Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

breakawayy mnie się podobają. Tylko w 8 są obcięte uszy
A teraz coś z wczoraj:

E: zmniejszając rozmiar zjadło jakość 😤
wątek zamknięty
Wiem właśnie, strasznie żałuję tych uszu  🙄
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 sierpnia 2010 21:34
to i ja coś dodam







wątek zamknięty
To są Twoje zdjęcia? Czemu mają podpis kasia.rott[at]gmail.com ?
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 sierpnia 2010 22:13
bo sa na kompie moje mamy i ona ma tak na kazdym zdj co mnie wkurza
tak są to moje zdj moge wam nawet linka dac
wątek zamknięty
A moje z poprzedniej strony nie działają, namieszałam, nakręciłam, ajj...
Wstawiam więc tutaj jeszcze kilka, może ktoś coś powie 😉.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.

wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2010 09:15
breakawayy, dlaczego tak ciachasz? Czy to jakiś plan, którego nie rozumiem?
wątek zamknięty
a to moje 😉

fatamorgana mamy zdjecia tej samej wazki,roznia sie tylko kolorami. 🙂
wątek zamknięty
Strzyga staram się skupić na konkretnym elemencie 😉 niektóre w oryginale są mniej przyciachane, ale są na nich elementy, które moim zdaniem odciągają uwagę i rozpraszają 😉 może się mylę, pokażę później jakiś przykład, bo teraz mam konflikt z netem i coś nie możemy się dogadać  👿

edit:
udało się 😉
chodzi mi np. o ucho na tym zdj i coś dziwnego po prawej stronie zdjęcia:


Zdjęcia z dekoracji są ciachane, bo starałam się uniknąć tego burdelu w tle, a za końmi był parkur, za parkurem ludzie itd, itd 😉
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
28 sierpnia 2010 13:39
Ja po raz kolejny się płaszczę i proszę o pomoc.
Ostatnim razem MsCarmen mi bardzo pomogła  :kwiatek: Liczę na to że i tym razem znajdzie się jakiś dobroczyńca  😉  🙇 🙇 🙇

Potrzebuję obróbki poniższych zdjęć:







niestety jest trochę przepałów, podostrzyć w sumie sama mogę... można by też dodać trochę kontrastu i wzmocnić nasycenie, ale niestety nie jestem w stanie nic zrobić dopóki nie zlikwiduję przepałów, a tego nie umiem...  😵
I prośba od pani w środku zdjęcia...  😁 Czy dałoby się ją lekko odmłodzić 😀 Siwego pana też można by lekko cofnąć wiekowo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
wątek zamknięty
siwaaa94   Cud na czterech kopytach.
28 sierpnia 2010 14:02
To teraz może ja coś dodem  🤣











wątek zamknięty
okwiat, dlaczego Ty te zdjęcia robisz w takich warunkach? Nie powinno się tak ustawiać ludzi - spójrz na cienie na twarzach. Dlaczego zdjęcia zrobione są w tak ostrym słońcu? Nie było cienia, w którym można było modeli ustawić?

Przepałów nie da się "zlikwidować", można je jedynie spróbować zamalować kolorem zbliżonym do koloru skóry i powalczyć z przeszczepieniem faktury. Przepał to brak informacji o kolorze na danym obszarze. Z pustego i Salomon nie naleje.

breakawayy, u Ciebie podobnie. Ostre słońce, zdjęcia pod światło, cienie na twarzach sąsiadujące z przepałami, poucinane wszystko co możliwe.
wątek zamknięty
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
28 sierpnia 2010 16:14
abre - ot widzisz 😀 bo ze mnie taki fotograf jak z koziej...  😂 na przyszłość będę wiedziała  😉 nie mniej jednak może ktoś powalczy choć odrobinę z tymi zdjęciami  🙇 🙇 🙇 to takie pamiątkowe, sentymentalne zdjęcia do ramki mają być :kwiatek:
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
28 sierpnia 2010 16:18
W jakim programie robicie ramki ?

