Ochraniacze

Ann, ja polecam lamicell pro. Mam już dłuższy czas i używam na co dzień i są nadal jak nowe. A mam bzika na punkcie czystości i często w pralce lądują. Po długim użytkowaniu mają tylko ryski, neopren nie naruszony. I są dobrze wyprofilowane, a te yorka chyba nie bardzo, bo kiepskie opinie słyszałam o nich. Ale lamicell OK😉
majeczka   Galopem przez życie!
06 sierpnia 2010 22:20
kupczak, ja też mam Jarpola i to od kilku lat są genialne! Pasują mi na kuca 148 i na konia 173 Polecam bardzo
majeczka, czy jeden i ten sam rozmiar pasuje Ci na konie o tak roznym wzroscie? czy masz 2 rozne rozmiary?
chyba zamówię sobie te jarpola.. tylko troche sie bardziej wykosztuje niż planowałam ;/
ale mam juz dosyc ochraniaczy króte albo się zsuwaja albo w ogóle nie dopinaja ...
dzięki 😉
jarpole też są dosyć wąskie i zapinają się tak na styk, a czasem nawet zostaje 'luka' z przodu
jarpole też są dosyć wąskie i zapinają się tak na styk, a czasem nawet zostaje 'luka' z przodu


Może masz zły rozmiar ? Moje leża idealnie i z rzepami nie mam problemów.
Drogie voltowiczki, czy któraś z was miała do czynienia z tymi ochraniaczami? http://www.gnl.pl/ochraniacze-1680-p-2410.html Szukam wysokich, pełnych tyłów, ale nie typowo ujeżdżeniowych. Na jakiejś francuskiej stronie wyczytałam, że są to ochraniacze do crossu, ale niestety nie mam pojęcia w czym to się objawia, nie miałam też nigdy styczności z tą firmą. Dotychczas (chyba z milion lat) na tyły używałam zwykłych strychulców Veredus Pro Classic i pewnie byłyby dalej gdyby nie to, że jeden stracił mi się w polu... Na co dzień bawię się w zawijanie, ale wg mnie w teren czy na jakieś małe hopsasanki owijki odpadają. Może znacie jakieś inne, godne polecenia ochraniacze podobne do tych w linku?
lostak   raagaguję tylko na Domi
10 sierpnia 2010 19:08
ola, ja bym Ci polecila Professional Choice SMB, sa naprawdę świetne, uzywam w teren, kon okuty na 4 lapy, można je kupić w polsce
http://www.horse.com/item/ventech-elite-smb-value-4-pack/E901974/
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 sierpnia 2010 10:44
A przeglądałaś chociaż ten wątek? 68 stron to nie aż tak dużo (wyszukiwarka też działa) 😉
Było tu już naście razy wspominane o tym, że za tą cenę ochraniacze z linku są godne polecenia.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 sierpnia 2010 15:05
Czy ktoś z was ma może takie ochraniacze?
http://allegro.onet.pl/item1177373721_komplet_ochraniaczy_pro_air_kopytko.html


bardziej polecam te http://allegro.onet.pl/item1177373707_komplet_ochraniaczy_cristal_kopytko.html
Nie aż taka różnica cenowa, a sprawdzają się w stajni dobrze.
Mam York Pro Air od ok. roku, niezbyt intensywnie używane i na razie nic się z nimi nie dzieje, mocne rzepy, noga się nie poci. Ciężko się czyszczą z piasku, trzeba długo trzepać i płukać, żeby usunąć piasek, ziarenka włażą w tą siateczkę od spodu i od zewnątrz.
Są w porządku, ale na pewno łatwiejsze w czyszczeniu są te podlinkowane przez Constantię.
A jak się sprawują ochranicze Lamicell Basic? I czy to "pony" to taka klasyczna Ska czy coś między S a M?  🤔
witam, mam pytanie czy na klacz 160 wzrostu z obwodem pęciny 19cm( mierzone pośrodku ) oraz obwodem nadpęcia 20cm będą lepsze M-ki czy S-ki ?? 
M-ki...  😎
M-ki Dario  😀iabeł:
Również polecam Professional's Choice, tylko że 'model' leather protection boots, naprawdę są świetne i warte swojej ceny:

