Kącik Ujeżdżenia

lostak   raagaguję tylko na Domi
16 sierpnia 2010 20:51
Aha, czyli mam rozumieć, że tak jest bo jest i już, bo ktoś tak sobie wymyślił. Nie ma żadnego sensownego argumentu podpierającego owe przepisy?


Jasnowata, widzialam twoje przejazdy, zreszta to ja trzymalam ci konia jak pobieglas po plastron, uwazam, ze jestescie bardzo fajna para i ladnie pojechalas.
ujezdzenie ma bardzo restrykcyjne przepisy, ktore generalnie obowiazuja wszystkich (nie wspomne o rozprezaniu sie na skosniku z munsztukiem, czy niedopuszczeniu dziecka do startu poza konkursem w klusie anglezowanym, bo sie zaraz nakrece..)
ale... twoj stroj byl niekompletny, kon byl osiodlany niedbale, chowalam ci paski od potnika, bo nie wpielas ich w przystuly i chowalam ci przystuly bo nie byly wlozone w szlufki. 
co do akcji ze sliniankami, chamstwem bylo oddzwonienie cie pod koniec przejazdu, drugiego zreszta, bo pierwszy jechalas z nimi.
ochraniacze nie sa dopuszczone aby upewnic sie ze ludzie nie wkladaja ciezarkow lub innch rzeczy pod nie.  takie jest ujezdzenie.

popracuj nad estetyka siebie i konia, poczytaj przepisy, sa na www.dressage.pl i powodzenia.

bardzo ladna z was para.
ja też znam Czakrama, stał u nas w stajni chyba, był pod opieką Blanki Wysockiej i czuł sie dosyć dobrze, mógł w miarę normalnie pracować i wydawało się, że choroba jest opanowana. Potem chyba pojechał do Szwecji i wrócił z powrotem, ale ręki sobie nie dam uciąć
Ktoś może robił fotki w Aro podczas Mazovii ?  🙂
ja trochę robiłam 🙂
Poleciało PW  😀
busch   Mad god's blessing.
16 sierpnia 2010 23:05
Jeszcze a propos Aro - byłam w roli widza i dzielnie dopingowałam re-voltowy team  😀 Mamy naprawdę fajnych jeźdźców w szeregach  🙂

Ale abstrahując od tego - potem się przeszłam na halę oglądać eliminacje do mistrzostw polski młodych koni.

Moja mina najpierw była taka:  😲 , potem taka:  🤔zczeka: , aż wreszcie pozostało tylko jedno:
Nie wiem, czy nastąpiła jakaś pomroczność jasna, czy też oglądałam zupełnie inne konie niż sędziowie, ale została zdruzgotana i odechciało mi się jeździć jakiekolwiek zawody. Rozdźwięk pomiędzy tym, co widziałam, a tym, co potem mówili sędziowie - ogromny. Aż trudno uwierzyć, że oglądałam eliminacje do Mistrzostw Polski, które z racji samej swojej rangi powinny trzymać poziom.
A przeszłaś się może po tej hali?Co prawda wiem jak mi się jechało i widziałam konie jak chodziły po drugiej hali a jak po czworoboku konkursowym,który z powodu awarii sprzętu został zalany dosłownie wodą i przypominał raczej lodowisko a nie plac do jazdy.Ja miałam konia zagranego to mi rybka ale zdecydowanie bał się postawić nogę na ziemi tak się ślizgal.Wiem,że obsługa robiła co mogła ale niewiele dali radę. 🤔
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 sierpnia 2010 06:49
Ja rowniez spedzilam mily dzien w Aro wsrod voltowiczow i wszystkim  bardzo gratuluje przejazdow 🙂

busch-mozesz rozwinac temat?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 sierpnia 2010 09:11
właśnie bush: o co ci chodzi? można jaśniej?
Bush, a ja mam wrażenie, że co by się nie działo na eliminach to i tak wszystko się wyrówna na finale.
Edytka, dzięki serdeczne
Czy mogę jechać zawody w nachrapniku meksykańskim? POMOCY!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2010 19:27
O ile nie do munsztuka to możesz.
super, dzięki!  :kwiatek:
s.   happiness is easy
17 sierpnia 2010 21:11
Mam pytanie, czy pad Anky off white nadaje się na zawody (towarzyskie), czy jest jednak za dużo off a za mało white ;-) ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2010 21:15
Na każde sie nadaje, kolor czapraka nie jest określony w przepisach.
s.   happiness is easy
17 sierpnia 2010 21:25
hmm, w takim razie czy wypada w takim jechać? raczej wszyscy mają białe, sama sądziłam, że off white bedzie bardziej biały niż jest w rzeczywistości...  🤔 ale nie powiem, jest piękny  😀
Anaa no i właśnie finansowo te 2 i pół rundy kiepsko daje radę. Poza tym jeżeli temperatury się utrzymają to w wizji wyprowadzania konia po raz drugi na patelnie, nie grzeszy on entuzjazmem 😉
disco, w weekend ma już być chłodniej podobno 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2010 21:45
s., wypada🙂
disco, toż już po upalach!

ja jak zwykle niedoinformowana 🤣 a na wakacje w pl miałam jechać :/ tzn nie będąc na koniu upały są good..
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 sierpnia 2010 22:25
No to nie marudź i na N się dopisuj!
anetakajper   Dolata i spółka
18 sierpnia 2010 06:26
Po upałach? :/ u nas od ponad tygodnia leje  😵 okolice Bolesławca

Mam pytanie czy na L i P muszę mieć ostrogi? i czy wędzidło z wąsami może być?
ostrogi musisz mieć w każdej klasie. Co do wędzidła  nie wiem.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 sierpnia 2010 07:07
Z tym, że mogą to być ostrogi ślepe - bez bolca, więc jest to jakaś opcja jeżeli masz konia, który ich jeszcze nie akceptuje. Wędzidło z wąsami może być, niedawno była o tym mowa.
anetakajper   Dolata i spółka
18 sierpnia 2010 07:25
Dzięki  :kwiatek:
To się dziewczyna zdziwi jak założę dzisiaj ostrogi. Bo nie mam bez bolca :/
s.   happiness is easy
18 sierpnia 2010 10:15
Koniczka dzięki  :kwiatek:
A właśnie, jeszcze a propos Bajardo: ktoś z okolic Piaseczna nie szuka czasem transportowego wspólnika?
deborah   koń by się uśmiał...
18 sierpnia 2010 20:32
busch, możesz rozwinąć myśl?
busch   Mad god's blessing.
19 sierpnia 2010 01:13
Po prostu zaskoczyło mnie, że koń mający poważne problemy z zachowaniem rytmu, będącego w końcu na samym dole skali ujeżdżeniowej, a przy tym absolutnie bez żadnych fajerwerków w tych swoich chodach, nie tylko się zagrywa, ale też dostaje bardzo dobre oceny. Może mam jakieś wygórowane wymagania, ale wolałabym, żeby na mistrzostwa zagrywały się konie, które są dobrze ujeżdżone i dobrze ruszające się...  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się