konie fryzyjskie

A... Muszę się pochwalić  😀  Mamy fryziątko  😍  😅
edit : zdjęcie w avatarze kradzione ze strony hodowli, ale nie mam innych 😉 
Gratulacje 😅 😅
WItamy wsrod fryzomaniakow 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
11 sierpnia 2010 09:52
Powiedzcie mi prosze czy jest cos takiego jak rodowodowa baza koni frzzyjskich ❓ Wciaz szukam mojej ksiezniczki ❗  🙂
Onlyright - witaj w Czarnówkowej rodzinie 😅

adrianna32 - a ma kobyła paszport? znasz jej nr czipa? Cokolwiek...?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
11 sierpnia 2010 10:14
znam niestety jedynie imie, wiek, wlasciciela sprzed 8 lat i stajnie w ktorej byla. Teraz jade do Holandii i osobiscie jade do tamtej stajni  z moimi zdjeciami.  😀 Wiem ze to jak szukanie igly w stogu siana ale znajde ja jakos.  💘
Powiedzcie mi prosze czy jest cos takiego jak rodowodowa baza koni frzzyjskich ❓ Wciaz szukam mojej ksiezniczki ❗  🙂


http://www.fps-studbook.com/

Po zalogowaniu się przy pomocy numeru otrzymanego automatycznie wraz z członkostwem KFPS, możesz odszukać
konia w bazie d.  na podstawie jego imienia bądź nr. rejestracyjnego - oczywiście pod warunkiem że koń w KFPS`ie został zarejestrowany  😉
Pzdr
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
12 sierpnia 2010 17:39
Polecialo pw.
Ale jestem juz krok blizej wiem ze ma rodowod i jest premiowana, wygrala zawody ujezdzeniowe w kategorii B pod Mona Hoekstra.  😀 A od soboty bede jej sukac juz osobiscie! Dziekuje za pomoc.  :kwiatek:
To znajdziesz bez problemu. Powodzenia
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 sierpnia 2010 18:35
problem jest bo stajnia jest duza a to bylo 8 lat temu, nie wiem czy wlasciciel bedzie wiedzial albo znal kontakt do osoby, ktorej ja sprzedali. Ale jestem osobiscie i zawsze to lepiej niz net dziekuje bardzo za pomoc. 😀 Narazie sie umowilam na jazde w tej stajni, a o lali pogadam osobiscie. 😜
Przypominam, że już pojutrze IBOP!
Proszę... niech ten wątek ożyje...  😵
To wstaw jakieś fotki czarnucha.
Ale ja nie mam...  😵 Porobiłam wszystkim innym źrebaczkom tylko nie mojej... Bo na początku nawet się nie odwracałam w jej stronę i jak by ktoś m powiedział, że to tą kupię, wyśmiałabym...  😁
Wawrek- trudno zapomnieć 😉Coś na odstresowanie potrzebne 🤔
Zdjęcia z Czarnówki, tylko te nadają się do jakiejkolwiek publikacji, bo taki ze mnie fotograf...  😵  🤔wirek:
Savannah - będę trzymał kciuki. I nie zaplataj grzywy!

Onlyright - maluch stoi na Mazurach jak mniemam... Kiedy zabierasz do siebie?
Tak, malutka jeszcze jest. Nie wiem kiedy zabieram..  😵 Jak się odchowa, wychowa itd. Wolę nie spaprać źrebaka...  😁
Zabieraj jak odsadzą. Nie powinnaś mieć żadnych problemów przy obsłudze.
Nie mogę... Nie pytaj dlaczego...  😵 Ale poza tym powodem, u nas w Lublinie, nie ma żadnych źrebaków i warunków sprzyjających źrebakom...  🤔
Przecież w Lublinie i okolicach stajni bez liku... 🤔
No tak, ale w jakiej są inne źrebaki ? Gdzie koń może chodzić po pastwiskach ile mi i jemu się podoba ? Pastwiskach a nie piachu.
To nie takie proste...