W jakiej temperaturze max można prać pełne neopreny?
Ja wrzucałam na 40, z wirowaniem i nic się nie działo.
Ok, dzięki, będę próbować 😉
posiada ktoś Open Boot Tendon ? w kolarze białym
http://www.tackdirect.co.uk/prod_show.asp?prodid=1700
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 września 2010 08:34
A jak się sprawują ochranicze Lamicell Basic? I czy to "pony" to taka klasyczna Ska czy coś między S a M?  🤔


z basiców jestem zadowolona, niezłe rzepy (przynajmniej w moim egzemplarzu - nie wiem jak u innych)
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 września 2010 20:21
A jak się sprawują ochranicze Lamicell Basic? I czy to "pony" to taka klasyczna Ska czy coś między S a M?  🤔


ja mam Lamicell Pro Ski na hucuła 140cm i kuca 143cm i pasują idealnie.
kujka   new better life mode: on
06 września 2010 21:23
[quote author=galeria link=topic=30.msg685182#msg685182 date=1282593475]
A jak się sprawują ochranicze Lamicell Basic? I czy to "pony" to taka klasyczna Ska czy coś między S a M?  🤔


z basiców jestem zadowolona, niezłe rzepy (przynajmniej w moim egzemplarzu - nie wiem jak u innych)
[/quote]
mam basici 2 lata juz ponad, uzywane na treningach ujezdzeniowych, na skokach, w terenie. Odpiely sie tylko raz - jak siedzialam z koniem pol godziny w wodzie. Za ta cene z czystym sumieniem moge je polecic.
Nabyłam ochraniacze magnetyczne TORPOL.  😀

Jak wygląda okres aklimatyzacji??

Można założyć po treningu jak nogi sa jeszcze wilgotne?

Ile godzin maks może koń w nich stać?

:kwiatek:
kto powie coś o nich: http://sklep.bergo.pl/ochraniacze-skokowe-p-566.html
kolorwiatru chwali je sobie  🤣
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
13 września 2010 18:53
na stronie 52 są opinie o tych ochraniaczach (i pewnie nie tylko na tej)
konisiee ja mam te ochraniacze i jak za taką cene są naprawdę fajne! Używam je od kwietnia/maja dzień w dzień i nic się z nimi nie dzieje  😀 Naprawde je polecam 🙂 Jedyne co mnie trochę rozczarowało to rozmiar, moim zdaniem cob/full są dość duże... Ale może tylko mi się tak wydaje. Tyły leżą mojemu idealnie, natomiast przody mogłoby być mniejsze.  No a pewnie pony byłyby za małe... Nie mniej jednak, polecam do codziennego ciurania te ochraniacze 🙂😉
konisiee ja mam te ochraniacze i jak za taką cene są naprawdę fajne! Używam je od kwietnia/maja dzień w dzień i nic się z nimi nie dzieje  😀 Naprawde je polecam 🙂 Jedyne co mnie trochę rozczarowało to rozmiar, moim zdaniem cob/full są dość duże... Tyły leżą mojemu idealnie, natomiast przody mogłoby być mniejsze.  No a pewnie pony byłyby za małe... Nie mniej jednak, polecam do codziennego ciurania te ochraniacze 🙂😉

szkoda, że się nie pospieszyłam to bym wzięła czarne 🙁 Ale mam na oku: brązowe/granatowe 🙂
moja ma rozmiar kantara 2, czapraka full, więc cob/full, może być (chyba) 🙂 Cena - boska  🏇
Aż kupić się chce kupić 🙂
na 100 % kupię 🙂
Też mam te ochraniacze HKM.
Używam miesiąc i jestem bardzo zadowolona.
Podzielam zdanie rico odnośnie rozmiarów. Przody mogłyby być troszeczkę mniejsze. Tyły są idealne.

konisiee a co ma rozmiar kantara czy czapraka do ochraniaczy?
Sprawdź lepiej wysokość swojego konia i wtedy dobieraj rozmiar.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się