dzień aż nie odbije ogiera czy zostawić ją .Mąż twierdzi że jej się spodobało  😁  Ostatnio ta klacz porwała źrebaka i nie chciała go oddać matce broniła go jak swojego ,nie wiem co jej odbiło.

marysia550 ale już duże i pięknie rosną
U nas w świadectwie krycia z przerażeniem odkryłąm, że klacze były kryte 6 razy co drugi dzień
Moja klacz co się oźrebiła była tylko raz kryta potem odbiła , ta druga klacz, normalnie pierwszy raz się z tym spotykam nonstop chce ogiera  👿 
Jak tak dalej pójdzie to zajedzie mi ogiera  👿 
monia mi się wydaje, że wystarczy, przeciez to też dla niej jest obciążenie fizyczne i psychiczne. Moja była sztucznie unasienniana 3 razy, zaskoczyła, potem miała objawy rui, teraz jest około 3 miesiąca i też czasami wykazuje.

Marysia chyba trochę przegięli? 🤔wirek:
hanoverka- klacze były zawiezione do ogiera i tam zostawione. Jedna była kryta 6 razy, druga 4 chyba. MOże u hucułów to norma- nie wiem. W każdym razie skutecznie
montana   małopolskie
21 lipca 2010 21:18
wow, kara klaczka, cudeńko ! jakiej maści są rodzice ? gratuluje

U nas USG 30 zł od klaczy, ale zawsze badamy kilka sztuk
klacze kryjemy co 48 godz, potem co 36, czasem wychodzi nawet 6 skoków
Normalnie w naturze ogier kryje ile się da i tak my puszczamy co drugi dzień żeby ich nie obciążać ,nie znam tej klaczy bo mam ją od zimy i puszczałam ją już dwa razy i nie zaszła ,teraz jest 3 raz jak ją dopuszczam .Jak teraz nie zajdzie to już tylko wet nas ratuje .Zależy mi na tej klaczy bo ma super papier i 82 punkty .
Bischa   TAFC Polska :)
21 lipca 2010 21:52
pamelfa
Mam pytanie ,kryłam klacz już 3 razy co 2 dni a ona jeszcze ma ruje jutro minie już tydzień ,nie wiem co robić dalej kryć co 2 dzień aż nie odbije ogiera czy zostawić ją .Mąż twierdzi że jej się spodobało  😁  Ostatnio ta klacz porwała źrebaka i nie chciała go oddać matce broniła go jak swojego ,nie wiem co jej odbiło.



Ja bym nie ryzykowała i zrobiła USG . Jeśli zarodek zapłodniony już się zagnieździł kolejne skoki mogą wywołać poronienie . Tak nam mówili na zajęciach .
Pamelfa gratuluje!!!  😅 przepiekna dziewczynka  💘  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się