Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

aszka moja Michaśka też na początku miała problemy, dawałam jej herbatkę rumiankową z Hippa, a jak skończyła 1 miesiąc to dostawała herbatkę na lepsze trawienie też z Hippa. Wystarczyły naprawdę niewielkie ilości, a ulga była. 
a no faktycznie tez dałam z 2 razy rumiankową herbatkę mojej małej 🙂 polecam
Chcialam cos rzec a poropo ZUs- to nieprawda, ze pracodawca musi dostarczyc zwolnienie w ciagu 7 dni do zus i za to pierwsze Pegasuski nie naleza sie juz pieniadze. To pracownik musi dostarczyc najpozniej w ciagu 7 dni zwolnienie do pracodawcy, natomiast jesli pracodawca swinia i zabalaganil i nie przeslal drukow i wniosku o wyplate swiadczenia, to poskutkuje " tylko" spoznieniem kasy. Z gory mowie, ze glowy nie daje, ale jak mialam pracownika w zeszlym roku na zwolnieniu tak bylo. Oczywiscie zakladam, ze to zus wyplaca, nie pracodawca.

Pracodawca też ma 7 dni na dostarczenie druków do ZUS-u. ZUS ma w dupie i nie czeka w nieskończoność na spóźnialskich. Poza tym pracodawcę obowiązują ścisłe terminy także dostarczania deklaracji, składek itp, itd, więc nie wyobrażam sobie, żeby ktoś to zrobił z takim opóźnieniem.
Edit - właśnie przeczytałam, że pracodawca musi "niezwłocznie" przesłac je do ZUS. Nieciekawie moim zdaniem masz.

Magdalena ale to się będę kłuć 4 razy dziennie  🤔 łojezusiemaryjo! ja mam alergię na igły  😁
Magdalena ale to się będę kłuć 4 razy dziennie   łojezusiemaryjo! ja mam alergię na igły 

Teraz już chyba każdy glukometr jest wyposażony w nakłuwacz - przykładasz do palca i automat robi i nakłucie, nie widzisz żadenej igły 🙂
A jak masz alergię na igły to pilnuj bardzo diety, bo jak dietą nie wyregulujesz cukrów, to potem tabletki, a jak te nie dadzą rady to insulina w zastrzykach :/


Mój Oskar też ma teraz problemy z kupką. Raz pomogło podanie herbatki koperkowej. Ale teraz mu coś nie bardzo pomaga, ale mały nie wydaje się zbytnio cieprieć z tego powodu zbytnio. Podobno dzieci karmione tylko mlekiem matki mogą robić kupkę co kilka dni. Co 3-4dni nie jest niepokojące, w USA nawet 7dni przyjmują za normę.
Jezeli chodzi o dzietę matki, to bogata w błonnik pomaga potem dziecku w wypróżnieniach.
O kurcze hanoverka,wspólczuje uważaj na siebie.

ja zaczynam 29 tydzień i kurcze wieczorami wymiotuje masakrycznie,a myślałam że jak na początku to potem mija.
Pokemon chyba jednak nie do końca z tym ZUS-em. Raczej jest tak jak mówi Basznia - mi oddały księgowe papiery do zusu po co najmniej 2 tygodniach, leciałam na zawał żeby zdążyć w tym samym miesiącu (ostatniego dnia maja) a pani w okienku wypatrzyła tylko że brakuje pieczątki imiennej mojego szefa obok podpisu.. :/ Na pytanie o termin powiedziała "nieee termin jest zachowany". Złożyłam to potem jakieś 3-4 tygodnie po zwolnieniu i kasę dostałam po chyba 3 tygodniach..

Mnie też bardzo rozśmiesza fakt że nie wyrabiają książeczek rodzinnych już, nawet dla pracowników.. Masz nosić ze sobą jakieś durne zaświadczenie o odprowadzaniu składek - co miesiąc nowe :/.  Jak trafisz na jakiegoś upierdliwca np będąc na pogotowiu z dzieckiem to ci życie zatruje.

Hanoverka ałć  🤬 jak dzisiaj?
Chcialam cos rzec a poropo ZUs- to nieprawda, ze pracodawca musi dostarczyc zwolnienie w ciagu 7 dni do zus i za to pierwsze Pegasuski nie naleza sie juz pieniadze. To pracownik musi dostarczyc najpozniej w ciagu 7 dni zwolnienie do pracodawcy, natomiast jesli pracodawca swinia i zabalaganil i nie przeslal drukow i wniosku o wyplate swiadczenia, to poskutkuje " tylko" spoznieniem kasy. Z gory mowie, ze glowy nie daje, ale jak mialam pracownika w zeszlym roku na zwolnieniu tak bylo. Oczywiscie zakladam, ze to zus wyplaca, nie pracodawca.


