Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Czy ktoś ze Śląska kojarzy Agatę Siczek i może powiedzieć coś o jej umiejętnościach masażu?
Czy któryś z weterynarzy  z Kujawsko-Pomorskiego wykonuje zdjęcia rentgenowskie lub jest w stanie dojechać do stajni pod Bydgoszcza?
Pilnie potrzebuje namiary.
Michał Borowiński Wągrowiec
Piotr Stachowiak Gniezno
obaj jeżdżą w tamtą strone, namiary w WAŻNYCH TELEFONACH
więcej kontaktów na PW
fanelia   Never give up
29 lipca 2010 12:29
Poproszę o poradę, którego weterynarza wezwać do zębów z województwa pomorskiego (konkretnie okolice trójmiasta?). Chodzi o raczej rutynowe obejrzenie uzębienia i pewnie spiłowanie co nie co. Zależałoby mi, żeby to nie był wet, który weźmie niebotyczną kwotę za sam przyjazd i rzucenie okiem, ale też żeby był sprawdzony i nie zraził mi konia na całe życie do wetów 😉 . Dr. wet. Pędziwiatr odpada.
przeczytałam cały wątek i nikt nikogo nie polecił z POMORSKIEGO.Ja ze słyszenia znam p.Chajęckiego z Sopotu-podobno dobry od ortopedii ,kończyn; następnie lek.Piekałkiewicza z Rzecznej -od rozrodu; w Kartuzach jest lek.Zieliński,wzywany do koni,ale nie wiem czy ma specjalizację "końską" i lek.Bojek z Sierakowic -specjalista ds.koni.

Kto zna i poleca z pomorskiego lek.wet.specjalistę od rozrodu/narządów rodnych? chodzi o diagnostykę poprzez endoskopię.
vissenna   Turecki niewolnik
29 lipca 2010 20:47
corsunia36 RTG ma też Janusz Babiński z Chojnic - 606 230 610
RioBrawo Pan Babiński z tego co pamiętam też diagnozuje problemy rozrodcze, i jest z pomorskiego 🙂
a ja z Wrocławia polecam Anię Cisło -Pakuluk ! leczy mojego od 3 lat i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona  😉 - wszystko, co do tej pory robiliśmy
zamiast kosiarki mam konia do jazdy  😉
dodatkowo wyprowadziła mi pieska z kulawizny bo także się zajmuje moim psem i kotem 😉
Co do p. Chajęckiego i specjalisty od ortopedii to ja się nie zgodzę i myślę że nie będę odosobniona. Ja mogę polecić dr Kacprzyńskiego jeśli chodzi o nogi.
Dr Kasprzal z Turze i dr Chajęcki badają konie endoskopowo ale co do jakości nie będę się wypowiadać bo nie korzystałam z ich usług w tym zakresie
Hanula chyba chodzi Ci o lek.wet.:

Krzysztof Kacprzak z Turza k.Tczewa tel.58 536 74 18 lub 602 65 77 01
Racja literówka...
Hehe... weterynaria na pomorzu. Temat rzeka.  Jest to niebywale zjawisko, zwazywszy na zamoznosc Trojmiasta i wciaz zwiekszajaca sie liczbe koni, ale mamy tu niemal stan "tabula rasa".
Jest Kacprzynski i Babinski.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
30 lipca 2010 16:42
Jako, że ja też jestem z okolic 3 miasta a koń kulawy i ogólnie chorowity, to niestety muszę się z wami zgodzić.
Masakra i pogrom.
Było sie na weta uczyć...
Wezwałam ostatnio bardzo miłą i niesamowicie pozytywnie nastawioną do koni panią doktor, na dodatek niedrogą i słowną.
Aż szkoda, że tylko od "lżejszych" spraw.
Dokladnie. Jest wspomnainych wyzej dwoch lekarzy, no i znajdzie sie jeszcze kilku do drobniejszych biezacych spraw (takich obiecujacych na przyszlosc, ale na razie z jeszcze niewielekim doswiadczeniem) czy naglych wypadkow, gdy tamci niedostepni.
A ortopedie np. mojego konia i tak prowadzi lekarz zupelnie nie stad.
Hej Agnieszka mam pytanie czy możesz podać numer do tej p.doktor miłej i jak się nazywa . Z góry dziękuję
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
01 sierpnia 2010 17:31
danka_ łap pw  🙂
Czy zna ktoś dobrego weterynarza w województwie kuj-pom? Nie chodzi mi o takiego od "lżejszych" spraw, chodzi o problemy ze stawami, zdiagnozowanie kulawizny..
noen   A story of a fighter of our human race
18 sierpnia 2010 17:18
Marek Rudnicki w kuj-pom. jest świetnym weterynarzem, u mnie wstajni od zawsze, można z nim pokadać, posmiać się ze sprośnych (i nie sprośnych) kawałów, ale rzeczowy, pomocny i DOBRY z ponad 30letnim starzem !!
Kogo z województwa śląskiego polecacie w sprawach chorób układy oddechowego?
Wendetta, do mnie przyjeżdżała Aldona Kucharska, nie wiedziałam, że kasztan ma COPD, wzywałam weta do kulawego konia. Gdybym wezwała kogoś innego nie wiem jak by sie to skończyło  🤔 Także ja polecam napewno.
Marek Rudnicki w kuj-pom. jest świetnym weterynarzem, u mnie wstajni od zawsze, można z nim pokadać, posmiać się ze sprośnych (i nie sprośnych) kawałów, ale rzeczowy, pomocny i DOBRY z ponad 30letnim starzem !!