edit: i jak ? jak Wam poszło ?  👀
Jak poszło? Wyniki masz [url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=134:test-wyniki&catid=45:alert&Itemid=54]tutaj[/url] a fotorelację [url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=136:ibop-foto&catid=42:readha&Itemid=2]tutaj[/url]
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
06 września 2010 13:49
Znalazlam ja!!! Nie do wiary!
Bylam w weekend w stajni, najpierw umowilam sie na jazde, rozmawialam z wlascicielem tym sprzed 8 lat! Poznal mnie I Sylvia jest!!!
Jedyne co mnie zszokowalo to to ze jest poobcierana od oglowia!!!  😲 Musialo byc stanowczo za male bo poobcierana jest na chrapach, od paskow policzkowych, oraz na czole.  😵 Wlascicielka nie jest doswiadczona, ale kupilam jej nowe oglowie... Druga rzecz to to ze jest poobciskana od popregu.  🤔 Kupilam tez wiekszy popreg, wytlumaczylam ze tak byc nie moze, nie chcialam zbyt bezczelnie bo to jeszcze nie moj kon. No i ma nieco zapadniety kregoslup, nie wiele ale jednak. Mysle ze wszystko jest do zrobienia, re voltowicze radzili sobie z gorszymy kregoslupami a kon jak nowy!
Musze sie konsultowac z wlascicielka, bo ma jeszcze jakies zawody w ujezdzeniu, nei chce jej za bardzo teraz sprzedawac.
Mimo wszystko nie do wiary po tylu latach, az sie jej wyplakalam, piekna jest nic sie nie zmienila. Podobno miala juz zrebolka...  😜
adrianna, gratulacje!  😉  :kwiatek:

masz jakieś zdjęcia dziewczynki? co z Twoimi źrebolem?
No to kiedy planujesz kupić? Czekam w napięciu i trzymam kciuki żeby historia skończyła się happyendem.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
06 września 2010 14:16
nirv mnie nie ma w kraju ale moj zawsze do niego zaglada bardzo urosl przez ten czas, oczywiscie nakupowalam mu tutaj pasz, cukierkow i innych rzeczy. Stesknilam sie za nim okropnie. Ale robie wszystko zeby sie ogarnac znalazlam sobie tu prace przy koniach, nie wiem jak to sie w \Polsce nazywa ale tu te konie to drawers sa to wyscigi z takimi malymi wozeczkami z tylu nie moga galopowac. Pomagam tu przy oporzadzaniu ich przed i po wyscigach i w szkoleniu... Nie spoczywam wiec na laurach. Jest to najwieksza bana wyscigowa w Holandii, tak profesjonalne ze az sie balam tam wejsc.  😀

Mam w planie sie tu przeprowadzic wiec raczej Sylvii nie zabiore do Polski, ale narazie bedzie musiala stac tu, pozniej kupie mala stajenke na 3 konie, tak zeby ktos mogl wynajac u mnie boks. I wtedy zabieram mlodego i Sylvke tam.  😀
Bardzo duzo ludzi mi wszystko tlumaczy, choc czasami moje pytania sa bez sensu, ale lepiej wiedziec wiecej jak mniej.
Mam jej zdjecia ze mna ale musze kupic kabel zeby zrzucic z telefonu na komputer. Eh tak sie ciesze ryczalam jak glupia....  😡
aha, pytam się o Młodego, bo chyba go wystawiałaś w wątku 'nowy dom dla konia' czy jak on tam się nazywa.

ciesze się, że się układa wam 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
06 września 2010 14:33
Tak wystawialam. Poniewaz w Polskich stajniach, nie jest to tak jak tu. Nie jestem w stanie sobie sama poradzic i nie zamierzam tego eksperymentowac. Po pierwsze nikt nie uczy i nie pokazuje jak wlasciwie obchodzic sie z koniem, bo wlasciwie tego nie potrafia sami. A ja nie mam zamiaru, spierniczyc konia, chcialam dla niego dobrze i mialam bardzo trudny czas.
Po drugie ostatnio dostalam propozycje na gg od dziewczyny 15 letniej z mojej stajni ze ona mi moze zrobic konia...  🙇
Nie dosc ze z wlasnym sobie nie radzi i daje innym traktujacym jedynie batem. (bo takie znaja wyjscie, wtedy sa fajni) To jeszcze jest nieletnia cos by sie jej stalo ja odpowiadam a jak koniowi to ona nieodpowiada bo nieletnia. Jak bym chciala amatorsko to sama bym sie za to wziela. Heh szkoda gadac, mnie samej w stajni nie bylo juz kawal czasu, nie mam ochoty sie widziec z tymi SuPfEr KoNiArZaMi. Poprostu cyrk na kolkach.
edit: Pracuje przy koniach to sa klusaki a wyscigi sa z dwukolowymi wozkami.  😀
Dziwi mnie to, że dalej tak odważnie wypowiadasz się na temat osób przebywających w stajni oraz pracujących tam. Pomimo tego, że dalej masz tam swojego konia i któregoś dnia tak czy inaczej będzie musiała sie pokazac.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
06 września 2010 17:54
Coz takiego napisalam na temat osob tam pracujacych??? Napisalam o nieletniej, ktora chciala zajezdzac mi konia. i O TYM ZE W POLSCE W RZADKO KTOREJ STAJNI UCZA NORMALNEGO OBCHODZENIA SIE Z KONMI. Nie widze tu nic niestosownego... 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się