Ostatnio potrzebowałam na gwałt jakiejś i musiałam się nakombinować w ps by uzyskać i tak krzywą. :/

[img]http://2.bp.blogspot.com/_DbU5yOLb5aA/THWdhN2WRSI/AAAAAAAABWk/H-BNMuy8p4M/s1600/Bez+nazwy+1.jpg[/img]

edit: trafiło mi się białe tło postu więc nie zobaczycie za dużo 😉
wątek zamknięty
ja w ps uzywam linijki i wszystko jest prościutkie 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 sierpnia 2010 16:31
to i ja coś dodam



moglibyście coś poradzić wytknąć jakieś błędy chce wiedzieć jak to jest z moimi zdjęciami
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie form graficznych.
Wcześniej - wielkość zdjęcia
[/center]
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2010 16:47
Ola i Naboo, pomyśl zanim zrobisz zdjęcie? Chociaż przez chwilę. Jedyne na które da się patrzyć dłużej niż 0,5 sekundy to 6. choć należałoby ją przekadrować, usunąć przepały i zażółcenie.

breakawayy, skupiasz, się skupiasz i potem tniesz bez sensu? Jak Ci tło nie pasuje, to się przemieść, w tę lub inną stronę, zrób zdjęcia od góry, dołu albo zrezygnuj z robienia foty. Istnieje również coś takiego jak stempelek, którym czasem usuwa się zbędne elementy. Wszystko to, robi się, żeby zdjęcie było dobre. A Ty ucinając i wyrzucając zbędne elementy sprawiłaś, że Twoje zdjęcia są strasznie, strasznie nieciekawe. Wybacz, ale całkiem szczerze, te foty są tak poucinane, że nie mówią niczego, ewentualnie, że zepsuł Ci się wizjer i strzelałaś na ślepo.


siwaaa94, całkiem sympatyczne.
wątek zamknięty
Ola i Naboo, nie ucinać, nie przepalać, myśleć o kompozycji (złoty podział, mocne punkty, statyczność i dynamika), wyłączyć datownik, myśleć o głębi ostrości adekwatnej do tematu.
Nie cytować zdjęć.

ninevet,
- uruchomić Photoshopa
- otworzyć zmniejszony obrazek
- Ctrl + J
- Ctrl + Shift + W
- zaznaczyć Relative
- na dole w kolorze wybrać odpowiedni (po kliknięciu na Other pojawia się paleta barw)
- ustawić wymiary - to będzie informacja o ile chcesz powiększyć obrazek - wpiszesz 10 px szerokości i 10 wysokości to ramka będzie mieć po 5 px z każdej strony
- wciskasz ok i najprostsza, ładna i równa ramka gotowa

Jeśli chcesz taką, w której na górze i po bokach będzie 5 px a na dole np. 8 to możesz zrobić tak:
- otworzyć zmniejszony obrazek
- Ctrl + J
- Ctrl + Shift + W
- zaznaczyć Relative
- na dole w kolorze wybrać odpowiedni
- ustawić wymiary 10 px wysokości i 10 px szerokości
- ok
- Ctrl + Shift + W
- tam gdzie masz strzałki wybierasz środkową na samej górze (to oznacza, że chcesz zmienić wielkość obrazka tylko na dole - w kierunku w jakim wskazuje strzałka)
- wpisujesz wymiary: szerokość 0, wysokość 3
- ok


UWAGA


W moim podpisie jest link do pierwszej strony wątku. Tam znajdziecie linki, z którymi warto się zapoznać.
wątek zamknięty
Strzyga wcześniej mówiono, żeby robić zdjęcia tak, żeby zbędnych elementów nie usuwać, to to starałam się robić 😉 no ale już się nie odzywam, następnym razem popróbuję nie ucinać 😉
wątek zamknięty
breakawayy, to nie chodzi o to, żeby zbędnych elementów nie usuwać. Chodzi o to, aby kadrować dobrze. Dobrze czyli mieć założenie jakieś dotyczące kadru, plan, pomysł, który oprócz tego, że jest przemyślany to jeszcze do tego ciekawy wizualnie.
wątek zamknięty
Nom rozumiem, pobawię się jak będę miała chwilę czasu 😉.
I zapytam na konkretnym przykładzie: co jest nie tak z kadrem w tym zdjęciu?

Jak pisała Strzyga, żebym się przemieściła, robiła zdjęcie od dołu/góry itd. Właśnie tutaj starałam się uchwycić od dołu, gdyż przemieszczenie się i tak by nic nie dało - wszędzie wkoło coś się dzieje, jak to na zawodach 😉. Ująć chciałam tylko dziewczynkę. Co w takiej sytuacji poprawić? 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2010 19:45
breakawayy, tak całkiem serio, raczę się podszkolić od strony technicznej. Zajrzyj do linków, które podała Abre, pooglądaj zdjęcia. To, co jest najważniejsze przed zrobieniem zdjęcia, to pomysł. Musisz myśleć, przewidywać, starać się. Wiem ,że na początku to bardzo, bardzo boli, że warunki nie sprzyjają, tło beznadziejne, a ludzie się jeszcze czepiają.  ale potem człowiek uczy się pełzać, klękać, kłaść się, wspinać na różne elementy, wchodzić pod różne elementy, zaprzyjaźnia się trochę z fotoszopem i tło nie jest już tak dramatycznie. Wiesz... ja focę na hipodromie. miejscu w samym centrum trójmiasta, otoczonego jedną z największych hal widowiskowo sportowych w Europie, biurowcami, i blokowiskiem. I co, mam się popłakać i poucinać wszystkie zdjęcia, czy kombinować, żeby to nie wyglądało jak parę hektarów trawy na morzu betonu? Dziabię, dziabię, kombinuję i jakoś staram się, żeby te moje blokowiska wyglądały tak:

