Kącik Ujeżdżenia


edit 2: czy ktoś wie, jakiej rasy (pochodzenia) jest wałach Tajmyr na którym startowała Oksana Gusarowa? Jakoś nieodłącznie kojarzył mi się z półachałtekiem 😉



Ukraińska rasa wierzchowa ( tłumacząc dosłownie) - УВП - Украинская верховая порода
Drogo i daleko- to prawda. Zwłaszcza boksy drogie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 sierpnia 2010 09:25
A gdzie są tańsze? Nawet Aromer przy zawodach 3 dniowych bierze przeważnie 250zł, a oni mają swoje boksy. Daleko? Aromer i Wolta są w podobnej odległości od granic Warszawy.
prosze powiedzcie mi co to byl za fryz 😜 i jak skad byl 😜 🙇
z gory dzieki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Koniczka, ja wiem, że Ty uwielbiasz Bajardo 😀, ale spróbuj spojrzeć na to obiektywnie, oczami kogoś, kto ma do Was grubo ponad 70 km (a cała masa ludzi tak ma 😉. W Aromerze na regionalnych (choćby na HPWiM) boksy były po 200 zł- murowane, z poidłami, normalną myjka itd.
BtW tak czy inaczej zgłoszę się raczej dziś wieczorem.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 sierpnia 2010 09:35
paa, uwielbianie uwielbianiem, a po prostu się wczoraj zaczęliśmy zastanawiać o co chodzi - na Woltę od lat było narzekanie i wszyscy przyjeżdżali, zmieniło się miejsce i jakoś nagle zgłoszeń co kot napłakał. Co do boksów - poza Aromerem niestety chyba żaden z klubów nie jest w stanie udostępnić tylu murowanych boksów, żeby na zawody starczyło. A taniej niż 250zł się po prostu nie da postawić namiotowych.
Wolta, w osobie Pani Marii, miała swój niepowtarzalny urok, renomę (to akurat nie wiem skąd, biorąc pod uwagę choćby podłoże :hihi🙂, cudowną atmosferę. Ostatnia Wolta, już pod innym przewodnictwem, o ile pamiętam nie miała takiej obsady.
Mnie też się wydaje, że ta (tj. południowa) strona Warszawy jakoś bardziej obfituje w chcących startować dresiarzy, nawet takich Lkowych, którzy nie są w stanie udźwignąć takich dalekich wyjazdów, ani finansowo, ani organizacyjnie.
Tak, pani Maria miała swój niepowtarzalny urok 😉

Ja w tym roku chciałam jechać, niestety wypadły mi ważniejsze wydatki i mój uszczuplony po wakacjach budżet już tego nie udzwignie 🙁 Postaram się przynajmniej wpaść pokibicowac.
Hmm, a poza tym: poprzednio też Mistrzostwa kucowe były osobno rozgrywane?
"In August 2010 Painted Black has been sold to Spanish junior rider Morgan Barbacon"

z dobrze poinformowanych źródeł - koń ten był 'prezentem' na urodziny  😵
Hiszpania się cieszy - w końcu ich możliwości medalowe znacznie wzrosły 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
30 sierpnia 2010 12:24
wracając do MP:
mistrzów dwóch, Mateusz Cichoń i Elderman


i na Prosario
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 sierpnia 2010 17:05
paa, nie były, ale w pierwotnej wersji kalendarza PZJ MP kucy miały się odbyć w Hermanowe 3-5 września i dlatego MWiM kucy zostały dołożone do finału Mazovii. MP zostały przeniesione do Wrocławia dopiero jakiś miesiąc temu.
mtl   I M Equestrian
30 sierpnia 2010 19:22
na stronie kowalscykonie.pl pojawiają się powoli zdjęcia z zawodów!
Ja mam kilka zdjęć z zawodów 🙂

Randon i Michał Rapcewicz




Ekwador i Kasia Milczarek





Otello (na żywo podoba mi się 10000 razy bardziej, jeśli to w ogóle możliwe 😉)







