siodło ujeżdżeniowe

Podpowiedzcie mi proszę jakie znacie fajne siodła Kieffer, Prestige, ew Stubben. Zależy mi na jak najgłębszym siedzisku i duużych bloczkach kolanowych. I jakby jeszcze producent miał w ofercie mieszane kolory... czarny z takim jasnym brązem. Proszę podpowiedzcie...  🙇
Cobrinha, To nie całkiem tak że nie pasuje, bo ja miałam rozstaw 27,5 np 😉 oni nie produkują co 2 siodeł tak jak piszesz.
Masz po prostu siodło 27.
Niestety siodło nie pasuje - dziś była przymiarka i niestety muszę je oddać 🙁
Podpowiedzcie mi proszę jakie znacie fajne siodła Kieffer, Prestige, ew Stubben. Zależy mi na jak najgłębszym siedzisku i duużych bloczkach kolanowych. I jakby jeszcze producent miał w ofercie mieszane kolory... czarny z takim jasnym brązem. Proszę podpowiedzcie...  🙇


Koleżanka. ma takiego Stubbena, chce go sprzedać, bo nie ma już konia, i nie jeździ. Jeżeli jesteś zainteresowana, to namiary ma pw.
NikaG Polecam Prestige Doge. 😍
Ja mam teraz wielki dylemat...
Mam do wyboru z dwoch siodel jedno..
Kieffer action albo passier Lenox. Oba siodła sa swietne, choc w zupelnie innym typie. Kieffer doskonale trzyma, stabilizuje, powiedzialabym, ze sie wręcz nie odczuwa, ze to ujezdzeniowka. 😎
Za to passier jest taki miekki hehe, duzo lepiej czuc w nim konia...
Ale oba sa swietne i wciąż dumam, które zostanie.
picadero wg Ciebie Doge dobrze trzyma?  Bo mi siodło musi spychać łydkę do tyłu i siedzisko ma mnie ''nie wypuszczać''.
titina, ja potrzebuję siodła na miarę, trochę krótsza tybinka, i na szerszego konia. Ale daj na PW 😉
NikaG polecam Ci w takim razie kieffera action, jest to stary model, nie wiem czy mozna go dostac gdzies, ale jest fenomenalny...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 sierpnia 2010 09:09
Cobrinha
A co z tym siodełkiem nie tak (za wąskie?)?

Wg mnie 27 passierowskie będzie odpowiadał 31 prestiżowskiemu (wyłączne moje obserwacje)
Moje są 27,5 i porównywałam z prestigem 35 i wyszło mi, że to będzie 32-33 ze wskazaniem na 32.
Jak ja bym się cieszyła, gdybym znalazła gilberta lub gilberta extra z rozstawem 28,5-29
z szerokim kanałem...
ms_konik no właśnie z szerokim kanałem... tu jest za wąski szczególnie na końcu przez co tam leży fatalnie - poduszki są całe do góry wywinięte i siodło tam odstaje... zrobiłam nawet fotki ale nie będę wątku zaśmiecać; a tak się cieszyłam jak przyszło - dalej muszę szukać - szkoda tylko, że w zasadzie nadal nie wiem w jaki łęk mam oscylować  😵
Nie wiem czy na daw-maga się nie pokuszę, choć coś nie mogę się doprosić o testówkę i kontakt z Amigo (onie są przedstawicielem).
NikaG Ujmę to tak: kiedy ma pomagać - pomaga. Nie trzyma cały czas - daje swobodę ruchów, ale jednocześnie stabilizację. Mi jeździ się bardzo dobrze. 😉
Teraz tak dumam i przypomniało mi się, że jeździłam też w Euroridingu Diamancie. Porównując Doge'a i Diamant'a, to Diamant lepiej trzyma. Jeżeli chcesz siodło usadzające, to moim zdaniem Diamant będzie lepszy.
picadero, ale NikaG szuka siodla z krótszą tybinka, a diamant raczej dla długonożnych 🙂
ile czekałyście zamawiając siodło Passiera? Ja zamówiłam miesiąc temu pasiera gg, pasier miał przerwę, wiec dopiero teraz sprecyzowali termin- październik  😵
Teraz wszystkie firmy miały / mają przerwy - niestety co byś nie wzięła z zachodnich to tak wygląda. Kiedyś trzeba zrobić konserwację parku technologicznego.
Powoli (bardzo powoli) przymierzam się do przesiadki z wszechstronnego na ujeżdżeniówkę. Chciałabym oczywiście znaleźć jakiś cud nad Wisłą - porządne, niezłachane siodło renomowanej firmy, które posłuży mi jeszcze parę lat a jednocześnie będzie tanie jak barszcz (najchętniej do 1 500,-) 😂
Na e-bay'u, szczególnie .de można dorwać np Stubbena lub Passiera w tej cenie, ale kompletnie się nie znam na modelach.
Co polecacie? Chciałabym coś wygodnego, miękkiego, bo mój stary dobrze-wyklepany Daw-Mag na treningach ujeżdżeniowych ostro daje się we znaki
Poratujcie!
przedewszystkim określ kilka parametrów
jesteś raczej wysoką czy niską osobą? Bo jak tybinki nie będą dopasowane to tylko będziesz się niepotrzebnie męczyć.

