Odchudzanie - wszystko o ...

Bo przed okresem trzeba zawczasu trochę tłuszczy dostarczyć. Żeby organizm nie histeryzował tuż przed, tylko dostał w porę, czego mu potrzeba.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 sierpnia 2010 23:40
Ja ciągle odczuwam szok pokarmowy. Znaczy się poprzednio to potrafiłam dziennie do 8.000 kalorii albo i więcej zjeść. Teraz jakoś układ odpoczął, ale nadal jest ciężko, bo uczucie głodu męczy jednak. Ale nie dam się. Muszę te 4 kg na początek spuścić!
😅  😅 -1cm w talii i brzuchu, -0,5 kg  😅
Całodniowy pobyt w stajni robi swoje! 🏇
yga   srają muszki, będzie wiosna.
25 sierpnia 2010 08:11
Dziewczyny, chetnie bym przeszla na Dukana, ale juz mnie odrzuca mysl o gotowaniu specjalnych posilkow, czy w ogóle dotykaniu patelni, garnka itp.
Kucharka ze mnie marna i teraz studia sie zaczynają to czasu nie będę miała na kuchcenie w ogóle, ani miejsca, bo kuchnia mała a osób dużo  😉 także jaką byście polecały kobitki dietę z niewymyślnymi potrawami? tylko nie kapusciana czy kopenhaska.. Interesuję mnie nieco 'zdrowsza'.
Yga - moglabys spróbowac nie laczyc produktów, czyli jadac (w uproszczeniu) miesko z salatka albo makaron z warzywami.
Poza tym jesc regularnie i nieduze porcje. Duzo warzyw i zdrowych tluszczów (ryby), malo smazenin i slodkosci. Dzien zaczynac od porzadnego sniadania, natomiast kolacje jesc lekka, najpozniej 3h przed snem. Takie w sumie banalne (ale naprawde skuteczne) metody.
Aha, no i trzeba pic mniej piwka 😉
ovca   Per aspera donikąd
25 sierpnia 2010 09:03
Yga- i nie rozstawaj się w butelką wody mineralnej 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 sierpnia 2010 09:33
Dziewczyny, chetnie bym przeszla na Dukana, ale juz mnie odrzuca mysl o gotowaniu specjalnych posilkow, czy w ogóle dotykaniu patelni, garnka itp.
Kucharka ze mnie marna i teraz studia sie zaczynają to czasu nie będę miała na kuchcenie w ogóle, ani miejsca, bo kuchnia mała a osób dużo  😉 także jaką byście polecały kobitki dietę z niewymyślnymi potrawami? tylko nie kapusciana czy kopenhaska.. Interesuję mnie nieco 'zdrowsza'.


Ja także nienawidzę gotować ;] dlatego jem zimne  produkty typu - szybka,  twaróg, jogurt ;] nawet surimi 🙂

A ja się doigrałam. Dostałam 4 dni wczesniej okres ( a jestem na tabletkach i nie skończyłam jeszcze blistra). Nie wiem co mam robić 🙁
yga   srają muszki, będzie wiosna.
25 sierpnia 2010 09:39
Dziękuję ślicznie  :kwiatek:
Z piwem trudno mi sie pozegnac nie bedzie, ale wino ? 👀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 sierpnia 2010 09:40
Ja pożegnałam Gin z Tonikiem ;] ale no cóż... jesli mam wybierać zrzucenie nadwagi a alkohol wolę to pierwsze ;]
ovca   Per aspera donikąd
25 sierpnia 2010 12:49
yga, lampka wina ma średnio 100-120 kcal.

moim zdaniem, jeśli wypijesz wino, i odpuścisz sobie coś później,tragedii nie będzie...😉

ps-2 kg w dół, zupełnie nie wiem, dlaczego-nigdy nie działała na mnie dieta mż, a tu proszę  😅
Yga   ja nic nie gotuje praktycznie i na Dukanie bez problemu funkcjonuje.

