Konie hodowli SK Plękity

Jejkuu Rituńka, dziękuję Ci bardzo Cejloniara  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Kochane konisko.


Pozdrawiam Cię  💃


A poniżej zdjęcia Rita i ja na Hubertusie w 2009 (Rita w czerwonych owijkach na przednich)
Matka mojego konia jest hodowli SK Plękity.

Silencja wlkp

O: Elpar xx
M: Syga wlkp

Ma ktoś może jej zdjęcia?


Ja jestem nową właścicielką Silencji, przesyłam jej zdjęcie
Byłam w Plękitach pod koniec zeszłego roku, nie wszystkie konie są na sprzedaż 🙄 
Na pewno większość z nich zostanie ze względu na dopłaty do pastwisk. A w stanie są opłakanym. Na pastwiskach chodzą normalnie. Kopyta faktycznie tragedia, niekorygowane , co spowodowało większośc paskudnych krzywizn .... Faktycznie jest trochę wałachów, w tym nawet ciekawe. Konie prywatne, które tam stały- w kondycji idealnej.
Witam bardzo serdecznie  😀
jeste mnowa uzytkowniczka waszego forum, a zalogowalam sie poniewaz zainteresowal mnie wasz temat🙂


Otoz posiadam walacha z Plekit jest nim kon ARNO po ARMIA i ELPARxx
skarogniady konik o lagodnych oczach urodzil sie w 1995r.
swietny skoczek,chociaz jak go kupilam mial wtedy 3,5 roku bylbardzo zaniedbany
mial grzybice, zebra wtstajace, i uraz psychiczny. oprocz tego byl pokaleczony
nie dowiedzialm sie co sie z nim stalo ma wielka blizne na zadzie i lopatce.

Bal sie wszystkiego najbardzej oglowia, cuda tam z nim robili.
Do dzisiaj mam problem z oglowiem, ale cala reszta odeszla w niepamiec, jest to wspanialy towarzysz
i jednoczesnie zapewniam mu dozywocie, kocham tego konia.

Mimo wszystko po swoim "dziecinstwie" jest bardzo lagodny nie gryzie i nigdy nie kopnal,

Jesli macie jakies pytania odnosnie jego przodkow lub samego konia to pytajcie bo chetnie odpowiem.
A moze ktos pmieta go jako malego konika lub na nim jezdzil 🙂

Pozdrawiam wszystkich 🙂

W związku z kolejnym, usuniętym postem, proszę zapoznać się dokładnie z regulaminem.
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Na 3 dni z powodu za dużych zdjęć.
Na tydzień z powodu ignorowania próśb moderatora.
Łącznie ostrzeżenie na 10 dni i kolejna prośba o zapoznanie się z regulaminem forum w celu uniknięcia kolejnego ostrzeżenia.
[/center]
Edit
Edit
Remedioss   2* Parelli Professional
05 lutego 2010 15:53
Miałam konia ponoć urodzonego w Plękitach.
Od Partycja/Part  po Antrakt /Araks xx

Czy taka matka była w Plękitach i czy ten Ogier tam krył?
SIEMANKO JA MIESZKAM W PLĘKITACH MÓJ TATA PRACOWAŁ TAM PRZEZ 35 LAT A JA OD MAŁEGO TAM PRZEBYWAŁEM  ZNAM WSZYSTKIE KONIE KTÓRE SĄ NA ZDJĘCIACH TERAZ JUŻ NIC TAM NIE ZOSTAŁO JESTEM TYLKO RUD SYF  NIC WIĘCEJ CZASY TEJ STADNINY MINĘŁY ALE TO WINA OBECNEGO WŁAŚCICIELA BO MOŻNA BYŁO Z TEGO ZROBIĆ COŚ PIĘKNEGO A TERAZ WSZYSTKO SIĘ ROZSYPUJE
Witaj BORYN21  :kwiatek:
Masz racje, z tak pięknej stadniny mogłoby być coś pięknego i pożytecznego dla polskiej hodowli, ale niestety... teraz tylko wielka strata i smutek. Polacy nie doceniają tego co mają 🙁

p.s. Czy możesz coś więcej napisać o klaczy RITA po Arak? Przyworząc ją z Plękit nie wiedziałam o niej nic, ale dzięki kilku miłym osobom z tego forum wiem o Ritce nieco więcej, jednak na 20 lat jej życia to tylko kropla w morzu tych informacji 😉
Witam,
szukam informacji o klaczy Polla hod. SK Plękity. Nie znam rodowodu,klacz ma 20 lat. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?
Hendi   Kara księżniczka
17 maja 2010 21:37
Ja mam klacz o Plękickich korzeniach od Armii po Szewron. Cudna kobyła, mam od niej teraz 2 miesięcznego źrebaczka. Szkoda koni w tych Plękitach. Ktoś z was ma moze jakieś zdjęcia Armii?
Aleksandra chętnie zobaczę Arno na zdjęciach.
też miałam okazję pojeździć na koniach ze SK Plękity.

