Młode Konie

karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 lipca 2010 16:58
slojma- będziesz nas miała okazję zobaczyć na zawodach  🙂 22.08 w Leśnej, a 28.08 Międzyrzec  🙂 mieszkamy jeszcze w Rakowiskach, natomiast zaraz po ostatnich zawodach wyjeżdżamy we dwójkę do Łodzi  🙂
p.s. wstawiaj zdjęcia swojej młodej 🙂 zawsze mi się podobała
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 lipca 2010 17:41
karolcia...-co za zawody?W Lesnej i Miedzyrzecu?  🙂
Dawaj foty Mlodego z roboty 🙂
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 lipca 2010 17:57
milusia- jak to u nas... Towarzyskie, organizowane przez WW (już potwierdzone)  🙁 dobrze, że napisałam przynajmniej wiecie, bo mam nadzieję, że się zjawicie  🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
30 lipca 2010 19:47
Skromnie bo dużo zdjęć nie posiadam gdyż mój aparat padł i muszę zakupić nowy
A nie wiem czy wtedy będę w BP może odwiedzę Was jakoś w Rakowiskach.
a kto będzie na eliminacjach MPMK-A we Wrocławiu? 🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 lipca 2010 20:38
slojma cudne pysie 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
31 lipca 2010 06:27
slojma moj mlody ma przerwe od niedzieli w chodzeniu pod siodlem bo nam zalalo ujezdzalnie i sie boje ze wywinie gdzies orla na tym blocie  👿 takze mysle ze w przyszlym tygodniu jakos  💃
slojma   I was born with a silver spoon!
31 lipca 2010 07:40
zabeczka17- dziękujemy :kwiatek:
galopada_ - w takim razie czekam na zdjęcia jak najszybciej jak tylko da się zrobić, bo jest jednym z moich młodych ulubieńców
darolga   L'amore è cieco
31 lipca 2010 10:07
karolcia -  :kwiatek: :kwiatek: jak miło 🙂 jak będę miała  jakieś nowe, to od razu wrzucę! Mogę  Was póki co uraczyć filmikiem, ale w KR już był :P  trzymam kciuki za zawody i czekam na fotorelację!
Od jakiegoś czasu śledzę wątek, w końcu się mogę dopisać 🙂

W sobotę zjechała do mnie pewna młodzież, więc się pokażemy  😀

Ogierek trakeński, 2 latka i 4 miesiące
Tu jeszcze w starym domu:



A tu już w nowym(przepraszam za jakość, ale było takie słońce, że ledwo w konia trafiałam 😉 )

jakie noooogi długie! śliczny  💘 Twój?
ash   Sukces jest koloru blond....
02 sierpnia 2010 13:49
Kolejny traken 😍 powiedz coś więcej o nim, po kim i z jakiej hodowli?
Nirv dzięki :kwiatek: Jest wspólny z narzeczonym 🙂
ash jest z hodowli prywatnej. Po Gluosnis xx, od Paradise trk. Tutaj jest cały rodowód http://www.allbreedpedigree.com/paradeus
Długo się jeszcze nie znamy, ale na razie wydaje się, że ma super charakter, straszny z niego przytulas  😍

Jeszcze z niego lekki dzikusek, bo do tej pory był tylko wypuszczany na padok i wpuszczany do stajni, więc kontakt z człowiekiem miał sporadyczny, ale teraz będzie często dopieszczany 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
02 sierpnia 2010 14:18
Trzymam kciuki i oczywiście czekam na relację z dalszej współpracy.
Trakeny to cudne konie. Mój jako młody ogier też był takim przytulaskiem, misiek przekochany. Będziesz miała piociechę!
Nie dziękuję, coby nie zapeszyć  :kwiatek: Mam nadzieję, że z dzieciaka coś ciekawego wyrośnie 🙂
Na pewno będę zdawać relacje, mam nadzieję, że następne fotki będą już bez tych żeberek na wierzchu 😉
T&N, cały tatuś  🤣 w stajni gdzie jeździlam też był mały 'głośnik' nawet z pyska strasznie podobny do tego Twojego, z taka gwiazdka  😉 btw, piekny długonogi mężczyzna  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
02 sierpnia 2010 14:33
Zaokrągli się