Dokładnie tak jest jak BASZNIA pisze. Pracownik co najwyżej pieniądze dostanie z opóźnieniem. Jeżeli jest ciągłość zwolnienia to po trzydziestu paru dniach obowiązek płacenia przechodzi na ZUS.
Magda83 :kwiatek:
gwash już jest lepiej, obędzie bez lekarza 😉 Nie mam zamiaru nawet targać fotelika Michaśki 😀iabeł:
hanoverka, może jednak idź do lekarza? Dobrze, że już lepiej.


Magdalena ale to się będę kłuć 4 razy dziennie  🤔 łojezusiemaryjo! ja mam alergię na igły  😁

spokojnie, tak jak repka napisała nie zobaczysz igły - przykładasz do palucha taki niby długopis, słyszysz "kilk" i masz już kroplę gotową. Nie boli.
I też sugeruję trzymać diety, jak dietą się nie uda to dadzą Ci insulinę - te zastrzyki już trochę bolą, a czasem zostawiają niefajne siniaki, jak trafisz za głęboko. I widać igłę  😀iabeł:
Muffinka no nie bylo łatwo ale mi sie udalo wsiąśc .. Fakt,że żeby nie bylo mi za dobrze to pozwoliłam sobie tylko na 15min stępa po ujeżdżalni... W każdym razie frajdę miałam straszną po takiej przerwie nawet z tego stepa🙂 😅
Pegasuska to zabieraj mnie też do sibie.. Mozemy stworzyc osiedle mlodych mam i prywatny złobek przy stajni hehehe:]
majek   zwykle sobie żartuję
12 sierpnia 2010 09:56
hehe ja właśnie miałam taki pomysł na biznes, żeby otworzyć pensjonat dla koni dla młodych mam. Z placem zabaw, zatrudnioną na stałe panią opiekunką, pokojem zabaw na zimę w socjalu itp. podgrzewaczami do butelek.. 🙂

Mam nadzieję, że kiedyś mój pomysł wypali.
Według mnie pomysł świetny😀 i sądzę, że byłoby trochę chętnych🙂 także jak już coś postanowisz to koniecznie daj znac😀
wg mnie to zarąbisty pomysł 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
12 sierpnia 2010 10:33
fajnie, tylko na razie nie do zrealizowania, niestety...
Może kiedyś.

Chociaż boję się, że by laski nie chciały do domów wracać 🙂
majek jestem za 😉 nawet mogę pomóc, tylko gdzieś tak w okolicach Piaseczna co 😉 hihi 😎
hahah z tym zlobkiem i przedszkolem to super sprawa u mnie jest juz i jedno i drugie dla koni to moze wlasciciele stajni dostawia cos dla dzieci i jakies osiedle domkow wczasowych dla rodzicow tylko nie wiem czy sasiedzi by sie wyspali, co prawda w zasiegu sa tylko jedni ale jak by sie tak najechalo nas z berbeciami to moglby byc niezly jazz🙂
a z tym zusem to ja juz nie mam sily....nie wiem czy zus mi w koncu uzna to pierwsze zwolnienie za ktore powinien zaplacic czy nie z powodu zwloki w przeslaniu dokumentow przez pracodawce, w zusie tez nie moge sie niczego dowiedziec
majek   zwykle sobie żartuję
12 sierpnia 2010 14:45
Uwaga, trochę wakacyjnego Tomasza.

To, co najciekawsze w Malborku:


szczęśliwe chwile z tatusiem:


mamo, chcę taką plażę w domu


no i w pewnym momencie wyszedł z wody i piasku i poszedł sobie na kocyk, bo przypomniało mu się, że zostawił tam swój kubeczek z malinami




O kurcze świetnie te fotki 🙂 I jakoś mi się najbardziej ta pierwsza podoba - nie wiem czemu 🙂


Cierpienie - niech się lepiej Dempsey wypowie, ale jeśli to nosidło nie ma żadnej możliwości ciasnego dociągnięcia dziecka do siebie (a chyba nie ma?) to będzie ono niewygodne dla ciebie i dla dziecka też - niewygodne a nawet niezdrowe. Ale w sumie na zdjęciach wygląda to całkiem fajnie..
Może Dempsey coś podpowie.?
Magdalena - ja myślałam o tych
http://allegro.pl/item1170545238_chusta_nati_kilkanascie_sposobow_noszenia.html

http://allegro.pl/item1186231189_chusta_hoppediz_4_6_m_rozne_wzory_gratis_wa_wa.html


a co powiecie o tym? takie to tanie

http://allegro.pl/item1170437778_chusta_bez_wiazania_innowacyjne_nosidelka_len.html


dzięki Cierp1enie - jednak wybrałam kółkową na początek, myślałam, że Ty też kółkową. Ta wiązana wydaje się fajna, ale chciałabym najpierw na kółkowej poćwiczyć. A chusty z Twoich inków są piękne  😀 - ale bierzesz bawełnę w końcu? Myślałam, że chcesz lnianą?

