Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 sierpnia 2010 21:35
Querido, przy swojej cerze koniecznie dbaj o to żeby wybierać kosmetyki niekomedogenne! a BM kryją bardzo dobrze 🙂
Niekomedogenne?? Wow.. Pierwszy raz słyszę takie słowo.. Muszę wygooglować co to znaczy 😉
Ale dzięki za radę.. 🙂

edit: Ok, już wiem.. 😉 Tylko teraz pytanie.. Skąd wiedzieć, że kosmetyk jest niekomedogenny? Na wiedzy pań w sklepach kosmetycznych nie zawsze można polegać.. Myślę, że wiele podobnie jak ja nie wiedziałoby nawet co ten termin oznacza..  🙄
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 sierpnia 2010 23:32
te, które są niekomedogenne zazwyczaj mają napis (np część aptecznych, przykład: Bioderma Sebium Hydra). jeżeli nie mają napisu, to warto skontaktować się z producentem- ja tak robię 🙂
np kosmetyki Mineral Flowers nie posiadały napisu non-comedogenic, wysłałam email do producenta z Izraela i dostałam odpowiedz, że przeprowadzili testy i niektóre produkty są niekomedogenne 🙂

niektóre marki mają coś takiego w standardzie (chocby Chanel- wszystkie podkłady są niekomedogenne, mimo że brak takiej informacji na opakowaniu/ulotce).

poza tym internet dużo Ci powie- czasami wystarczy wrzucić w google hasło 'marka + niekomedogenny/non-comedogenic/non comedogene' 🙂
Dzięki Edytka.  :kwiatek:
Postaram się teraz zwracać na to uwagę.. Mam nadzieję,że to ograniczy moje problemy z cerą.. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2010 15:08
Orientujecie się gdzie mogę kupić podkład Maybellina Wonder Finish ? W drogeriach nie ma, a na Allegro nie ma 'mojego' koloru - Sand.
Zna ktoś coś dobrego na pryszcze... ?  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2010 15:43
Onlyright, a ile masz lat ?
Onlyright tonik Acnosan
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2010 16:28
Ja polecam żel do mycia twarzy Clean&Clear, o taki:


Cudo. Świetnie myje, odtyka pory i nie wysusza.
Onlyright, najskuteczniejszy jest dermatolog. Serio.

Sprawa jest bardzo indywidualna, zwłaszcza z doborem kosmetyków - mnie np. C&C Jary guzik pomógł, wręcz podrażnił. A na trądzik jedynym skutecznym lekarstwem jest zestaw: farmakologia + delikatne kosmetyki pielęgnacyjne.

Spróbuj przejść się do apteki i poprosić o próbki jakichś aptecznych kosmetyków. Z mojej strony mogę polecić z czystym sercem Biodermę, no, ale wiesz - co dobre dla mnie, niekoniecznie spasuje każdemu :-)
Nie poznalem w swoim zyciu ani jednego dobrego dermatologa, testuja na ludziach jak na krolikach, a moze sie uda.. dla mnie to strata kasy 😉
Zgadzam sie ze Szczerym. Moje 3 kolezanki były, zadna nie była zadowolona a jak słyszałam co sie z ich twarzami działo 🤔
Mi szkoda kasy, a poniewaz same kosmetyki nie działaja, postawiłam na tabletki bez recepty. Od 2 miesiecy biorę Sensilab Cerin- juz widzę różnicę, ale leczenie musi trwac minimum 3 miesiące 😉 I żeby poprawic sobie cere nie potrzebowałam wydac 80zł na dermatologa, drugie tyle na krem i trzecie tyle na kolejna wizytę 🙄
Onlyright, ja mam 14 lat, więc hormony itp. Używam Toniku Under Twenty Anti! Acne - i polecam. Poźniej pokremować buźke i gotowe ; ) + używam od czasu do czasu maseczek zamykajacych pory.
JARA, miałam kiedyś Garniera, który odblokowywał pory. Nie specjalnie go chwale. To działa tak samo?
Atutowa zgadzam się, Under Twenty jest dobry, też polecam.
A ja nie polecam Nivea visage young, miałam żel i mam nadl krem na noc- nie widziałam zadnych efektów. Oprócz tego mam Garniet czysta skora, żel peelingujacy i.. efektow nie widzę, ale w zasadzie lubię go.
Czy ktoś używał na cerę naczynkową i ze skłonnością do napadowego czerwienienia ten preparat?
ISISPHARMA RUBORIL

ciekawa jestem na ile jest on skuteczny...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2010 18:55
Atutowa, z clean& clear jestem bardziej zadowolona. Teraz mam Garniera z peelingiem tzn za tą gumową szczotką i jest do du*py :/
gllosia, z nivea visage young mam krem+podkład w jednym, Be Beutifull. Strasznie go lubię. Skóra jest nawilżona, podkład bardzo lekko i naturalnie wygląda, czyli dla nastolatki w sam raz  😉
JARA, a używałaś może Clean&Clear krem?żel do mycia? na wągry?
Garniera nie lubię, bo odblokowuje pory. efekt? pełno pryszczy. Wiem,że to działa na takiej zasadzie, jednak wizja max wypryszczonej twarzy przez jakiś czas - nie dziękuję.

