Olsztyńscy voltowicze

Witam wszystkich serdecznie  🙂
Za pośrednictwem forumowej Żużki zwróciłam się do Was z pytaniem o pensjonaty dla konia z COPD. Poszukiwania wciąż trwają a stajnie już się kończą. Znacie może jakieś przydomowe stajenki, które chętnie przyjęłby jednego, pezbroblemowego w obsłudze, bardzo sympatycznego konika? Po za COPD Megi nie sprawia żadnych problemów.
Odwiedziliśmy już Leśniczówkę w Kudypach a od kilku dni usiłuje dodzwonić się do Stawigudy - bezskutecznie. Dzisiaj jadę do Stękin, a na dniach odwiedzimy Zwierzewo. Słyszeliście o czymś jeszcze?
Do Kieźlin przyjmą Ci bez problemu 😉

A jeśli można wiedzieć, dlaczego nadal nie Wołowno??
Megi, dlaczego juz nie stoicie w Kierzbuniu?
Już nie aktualne. Dziękuję za odzew.
Od dzisiaj mieszkamy w Stękinach w boksie angielskim  😀
emade - > kierzbunskie warunki nie byly odpowiednie dla konia z copd ;d ; )

W ogole megi007! opowiadaj co tam u ciebie, jak tam Megislawa sie trzyma i jak tam wasze treningi? ;>
Moze jakies zdjecia? ;>
Oooooooooooooo magdanik jednak żyjesz 😀
tak czasem sa chwile ze nie ma rodzicow w domu i nie musze nigdzie z nimi wychodzic ;d ewentualnie jak teraz zgrywam zdjecia na kompa xdd wtedy moge smialo ozajmic ze zyje ;d bo np spania caly dzien z nudow nie mozna nazwac zyciem xd
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 sierpnia 2010 08:35
Słuchajcie moi mili, czy możecie powiedzieć coś o Pałacu w Mortęgach? Jakie są opinie, zarówno jako o miejscu wypoczynku, jak i od strony jeździeckiej?  Będę wdzięczna za wszelką informację.
kochajacagalop   I belive in nothing.
09 sierpnia 2010 11:39
Byłam tam na pół obozie rok temu. Podobało mi się bardzo, instruktorzy fajni, dużo miałam drągów i innych tego typu rzeczy. W razie deszczu jeździło się na hali jest dosyć mała. Plac duży z przeszkodami, obok zaraz czworobok. Co do wypoczynku, pokoje nie wiem jak wyglądają bo tam nie spaliśmy, ale jedzenie było dobre.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 sierpnia 2010 11:47
Dzięki. Ktoś jeszcze może sie podzielić?
Jestem z Mrągowa i jak jestem w domu czyli wakacje i weekendy jeżdżę w takiej stajence pod Mrągowem, ale na co dzień studiuję w Olsztynie no i zimą raczej mało jeżdżę  😕 z racji tego, że mało bywam w domu. Powiedzcie, nie wiecie czy w jest w Olsztynie jakaś stajnia z miłą atmosferą gdzie będę sobie mogła pojeździć od czasu do czasu? Aha, ważne dla mnie jest jeszcze to żeby był dobry dojazd do stajni, najlepiej MPKiem 😉
megi007 - sorki za pytanie pisząc Zwierzewo myślałaś o mnie czy o innej stajni?
kochajacagalop   I belive in nothing.
10 sierpnia 2010 21:09
za Olsztynem, dojazd okejką jest stajnia u Pana Tadeusza we Wrzesinie. Jazda 25 zł,ponad godzina i bardzo fajnie uczą,atmosfera też miła
Przepraszam , że odbije od tematu , ale potrzebuje pilnie wezwać kowala . Czytałam o Zygmuncie Rudnickim , czy ktoś już korzystał z jego oferty ? Podobno całkiem ładne robi kopyta . Ile bierze za same rozczyszczenie kopyt i ile za dojazd ? Bardzo proszę o odp. , z góry dzięki i pozdrawiam 🙂
aha i jeszcze coś ... 1. Wiecie można gdzie kupić tani sprzęt west . w szczególności ogłowie , najlepiej z naczółkiem na jedno ucho dla cob'a .  2 . znacie jakiegoś dobrego , nie drogiego trenera westu i naturalu ?
trener na mazurach to i tak cud, a westu ? nie wiem czy sa takowi fachowcy 😀


co tam dziewczyny slychac u was ? cos tu ucichlo. jak koniska ?
ja w sobote pociskam z Marianem na zawody  🏇 zobaczymy jak sie chlopak spisze :P

ktoooo chce wydzierzawic koniaaaaaaa? :P 👀
Voltowicze w Was nadzieja 🙂

Szukam stajni po południowej stronie Olsztyna (im bliżej Nowej Kaletki, jeziora Gim tym lepiej), która przyjmie mojego konia na ok 2 tygodniowy pobyt wakacyjny. Warunkami koniecznymi jest bezpieczne pastwisko, na które koń będzie mógł wychodzić sam, czysty boks i plac minimum 20x60m z dobrym podłożem. Gdyby była tam miła atmosfera to już w ogóle ideolo 😉

