Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Oj mnie najbardziej na sercu leżał Karino, Kubuś, Omalin, Mona liza i Magnat. Kastor też się swego czasu fajnie zapowiadał skokowo

Witam wszystkich.
Czytam ten wątek od dzisiaj ale mogę napisać co dzieje się z Mona lizą.Jest w rękach prywatnych w stajni w Ogieniowie,wygląda świetnie.W tej samej stajni parkuje  Biafra (też z Mustanga).
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

11 lipca 2010 22:16
Co się dzieje z Kociałkową??
Z tego co wiem, to prezes wyprosił wszystkich pensjonariuszy, a jeżeli ktoś trenuje z AA to nie może dalej trenować na terenie stajni. Podobno stajnia zmienia profil, ale na jaki to nie wiem.  🤔
informacje mogą być niedokładne bo z drugiej ręki. 😉
A wszystko się zaczęło od zwrócenia uwagi na zgniłe siano od którego konie miały kolki.
Tyle znalazłam o Kociałkowej :http://www.kocialkowa.pl/
Heloo, poszukuję stajni w okolicach Poznania najlepiej z trenerem na miejscu.
Kompletnie nie orientuję się w tych rejonach więc proszę o pomoc 🙂
z góry dziękuje, za odpowiedzi
Heloo, poszukuję stajni w okolicach Poznania najlepiej z trenerem na miejscu.
Kompletnie nie orientuję się w tych rejonach więc proszę o pomoc 🙂
z góry dziękuje, za odpowiedzi


Ale moze sprecyzuj, jak dyscyplina - trener czy instruktor, szukasz pensjonatu czy szkolki?
Weerka, Martyna, aktualna oficjalna strona stajni w Kociałkowej to www.koniki.org
a Rancho samum ktoś tam może trzyma konia ???

a jaka macie opinie o Biedrusku ?
a Rancho samum ktoś tam może trzyma konia ???

a jaka macie opinie o Biedrusku ?


ja mam konia w Biedrusku

w Samum miała koleżanka - nie ma jej chyba na forum
daj pytania na PW to Ci odpowiem
Dodofon, dobrze wiedzieć, następnym razem razem w Biedrusku będę się rozglądał
Ja trzymam konia od ponad roku w Łopuchowie i muszę przyznać, że jest ok. Pastwiska trawiaste są jak najbardziej bo sama tam konia wyprowadzam  😀 ogólnie z niczym nie ma problemu, jak tylko o coś poproszę to koń ma zakładane derki, smarowany jest na muchy itp. Super jest to, że w cenie jest codzienne wypuszczanie koni na padoki. Hale oddali z dużym opóźnieniem, ale w końcu jest z oświetleniem i bandami także czeka mnie przyjemna zima. Widziałam wczesniej w postach, że ktoś pisał, że pustki i stajnia pozamykana na siedem spustów. Ja się cieszę, że koń jest bezpieczy, sama mam klucze do furtki, siodlarni a siodlarnia jest mega! Po prostu jak ją zobaczyłam to powiedziałam, ze mogę tam zamieszkać 😀 Wszystko w kafelkach, szafki metalowe zamykane, wieszaki na siodła zamykane, pralka na czapraki i derki nawet prysznic z biczami wodnymi 😀 siodlarnia jest full wypas, nie widziałam takiej w żadnej innej stajni. Ogólnie chyba najlepiej przyjechać w tygodniu żeby się dowiedzieć co i jak z pensjonatem do 15. A tak w weekend zeby się z kierownikiem spotkac to najlepiej umówić się kom. Bo normalnie to od 15 brama zamknięta i wszystko monitorowane przez kamery, tylko właściciele koni mają klucz do stajni. Mogę szczerze polecić, bo dbają o konie, mój przyjechał wychudzony po chorobie i szybko tam przybrał na wadze. Myślę też, że mają ludzkie podejście do koni bo mój wałach zawsze nerwowy był i nawet agresywny czasami, a tam zrobił się z niego prawie aniołek i w końcu wideł przestał się bać. No i dużym plusem jest to, że nie muszę się martwić o kowala czy weta. Kier stajni dzwoni do mnie, że zamawia kowala, podaje termin i godzinę. A kowal super, chyba Dominik się nazywa, nie robi konia w 5 min, jak zrobi to popatrzy jak chodzi itp. Przypominane mam nawet o szczepieniach i odrobaczeniu, raz jak mój koń miał kolkę i nie miałam przy sobie funduszy to bezproblemu zapłacili za mnie i rozliczyłam się przy płaceniu za pensjonat. Ogólnie polecam, bo warunki bardzo dobre, stajnia piękna z jakimiś antycznymi sklepieniami no i ze wszytskim można się dogadać z kierwonikiem, nic nie jest problemem.
Kenna wiesz co się stało w Kociołkowej? Bo na tej stronie obsmarowali 🤔 ta stajnie ja chciała bym znać relacje obu stron bo przez takie coś można zniechęcić, a tylko tyle znalazłam, a na oficjalnej stronie nic nie było. 🙄
Szukam stajni w okolicach Pzn. Jeżdżę 9 lat, skoki. Mogę pomóc przy zajeżdżaniu, układaniu koni. Mogę prowadzić też jazdy, ale nie mam papierów instruktora. Najbardziej interesuję mnie, układ na zasadzie jazdy za pomoc przy koniach.
Monny   bez odbioru .
20 sierpnia 2010 13:41
Czy są w ogóle jakieś stajnie w okolicy Poznania które posiadają pastwiska??
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