A jakie kosmetyki polecacie dla j.w. nastolatki, hormony itp. Skóra wrażliwa, cera mieszana? Najlepiej jakieś zamykające pory.
Seksta   brumby drover !
01 września 2010 19:38
a ja  kolei odradzam Wam szystkie c&c, under twenty i inne g*****. Kazdy dermatolog Was przed tego typu preparatami przestrzeze. Najlepiej uywac kosmetykow o jak najprostszym skladzie...nieperfumowanym, nie komedogennym, bez olejow mineralnych, SLS, parabenow, ALKOHOLU ( a niestety te wsystkie 'anty tradzikowe'  ze sklepow alkohol zawieraja ' ), konserwantow i najlepiej nieperfumowanych. Leczenie potrwa dluzej ale nie bedzie wysypu jak po c&c etc... ( na poczatku wysusza zmiany skorne, przesusza skore= lojotok sie nasila, pory sie zatykaja czyli zamkniete kolo ).

I mimo wszystko na poczatek polecam dobrego dermatologa, zero slodyczy  i fast fodow oraz slonca/solarium.

ze swojej strony do mycia twarzy moge polecic zel do mycia ciala dla niemowlat firmy rossman- babydream. Duza, litrowa butla kosztuje smieszne 10 zł, sklad jest idealny.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 września 2010 19:53
Ja polecam maseczki Avon z planet spa i naturals. pewno zaraz zostanę zjedzona, że to szajs, itp, ale wg mnie są rewelacyjne!
Obecnie stosuję zestaw ogórkowy (maseczka, mydło w płynie i żel do twarzy) razem z maseczką z planet spa z mikroorganizmami z Morza Martwego. No świetne to jest!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 września 2010 20:09
na problemy z cerą super jest Bioderma 😉 seria Sebium to m.in płyn micelarny, kilka różnych kremów czy żel.
nie uczulają, nie podrażniają, są niekomedogenne (jeżeli ktos zmaga się z trądzikiem to absolutnie wszystkie kosmetyki nakładane na twarz powinny być niekomedogenne!)

Nie poznalem w swoim zyciu ani jednego dobrego dermatologa, testuja na ludziach jak na krolikach, a moze sie uda.. dla mnie to strata kasy 😉

nie zgadzam się. gdyby nie dermatolog (fakt, ze 4 u jakiego się leczyłam), to dalej bujałabym się z ogromnymi problemami z cerą.
dermatolog (ale dobry, taki polecony i przetestowany) to pierwsza osoba, do której należy się udać jeżeli coś dzieje się ze skórą.
a eksperymenty z marketowymi kosmetykami mogą się niefajnie zakończyć


ze swojej strony do mycia twarzy moge polecic zel do mycia ciala dla niemowlat firmy rossman- babydream. Duza, litrowa butla kosztuje smieszne 10 zł, sklad jest idealny.


Mówisz serio? 🤔 Może kupię 😁 Jeszcze wyczytałam, że do smarowania na wieczór, zamiast kremu dobrze jest uzywac oliwki, może być ta do ciała albo specjalna do twarzy- lepsza ;D ale używałam przez jakis miesiąc bambino (ach te wakacyjne testy..) i nie byłam zadowolona. Nic sie co prawda ze skóra nie działo, ale efektu też nic a nic..
Ja poprzestaje przy moich tabletkach, które zredukowały mi trądzik do połowy 😀 🏇
Seksta   brumby drover !
01 września 2010 21:09
oliwka moze zapychać.
i mówie serio 🙂

Edytka z kolei mi Bioderma sebium do gustu nie przypadla 🙂
mi w okresie dojrzewania pomogla najbardziej uwaga uwaga- masc propolisowa 🏇
efekty widoczne blyskawicznie, kosztuje grosze, sklad naturalny, moze nie jest najprzyjemniejsza, bo tlusta, ale smarowalam na noc, wiec dalo sie wytrzymac, naprawde polecam 😀

i maseczki miodem, ktore stosuje wlasciwie od niedawna, ale jak pojawia sie czasem jakies wypryski to ona je ladnie wysusza i goi, z reszta maseczki i masaze miodem dobre sa na cale cialo, nie tylko do twarzy 😍
a miód nadkładasz normalny, jadalny ? 😀 na ile?  😀
Szczery, w takim razie albo Ty masz pecha, albo ja mam niesamowite szczęście - od razu trafiłam na fajną babkę, problem zniknął jak ręką odjął.
A może to też kwestia indywidualnej reakcji organizmu? Na pewno w jakimś stopniu...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 września 2010 08:48
co do alkoholu to poroblem lezy gdzie indziej... po toniku alkoholowym naklada sie krem matujacy, podklad matujacy i wtedy sie zamyka kolo. ale sam tonik z alkoholem plus dobry krem nawilzajacy to juz inna historia  😉
Seksta   brumby drover !
02 września 2010 08:52
Oj nie wiem, mi osobiscie szkodzil tonik z alkoholem zawsze, niewazne czy uzywalam tony kremu nawilajacego, czy nie....
Takze kosmetyki z alkoholem odstawilam calkowicie i jest ogromna roznica.
Atutowa-normalny jadalny, podbieram ze sloikow 😉
najlepszy jest wrzosowy 😍

tylko zanim go nalozysz na cialo trzeba podgrzac do 30 stopni i warto najpierw poczytac o masazach miodem-jak masowac, jak czesto stosowac itp 🙂
Mogę już zdać relacje z użytkowania pudrów Bare Minerals.. 🙂

Otóż moim zdaniem te produkty są super.. Makijaż jest bardzo ładny i naturalny zarazem. Zupełnie nie czuć, że ma się go na twarzy.. Do tego mam wrażenie, że cera mi się  odrobinę poprawiła.

Co prawda podkład w płynie też w swojej kosmetyczce mam, bo czasem potrzebne jest mocniejsze krycie ale pudry mineralne na pewno zagoszczą u mnie na dłużej.. 🙂 Polecam !!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się