Z drugiej jednak strony, do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić, bo też nie wszystko się przeskoczy. To reporterka, nie krajobraz ani portret. Tu czasem sytuacja, wymowa jest o wiele ważniejsza niż tło. Ale nigdy tło nie mogę przesłaniać owej wymowy.
A bardzo często nie pomyślę i walnę przekoszmarne tło. Ale nie mam do nikogo pretensji, jak powie, że fota słaba, bo tło nie takie.

Niestety w mojej reporterce, często mam takie tło, ale staram się, żeby nie pokonało mnie. A do tego trzeba na prawdę dobrego momentu w którym patrzysz na pierwszy plan, nie tło:
[img]http://swiatkoni.pl/gallery-photo/41687.html[/img]

Tu mam przekoszmarne tło, ale samo zdjęcie jest dla mnie mega pozytywne:


Ja jestem żuczkiem-gnojarzem jeśli o fotografię chodzi. Toczę moją kuleczkę. Robię bardzo mało dobrych zdjęć, większość mówiąc szczerze, jest koszmarna, ale staram się i wierzę, że da się. Da się robić zajebiste zdjęcia nawet na tym moim przeokropnym hipodromie. Trzeba tylko pracować i rozwijać się czytać, oglądać, próbować. Latami.  I kiedyś mi się uda. Za paręnaście lat, za 200/300/500 tysięcy zdjęć. Może za milion. Ale mi się uda.


Szczerze? Taką sytuacją nie zawracałabym sobie głowy. Po pierwsze mega cień na twarzy, który już eliminuję tą fotkę, bo to w końcu portret,  po drugie nic specjalnego w przesłaniu, cięta ręka, druga trzyma bata i kawałek wodzy. Nie ma co się męczyć nad taką fotką. Lepiej odpuścić, poczekać, aż dziewczynka będzie miała oczy w górze, jak się uśmiechnie/skupi na czymś czy cokolwiek. A jeśli już bardzo bardzo chcesz wiedzieć, jakbym ucięła, to albo o wiele bardziej, zostawiając dziewczynkę do rękawków i może w poziomie, albo szerzej zdecydowanie, ale nie ma co się zastanawiać nad taką fotką.
wątek zamknięty
Strzyga bardzo dziękuję za tak obszerny post  :kwiatek:. Połażę po linkach i popatrzę na zdjęcia 😉. Efekt, jaki dają Twoje zdjęcia dla mnie jest powalający, zdecydowanie! Ja po prostu zdjęcia robię bardzo amatorsko, ale to wciąga 😉. Twoje słowa dały mi bardzo do myślenia i dziękuję, że poświęciłaś dla mnie czas  :kwiatek:.







A coś odnośnie tego? 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 sierpnia 2010 20:14
To jeszcze małe porównanie.
Przeszkoda wodna sprzed dwóch lat ( co prawda nie miałam długiego obiektywu):


I dziś:

wątek zamknięty
Zdecydowanie widać różnicę, brak tych blokowisk, coś pięknego 😉.
wątek zamknięty
Mam cos znad morza polnocnego:
wątek zamknięty
Anka drugie obłędne, strasznie fajny klimat.

a ja się wbijam z fotomontażem, a co!
chciałabym kiedyś mieć okazję do zrobienia takiego zdjęcia - zachód cud miód plus przystojni Panowie, chętni do pozowania 😜

wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
30 sierpnia 2010 13:28
MsCarmen - śliczne niebo  😍

abre - dzięki za pomoc  :kwiatek:

Kolejne z serii porterów inaczej.

[img]http://1.bp.blogspot.com/_DbU5yOLb5aA/THuik-zIYBI/AAAAAAAABY8/eaTHLrbSHHQ/s1600/Bez+nazwy+2.jpg[/img]
wątek zamknięty
ninevet, rozumiem, że to ta sama osoba . 😀 swietne!
wątek zamknięty
ninevet, zwracaj uwagę na "drobiazgi" takie jak cięcie stóp, ucięcie koła, brak odbicia, wrażenie przewracania się całej sceny w lewo.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.