Dzięki za odpowiedź, ale szczerze powiedziawszy szukam kogoś bardziej profesjonalnego, ten wet jak dla mnie jest od takich "lżejszych" spraw, nie zawsze wie co dolega koniowi i często zgaduje.. już kilka razy się przejechałam na jego diagnozach.
noen   A story of a fighter of our human race
18 sierpnia 2010 20:22
ja nigdy, u nas uratował tyle koni że byś sobioe nawet nie wyobrażała, przeprowadzał kastracje, on prowadził leczenie ogiera który zdarł sobie ścięgna wychodząc z przyczepy a teraz ogier znowu skacze P/N 🙂
Wspominając moją odległą wypowiedź o p. Aldonie, chciałam podkreślić, że moje ale jest osobiste. Jeśli chodzi o leczenie - nadal korzystam i będę korzystać 🙂.
Azbuka, Aquarius, dziękuję, ale ja jednak podziękuję za usługi pani dr Kucharskiej 😉
Jak tak czytam wątek, rozmawiam z ludźmi na żywo to ciągle przewijają się te same nazwiska, a jest ich kilka dosłownie- niewielki u nas "wybór" wetów...

A co powiecie na temat dr Kalinowskiego (tak ogólnie jestem jak najbardziej na tak, chodzi mi stricte o drogi oddechowe)?
ja nigdy, u nas uratował tyle koni że byś sobioe nawet nie wyobrażała, przeprowadzał kastracje, on prowadził leczenie ogiera który zdarł sobie ścięgna wychodząc z przyczepy a teraz ogier znowu skacze P/N 🙂


w takim razie jestem zdziwiona, ja niestety mam raczej niemiłe wspomnienia, owszem nie wszystkie, zdażało się, że postawił właściwą diagnozę. Ale szukam wetetynarza z rentgenem.
Niestety w kuj pom trudno o dobrego weta..
Niestety w kuj pom trudno o dobrego weta..
Hmm... zeby tylko. Latwiej wymienic rejony gdzie takiego problemu nie ma.
Pilnie potrzebna porada weterynaryjna na pw.
proszę o pomoc.
Wiecie może kto na dolnym śląsku zajmuje się uzębieniem (  🍴 ) oczywiście chodzi mi o  zęby kopytnych  😀
A co powiecie na temat dr Kalinowskiego (tak ogólnie jestem jak najbardziej na tak, chodzi mi stricte o drogi oddechowe)?


Jeśli chodzi o ogół to bardzo dobry wet, trafnie zdiagnozował kulawizne u konia koleżanki, gdy poprzedni już rozkładał ręce.
Zna się na rzeczy, dokładny i ma dobry sprzęt. A po za tym miły człowiek 😉
siódemka, polecam dr Kmiecika do zębów.
Azbuka
Dr A.  miała szanse leczyc konia wendetty jak stał u niej w stajni, olała system , wiec nie sadze zeby ktokolwiek pozwolił jej tego konia dotknac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się