Na fazie 1 uderzeniowej mozna jeść serki wiejskie , jajecznice , omlety , sałatke z tuńczyka , kupić pieczonego kurczaka , jogurty naturalne z otrębami , wędzone ryby , chude drobiowe parówki ( produkt tolerowany).

Na 2 fazie warzywka , robić sobie sałatki , ja do serka wiejskiego kroje ogórka , pomidora i to zazwyczaj jem na śniadanie , sałątka z tuńczyka , mieszanke mrozona warzywna z piersia z kurczaka - taką chińszczyznę , gołabki z mięsem z indyka.
Na tej fazie można juz bardziej pokombinować z jedzeniem.

Na kolejnych już jest coraz łatwiej bo można coraz więcje produktów jeść. Mi na początku było trudno się przestawić ale teraz juz nie ciagnie mnie nawet do zakazanych rzeczy  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 sierpnia 2010 06:44
Obawiam się, że jak do niej pójdę i opowiem historię mojego odżywiania, to mnie do psychiatry wyśle na konsultację.  😀iabeł:


Do psychiatry może nie, ale w moim przypadku jestem pewna, że bycie w stałym kontakcie z psychologiem mogłoby mi tylko pomóc. Ile wytrzymałam na vitalii? Ze 3 tygodnie? Po czym odpuściłam, i to co straciłam prawie w całości wróciło 🤔wirek: A teraz właśnie zjadłam szynkę z piersi kurczaka na śniadanie, bo Dukana dzień numer jeden. I tak w kółko  🤔wirek:
I tak w kółko  🤔wirek:

Właśnie ze względu na to " i tak w kółko" chcę się wybrać do dietetyczki. Moja ostatnia deska ratunku. Na razie jestem 3 dzień na Eurodiecie. Jem nawet mniej niż dieta przewiduje, bo...nie jestem głodna.  W sumie to.....z 700 kcal na dobę?
Jestem beznadziejna.  😡 🤬 (I nawet nie powinnam tego tu pisać, bo jeszcze ktoś uzna, że to zdrowe i fajowe.  :zemdlal🙂
W każdym bądź razie dokończę Eurodietę, bo mam te proszki i jak najszybciej się umawiam do fachowca.
Jak mi ktoś rozpisze na kartce co mam jeść, to będę się tego trzymać.
Gdybym sama se miała układać dietę na bieżąco, co i rusz byłyby jakieś ustępstwa i wyłamania.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
26 sierpnia 2010 07:24
Cis- no to spróbuję z tym Dukanem  😉

tunrida- ile ja bym dała, żeby wybrać się do dietetyka, ale zwyczajnie mnie nie stać. Ja dziennie swego czasu jak bylam na 'diecie' jadlam jeszcze mniej: gotowa ną marchew, pietruszkę, 4 jabłka i czasem kubek zupy kapuscianej. W koncu jak po 5 dniu zemdlalam na silowni zakonczylam swoja swietna diete i zaczelam normalnie jesc, tylko w mniejszych ilosciach. Ogolnie zrzucilam wtedy w 4 dni 5 kg, waga trzymała się pewien czas, wiec ile wody a ile tluszczu spalilam- nie mam pojęcia. Ale nigdy wiecej tak sie nie zamecze.. Siłownia owszem, ale dieta tak uboga w składniki- nie.
no i zostało tylko 2,5 kg do celu 😀
czuję się rewelacyjnie.
Ubrania leżą lepiej i moja samoocena wzrosła 😀
Dziś wizyta kontrolna u dietetyka zobaczymy jak procentowa zawrtość tłuszczu i mięśni .
Ja nie mam problemu z posiłkami jako takimi, bo zawsze jadłam małe porcje i raczej rzeczy zdrowe, ale z brakiem cukru absolutnie mój organizm sobie nie radzi i nie daje się oszukać np. colą light, albo bezcukrową gumą do żucia. Muszę się zapchać jabłkiem. Samopoczucie śpiące. Może potem będzie lepiej.
A.   master of sarcasm :]
26 sierpnia 2010 10:52
Ja sie nie odchudzam, ja sie wyszczuplam  😎