Ta "smile bag" wygląda fajnie, może ilość sztuk (poszło już 40) rekompensuje sprzedającemu niską cenę?

kubeczek z malinami rządzi!!!  🤣
m4jek - ale cudowne zdjęcia!  super



gwash - no właśnie tak myślałam, dlatego mój wybój to chusta albo z 1 linku albo z drugiego
ale poczekamy na wypowiedź dempsey ona tu jest naszym expertem 🙂

Magdalena - no ja sama już oszalałam na punkcie chust i co chwile inna mi się podoba, a wybór ogromy, teraz tylko muszę dobrać odpowiednią dla dziecka i dla siebie 🙂
Ta "smile bag" wygląda fajnie, może ilość sztuk (poszło już 40) rekompensuje sprzedającemu niską cenę?




Mi też się wydaje, że te chusty nie bedą dobre, bo raz że bez możliwości dociągnięcia, a dwa, że moim zdaniem dzieci na tych zdjęciach mają za mało odwiedzione na bok i do góy nóżki, co nie jest zdrowe dla bioderek.

Oskarek:
majek cudne foty 💘 Bo dziecko jest albo czyste albo szczęśliwe!
Napisałam post ale nie wiem dlaczego go nie nie ma, a mianowicie,
kiedy nasze dziecko mało lekką asymetrię pani rehabilitantka od metody Bobath powiedziała że chusty są niezdrowe dla dzieci z asymetrią, bo dziecko układa się w chuście tak jak jest mu najwygodniej, tzn pogłębia asymetrię, jeszcze mówiła że Zawitkowski długo był przeciwny noszeniu dziecko w chustach, a teraz proszę marketing zrobił swoje.
repka - ale słodziaszek 🙂
aaaaa!!!
Mam pilną robotę, w dzień się nie dało, bo Jula - zostawiłam na teraz. A że jestem mocno nie wyspana, walnęłam kawkę jakieś 2 godziny temu. Około północy ją nakarmiłam. No i napiła się tej kawki  🤔
Więc ona chce się bawić, a ja zamiast zrobić sobie dobrze i pobudzić się kawą, bawię się z dzieckiem... A maile czekają...  😫
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 sierpnia 2010 07:24
pokemon niezwlocznie to nie jest powiedziane, ze 7 dni, ale oczywiscie nie lapmy za slowka. Na pewno przyjeto ode mnie bez zadnego jojczenia starsze niz 7 dni od dostarczenia zwolnienie pracownika, ale to moze kwestia mojego ludzkiego zusu-tego nie wiem. 
edit, dopiero doczytalam, ze laski potwierdzily moje spostrzezenie.

Majek-sliczne zdjecia, malinki mmmmmmmmmmmm 😉

repka-zawod dyrektor jak nic 🙂.
Co się dowiedziałam od mojej koleżanki kadrowo-księgowej  - najpierw wywaliła zszokowana oczy, że ktoś może coś do ZUS-u nie przesłać w terminie.  😁 Potem poszukała i jest tak - ZUS obniża wynagrodzenie o 25%, ale jeżeli jest to opóźnienie z winy pracownika. Więc teoretycznie, jeżeli jest to z winy pracodawcy, to tylko będzie wypłata z opóźnieniem - tak, jak napisałyście.
Ja tam wolę z ZUS-em nie zaczynać, bo jak raz się rypnęłam w przelewie i zabrakło jakieś 50 gr (!) to miałam zablokowane konto i wszystkie karty  😁 Opłata "manipulacyjna od tego wyniosła jakieś 50 zł, co przy zaległości 0,50 jest sumą kosmiczną.
kermit   Horses horses everywhere ..
13 sierpnia 2010 08:59
majek - uwielbiam oglądać zdjęcie brudnych, szczęśliwych dzieci  😀
Ale u nas upał ledwo żyje. Mała super nocki przesypia, w dzień troche marudna ale to ta nieszczesna kupa, w poniedziałek będzie do mnie dzwonić i umawiać się na wizyę nasza paediatra mam nadzieje że coś poradzi. Bo Zuzka pierdzi jak stara a kupa raz na 3 dni wrrr.
A dzisiaj jedziemy na weekend do dziadków już wiem że czekają nas wycieczki cioć i wujków a jutro mój chłop robi pępkowe oj sie faceci popiją dobrze że teściowa wywala ich do ogrodu co by w domu nie trzodzili hehe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się