strzemiona

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 czerwca 2010 17:45
Mam te Metalabu i jestem zadowolona.
też zastanawiałam się nad i elastycznymi i bezpiecznymi jednocześnie. wymyśliłam coś takiego: do elastycznych strzemion jakie kto tam lubi dorzucić coś w tym stylu:
http://www.decathlon.com.pl/PL/strzemiona-bezpieczne-matrix-19772111/
niekoniecznie decathlonowe oczywiście 😉 i niekoniecznie plastikowe
ale połączyłoby się bezpieczeństwo z elastykami.
muszę skombinować takie po wakacjach 😀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
12 czerwca 2010 07:22
elastyczne są same w sobie bezpieczne 😉
a i niekoniecznie 😉
gdyby wszyscy byli o tym przekonani to nie byłoby takich pytań, czy jest połączenie elastycznych z bezpiecznymi 😉
Ja osobiście  zazwyczaj jeździłam w zwykłych ( dobre 8 lat). Stwierdziłam jednak , że czas na nowość  😎
Myślałam nad kupnem takich z ruchomą stopką  😀
I znalazłam ze Stalliona  w amigo  za 139 zł bodajże  😉
Oczywiście zamówiłam , nie mogłam się powstrzymać od wypróbowania tych strzemionek  😜
Nie długo dojdą , to przetestuję  🏇
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,26399.0.html

😀 moja ankieta
Zapraszam do oddania głosu  😉
Czy ktoś z Was miał do czynienia ze strzemionami z tego sklepu ? http://allegro.pl/item1082958456_strzemiona_bezpieczne_lamane_vantage.html
Elastyczne strzemiona dobrze jest mieć możliwość pomacać przed zakupem. Z tego względu, że często jedne są w zasadzie prawie w ogóle nie elastyczne inne z goła za bardzo.
Te mało elastyczne nie spełnią swojego zadania jak przyjdzie co do czego, te za bardzo elastyczne mogą przeszkadzać w jeździe - bo tylko człowiek obciągnie pietę do dołu to stopka się mocno wygina i przód stopy zsuwa się ze strzemienia.

Z tym bezpieczeństwem to różnie bywa. Bo jeśli stopa wpadnie nam zbyt głęboko to nawet jakby ta stopka miła możliwość obracać wie o 180 stopni dookoła własnej osi  to i tak noga ze strzemienia nie wypadnie- bo fizycznie nie będzie miła jak. Czyli - w pewnych sytuacjach moga pomóc ale nie należy zakładać, że takie strzemiona to jakieś 100% bezpieczeństwa.

Mi się o tyle dobrze jeździ w tego typu strzemionach ( w ujeżdżeniówce) bo mam wrażenie, że pomagają lepiej nogę przyłożyć bo siła rzeczy są trochę plastyczne.
Za to moja koleżanka twierdzi, że są beznadziejne bo nie stawiają oporu jak klasyczne strzemię i prowokują widłowe wyciąganie nóg przed środek ciężkości...


Mi doszły już strzemiona łamane Stallion  😀
I muszę przyznać , że jestem mile zaskoczona  🙂
Wydawało mi się ,iż  tylko oryginalne Sprengery są  cud , miód  😎
A tutaj niespodzianka
Są śliczne , chodzą jak marzenie ,  nie są  aż takie drogie  😀
ładnie ustawiają nogę  😉
Polecam !!!!!
Czy mi się wydawało czy strzemiona plastikowe prestige kosztowały 200zł a teraz 490??  🤔
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 sierpnia 2010 11:08
Nie, zawsze miały taką cenę, niestety...
niestety zawsze miały taką cenę 🙁, ale są świetne...
No to trzeba będzie się wykosztować  🤔
Mam problemy z kostkami, głównie bolą mnie w półsiadzie. Jakie strzemiona będą lepsze na moją dolegliwość? Tego typu? http://allegro.pl/item1184373756_strzemiona_bezpieczne_lamane_vantage.html czy może z szeroką stopką?

Widziałam gdzieś strzemiona jednocześnie z szeroką stopką i wyginające się, ale były bardzo drogie. Może znacie jakies tańsze odpowiedniki?
Wydaje mi sie, ze przy problemach z kostkami takie wyginajace sie strzemiona to slaby pomysl.
Znam kilka osob po roznego radzaju urazach / skreceniach kostek i w tego typu strzemionach w ogole nie sa w stanie jezdzic, bo blyskawicznie kostki bola ze zdwojona sila.
ja po urazach kostek uwielbiam jeździć w strzemionach najzwyklejszych, byle by w miarę ciężkich. plastiki są na nie. a wyginane/łamane to istna masakra.
A ja znów miałam kontakt z kilkoma osobami które mają problem ze stawami kolanowymi i kostkami, i są zwolennikami strzemion wyginanych. Ostatnio jeździłam w plastikach z elastycznymi wstawkami, bombowe są! 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
22 sierpnia 2010 17:51
Ja mam rozwalone obie kostki (potrafią się wywichnąć w każdej sytuacji).
Lekarstwem okazały się zwykłe strzemiona ze skośnymi wkładkami.  😅

