Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

gwash fajne Twoje 3 latki 🙂 Ja dziś zrobiłam Michaśce fotę w moim końskim kasku, będzie z niej jeździec mówię wam!

Muffinka brzusio śliczny i ta kokardka! 💘
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
24 sierpnia 2010 19:05
onirisme, zairka, gwash - dzieci z dnia na dizeń sie zmieniają, a ślicznieją nawet szybciej. 🙂 Cudne pociechy.

Anaśka ma napady buntu dwulatka - i na wszystko jest NIE NIE NIE! Mam wrażenie, że sama się z tym bardzo męczy, sama za bardzo nie wie czemu wszystko jest na NIE, ale protestuje i koniec. No cóż.... na razie z tym żyjemy, ale perspektywa długiego czasu z bunem nie przemawia do nas zbyt pozytywnie.

Gdyby któraś z Was reflektowała na elastyczną chustę bawełnianą w kolorze rózowym, to mam do odstąpienia. Nie była używana bardzo długo, nie ma sladów znoszenia.


Laski wiecie  co z AnetaW?????????? Długo jej nie ma, a teoretycznie powinna być już w domu!
Dzięki dziewczyny :kwiatek:

No właśnie nie wiemy co z Anetą i już zaczynamy się martwić.
Laski wiecie  co z AnetaW?????????? Długo jej nie ma, a teoretycznie powinna być już w domu!


no właśnie też cały czas się zastanawiam
A u mnie w stajni jest 4-letni chlopiec, nie dosc, ze twardziel z niego jak nie wiem co, bo dzisiaj wyrznol nosem w kostke i stwierdzil, ze mu zajac uciekl, to na wszystkich traktorach i innych sprzetach rolniczych zna sie jak stary to co chwila rozbraja mnie jakims tekstem w stylu dzisiejsza rozmowa z jego babcia:
ja> wie pani cos Majka(nasza kotka) ma ruje
maly> Karolka co ta Majka maluje...

albo:
maly> Grzesiek co robisz
Grzesiek>spawam
maly> a dokad spadasz

Dzisiaj jego mama przywiozla mi rozne ubranka i byla awantura, ze jego kolega dzidzius ma je przymierzyc, bo nie wiadomo czy mu bedzie ladnie i ciezko bylo mu wytlumaczyc, ze dzidzius jest w brzuszku i nie moze jeszcze wyjsc, wiec uslyszalam tekst typu: wiesz cos ciocia ty to niedobra jestes bo dzidzius napewno chcial by ciagniki poogladac a ty nie chcesz go na spacer wyprowadzic...

ja poprostu uwielbiam to dziecko
Malo dzieciowo - rzesy sobie dokleilam:-)
Dodo będziesz zadowolona!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
24 sierpnia 2010 21:09
Muffinka wzięłam z Ciebie przykład i też wrzucę tu głównego bohatera rozmów (czyt. brzuch bo płeć jeszcze nie jest znana)



może wszystkie "brzuchate" mamy pochwalą się swoimi brzuszkami  🤣
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 sierpnia 2010 21:18
[quote author=Dodofon link=topic=74.msg686065#msg686065 date=1282656298]
kto za tydzień 1 września daje pierwszy raz dziecko do przedszkola??



MY.
Właśnie dzisiaj zawiozłam do przedszkola wyprawkę  plastyczną dla całej grupy. Polecam! wychodzi taniej ,a co najważniejsze bardzo dobrej jakości i wszystko równe.
[/quote]

a do mojego przedszkola niiic nie trzeba kupowac :P , poza szczoteczka do zebow, nananana 😉.

edit: bosskie brzuszki, no serio, sliczne 🙂.

No i Ziut, mmmm, ale facio men 🙂.

Dodo, tak na stale te rzesy??
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
24 sierpnia 2010 22:04
ja za tydzień daję Anaśkę do nowego żłobka. Ona już się cieszy, ciekawe jak to wyjdzie w realu.
Euforia super masz brzusio 😉
Muffinka,Euforia[b][/b] boskie brzuszki  😍
Dodo [b][/b]na bank będziez zadowolona

Ja bujam się teraz z zębami,niby to mit z tymi zębami w ciąży ale moje się osłabiły zdecydowanie.A jak u Was??
ja tez robie wycieczki do dentysty.... bo ostatnio wypadla mi plomba i odlamal kawalek zeba do ktorego mialam nadbudowana czesc.

Euforia super brzuszek🙂
Ja nie zauważyłam osłabienia zębów, ale dziąsła mi krwawią czasem podczas mycia. A wcześniej tego nie miałam.
A w ogóle muszę sie przejść do kliniki w której miałam operacje na oczy, spytać czy nie mam na pewno przeciwwskazań do naturalnego porodu a tak mi się nie chce, że szok. Strasznie to daleko ode mnie i zebrać się nie mogę.