na przykładzie:
mój w wielu ok 2,5 roku


i teraz 5 lat
ash ładnie twój się zmienił 🙂 wiadomo, że dzieciak jeszcze sie rozrośnie 😀

emade
dzięki  :kwiatek: faktycznie do tatusia bardzo podobny, odmiany ma identyczne jak on, nawet koronkę(bo skarpetka byłoby zbyt szumnie) ma na tej samej nóżce w tej samej wielkości 😉
moj kon dzisiaj chodzil rewelacyjnie na gogu  💃 💃
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 sierpnia 2010 17:44
[quote author=T&N link=topic=1199.msg665558#msg665558 date=1280754620]
Nirv dzięki :kwiatek: Jest wspólny z narzeczonym 🙂
ash jest z hodowli prywatnej. Po Gluosnis xx, od Paradise trk.
[/quote]
No to jest półbratem mojego Dragona 🙂
[img]http://i657.photobucket.com/albums/uu297/GosikaM/dr2.jpg?t=1280767340[/img]
Po Gluosnis xx, od Dragonia trk.
T&N gratuluję wyboru 🙂 Trakeny są cudowne.

Tym samym witam kącik wraz z moim dzielnym 3-latkiem 😉
T&N cudo! Pokazuj więcej!  😜

Mogę moją młodzież wtrącić? Narobiłam zdjęć i muszę, po prostu muszę  😁

og. Korund młp (Krym młp - Kolia sp/Modest młp)













kl. Kalifornia młp (Hebab o - Kolia sp/Modest młp)







og. Kaprys młp (Hebab o - Kolia sp/Modest młp)





















og. Kobalt młp (Hebab o - Kolekcja młp/Berberys xxoo)














zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 sierpnia 2010 21:03
normalnie zakochałam się w Kaprysie.. ależ on ma piękną sylwetkę ;] cudny koń 😍 😅

A ja się pochwalę że moja młoda dzisiaj pięknie odstępuje zadem na przyłożenie bata. Oczywiście musi być wydana do tego odpowiednia komenda.
Ułatwi nam to  w przyszłości prace w siodle. Z łopatką jest gorzej. Nie za bardzo wyczaja o co mi chodzi- zrobi 3 kroki w bok z wielkim trudem i rozkraczy się jak krowa. 
Ale to nic , jeszcze sobie spokojnie to wypracujemy.
Ćwiczymy tez zatrzymywanie się na znak reki, podchodzenie przy pewnych ruchach dłonią  oraz cofanie za dotknięciem noska. Ćwiczenia zgrabnie nam idą.. zobaczymy jak to zaowocuje w przyszłości. Póki co sesja trwa 20 min i ani minuty dłużej. robimy jedno dwu dniowe przerwy. Niech sobie przemyśli wszystko  na spokojnie .
Dodam że ćwiczenia robię bez kantara ani bez żadnego uwiązu. Koń jest całkowicie wolny.
;] 😉

Dołączę się do watku, choć powinnam to już dawno zrobić 🙂 Mam w końcu 5letnią kobyłę. I od razu sę wam pochwalę, dziś wsiadłam na nią po 2 letniej przerwie, Jest w zasadzie koniem surowym, bo jako 3 latkę podjeździłam (pod siodłem moze 10 razy max). W tym roku postanowiłam sie z nią wziąść porządnie, bo wstyd mieć niezajeżdżonego konia 😀 I normalnie byłam w szoku, jakiego konia wyhodowałam. Wsiadanie lajt totalny, reakcje na łydki leciusieńkie, mały problem ze sterownością, ale szybko sobie przypomniała, kłusiki jak na starym profesorze. I na koniem jeszcze do mnie cichutko rżała jak zsiadałam. Odlot totalny.
Averis   Czarny charakter
02 sierpnia 2010 23:00
repka, gratuluję postępów 😉
breakawayy, Korund najlepszy! Kocham pajączki.
T&N, powodzenia na nowej drodze życia, że tak to ujmę 😁
Raven, dobrze, ze nowe konie dochodzą, bo te nasze wątkowe, to już stare byki się robią 😎
zabeczka, a kiedy wsiadanie? Fajnie Ci się kobyła rozwinęła.