oprocz tego, ze jestem na silowni codziennie, minimum 1 godzine - do 2, jak czas pozwala, zapisalam sie dzis na yoge  😎 trzeba bedzie tez pojsc nawiedzic basen  😀iabeł: i wszystko w tym karnecie za 18 funciakow miesiecznie  💃
Czy ktoś ma może tabelę kaloryczną green way'a?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 sierpnia 2010 12:15
Dukanowe dziewczyny - jakie macie pomysly na przygotowanie surimi w pierwszej fazie?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 sierpnia 2010 14:22
ja jem je z musztardą na zimno 🙂  😁
po prostu tak mi smakują ;] ewentualnie posypię jeszcze koperkiem 🙂
ja je jadłam na ciepło opieczone w piekarniku przez 3 min na 180stopni 😉
zaba   żółta żaba żarła żur
26 sierpnia 2010 17:11
Jem prosto z paczuszki,od razu po rozmrożeniu! 🙂 Mogłabym wsunąć całe opakowanie na raz,ale staram się panować nad sobą  😉
W sumie to moja lodówka bez zaopatrzenia w surimi to pusta lodówka  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 sierpnia 2010 18:02
Ale mi narobiłyście ochoty na surimi  🤬
A nie mam siły ruszyć się do sklepu  😵

Kupiłam wczoraj pedometer i dziś przeżyłam lekki szok. W ciągu 9h pracy przeszłam około 15km. I tak mam codziennie. Do tego pojeżdżenie 2-4 koni itd. Wydawałoby się więc, że będę miała zapotrzebowanie na energię i powinnam szybko chudnąć, ale jestem chyba jakaś inna  🙁
Czy ktoś ma może tabelę kaloryczną green way'a?

U mnie w mieście wisi taka w lokalu.
Dukanowcy -  macie jakieś pomysły, jakie przekąski z diety brać ze sobą do szkoły? ciężko mi będzie nosić w torbie rybę czy coś w tym stylu 🙁.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 sierpnia 2010 18:11
jogurt naturalny i serek homogenizowany. Można sobie zrobić placki, bułeczki z otrębów i schrupać w trakcie lekcji z szynka indyka.
Chlebek z surimi
300 g surimi (paluszki krabowe)
8 jajek
1 słoiczek koncentratu pomidorowego
3 łyżki twarożku 0% (jak nie znajdziecie to taki co ma mniej niż 4% tłuszczu)
kilka gałązek natki pietruszki
przyprawy wg uznania

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Wlać do formy do pieczenia i piec 30min w piekarniku nagrzanym do 160C. Podawać na zimno.


ankers polecam placuszki tuńczykowe, błyskawiczne do zrobienia i łatwe do zabrania do szkoły
Jem prosto z paczuszki,od razu po rozmrożeniu! 🙂 Mogłabym wsunąć całe opakowanie na raz,ale staram się panować nad sobą  😉
W sumie to moja lodówka bez zaopatrzenia w surimi to pusta lodówka  😉


Ja mam tak samo  😁
Tylko, że tak sobie myślę, że może przesadzam z żywieniem się prawie wyłącznie surimi, bo to jest jednak słodzone cukrem, a cukier jest w diecie Dukana niby zabroniony.
Chudnę, ale coś wolno... Spodziewałam się szybszych efektów. Może to dlatego, że niedawno odstawiłam hormony...?
Julie, na Dukanie chudnie się najlepiej, jeśli się je dużo chudego mięsa, ponieważ organizm spala najwięcej w celu jego strawienia, a później wydalenia nadmiaru białka.
a ja dzisiaj na zebraniu dowiedziałem się, ze dieta Ducana to najgorsza dieta z mozliwych  🤣
wstyd mi za moich kolegow po fachu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się