Katalog stajni wypluł takie propozycje, czy któreś z tych miejsc jest godne polecenia?
będę baardzo wdzięczna za Waszą pomoc 🙂

http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa:%2853.582824608584,%2020.545120239257812%29/odleglosc:50

Hm, a może znacie jakiegoś trenera ujeżdżeniowego z tamtych okolic, do którego warto się wybrać?

[quote author=panterka-23 link=topic=216.msg672529#msg672529 date=1281466795]
megi007 - sorki za pytanie pisząc Zwierzewo myślałaś o mnie czy o innej stajni?
[/quote]

Miałam na myśli inną stajnię znajdującą się tam  🙂 Ale w końcu nie pojechaliśmy bo stanęło na Stękinach. Zdecydowanie bliżej i przeprowadzka odbyła się w siodle - 10 minut drogi  😉

Przepraszam , że odbije od tematu , ale potrzebuje pilnie wezwać kowala .

Chodzi Ci o kucie czy werkowanie? Jeśli o werkownie to ja polecam Pana Marka Chodkowskiego. Kopyta robi rewelacyjnie. Przyjeżdża do nas już 2 lata  🙂



disco, "Brak stajni w wynikach wyszukiwania
Niestety, żadna ze stajni nie spełnia wybranych opcji."
nie wiem czemu link się wypiął... przekopiowany wynik szukania:


1. KJ u Robsonów                                               Barczewo 30.80 km
2. Makowa Stajnia                                               Wołowno 45.01 km
3. Makowa stajnia                                               Wołowno 45.23 km
4. Marengo                                                       Olsztyn 22.83 km
5. Ośrodek jeździecki UWM w Olsztynie "Kortowo"        Olsztyn
6. Ośrodek Jeździecki w Pasymiu                           Pasym 26.25 km
7. Ranczo Bartołty                                               Barczewo 5 40.00 km
8. SK strzegom - Żółkiewka                                   Żółkiewka 15,612.28 km
9. Stadnina Koni Kierzbuń                                     Barczewo 40.03 km
10. Stadnina Koni Kierzbuń                                   Kierzbuń 40.07 km
11. Stadnina Kurki                                               Stajnie Łańsk / Rybaki 8.05 km
12. Stajnia "Pan Tadeusz"                                     Wrzesina 38.25 km
13. Stajnia Burdąg                                               Burdąg 20.95 km
14. Stajnia Dukata                                               Stawiguda 16.02 km
15. Stajnia pod Lasem                                         gmina Jedwabno 18.54 km
Stajnie Łańsk/Rybaki odradzam, właścicielka ma zryte pole pod kopułą zamiast mózgu.
poza tym kurki są jakies 40 km od Olsztyna a nie 8 jak napisane powyżej
Frytkens - ale disco chodzi o odleglosc od Nowej Kaletki, nie od Olsztyna 😉 wiec to moze byc 8 km, zalezy gdzie sie pinezke postawi 😉
ah no chyba że tak  😁
dziewczyny ! pomozcie !
gdzie w Olsztynie jest jakis duzy ogrodzony teren gdzie mozna spokojnie spuscic psa ze smyszy zeby sie wybiegal porzadnie ??
PILNE !!  🙇
za Uranią jest takie miejsce specjalnie dla psów, ale czy to jest duże to nei byłabym pewna, zależy co masz na myśli mówiąc DUŻE  😅
Chciałam powiedzieć, że prawdopodobnie w pierwszy weekend września odbędą się zawody skokowe w Grądku : )
Frytkens - dzieki 😉 zalezy mi na tym zeby pies sie mogl wybiegac bez ryzyka ze wpadnie na ulice czy poleci w las na zajacem 😉
Angelika ilu macie na razie chetnych ???
moneta a jakie będą przeszkody ??? bo coś słyszałam, że coś w naturalnym stylu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się