Wolisz siodła trzymające, usadzające czy może dające więcej swobody?
Andre   I am who I am
10 sierpnia 2010 22:55
a orientuje się ktoś ile wychodzi przesyłka siodła z Niemiec do Polski 👀 Kupował ktoś sobie siodło przez e-baya?
obecnie jeżdżę w siodle 17", przy wzroście 164cm. Nie wiem, czy mam celować w krótkie tybinki, wydaje mi się, że raczej "średnie" 👀 Co do trzymania i usadzania... tu jest problem, bo nie mam doświadczenia z siodłem ujeżdżeniowym i ciężko mi to ocenić. Siedziałam raz w takim bardzo "usadzającym" siodle i okropnie mi się jeździło. W porównaniu do VS to... w ogóle nie ma porównania.
Ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia?
Niestety nie mam tyle kasy, żeby kupować i odsprzedawać aż nie znajdę dobrego. Nie wiem jak sprawę "ugryźć"  😵

edit: Andre tu jest przykładowy koszt wysyłki - 17 Euro [[a]]http://cgi.ebay.de/Passier-Grand-Gilbert-GG-extra-Dressursattel-NEU-/130390952856?cmd=ViewItem&pt=Reits%C3%A4ttel&var=&hash=item641e1ea333[[a]]
Palomita, w sumie nie ma znaczenia, czy jesteś osobą wysoką czy niską - znaczenie ma długość Twojego uda (choć tak naprawdę nie wierzę w bardzo długie udo przy niskim wzroście). Zmierz sobie długość uda od ścięgna w pachwinie do końca rzepki kolanowej. Długość ok. 39-41cm to długość na standardową tybinkę, wszystko co krótsze 😉 to na skróconą albo siodła z krótką tybinką.
Andre   I am who I am
11 sierpnia 2010 08:05
17 Euro? Hmm jakoś mało 😁 Kurierzy w Polsce podobnie biorą za wysyłkę, myślałam że to jest droższe 😉
Niestety nie mam tyle kasy, żeby kupować i odsprzedawać aż nie znajdę dobrego. Nie wiem jak sprawę "ugryźć"  😵