A ja coraz bardziej doceniam mojego konia. I dumna jestem, że takiego stwora wychowałam. No cud, miód i malina.Zawsze chciałam mieć konia o takim charakterze 💘 Bywało ciężko, niebezpiecznie i hardcorowo, ale nie żałuję, ze go mam. Choć z tym bywało różnie.
Averis też uwielbiam takie pajączki, mógłby nie rosnąć  😁
I gratulacje tego, że jesteś dumna ze swojego zwierza 😉. W W-wie gdzieś stoicie? Jak będę kiedyś w odwiedzinach u Kobalta, to się wproszę, zobaczyć to Twoje dziecko na żywo  😁.

zabeczka17   :kwiatek: (jest na sprzedaż  :hihi🙂
Averis   Czarny charakter
03 sierpnia 2010 07:51
breakawayy, a proszę Cię bardzo 😉 W Wawie, w Wawie. Jak będziesz w okolicy, to daj znać 🙂
breakawayy niesamowite jak chłopaki wyrosły
i co najciekawsze przez 3 lata byłam fanką gniadego, a teraz siwy przebija go o stokroć, jak były źrebakami kupiłabym Kobalta, teraz na pewno Kaprysa, hehe
breakawayy, Kaprys mój faworyt. piękny !!!

A to Nicole w maju skończyła 3 lata, od miesiąca w robocie...



Bardzo wszystkim dziękujemy z Młodym  :kwiatek:
Raven   jestem pod wrażeniem jakie podobne głowy i wyrazy pyska mają nasze chłopaki! Już wcześniej w KR przyglądałam sie Twojemu 🙂 A jak charakterek? Nasz spokojniutki i przytulaśny, ale strasznie kopie tyłami jak coś go irytuje, a jest przy tym cholernie szybki 😀
breakawayy cała Twoja młodzież piękna, ale Kaprys wymiata po prostu  😍
brzezinka ależ zgrabne dziewcze!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 sierpnia 2010 09:32
breakawayy 🙂 ja już mam swoje piękności a na dwa konie to mnie niestety nie stać.. ale boski jest  Kaprys Szyja i klatka piersiowa to dosłowny obłęd ;]

Averis jeszcze nie jest gotowa.. przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Kobyła jest bardzo dzielna, stara się taką być, ale jeszcze ma momenty gdzie próbuje brać świat i sytuacje w swoje kopytka. Nie płoszy się ale... czasami chce po prostu odejść. Ma charakter klaczy przewodniczki więc całkowicie rozumiem te zachowania.  Dlatego dużo pracy pokładamy w samo zaufanie i koncentrację. Już bardzo dużo osiągnęła i jestem z niej bardzo dumna.

I tak czeka ja jeszcze wizyta weta. We wrześniu 2-ego skończy 3 latka. Zrobimy sobie zdjęcia ( kopytek), podstawowe badanie układu ruchu i lekarz zadecyduje o stanie zdrowia czy koń ma zielone światło czy nie. W maju zauważył luźne więzadło kolanowe które jest zwykłym efektem rośnięcia i wzmacniania się układu ruchu.
Zastanawiam się też czy lędźwie ma  już odpowiednio związane/ wykształcone aby unieść ciężar jeźdźca. Jeśli wet określi ze nie i zapoda kilka ćwiczeń wypracuję to z nią do wiosny. Jak wspomniałam mi się nie śpieszy.
Pańcia Iskry i tak musi schudnąć do wiosny 20 kg :P 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się