I bądź tu człowieku mądry.... Dobrze, że zapytałam. Chyba nie będę ryzykowała z tymi wykręcanymi. Popytam jeszcze w stajni może ktoś ma takie, to spróbuję. Może rzeczywiście im mniej ruchome strzemiona tym lepiej.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 sierpnia 2010 18:54
Ja mam problemy z jedną kostką i odzywa się ona zdecydowanie rzadziej odkąd jeżdżę w strzemionach z eslatyczną stopką.
Może to po prostu zależy od rodzaju kontuzji... Troche się boję tak celować na ślepo z zakupem 🙁
vissenna   Turecki niewolnik
22 sierpnia 2010 19:27
Blue jeśli masz problemy ze strzelającymi, przeskakującymi lub wywichającymi się kostkami to polecam zwykłe strzemiona przy skośnych wkładkach (to jest mój problem).

Jeśli natomiast problem jest ze stawem (kaletka stwowa itp) lub ścięgnem achillesa to chyba lepiej amortyzujące wziąć. jest tu ktoś z fizjoterapii?
Mam pytanie, czy mógłby ktoś polecić dobre wkładki do zwykłych, metalowych strzemion, skutecznie zapobiegające ślizganiu się stopy?
  :kwiatek:
Ostatnio na zawodach było straszne błoto, przez co miałam problem - jak wsiadłam na konia, to za każdym razem, jak obciążyłam strzemię, wyślizgiwała mi się stopa. Ostatecznie uratowałam sytuację, zużywając paczkę chusteczek higienicznym i czyszcząc sobie naprędce buty przed wjazdem na parkur.
Nie mam specjalnie ochoty kupować nowych strzemion, bo w moich zwykłych jeździ mi się zupełnie dobrze.

Ewentualnie zastanawiałam się też nad strzemionami Prestige Magnasium, miałam ostatnio okazję je obejrzec i podobają mi się ich "zęby" na wkładkach i szerokość, ale nie jestem przekonana co do wagi - wyglądają na dość lekkie, i nie jestem pewna, czy by mi to pasowało. No i, raczej wolałabym wydać kilkadziesiąt złotych na dobrą wkładkę niż kilkaset na nowe strzemiona, jeżeli w swoich dobrze się czuję 😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
29 września 2010 08:05
bostonka - też mam ten problem jak jest błoto albo śnieg  🤔 próbowałam różnych wkładek i chyba najlepiej sprawdzały się takie jak tu:



ale i tak nic nie pomagało lepiej niż "luzak" (czyt. mama  😁 ) pomagającego skrobać podeszwy np. szczoteczką od kopystki
http://konik.com.pl/pl,product,1323452,strzemiona,reflex,pfiff.html
nie wiecie czy wkładka w tych strzemionach nie jest śliska? Bo teraz korzystam z takich: http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/2202 i też jest dość dobrze ale gdy mam morką podeszwę w sztybletach zaczyna się masakra, nogi wręcz same mi wypadają z tych strzemion i jest nie wesoło, więc rozglądam się za nowymi strzemionami
Severus   Sink your teeth into my FLESH
29 września 2010 09:36
Tercet, te strzemiona z drugiego linka to najbardziej śliskie ze wszystkich, w jakich miałam okazję jeździć, masakra  🤔
Natomiast te drugie miała jedna moja instruktorka, macałam i wydawały się ok, wsiadała prosto z rozmiękłego placu i nie zauważyłam, żeby jej jeździły pod stopą. A te stopki w nich są nieco ruchome  😉
Severus no dokładnie, to jest masakra, niby są bezpieczne tylko, że noga z nich wypada  😤 nigdy nie spotkałam się ze strzemionami z ruchomą stopka, jak to oceniasz? To, że jest ruchoma nie przeszkadza w trakcie jazdy? A ta ruchoma stopka to właściwie z czego jest zrobiona?
Severus   Sink your teeth into my FLESH
29 września 2010 09:44
Stopka jest chyba metalowa o ile dobrze pamiętam. Nie jeździłam nigdy z ruchoma stopką, ale jak kiedyś przez chwilę miałam załozone za krótkie (i do tego wydeptane) wkładki i przesuwały się w strzemionach w lewo i prawo to strasznie mnie to wnerwiało, miałam wrażenie że nie mam stabilnego oparcia bo moja noga suwała się razem z wkładka na boki

natomiast tych strzemion quick-out (z drugiego linka) nie cierpiałam, trudno było nawet wsiąść na konia jak było błoto bo noga z nich wyjeżdżała, a jak ten "papier ścierny" się wytarł albo zapchał śniegiem czy błockiem to pod nogą była ślizgawka
No nic, w takie chyba zainwestuję http://konik.com.pl/pl,product,2373666,strzemiona,plastikowe.html są tanie i ładne  😀 jeździłam kiedyś na podobnych ale z Prestige i było bardzo dobrze, myślę, że ta tańsza wersja z Horze nie będzię się dużo różniła, prócz bardzo znacznej różnicy w cenie 😉 No bo co? Kupię sobie te z ruchomą stopką i okaże się to niewypałem 😉 i będzie mi przykro, że od razu nie kupiłam jakiś ludzkich strzemion 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się