Stajnie w Warszawie i okolicach

Z Wyręby do lasu jest do przekroczenia jedna szosa i to mało ruchliwa... chyba coś fantazjujesz...
Zależy w którą stronę i jaki las, ale taki godzinny do dwóch godzin teren to jak mówi BaŚ, jeden p[usty asfalt i jest się w lesie.
Chyba, że ktoś chce się przebić na Świętochów i Jeżewice to faktycznie daleka wycieczka.
[quote author=BaŚ link=topic=46.msg682031#msg682031 date=1282334357]
Z Wyręby do lasu jest do przekroczenia jedna szosa i to mało ruchliwa... chyba coś fantazjujesz...
[/quote]


Ale jak już się zdarzy na niej samochód to zasuwa równo (sama tam silnika nie oszczędzam).
Nieruchliwa droga to nic strasznego, ja rzadko wybieram się na jakieś super, długie tereny - najczęściej to są jakieś 1,5 h - 1 h. Zależy czy mi się chcę.  😎
BaŚ, wyjeżdżając w prawo z stajni aby wjechać w las trzeba dojechać do drogi i jechać wzdłuż asfaltu jakieś 150m. Jadąc w lewo jeździliśmy przez jakąś wieś. Tam też nie każdy kierowca zwalniał. Akurat mój koń jest oswojony z ruchem, ale jak pisałam zawsze mam obawy jak z zakrętu wypada auto z sporą prędkością.
Nie mam powodów do fantazjowania, za duża już jestem. Samej stajni nie krytykuję, stałam tam, konie były całe i zdrowe. Ale teraz stoję w lepszej, gdzie za mniejsze pieniążki konie mają dużo więcej pastwisk a do lasu wjeżdżam nie stawiając nawet 1 kopyta na asfalcie.
bera7, tam jest teraz przejazd przez to pole na wprost, nie trzeba iść asfaltem 🙂
Burza, chyba że tak. To dużo lepiej, wcześniej był sad.
W każdym razie nie rozumiem ataku na mnie, bo stajni nie krytykuję.
bera7, myślę, że to absolutnie nie miał być atak 🙂 teraz po sadzie zostało.. wspomnienie 😉

To macie lepiej niż za "moich"czasów.
Stajnia Haja w Wilczej Górze zmieniła nazwę...czy ktoś kojarzy jak sie teraz nazywa?

edit: już wiem, że 'Groteska"  😉
[quote author=BaŚ link=topic=46.msg682031#msg682031 date=1282334357]
Z Wyręby do lasu jest do przekroczenia jedna szosa i to mało ruchliwa... chyba coś fantazjujesz...



Ale jak już się zdarzy na niej samochód to zasuwa równo (sama tam silnika nie oszczędzam).
[/quote]


Oj, to niestety najszczersza prawda! 🙁
Kiedyś mi tam H. walnął świecę jak ktoś pognał koło nas (może to byłaś Ty!  😁 żartuję),
ale zazwyczaj droga pusta, więc mi ona nie przeszkadzała, a i koń po kilku razach się przyzwyczaił.
czy ktoś miał przyjemność z ośrodkiem : www.polandpark.pl ?
Chodzi mi o wydzierżawienie konia na miejscu i treningi skokowe ?
Chciałabym się was zapytać jakie macie opinie na temat stajni w Dobrzyńcu??
Jakie są tam warunki dla koni, jaka atmosfera..🙂 ?
I jakieś informacje o stajni w Celinowie koło Dobrzyńca.. Na temat właściciela i opieki nad końmi..

Dziękuje z góry za odpowiedzi.🙂
Chciałabym się was zapytać jakie macie opinie na temat stajni w Dobrzyńcu??
Jakie są tam warunki dla koni, jaka atmosfera..🙂 ?
I jakieś informacje o stajni w Celinowie koło Dobrzyńca.. Na temat właściciela i opieki nad końmi..

