Wrocławianie :))

darolga   L'amore è cieco
29 lipca 2010 08:09
smarcik - będąc w WSO nie znajdziesz czasu dla swojego kopytnego. Masz nieregularne przepustki, nie codziennie, rzadko  i krótko. A zajęcia z jazdy konnej będziesz miała u nas, w ramach WF-u. Też nad tym myślałam, ale koń jest ważniejszy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2010 14:22
Ale osoba mieszkająca we Wrocławiu nie ma obowiązku przebywania po zajęciach na terenie jednostki ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 lipca 2010 14:48
darolga dziękuję za odpowiedź, chociaż nie brzmi to zbyt optymistycznie  🙁 z jednej strony koń jest dla mnie najważniejszy jak dla większości osób tutaj  😉 ale z drugiej nie mogę przecież poświęcać dla niego całego życia, planów i marzeń.. No nic, postanowiłam, że spróbuję się tam dostać, w ostateczności koń zostanie w Lublinie u rodziców..
Potrzebna porada komunikacyjna 🙂

W przyszłym tygodniu jadę do Wrocławia na ślub koleżanki. Wybieram się na trzy dni wcześniej, żeby pomóc jej nieco ogarnąć temat. Żeby pomóc, a nie przeszkadzać, nie chcę jej się zwalać na głowę z noclegiem, tym bardziej, że mam we Wrocławiu rodzinę. Ale...
moja rodzina mieszka na obrzeżach, dokładnie to Wrocław-Leśnica. A koleżanka na bocznicy Armii Krajowej. Im bardziej szukam informacji o komunikacji tym bardziej się gubię.

Wychodzi mi, że z Leśnicy jeździ w wakacje tylko jeden tramawaj/autobus(??) nr 710 (na szczęście co 10 min). Później w Pilczycach trzeba się przesiąść w 22 i dojechać na skrzyżowanie Ślężnej, Armii Krajowej i Wisniowej? Dobrze myślę? W sumie to trasa na ok. godzinę.

Bo mam jeszcze możliwość nocowania u drugiej części rodziny w Brzegu. To w sumie 60km od Wrocławia. Ale z rozkładu PKP wynika, że pociągi są co pół godziny właściwie, a dojeżdżają do Brzegu w drugie 30-40 minut. 

I teraz mam dylemat. Tak znając wrocławskie realia to skąd będzie mi łatwiej się dotransportowywać do przyszłej panny młodej?
No i jak to cenowo - taki dojazd do Leśnicy to jeszcze granice miasta? Muszę mieć na każdą trasę dwa bilety - miejski i poza granicami? Czy wystarczy 60-minutowy? Pociąg do Brzegu to ok. 10zł jak się doczytałam, ale może są też jakieś busiki? 
[quote author=Ascaia]
Wychodzi mi, że z Leśnicy jeździ w wakacje tylko jeden tramawaj/autobus(??) nr 710 (na szczęście co 10 min). Później w Pilczycach trzeba się przesiąść w 22 i dojechać na skrzyżowanie Ślężnej, Armii Krajowej i Wisniowej? Dobrze myślę? W sumie to trasa na ok. godzinę.

Bo mam jeszcze możliwość nocowania u drugiej części rodziny w Brzegu. To w sumie 60km od Wrocławia. Ale z rozkładu PKP wynika, że pociągi są co pół godziny właściwie, a dojeżdżają do Brzegu w drugie 30-40 minut. 

I teraz mam dylemat. Tak znając wrocławskie realia to skąd będzie mi łatwiej się dotransportowywać do przyszłej panny młodej?
No i jak to cenowo - taki dojazd do Leśnicy to jeszcze granice miasta? Muszę mieć na każdą trasę dwa bilety - miejski i poza granicami? Czy wystarczy 60-minutowy? Pociąg do Brzegu to ok. 10zł jak się doczytałam, ale może są też jakieś busiki? 
[/quote]
Autobus 710 jest autobusem zastępczym. Normalnie jeżdżą tam tramwaje, ale z racji remontu torów został podstawiony autobus.
Do Leśnicy dojeżdża też autobus 409, który swoja trasę kończy przy dworcu głównym.

Co do biletów, to ja na Twoim miejscu wzięła bym 72 godzinny (koszt 24 zł). Akurat na 3 dni i możesz jeździć wszystkim nie martwiąc się o to, że będzie trzeba jeszcze gdzieś podjechać. A i Leśnica, to jeszcze Wrocław.
Dojazd na pewno zajmie co sporo czasu, ale chyba jednak wygodniej niż dojeżdżanie z Brzegu.

