Jakie pasze dajecie swoim koniom?

caroline   siwek złotogrzywek :)
17 sierpnia 2010 22:24
czym najlpeiej karmic konia tlusciocha?

suplement "bat-ostrogi-i-do-roboty". niezawodny 😎

nie istnieją pasze "odchudzające"

ustaliwszy powyższe odsyłam do watku "jak przytyć/odchudzić konia" - w szczególności do wypowiedzi sierry i kotbury, ktore skutecznie odchudziły swoje konie.
Mój koń w tej chwili zdecydowanie obstaje przy 2 markach ( że tak powiem): D&H i St. Hippolyt. Z tym drugim mam o tyle fajnie, że właściciel stajni zamawia co jakiś czas większą partię i mam w naprawdę atrakcyjnych cenach. Teraz miałam troszkę lepiej finansowo więc mogłam zamówić coś z D&H i padło na sieczkę SS. No i jak się nie pomysli to tym można Cejlona w 3 sekundy odchudzić 🙂 wystarczy zapomnieć, że 1 miarka tego waży zdecydowanie mniej niż miarka musli i podawać 2 miarki dziennie :P po kilku dniach się zreflektowałam i daje mu 4 i nic więcej. I już się koń poprawił. Jak on to robi??
srebrna a z jakim założeniem chcesz karmić tego tłuścioszka? chcesz go po prostu odchudzić?

olek na co ma alergie? bo od tego zależy wybór i firmy i konkretnej paszy



nie chce odchudzic, siwa była grubiuśka ale zaczelam na niej jezdizc czesciej bo wakacje mam i schudla ale od pazdziernika znowu wyjade i nie bede mogla a nie chce zeby przytyla. nie chce zeby glodna byla ale nie chce zeb byla tlusciochem jak wczesniej
Edytka, wszelki kurz, jakieś pyłki.
Generalnie koń z problemami dróg oddechowych - specjalnej troski  😉

edit:

Próbował ktoś Hartoga Balance w takich przypadkach? - cena zachęcająca  😉


Niestety w Balancie jest za duzo cukru jak dla konia z COPD, sprawdzone.
[quote author=srebrna link=topic=25.msg678286#msg678286 date=1281991103]
czym najlpeiej karmic konia tlusciocha?

suplement "bat-ostrogi-i-do-roboty". niezawodny 😎

nie istnieją pasze "odchudzające"

ustaliwszy powyższe odsyłam do watku "jak przytyć/odchudzić konia" - w szczególności do wypowiedzi sierry i kotbury, ktore skutecznie odchudziły swoje konie.
[/quote]

nie che odchudzic konia bo juz zostal odchdzony wlasnie metoda ktora zaproponowalas, ale od pazdzernika juz bede jezdizc tylko ww weekendy i nie chce zeby konik przytyl. 🙂 bo wiem ze swietnie wykorzytuje pasze 😀 dlatego zastanawiam sie co jest najmniej kaloryczne i tuczace
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 sierpnia 2010 08:58
jak koń nie pracuje (a weekendowe przejażdżki to raczej nie jest praca), to w ogóle nie są mu potrzebne pasze treściwe. dobre siano i to wszystko.
jesli  stoi w stajni, w ktorej widzi, ze inne konie dostają pasze treściwą na posiłek i to go denerwuje, to mozna mu dać zamiast owsa/musli jakąś niskokaloryczną sieczkę - bedzie miec coś w żłobie, wiec nie powinien sie awanturować, sieczka da mu sytość, a dobrze dobrana - niewiele kalorii.
w najgorszym wypadku można mu dać odrobinę owsa, żeby mu "smutno" nie było kiedy inne jedzą, ale jako pasza podstawowa - siano.

i nie oczekiwać, ze kon niepracujący będzie w super kondycji, z podkasanym brzuszkiem jak konie pracujące.
srebrna, a co to znaczy że jest tłuściochem? Gdzie ma ten tłuszcz (brzuch, zad, plecy, szyja..?) Jaki jest tryb dnia tego konia? Co teraz je i w jakich ilościach?
zen kon pracuje ostro od czerwca ale od pazdzernika bedzie jezdizl weekendowo dostaje obecnie owsa 4 kg dziennie i witaminy i chodzi od rana do wieczora po pas w trawie
a no i teraz juz jest zgrabna ale miala ogrooomne brzuchooooo
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 sierpnia 2010 16:12
po pierwsze, edytuj posty, kiedy chcesz coś dopisać.

po drugie,
a no i teraz juz jest zgrabna ale miala ogrooomne brzuchooooo


jak nie bedzie pracowała, to brzucho wróci - to u koni niepracujących jest normalne i NIE JEST oznaką otyłości!!
pisałam to już wielokrotnie: konie W PRZECIWIEŃSTWIE DO LUDZI nie odkładają tłuszczu na podbrzuszu. wielki bebzon u konia nie świadczy bezwzględnie o otyłości, a jedynie o tym, ze ma słabe mięsnie "opinające"  brzuch i potrzebuje nie odchudzania, a PRACY którą wzmocni te mięśnie - co daje efekt "wyszczuplenia.

po pierwsze, edytuj posty, kiedy chcesz coś dopisać.

po drugie,
[quote author=srebrna link=topic=25.msg679755#msg679755 date=1282141515]
a no i teraz juz jest zgrabna ale miala ogrooomne brzuchooooo


jak nie bedzie pracowała, to brzucho wróci - to u koni niepracujących jest normalne i NIE JEST oznaką otyłości!!
pisałam to już wielokrotnie: konie W PRZECIWIEŃSTWIE DO LUDZI nie odkładają tłuszczu na podbrzuszu. wielki bebzon u konia nie świadczy bezwzględnie o otyłości, a jedynie o tym, ze ma słabe mięsnie "opinające"  brzuch i potrzebuje nie odchudzania, a PRACY którą wzmocni te mięśnie - co daje efekt "wyszczuplenia.


