paszport konia- co i jak?

Dzięki za info dziewczyny !! Zastanawia mnie jednak to , że poprzedni źrebak od tej samej kobyły( ale od innego ogiera)  nie ma takiej pieczątki . Kobyła ma jednostronny papier ,posiada licencje , oba  ( bardzo dobre) ogiery na pewno miały wszystko w porządku z papierami . Poza tym źrebak był zgłoszony w terminie , dziwne ??
montana - chodzi tylko o zgłoszenie, czy o opis. Bo ja zgłosiłam, a opisu nadal nie maja, bo Pan nie ma czasu przyjechac, a  w gminie nie było przeglądu akurat.
Chodzi o zgłoszenie.
czy podczas wyrabiania paszportu konikowi z obustronnym pochodzeniem można wbić pieczątkę że nie nadaje się do spożycia dla ludzi??
tylko z takiego względu aby nigdy nie poszedł na rzeż....
siwaaa, to jest deklaracja właściciela. O niej zależy jakie leki można podawać koniowi, karencja etc. Ale nie gwarantuje, że koń nie pójdzie na rzeź. Tylko - że nie do spożycia przez ludzi. Większość koni i tak jest przerabiana na karmę dla zwierząt.
aha
w takim razie będę się starała o taki wpis, bynajmniej moje sumienie będzie pod tym względem spokojne🙂
z góry sorki za post pod postem

teraz chciałam się zapytać czy wie ktoś po jakim czasie przychodzi wynik badania krwi na choroby zakaźne( potrzebny mi do wyrobienia paszportu).  wysłałam dzisiaj  próbkę krwi do Szczecina. mam nadzieję że  jutro dojdzie, i czy jest możliwość ze jutro zaczną robić badania?? żeby ta krew też za długo nie leżała( dzisiaj pobrana)
Czy można wyrobić paszport dla konia ?
A więc zakładajmy, że histori przydażyła się dziewczynie o imieniu Ania, która kupiła konia z Belgii od pana o imieniu Zenek.
Więc Ania kupując konia, dostała jego paszport, umowe o kupnie. Nie startowała w żadnych zawodach i pewnego dnia jadąc gdziesz paszport się zgubił - i tu rodzi się pytanie. Co teraz ?
Ania zamierza zacząć satrty w przyszłym sezonie ale jak na koniu bez paszportu - czyli bez licencji. Zakładając, że Ania zna większość rodowodu konia, date urodzenia itp. może bez żadnych innych dokumentów ( tylko umowa potwierdzająca, że to jej koń ) wyrobić owiemu konikowi paszport ? I czy na podstawie takiego pseudopaszportu może mu wykupic licencję na starty ?
Jeśli paszport został zgubiony można starać się o duplikat, a pochodzenie można ustalić badając markery.
Osttaecznie można też wystawić paspzort NN i wtedy wyrabiać licencję.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 listopada 2010 19:13
a ja mam krotkie pytanie. jak to jest majac paszport ale dwie strony zostaly uszkodzone, zalane chodzi mi o te z rysunkiem i opisem
Oderałam dziś paszporty źrebaków i:

ogierek jest bez prawa wpisu do ksiąg, typ szlachetny

klaczka jest SP

czy z tego powodu te paszporty się różnią? klaczka ma dodatkowe twarde strony i na okładce taką tabelkę " Data rejestracji konia jako sportowego w Federacji Narodowej".

Rozumiem te dodatkowe strony w paszporcie dotyczące hodowli u klaczy , no bo ogierek nie może być koniem hodowlanym. Ale dlaczego nie może być koniem sportowym?
Dzięki za info dziewczyny !! Zastanawia mnie jednak to , że poprzedni źrebak od tej samej kobyły( ale od innego ogiera)  nie ma takiej pieczątki . Kobyła ma jednostronny papier ,posiada licencje , oba  ( bardzo dobre) ogiery na pewno miały wszystko w porządku z papierami . Poza tym źrebak był zgłoszony w terminie , dziwne ??

a nie jest tak, ze to slazak i jest kasztanowaty? jaka to rasa? moze nie spelnia innych warunkow wpisu do ksiag.
[quote author=Belcia link=topic=3528.msg682466#msg682466 date=1282394905]
Dzięki za info dziewczyny !! Zastanawia mnie jednak to , że poprzedni źrebak od tej samej kobyły( ale od innego ogiera)  nie ma takiej pieczątki . Kobyła ma jednostronny papier ,posiada licencje , oba  ( bardzo dobre) ogiery na pewno miały wszystko w porządku z papierami . Poza tym źrebak był zgłoszony w terminie , dziwne ??

a nie jest tak, ze to slazak i jest kasztanowaty? jaka to rasa? moze nie spelnia innych warunkow wpisu do ksiag.
[/quote]

Nie ma prawa wpisu do księgi bo ogierki są wpisywane tylko do księgi głównej i muszą być po rodzicach z ksiag głównych z prełnymi rodowodami.

a ja mam krotkie pytanie. jak to jest majac paszport ale dwie strony zostaly uszkodzone, zalane chodzi mi o te z rysunkiem i opisem