W razie czego, to korzystaj ze strony http://wroclaw.jakdojade.pl/ bez problemu zaplanujesz sobie wtedy trasę po Wrocławiu
ovca   Per aspera donikąd
09 sierpnia 2010 17:20
Musisz też wziąć pod uwagę fakt, że to jednak wesele- więc przepychanie się przed dworzec pkp w weselnej kiecce to raczej średni pomysł, nie wspominając o powrocie w nocy- lepiej chyba wziąć taksówkę (z nocnymi autobusami w jest Leśnicy średnio) do Leśnicy niż do Brzegu 🙂
ascaia, ja mieszkam w okolicy lesnicy. Bardzo lipny dojazd teraz jest, często zakorkowany.
Ale znam alternatywne boczne drogi, więc na imprezę mogę Cię podrzucić z armii do leśnicy.
Odezwij się na PW
darolga   L'amore è cieco
09 sierpnia 2010 23:28
JARA - dlatego napisałam, nieregularne. Po zajęciach możesz dostać przepustkę i wyjść, oczywiście powrót o określonej godzinie. Ale tej przepustki wcale dostać nie musisz - wszystko zależy od zajęć, dowódcy, Twojego zachowania i szczęścia.

smarcik - jak się dostaniesz, to będziesz miała u nas naukę jazdy w ramach WF-u  😀iabeł:
Kochani,

czy możecie polecić jakieś szczególnie romantyczne miejsce na Dolnym Śląsku - w celu spędzenia rocznicowego weekendu we dwoje?
Przytulny pensjonat, dworek te sprawy.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
17 sierpnia 2010 09:55
nie wiem jak z pensjonatami ale okoliczne dworki i pałace można znaleźć tu

http://dolnyslask.org/palace/
Manta   Tyłkoklep leśny =)
18 sierpnia 2010 15:29
Mozecie mi polecic jakis tani hotel we wroclawiu?
Jade we wrzesniu na zoobotanike i musze gdzies przenocowac 😀
najlepiej jakby byl w miare blisko ul.wystawowej (tam bedzie zoobotanika) lub z milym dojazdem - tj bede autem, ale zeby sie jakos niezbyt dlugo jechalo i zebym sie nie pogubila do konca =)

chodzi mi o pokoj 2 osobowy - jak narazie znalazlam tylko hotel solo, w sumie 66zl za pokoj 2 osobowy wiec cena ok, ale wychodzenie do kibelka na korytarz mnie troche przeraza ;P wiec milo by bylo jakby znalazlo sie cos z lazienka a chociazby toaleta w pokoju - mozecie cos polecic?

to pilne, bo chce jak najszybciej zarezerwowac ;-)
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
20 sierpnia 2010 23:36
potrzebuję pomocy 😀
za tydzień w piątek zamierzam się wybrać z koleżanką na MP we Wrocławiu na Partynicach.
i tu jest problem - mógłby mi ktoś poradzić, czym najlepiej dostać się z głównego dworca PKP na Partynice? (komunikacją miejską)?
z góry bardzo dziękuję  😉
olcik, z dworca masz 113 pod samą bramę partynic 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
21 sierpnia 2010 00:02
rtk, właśnie też tak wygooglowałam, ale na wszelki wypadek wolałam się upewnić 😉
wysiada się na przystanku PARTYNICE? ;>
tak 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2010 20:50


Będzie ktoś?
Na tej pielgrzymce konnej ?
witam. szukam w okolicach partynic hotelu/ pensjonatu. cos zeby byla mozliwosc wynajecia apartamentu takiego ze jest kuchnia salon 2-3 pokoje tak razem w kupie. poprostu zeby 5-6 osob moglo przenocowac i miec takie ala "mieszkanko". prosze odpowiedziec na priv wylacznie jak ktos by cos mogl polecic
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 20:59
Uwaga Wrocławianie!
Zapewne kilka osób w dniach 17-19 września oraz 1-3 października będzie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych, macie ochotę na spotkanie ?
W zawodach będzie brała udział forumowa Wiedźma, póki co tylko ona zapowiedziała, że będzie. Ja chętnie mogę wpaść, może kilka osób się jeszcze znajdzie to się spotkamy i poznamy 🙂
ovca   Per aspera donikąd
30 sierpnia 2010 21:10
Ja będę na pewno, na obu-nie wiem jeszcze, czy jako luzak, czy jako kibic, ale będę  🏇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 21:38
ovca, będę Cię dręczyć po nocach telefonami zarazo! Tym razem musimy się poznać 🙂
ovca   Per aspera donikąd
30 sierpnia 2010 22:11
To bardziej w kierunku wrześniowych zawodów, bo nie wiem, czy na mistrzostwa polski nie wypadnie mi zjazd  👿
Ja nie startuję, luzakuję i robię za fotografa dla wielu osób.🙂 Rozsyłamy spamerskie PW do Wrocławianek?:>
ovca   Per aspera donikąd
30 sierpnia 2010 22:25
[sub]Ja nie wiem, czy reszta wrocławianek shańbi się przybyciem na zawody dla pastuchów[/sub] 😉

ale jak voltowy zjazd, to obowiązkowo z  :winko: na zawodowej imprezie 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 22:27
W ten weekend było sporo dziewczyn na partynicach. Trzeba dać info w konciku ujeżdzenia 😉
A może w ogłoszeniach?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 22:38
Z ogłoszeń polecimy z wielkim hukiem 😉
1 wiadomość do wysłana- do Darolgi.
ja będę na 100% bo moja kobyła idzie MPMK 17-19 września 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 sierpnia 2010 13:00
No to jest nas coraz więcej 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się