Dziękuje z góry za odpowiedzi.🙂


Wystarczy przejrzec pare stron tego watku lub uzyc wyszukiwarki zeby sie dowiedziec, ze wszyscy bardzo chwala Dobrzyniec  😎
A tak wogule...to ktos zna/byl to cudo? jakis full wypas - tylko czy zrobiony z sensem i glowa? 😲
www.klubwiktorowo.pl
Czy mamy obecnie na forum kogoś stacjonującego w JKS Equita? Będę wdzięczna za PW, bo mam parę pytań :kwiatek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 sierpnia 2010 18:31
zoyabea też przed chwilką wyczytałam ogłoszenie .. i chyba pojadę tam w weekend - mam tam 10 km od swojej działeczki  🤣
jak by co zdam relację !
madzia, chyba forumowa BaŚ tam stacjonuje.
mhm dzięki za podpowiedź.. mało korzystam z tego forum i nie zauważyłam opcji wyszukiwarki🙂
Zbuntowana - szukasz pensjonatu dla konia? W Celinowie może być już tłoczno 😉
[quote author=zduśka link=topic=46.msg686288#msg686288 date=1282671064]
zoyabea też przed chwilką wyczytałam ogłoszenie .. i chyba pojadę tam w weekend - mam tam 10 km od swojej działeczki  🤣
jak by co zdam relację !
[/quote]

Dawaj znac koniecznie - troche dziwny pomysl z 42 boksami angielskimi...ale...hm...jak to sie mowi :you never know  😎
Wiem, że Celinów teraz oblegany🙂
Ja zbieram informacje dla koleżanki, która szuka. 🙂
Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat atmosfery w stajni i opieki nad końmi.
Byłam tam już zobaczyć to miejsce i wszystko wygląda naprawdę fajnie. Hala jest naprawdę niezła: lustra na ścianach, podłoże też super.
tulip : JA mialam przyjemnosc rozmawiania z wlascicielem osrodka PolandPark,nie wiem moze trafilam na jego gorszy dzien ale nie byl mily.Konie maja fajne,instruktorow znajacych sie na swojej pracy i dbajabych o konie.Ale okropniscie duze ceny podaja nawet za 2 treningi bez dzierzawienia konia.Do tego spent maloletnich dzieci myslacych ze sa nie wiadomo kim,atmosfera nie zaspecjalnie mila...moze tez nie moj swiat ja mam swoja przy domowa stajenkie 4 konie w zacisznym miejscu pod lasem,spokoj cisza zero rywalizacji, kon najwazniejszy i jego spokoj i szczescie.Tam ciagla przepychanka i rywalizacja,nie polecam;/
Burza bardzo bardzo duży  :kwiatek: za pomoc
Bardzo dziękuję za wszystkie PW :kwiatek:
Może orientuje się ktoś z was w jakim klubie można podejść do startów o odznakę:brąz,srebro i "Jeżdżę konno,jadę na olimpiadę" ❓
Ale tak żeby treningi nie wynosiły ponad 50zł ❓
Bischa   TAFC Polska :)
25 sierpnia 2010 15:12
U nas w Podolszynie dziewczyny były trenowane pod kątem odznak, zadowolone, odznaki zdały. Niestety jeśli nie masz swojego konia- trening kosztuje 60 zł. Z własnym koniem-30. 
gunia 92   a czy jest tam w ogole mozliwosc dzierzawy ? jesli tak to ile kosztuje ? a ile kosztuja treningi ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 sierpnia 2010 11:28
Diołem, w stajni w której ja jeżdżę można podejść do odznaki PZJ, stajnia to LKJ Kuclandia Książenice. Nie orientuje się ile wynosi trening z własnym koniem, ale wydaje mi się, że jak się nie jeździ samej tylko np. z 2 dodatkowymi osobami wychodzi trochę taniej. Teraz odznaka będzie chyba w październiku, http://kuclandia.pl/joomla/index.php  .
Czy ktoś może ma konia w Szwadronie? W Starej Miłosnej.

Jakie są tam ceny pensjonatu?
Czy jeśli się tam trzyma konia to można korzystać z całej infrastruktury? Hali? Placów? Terenów wokoło placów itd... czy też można się spodziewać jakiś ograniczeń.
Daje się jakoś dogadać ze stajennymi? Będę bardzo wdzięczna za jakieś aktualne informacje, najchętniej od kogoś kto tam "stoi z koniem" 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 sierpnia 2010 20:35
Zbuntowana, do celinowa wlasnie pomoglam przeprowadzic 4 konie znajomych 🙂 na razie wszystko wyglada dobrze.sama mialam sie tam wprowadzic,ale sie pokomplikowalo i pare km dalej ostatecznie zamieszkamy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się