Dlatego siodło bierze się na test. Przecież musisz zobaczyć też czypasuje nie tylko tobie, ale też czy pasuje na konia. Wpłacasz kaucję i sprzedawca wysyła ci siodło, jak nie pasuje to odsyłsz ( ty ponosisz koszty obu wysyłek), jak pasujeto zostaiasz. Tylko musisz się dogadać czy jest taka opcja, Bo czsami sprzedawcy niechcę wysyłać na test.
Mierzyłam 3 razy... 41cm  👀
Z ebay'a niemieckiego nie ma nawet co marzyć o wysyłaniu na przymiarkę. W znakomitej większości nie ma nawet opcji wysyłki poza granice Niemiec. To akurat nie jest dla mnie problem, ale jak przymierzyć? Może należy znaleźć takie samo w gdzieś w kraju i wziąć na przymiarkę?
Podpowiedzcie mi proszę jakie znacie fajne siodła Kieffer, Prestige, ew Stubben. Zależy mi na jak najgłębszym siedzisku i duużych bloczkach kolanowych. I jakby jeszcze producent miał w ofercie mieszane kolory... czarny z takim jasnym brązem. Proszę podpowiedzcie...  🙇


Mam <b> Kieffer Action </b> - jest mega głębokie i ma duże bloczki kolanowe. Niestety już od jakiegoś czasu nie produkowane. Dla osób, które szukają czegoś aby usiąść głębiej - bardzo polecam. Jedyne siodło, w którym jestem w stanie wysiedzieć w zasadzie bezwysiłkowo rodeo regularnie fundowane mi przez mojego konia.
Mam 17" łęk 33 (odpowiada dawmagoskiemu L) i jest to siodło dla osób średnio- dłogonożnych. Ja mam 163cm wzrostu i mogłabym mieć jednak tybinkę ciut krótszą, tak jak i klocek kolanowy... z tego właśnie względu niestety za jakiś czas (gdy przyjdzie pora u nas na wyższe elementy do przepracowania) będę je musiała sprzedać...i się nad tym mega zastanawiam... może jest jakaś metoda aby sobie nogi wydłużyć, heheh- Małysza podobno wydłużyli o 2cm..

Actiony są na e-bay niemieckim. ja stamtąd moje kupiłam jakieś pół roku temu. Przesyłka 32 euro. Było po dwóch dniach. Gorzej z przelewem z polskigo banku. ja trafiłam na promocję m banku (tam mam konto) i płaciłam 50gr. za przelew. Normalnie jest duużo więcej plus procent od kwoty i idze to prawie 10 dni na niemieckie konto!... lekka żenada.
Ja stacjonuję w Baborówku pod Poznaniem. Jak ktoś sobie chce tyłek posadzić w Kieffer Action to zapraszam.
Możecie polecić jakieś puśliska ujeżdżeniowe, które nie niszczą skóry siodła?
Znajoma polecała mi Prestigowe, ale cena dla mnie nie do przeskoczenia za dwa paski  🤔wirek:




Jeszcze ktoś polecał puśliska Kieffer Gladiator, jednak nie wiem czy są to typowe ujeżdżeniowe, czy wszechstronne.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 sierpnia 2010 09:28
Cobrinha, napisz do Bogdana...swoją drogą musze zrobić fotki swoich nowych cudów,co prawda do skokówki,ale puśliska są ujeżdzeniowe  😍
Ktoś, już popełniam maila - dzięki 🙂
Stubben Scandica ma całkiem przyjemne ceny na ebay'u. Jest taki w stajni, chyba się przykoleguję  😁
Miał ktoś do czynienia? Czytałam że Stubbeny twarde...
Siedziałam w jakoś dwóch- trzech różnych stubbenach i jak dla mnie masakra, twarde niemiłosiernie, zwłaszcza, że posiadam kościsty tyłek .
Co prawda to były skokówki, ale jak dla mnie dziwne siodła. Za te ceny wolałabym np. prestige`a.

Edith: literówki
Przekonałaś mnie, zależy mi integralności mojego tyłka 😁 jedno twarde siodło już mam
To może takie byłoby lepsze [[a]]http://cgi.ebay.de/Passier-Grand-Gilbert-17-Keilkissen-schwarz-/200505791558?cmd=ViewItem&pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item2eaf139446[[a]] ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 sierpnia 2010 12:32
Palomita- najlepsze!
Przynajmniej mój tyłek tak uważa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się