Mam jeszcze trochę, jeśli ktoś był zainteresowany, mogę wstawić/wysłać.
olciak, wstawić wstawić! Bardzo fajne zdjęcia.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 sierpnia 2010 20:51
Ja wiem, że to są jeźdźcy i konie klasy GP, ale... obrazek Randona sprawia, że człowieka aż coś boli. Jakoś bardziej pasował mi ten koń sprzed epoki konsultacji z trenerem Anky. Ale może to tylko moje odczucie. Z tej trójki tylko Otello jest niepołamany w szyji, chociaż, jak dla mnie, mógłby mieć nos trochę bardziej wyciągnięty, ale może to kwestia ujęcia, w co w przypadku Randona, raczej nie wierzę.
Ja uważam, ze Randon tak jeżdżony ma szanse pokazywać cokolwiek. Stety bądź niestety.
Mam mnóstwo zdjęć Randona, niestety wszystkie są po prostu okropne. Nie wiem, może łapię nieodpowiedni moment, może nie znam się na ujeżdżeniu, ale to nie jest dla mnie para, która powinna wygrać. Ekwador jest lżejszy, lepiej prowadzony, nie ma się takiego wrażenia, że wszystko jest od ręki. Fakt, ma gorszy pasaż/piaff, przejścia, ale czy to jest ważniejsze niż rozluźnienie?

Fides




Safir (bardzo, bardzo mi się podoba ta para, zupełnie nieadekwatnie do procentów, jakie uzyskiwała...)



Kolorado




Drugi koń Rapcewicza




Fotorelacja Łukasza Kowalskiego http://picasaweb.google.com/kowalscykonie/MistrzostwaPolski2010#slideshow/5511224310694672066
polecam 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 sierpnia 2010 22:10
Ekwador jest dla mnie koniem specyficznym. Ma bardzo rozbudowany przód, przy dość skąpym zadzie. Tak jakby składał się z dwóch części. Chociaż jego widok na czworoboku nie razi tak, jak widok Randona.
Ale co was razi w Randonie?
To, że wygląda jak konik szachowy :>
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 sierpnia 2010 22:18
Mnie razi to, że "stary" Randon był zebrany, "nowy" gryzie się po klacie przy położonych uszach, co o rozluźnieniu raczej nie świadczy.
Jak konik szachowy czyli jak?

Dla mnie Randon nie ma położonych uszu, tylko odchylone w stronę jeźdźca, co podobno świadczy o tym, że jest skupiony na jeźdźcu.
ściśnięty :> naprawdę nie widzisz o co chodzi czy to prowokacja ? 😉
ja tam ekwadora nigdy na zywo nie widziałam
ale jak patrze na te fotki to sie zastanawiam czy jego maść nie daje złudzenia optycznego
na zadzie ciemna siwizna a na klacie biało do tego nóżki też w ciemnej siwiźnie
Mnie sie tez Randon nie podoba wcale, ale ja sie tam nie znam.

Za to z Malutkiego jestem dumna, strasznie sie chlopak wyrobil.

A najbardziej rowna forme od zeszlego roku to Wituch trzyma... 😀iabeł:
tiaa, Łunio jak to Łunio - poziom niezmienny 😉 - ale szkoda mi było go w sobotę, miałam wrażenie, że za dużo do powiedzenia na tym koniu to on nie ma... niedziela była z mnóstwem błędów, ale przynajmniej koń się dawał w miarę normalnie prowadzić 🙂

Za to Duncana widze sprzedal i teraz jakas dziewczyna pomyka sobie.

Ale za to Lukasz zaciecie ma, moze jak konia zmieni....
Myslę, że bardzo duży wpływ na wyniki Łukasza podczas CDI miał stres. Widziałam go na tegorocznych MDŚ. To samo miejsce, ten sam czworobok i całkiem inne przejazdy.

MDŚ:





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się