najwspanialszym i najważniejszym była siwa Galba od Gaffa po Pumpers.
http://www.allbreedpedigree.com/galba6. Niestety moje umiejętności nie były wówczas wystarczające, nie dawałam sobie z nią rady i do kupna nie doszło. Galba była dość temperamentna, zbyt wrażliwa dla młodego, nieco nerwowego jeźdźca  🙁 Mimo to, mam do niej ogromny sentyment i nadzieję, że znalazła kochający dom.  💘

oprócz niej w stajni była jeszcze (i pewnie nadal jest) kasztanka Segowia (od Sewilla po Pigmalion). Kobyła była po prostu idealna - chodziła pod dzieciakami, wielu oddawało na niej swe pierwsze skoki,  rodziła bardzo udane (szczególnie ogierki) źrebięta. Po prostu marzenie każdego hodowcy, prowadzącego działalność rekreacyjną  💘

Poza nimi były jeszcze hodowlane : Barka (po Wiadukt), Woluta (po Mangan) i Acosta (po Horyń) , ale nie pamiętam czy były z Plękit, Nowej Wioski, czy też Rzecznej  😡


Acosta 100% Nowa Wioska, przynajmniej ta po Horyniu.
Ja miałam do czynienia z wieloma końmi z SK Plękity, pierwszy to niezapomniany Sabat (Bard-Saba)- na którym zdobywali szlify Z.Talarczyk, i Mietek Zagor, był póżniej Celibat ogier z SO Starogard Gd. (Czersk- Cecora po Cekin), Pigmalion (Arak-Plejada po Bard),który ładnie się zapisał w mojej hodowli dając mi świetną matkę Andorrę,Sicz z SO Łobez i wiele innych, ale najbardziej w pamięci, utkwiła mi klacz, którą wybraliśmy razem z rodzicami pewnego juniora. Była to najpiękniejsza i najlepiej ruszająca się półkrewka, jaką w życiu widziałam nazywała się  Sata (Arak-Samba po Bard),,,klękajcie narody".Stała w mojej stajni przez 2 lata. Potem poszła do innej stajni, potem ją zamienili za holsztyna.
Cale szczęście, klacz trafiła do Niemiec, gdzie nowa właścicielka używała ją do WKKW. Co z nią teraz jest? Nie wiem, jeżeli żyje to ma 21 lat
napisałam i nie przeczytałam wcześniejszych postów - wiec kasuje
chodziło jedynie o to ze szkoda iż tamtejsza hodowla upadła
byłam tam w 2006 r. i to co zobaczyłam przeraziło mnie
konie nie przedstawiały żadnej wartości hodowlanej jak dla mnie - SZOK
mam wałaszka http://www.bazakoni.pl/horse_109924.html
Wnuka konia, który ponoć został wyhodowany w SK Plękity. Mianowicie chodzi mi o konia Gem(1990) po Anonim(SK Posadowo) i Gala(1981) róznież SK Plękity.
Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje o ogierze Gem?
Prosze o pomoc
witam, konie hodowli SK Plękity mają wypaloną 27 tak? Ja szukam jakichkolwiek informacji o  koniu, (pisalam juz na wątku o paleniach) i mam pytanie : czy w tej stajni są jeszcze jakieś księgi hodowlane ? Możliwy byłby do nich dostęp? Pozdrawiam.
Witam ,szukam wszelkich informacji o ogierze Al Pari po Elpar.Może ktoś go zana,ma fotki,cos o charakterze i potomstwie.Z góry dziekuje
ponawiam pytanie  🙂 chciałabym zidentyfikować konia po paleniach, w jak mogę skontaktować się z kimś ze stajni kto by mi w tym pomógł ? Z góry dzięki  🙂
Szukaj kontaktu z Panią Wandą Szyldak, najlepiej wejdź na stronę trakeniarzy, może ktoś Ci tam pomoże, ewentualnie, telefon do PZHK,i pytać się kto wtedy, a wtedy prowadził księgi.
Szyldak to wieś koło Ostródy. Nazwisko Pani Wandy brzmi z pewnością inaczej. Nie napiszę, bo nie mam 100% co do pisowni ale z pewnością nie Szyldak.