Magda dzięki a jak twój brzusio 😉?
A dziękujemy za komplementy 🙂, trzylatki bardzo się lubią, Kazio dumny wszystkim się chwali że ma konika Beksę, ale ona jeszcze nie umie wozić ludzi więc na razie jeździ na Paulo (siwy arabek z poprzednich zdjęć), czyści ją, głaszcze, a ona jest strasznie pokojowym koniem, takim cielakiem co to patrzy gdzie by tu swój pysiol wsadzić 🙂 Może za kilka lat wstawię tutaj zdjęcia tej pary jedno na drugim 😀

Muffinka I Euforia super brzuchy 🙂,  jak jeszcze raz usłyszę coś Muffinka o twojej rzekomej grubości to  🤬

Też nie wiem co z Anetą, miała dawać znać przez kogoś?  🤔

Magdalena - bardzo, bardzo, się popsuły, dwa mi się obłamały :/

Co do przedszkola - ja jak wiecie przenosiłam K ze żłobka do przedszkola, więc nie było większego problemu z aklimatyzacją, ale wcale nie było i nie jest tak różowo - jednak dziecko przeżywa na swój sposób, w naszym przypadku to nie jest płacz przy rozstaniu, ale bardzo prowokuje, zaczepia, próbuje co mu wolno, a na przemian jest płaczliwy, chce na rączki, źle śpi  😜 No i w przedszkolu jednak są inne zasady - coś wymagają już 😉



Chcemy kupić sobie materac do sypialni - taki co najmniej 160 albo i 180 x 200 cm. Polecacie jakieś fajne, zdrowe, oddychające, bo materac ma leżeć na ziemi, nie na stelażu..?  :kwiatek: Ja totalnie zielona w temacie, nie wiem czy mam kupić gąbczasty najtańszy, czy wywalać kupę kasy na jakieś cudo..  👀

gwash już narzekać nie będę bo to troszkę za późno na to 😉 ale fakt faktem, że przytyłam już 15 kg. A to nie koniec.  I uda mi się obcierają więc w moich kochanych sukienkach nie mogę chodzić 🙁 hihi, ale trudno. Kiedyś zrzucę pewnie.
Ale brzucha nie mam dużego, mało mi póki co w niego poszło.

A w ogóle to on tak śmiesznie od samego początku jest nisko. W ogóle nie podchodził mi do góry, wręcz przeciwnie. Lekarz twierdzi że stąd te moje bóle w podbrzuszu bo dzidziuś mi gdzieś coś tam rozpycha. A ja jak siedzę to muszę być rozkraczona bo mi się brzuch na udach nie mieści 😎

Nie ma to jak uroki ciąży 😉
15 kg to dość mało i już nie przytyjesz wiele więcej, ja pod koniec ciąży jeszcze nawet schudłam 1 kg. 🙂
I tak najbardziej zadowolona jestem z tego że nie trafiła mnie gestoza - a dokładnie nadciśnienie. Na serio miałam duże szanse na to, patrząc na moje siostry przy wszystkich ciążach.
Więc jest ok.
Muffinka - ty koniecznie idz do kliniki i zapytaj bo oczy to bardzo częsty powód wskazania do CC. A dziąsła radzę płukać szałwią i zaraz Ci minie 🙂
Pójdę tylko mi sie nie chceeee 😉
Wtedy po zabiegu powiedzieli mi, że przez 3 lata powinnam nie zachodzić w ciążę - znaczy nie rodzić. Minęło 5 lat, więc może już mi nic nie grozi. Ale spytać muszę.
Muffin przecie ty już możesz w każdej chwili urodzić! Idź tam czym prędzej, bo później tylko nie potrzebny stres.
Nie strasz! Jeszcze nie jestem gotowa 😉
Dopiero jestem w trakcie wicia gniazda 😉
Muffin - nie wij gniazda jeno wij torbę do szpitala;-)

ja mam mały problem, akurat w 3 dnipo rozpoczęciu chodzenia Jacola do rpzedszkola jadę na tydzień do Niemiec - nie da sie tego zmienić niestety  🙄
czuję jakiś dyskomfort,
z jednej strony on zostanie chętnie i już czeka na ten moment, chodził do prywatnego, ale to bedzie całkowicie nowa sytuacja i nowe Panie i dzieci ;-)
Muffinka nawet sie nie zastanawiaj tylko jedz dla swojego dobra, moja znajoma 15 lat jest juz po operacji i nie moze rodzic naturalnie, zreszta dziwne, ze lekarz nie wypytywal cie na poczatku o przebyte operacje i zabiegi i nie wygonil cie od razu do kliniki , bo ja mialam taki wywiad.
Dodofon - ale będzie ktoś bliski pod telefonem - tak żeby w każdej chwili móc po/do niego przyjść?

Do publicznego idzie, a więc będzie cała grupa nowych maluszków, pewnie z 25 dzieci - dużo się może zdarzyć..
Dodo torba spakowana...prawie 😎 Brakuje w niej kosmetyków i dokumentów.

Pegasuska wysłał, tylko że...jeszcze nie byłam 😡
Dodofon - ale będzie ktoś bliski pod telefonem - tak żeby w każdej chwili móc po/do niego przyjść?

Do publicznego idzie, a więc będzie cała grupa maluszków, pewnie z 25 dzieci - dużo się może zdarzyć..


ojca przecież ma
no raczej że ma 🙂
U mnie np to że ma ojca nic nie znaczy, bo ojciec zazwyczaj jest godzinę drogi, albo i 5 godzin 😉
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
25 sierpnia 2010 11:56
dodofon,  mam te same myśli co ty. W podobnej sytuacji jestem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się