20 sierpnia 2010 14:55
Pewnie, że są, np. Rabowice.
Czy są w ogóle jakieś stajnie w okolicy Poznania które posiadają pastwiska??


hmm, jasne,że są... niedawno się z takiej wyprowadziłaś, a poza tym chyba sezon pastwiskowy się powoli kończy.
ja bym tylko chciała dodać (tylko proszę nie odbierać tego personalnie bo nie wiem gdzie koń Monny był, ani tym bardziej gdzie obecnie rezyduje), że pastwiska to nie to samo co trawiaste wybiegi, które po wypuszczeniu na nie wszystkich lokatorów stajni stają się stepem.
Pastwiska widziałam w Lubosinku, w znanych mi osobiście stajniach bliżej Poznania były raczej wybiegi 😉

Są jakieś nowe stajnie pensjonatowe w okolicy Kicina? Często tamtędy jeździmy i widzę kilka nowych stajni (hehe albo wcześniej ich nie widziałam) - zastanawiamy się czy to tylko prywatne, czy może pensjonatowe też.
Dla mnie podobnie jak Galantova pisała , pastwiska owszem ale tylko w Lubosinku bo reszta to trawiaste wybiegi 😉
Monny   bez odbioru .
22 sierpnia 2010 09:08
galantova, armaquesse, dokładnie 😉 Nigdy nie stałam w stajni gdzie są pastwiska 😉
Po za tym tam gdzie jestem teraz jest mi dobrze i nie zamierzam się przenosić.
Pytam z ciekawości.

edit: galantova, to nie jest żadna tajemnica, stałam w Zamysłowie, a teraz stoje w Krajkowie 😉
nie znam w sumie żadnej stajni (albo o tym nie wiem)  w której byłyby pastwiska robione wg. praw pastwiskowych -znaczy rekultywacia terenu, dosiewanie traw, mieszanek, nawożenie, koniozmian, podlewanie/nawadnianie itd.
ale nie przesadzajmy - są stajnie z trawiastymi wybiegami - które nie stepowieją
Dodofon, poszalałas 😀
Monny   bez odbioru .
22 sierpnia 2010 09:38
Dodofon, nie stepowieją jak jest tych wybiegów kilka i konie wychodzą na zmiane.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

22 sierpnia 2010 09:38
Pastwisk o jakich pisze Dodofon, też jeszcze nigdy nie spotkałam. Ale jeżeli mój koń spędza cały dzień w miejscu, gdzie ma trawy po nadpęcie, a jak wyżre, to zmienia kwaterę, to śmiem twierdzić, że mój kon trafił do stajni z pastwiskami.
czesc, czy ktos z was przebywa w stajni w LUBOCHNI?
pilnie potrzebuję informacji na jej temat...

pozdrawiam  😉
W Zamysłowie nie stepowieją gdyż konie sa wypuszczane partiami i kwatery maja czas aby odrosnąć no i obecnie jest łąka(nowa ) dla koni z której robi się również siano(bardzo duża obszarowo)na każdym wybiegu z trawa jak i na łące jest specjalna mieszanka traw dla koni i jest to odpowiednio siane, nawożone, dosiewane jak i odpowiednio ogrodzone(ogrodzenie drewniane +nowe metalowe)
Monny   bez odbioru .
24 sierpnia 2010 19:24
madzixx, i jak są w końcu wypuszczane na te nową łąkę? W ręku?
Jedna jest bezposrednio za "starą' łąką i przepęd jest z wybiegu na wybieg a na drugą prowadzone są w ręku
madzixx, to macie fajnie 🙂 a jak tam u Was z terenami? jaki dojazd do lasu? na ile koni stajnia i jakich wymiarów hala? czy ktoś jest obecny przez całą dobę na terenie ośrodka? czy jest możliwość indywidualnego wypuszczania na wybieg? czy jest prowadzona szkółka, czy stajnia zamknięta?
A ja polecam Krajkowo.
Co prawda pastwisk nie ma, ale są wybiegi. Co do wypuszczania koni należy umówić się z obsługą.
Dużym plusem, w związku ze zbliżającym się sezonem halowym, są 2 hale.
Dodatkowo place treningowe i ładne tereny.
Ruszyła też na nowo rekreacja. Kilka fajnych koników.
Na jazdy należy umawiać się indywidualnie z instruktorem.
madzixx, to macie fajnie 🙂 a jak tam u Was z terenami? jaki dojazd do lasu? na ile koni stajnia i jakich wymiarów hala? czy ktoś jest obecny przez całą dobę na terenie ośrodka? czy jest możliwość indywidualnego wypuszczania na wybieg? czy jest prowadzona szkółka, czy stajnia zamknięta?

Mały lasek na godzinny teren  jest blisko 10min stępem, do dużego lasu(wlkp parku w sumie) jest trochę dalej i trzeba przekroczyc ruchliwą drogę
Stajnia na 25koni(około),
hala 20 na 50 z automatycznymi zraszaczami
Konie są pod stałą opieką obsługi stajni +stróż w nocy pilnujący stajni i gospodarstwa
Wypuszczanie indywidualne jest do dogadania
żadnej szkółki tylko prywatne konie
chyba odpowiedziałam na wszystkie pytania 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się