jak siwieją konie (foty)

kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
23 sierpnia 2010 13:10
Powiedzcie mi jedną rzecz. Dwa miesiące temu przywiozłam takie arabopodobne stworzenie od forumowej Enklawy. Cudne. Idealnie kare. No może bardzo bardzo ciemnogniade. W marcu skonczyło to to dwa lata. Przedwczoraj przy dokładnych oględzinach po czyszczeniu, stoimy w bardzo dobrym swietle i... tysiące pojedynczych krótkich białych włosków ma na sobie. I Białe włosy pojawiły się również u nasady ogona. Czy to oznacza, że będzie siwa? Czy to może być za sprawą ugryzień komarów i innych insektów, które namiętnie obgryzają konie? Bo to troche dziwne że w ciągu dwóch miesięcy tyle białych włosków się porobiło... Nie wydaje mi się aby to było za sprawą żywienia bo są karmione z moją drugą dziewczynką jednakowo i to dobrze karmione. Owies, siano, codzinnie pastwisko, łuska słonecznikowa, witaminy, biotyna. Powiem szczerze, że nawet by mi sie siwulec podobał, ale czy to możliwe?
Severus   Sink your teeth into my FLESH
24 sierpnia 2010 11:42
kolorwiatru - może siwieć, jeżeli przynajmniej jedno z rodziców było siwe
Kolorwiatru jak najbardziej może wysiwieć, sprawdź papiery. Moja kobyła w tym wieku była normalnym gniadym koniem, gdzieniegdzie jednak było widać jakiś biały włosek, ale to przecież jeszcze nic przesądzonego, a w wieku 9 lat jest już w pełni siwa 🙂 (matka siwa, ojciec gniady)
Moja kuzynka ma obecnie siwego wałacha, który wcześniej był kasztanem. Wiecie jak śmiesznie wyglądał w trakcie siwienia hehe, taki siwo rudy koń 😂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 sierpnia 2010 18:42
Severus matka byla skarogniada a ojciec jest NN...
Wydłubałam z czeluści bloga zdjęcia dwóch siwków.

Bobek, obecnie 7 albo 8 lat.
2007:

2010:


Swawola, obecnie 8 lat.
2007:

2010:


Poszukam jeszcze jednego konia koleżanki, który w wieku 5 lat już był mlecznosiwy.  👀
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 sierpnia 2010 19:30
O kurcze... a ona ma tysiące pojedynczych białych włosków i u nasady ogona zrobila się wręcz taka plamka mniej wiecej 3x2 cm z białych włosów  😜 kupiłam "czornego" ale farba schodzi  😁
pony   inspired by pony
24 sierpnia 2010 19:38
2006


2010


🙂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
24 sierpnia 2010 19:40
pony piękny  😜 mam nadzieje ze moja tez sie tak zmieni  💘
moja siwa:

jako źrebak:


jakies 6 lat pozniej:

(tutaj w ciązy, stad ten brzuchal)


kolejne 6 lat poźniej:



i jej dzieciątko... w paszporcie został opisany jako myszaty, ale wyraźnie siwieje, choć w dość dziwaczny sposób...

1 dzień:


niecale 3m-ce (czyli podobny wiek jak mamusia na pierwszym zdjeciu):


jakies 6 m-cy:


niecale 6 lat:


ja "mojego" Siwego już tu wstawiałam kiedyś, ale zdjęcia sobie poszły 😉 więc wstawię jeszcze raz 🙂

2006 r (2 lata)


2010 r (6 lat)


edit - pomyliłam zdjęcia  😡
Zygzak , Tylko dlaczego to są dwa razy te same zdjccciA ??
łups pomyłka  😡 już poprawiam 🙂 oczywiście nie sprawdziłam co wstawiłam  🤬
Teraz to masakryczna przemiana ;D
wgl na pierwszym zdj. nie powiedziałbym, że on jest siwy ; p
Zygzak ja nawet nie powiedziałabym, że to ten sam koń 🙂 Na drugim wygląda świetnie.
moja Amanda, mimo iż jest skarogniada ma siwe włoski gdzieniegdzie (ma 6 lat), żadne z rodziców, ani w rodowodzie dalej, nie jest siwe O.o
Mój Paddington:

2008


2008 (wiosna)


2009 (lato)


2010 (wiosna)


2010 (lato)
Makrela, on będzie biały  💘
Chciałabym, żeby został taki jest teraz, ale że mamusia jest bialutka a urodziła się jako kasztan to faktycznie będzie bialutki 😜
sprzedaż mi go..? Będę miała  black & white  😁  👀
Hahahahaha moje zwierzaki wszystkie są u mnie na dożywocie 😎
Zabawię się w koniokrada...  👀 🏇
Makrela, jaki on jest teraz  śliczny! i ma taka fajną maść . przykro miOnlyright ale cię uprzedzę!
moja gertruda
1.marzec 2008
2.lato 2010
3.maj 2008
4.lato 2010
Śliczna kobyłka, ile ma lat, jakie pochodzenie?
za półtorej miesiaca skończy 9, po Good luck'u, od Hipoksja po Saturn
hej, mam rozkminkę  🤔
Powiedzcie mi w jakim wieku konie mogą najpoźniej zacząć siwieć?
Moja klacz ma już 5 lat i teraz przy zmianie sierści na zimową zauważyłam, że w słabiznach szczególnie i w grzywie ma dużo siwych włosków. Czy to oznacza,że ona mi wysiwieje? Te słabizny to tak z daleka już  widać.. Jeśli jej matka była siwa, ojciec matki też, ojciec jej był ciemnogniady.
Jeśli zaczął jej się etap siwienia to jak długo to może potrwać, skoro ma 5 lat i dopiero zaczyna.. Już sobie wyobrażam jej maść podczas siwienia..  🙄
Na fotce coś widać..


Uploaded with ImageShack.us
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 września 2010 12:38
Ja bym nie panikowała, może po prostu będzie gniada w siwiźnie (jak dla mnie maść obłędna, gniady ze sporą ilością siwych włosków właśnie na kłodzie) 😉
ciekawe.. ciekawe...
nie panikuję, a nawet się cieszę.. bo marzy mi się siwy koń 🙂
Masz duuże szanse, popatrz jeszcze w rodowód... Moja kobyła takie generalne "siwienie" zaczęła gdzieś mniej więcej w wieku 5 lat, teraz ma skończone 9 i jest zupełnie siwa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się