Możesz wystąpić o duplikat paszportu.
repka, ha! racja!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 listopada 2010 06:53
repka dzieki. czyli musze poprostu im wyslac ten paszport i pewnie ta kartke z opisem zrobionym jeszcze raz. skoro wszystkie dane beda miec to chyba skonczy sie tylko na tym czy jakies badania itd sa potrzebne?
Bez badań, bo wszystkie dane są w bazie danych. Po prostu to jest dokument papierowy i jednak zawsze może siez nim coś stać. Zgłaszać się do tego OZHK gdzie stacjonuje koń, piszesz wniosek o wydanie duplikatu, zwracasz stary uszkodzony, lub jak oświadczenie o jego utracie, opłacasz odpowiednią kwotę i tylko musiasz już teraz zachipowac konia.
Witam jestem nowym użytkownikiem. Posiadam klacz na sprzedaż, niestety nie posiada paszportu. Ale za to po poprzedniej klaczy został mi paszport nie zgadza sie maść i jestem mam pytanie  czy da sie przerobić jakoś ten paszport. W paszporcie jest maść siwa , a obecna klacz jest gniada.
Wiwiana   szaman fanatyk
03 grudnia 2010 20:03
A co zrobiłeś z poprzednią kobyłą?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 grudnia 2010 20:04
Witam jestem nowym użytkownikiem. Posiadam klacz na sprzedaż, niestety nie posiada paszportu. Ale za to po poprzedniej klaczy został mi paszport nie zgadza sie maść i jestem mam pytanie  czy da sie przerobić jakoś ten paszport. W paszporcie jest maść siwa , a obecna klacz jest gniada.

JA BYM KUPIŁA PERHYDROL I ZROBIŁA KOBYLE PŁUKANKĘ
DO WIOSNY JAK ZNALAZŁ.
Prowokacja ❓
Wiwiana   szaman fanatyk
03 grudnia 2010 20:09
Nie. Głupota.

Grzesiek, powiedz mi coś - jak sprzedajesz komuś samochód, to na dowód rejestracyjny z innego?
A jakbyś miał wałacha to co - co mu obetniesz, żeby pasował do paszportu?

Łomatko...  😵

Ludzie są dziwni.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 grudnia 2010 20:23
Grzesiek a Tobie artykuł  270 kodeksu karnego z czymś się może kojarzy? czy Ci pomóc?
Poprzednią klacz sprzedałem około 5 lat temu i nie wie z jakiego powodu paszport został u mnie
a nowej klaczy nie łaska wyrobić?

Słuchaj, ja negocjowałam z opisującym w sprawie maści- może Tobie sie też uda. Powodzenia!
Wiwiana   szaman fanatyk
03 grudnia 2010 22:27
Nie łaska, bo to ponad 100 zł kosztuje.

i nie wie z jakiego powodu paszport został u mnie
A z takiego, że kupujący był tak samo świetnie zorientowany w temacie, jak i sprzedający. Który to sprzedający zadaje nam teraz niezmiernie inteligentne pytania.

Myślicie, że jakbym zapytała na autoforum czy mogę sprzedać Opla na papiery z Mercedesa, jeśli skreślę oryginalną markę i wpiszę inną, to uznaliby mnie za debilkę...?

Myślę że by ci policje nasłał ktoś życzliwy 😀

A jakby Grzesio był czytaty-to by w paszporcie wyczytał że paszport z koniem wędruje a nie zostaje mu na podkładkę kolejnych szwindli,że na przerejestrowanie konia ma 7 dni itd.
Sprzedanie komus konia bez paszportu już podchodzi pod oszukanie....

Przy okazji paru powyższych-duplikat wydaje się JEDEN raz, więc trzeba troche uważać a nie jeść na nim i to akurat na stronce z opisem graficznym 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
04 grudnia 2010 13:14
Słuchajcie, teraz to już sama nie wiem jak to w końcu jest.

Mam konika polskiego, mam umowę kupna, ale kupiłam go bez paszportu. Nie planuję na razie żadnych startów, więc stwierdziłam, że z wyrobieniem paszportu poczekam do wiosny. Niestety teraz wypadła nam przeprowadzka do innego pensjonatu. Mogę przewieźć konia ze stajni do stajni bez paszportu?

Wiem, że głupie pytanie, ale bardzo się tym zmartwiłam, bo wiem, że na wyrobienie paszportu dość sporo się czeka, a ja muszę przenieść konia można powiedzieć, że na "już".
Wiwiana   szaman fanatyk
04 grudnia 2010 15:28
[quote=boswell]A jakby Grzesio był czytaty-to by w paszporcie wyczytał[/quote]
Ale, pani - kto te małe literki by tam czytał... od czytania to głowa boli.

A sprzedać kobyłę na paszport z wałacha na przykład - dla chcącego nic trudnego, tylko w tzw.ryja można potem zarobić, miedzy innymi.
Albo 5 latek za oszustwo...


wiemy ze ow pan jest z Mazowsza...nawet numer podany...moze jakis uzytek sie z tego zrobi?
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 grudnia 2010 15:53
Mam konika polskiego, mam umowę kupna, ale kupiłam go bez paszportu. Nie planuję na razie żadnych startów, więc stwierdziłam, że z wyrobieniem paszportu poczekam do wiosny. Niestety teraz wypadła nam przeprowadzka do innego pensjonatu. Mogę przewieźć konia ze stajni do stajni bez paszportu?

od kupienia konia masz 7 dni na wyrobienie paszportu
nie mozna transportować konia bez paszportu

zatem z wyrabianiem paszportu NIE powinnas czekać do wiosny 🤬
a co do transportu - mnie sie tak przydarzyło, ze musiałam konia bez paszportu transportować. poinformowałam o tym przewoźnika zawczasu, żeby mógł odmówić wykonania takiego kursu.
z koniem pojechała umowa kupna z zaświadczeniem od weta, ze kon był zaszczepiony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się