Pani Wanda ma na nazwisko Schillak i pracuje teraz w stadninie koni Damisu http://www.konie.damis.pl/oferta.htm
leva-tywa jeśli koń którego chcesz zidentyfikować ma więcej niż 5 lat to próbowałabym się z nią skontaktować. 
O ....,przepraszam Panią Wandę :kwiatek:, brzmi podobnie, ale pisownia inna. Jeszcze raz wielkie przepraszam, :kwiatek: skontaktować się jednak warto.
dzięki  :kwiatek:  jak już uda mi się go zidentyfikować to się pochwale 😉
szukam kontaktu z ludźmi jeżdżących w latach 90 w plękitach
jeździłem na szubie rebelii całe dzieciństwo w  spędziłem wszystkie konie bez względu na imię były cudowne a wiecie dlaczego bo piecze nad nimi miała pani Wanda i pan Leon pamiętam jak na Arditi Piotrem skakał syn świętej pamięci pana Leona na Razurze jako 14 latek skoczył przeszkodę 180 cm . A co tam się dzieje teraz łzy cisną mi się do oczu . Przejeżdżałem koło  dwa tygodnie temu nie miałem odwagi tam zajechać . Mojego tata firma  w latach 70 zmieniała tam instalacje elektryczną i wtedy zakupił pierwszą klacz o imieniu aspiryna niestety musiał ją sprzedać . w latach 90 ja pojawiłem się  . Do końca życia zachowam w pamięci obraz tętniącej życiem stadniny
mariuszg19 -  Ja się w tych latach kręciłam po Plękitach  😀.Za Łagowskiego i Kubickiego. Nie Arditi , tylko Ardili  😉. Z koni pamiętam jeszcze Malajkę , Jorubę, Lamę (Dzidzia na niej jeżdził),Sawanę Hasana, Ratę, Dzikuskę ,  Cyrenajkę , i jeszcze parę innych...
Na mnie wołali Siwa  😁.
figaro2046  byłaś tam może ostatnio? Są tam jeszcze jakieś konie? Jaki charakter miała klacz Rata i jak chodziła pod jeźdźcem? To babka mojej Rity po Arak od Ratyna 😀
trakenka - Rata - sliczna duża , ramowa kasztanka.Odmiany pod sam nadgarstek na wszystkich czterech nogach , łysina. Miałam wtedy  ,,fazę " na kasztany i Rata była koniem moich marzeń  💘. Pod siodłem spokojna , zrównoważona . Byłam wtedy  ,,siusiumajtkiem" i konie z wyżej wymienionego zestawu (stajnia sportowa -2) dostawałam  pod tyłek albo w nagrodę , albo zimą jak nie było komu ruszyć , co nie zmienia faktu iż byłam wtedy najszczęśliwszym dzieciakiem pod słońcem  🏇
W tej chwili  Plękity są rękach prywatnych , nie są nastawione na hodowle koni. Jest tam kilkanaście (dziesiąt ? ) koni prywatnych ale dokładnie czyich - nie wiem.
  mariuszg19 -Szubę  i Rebelie też pamiętam 😀. Stały w Nowej stajni (5?). A śląską Skarbonkę do woltyżerki pamiętasz ? A ktoś pamięta może Madohorę ?
figaro2046  byłaś tam może ostatnio? Są tam jeszcze jakieś konie? Jaki charakter miała klacz Rata i jak chodziła pod jeźdźcem? To babka mojej Rity po Arak od Ratyna 😀


Ja byłam. Są w Plękitach konie - nawet sporo. Czyje co i jak nie mam pojęcia.
[quote author=panterka-23 link=topic=10685.msg690282#msg690282 date=1283007257]
figaro2046  byłaś tam może ostatnio? Są tam jeszcze jakieś konie? Jaki charakter miała klacz Rata i jak chodziła pod jeźdźcem? To babka mojej Rity po Arak od Ratyna 😀


Ja byłam zimą i konie były nawet sporo. Nie wiem czyje. My jeździlismy na hali na koniach kolegi.
Hmm, mam tylko nadzieję, że nie ma tam koni cierpiących tzn takich które tylko stoją aby stać i wet nie zagląda do nich wcale. Mam nadzieję, że zostały takie sprzedane w dobre ręce. Prywatne konie to wiadomo, że źle raczej nie mają 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się