[/quote]

moze i tak jest ale chyba nie wszystkie konie tak maja bo duzo koni, widze dostaja normalnie jedzenie i owies i sianko i nie chodza a brzuszkow nie maja
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 sierpnia 2010 17:07
moze i tak jest ale chyba nie wszystkie konie tak maja bo duzo koni, widze dostaja normalnie jedzenie i owies i sianko i nie chodza a brzuszkow nie maja


no to fajnie, tylko jaki racjonalny wniosek zamierzasz z tego wysnuć??
dalej sie zastanwiam czemu moj jak nic nie robi jest tlusciochem a inne nic nie robiac nie sa tlusciochami i czy moge to zmienic
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 sierpnia 2010 17:25
no to się zastanawiaj dalej sama. powodzonka.
mnie sie znudziło tłumaczenie rzeczy oczywistych, takim ludkom jak ty 🙄
ok, ale dzieki za odp
Zobacz, jeszcze jeden argument, taki prosty... Człowiek A, chudy a moze jeść co chce i nie tyje, Człowiek B, je tyle samo co Człowiek A a jest otyły, Człowiek C je połowe tego co człowiek A i jest otyły- wszyscy jesteśmy różni, nie ma dwóch takich samych organizmów, różnimy się, przemianą materii również i to samo tyczy również koni. Są różne.
Dowiedziałam się dzisiaj że otręby oprócz zapiaszczenia powodują również zwapnienie kości  👀 czy ktoś coś wie na ten temat?
Dowiedziałam się dzisiaj że otręby oprócz zapiaszczenia powodują również zwapnienie kości  👀 czy ktoś coś wie na ten temat?

ponad 10 lat temu miałam klaczkę, której dodawalam otręby na mokro do owsa przez dluższy czas, choć wet. mówił, że zapiaszczają i robić częste przerwy w podawaniu otrąb. Po 2-3 mieś. klacz dostała skrętu jelit i nie udało jej się odratować. Cały czas zastanawiam się, czy nie przedobrzyłam kiedyś z otrebami...  😕 dlatego odpisuję, ale ile w tym prawdy nie wiem - może wypowie się ktoś mądrzejszy.
My wlasnie robimy przejscie z Blue Grass na Dodsona.
O Blue Grass nic zlego powiedziec nie moge ale w Dodsonie zdecydowanie przekonal mnie sklad i forma.
Teraz tylko czekam na efekty  😉
Monny   bez odbioru .
25 sierpnia 2010 17:17
Pytanie za sto punktów, czym różni się Build Up Mix od Build Up Cubes?
Mają ten sam skład...
jeju - zastanówmy się - jedno to paletki, a drugie to musli, tylko z zawartością granulek - taki mix
Monny   bez odbioru .
25 sierpnia 2010 18:07
epk, dzięki ! Może jestem blondynką, ale naprawde nie wiedziałam 🙂
Czytałam ten opis kilka razy i nie mogłam się połapać.

To teraz pytanie, czy oba dają taki sam efekt?
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 sierpnia 2010 18:29
To teraz pytanie, czy oba dają taki sam efekt?

a jak myślisz, skoro mają ten sam skład?
Monny   bez odbioru .
25 sierpnia 2010 18:35
Myślę, że dają taki sam efekt. Ale wolałam się upewnić 🙂
Dziękuje.
Dowiedziałam się dzisiaj że otręby oprócz zapiaszczenia powodują również zwapnienie kości  👀 czy ktoś coś wie na ten temat?

To se odpowiem sama na to pytanie, kto szuka nie błądzi 😉
Nie zwapnienie, jak już to odwapnienie, w przypadku gdy jest nadmiar fosforu ( dużo jest w otrębach) w stosunku do wapnia ( powinno być 1:1) wówczas fosfor wiąże wapń który zamienia się w jakoś sól która nie jest przyswajalna co prowadzi do odwapnienia kości. Postraszono mnie jeszcze siemieniem lnianym, że posiada kwas pruski - strychninę ale dowiedziałam się również że po obróbce cieplnej coś się robi z tym kwasem i jest nieszkodliwy. ( Kurka a mam iść na chemię a nie pamiętam pojęć  :rozga🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 sierpnia 2010 20:45
"Moje" konie i kuce wcinają mix Havens - karma świetna jakościowo, zwierzaki wyglądają super.
http://www.horsefeed.nl/page4.html
Dramka, jeżeli chodzi o marstalla. ktoś Cię wprowadził w błąd, ponieważ marstall nie ma sklepu stacjonarnego. za to jest internetowy  😉
podaję link do sklepu internetowego: http://www.marstall.pl/sklep/index.php

Przepraszam jeśli umieszczam ten post w złym wątku 🙁 ale bardzo chciałam prosić Was o informacje gdzie w Katowicach można kupić pasze Havensa??? Będę tam jutro przejazdem i chciałam się zaopatrzyć 🙂
Siwek,
Marstall rzeczywiście nie ma jako takiego sklepu, ale można sobie odebrać pasze czy suplementy bezpośrednio od nich czyli z magazynu. Sorry za skrót myślowy🙂
Jakie musli dajecie swoim koniom? takie specjalne <jakiej firmy> czy zwykłe dla ludzi?  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się