Stajnie na Śląsku

karesowa   Rude jest piękne!
31 sierpnia 2010 08:02
Oj tak-w tym rejonie o fajną stajnie z halą ciężko. Do głowy przychodzi mi jedynie stajnia Dakar w Sarnowie, nie jest daleko od Dąbrowy Górniczej, przyjmowali tam także ogiery ale ja sama konie nigdy w życiu bym tam nie wstawiła. Co prawda stajnia nie brzydka, hala jak najbardziej ok, padoki itp...ale samo podejście do konia i warunki stwarzane koniom (czystość boksów, karmienie) pozostawia wiele do życzenia.
kasiaibols06, Precyzuję: moje opowieści o szalonym ogierze były celowo przesadzone, żeby pokazać jak czasem się rodzą plotki 😉 I jak większość stajni takich najzwyczajniejszych w świecie rekreacyjnych odbiera ogiery.
Pomijam już fakt, że trzymanie ogiera "bo tak, żeby był ogierem", o ile nie ma ku temu hodowlano-czempionatowych planów i zdrowotnych przeciwwskazań, jest dla mnie trochę bez sensu.

offtop: a poza tym, witam w gronie zdawaczy prawka 😉

wendetta,
Fajna stajnia z halą w okolicach Dąbrowy- może być ciężko
to znaczy, że o niefajne stajnie z halą w ok. Dąbrowy jest łatwo? w ogóle nie znam tamtych terenów 😡
Sankaritarina, tak ogólnie trudno o stajnie z hala w tych okolicach

a tak pytanie z innej beczki, nie wie ktos może o stajni która przyjmie odsada? taka żeby warunki w stajni jako takie były, w sumie prawie cały dzień był na padokach, no i żeby miał "znajomych" do zabawy, najlepiej w swoim wieku, ach i to ogierek.
Sankaritarina, od biedy do głowy przychodzą mi 3 stajnie z halą, w szeroko rozumianych okolicach Dąborowy 😉 Tj. właśnie Dakar w Sarnowie, Trojka Ciężkowice Jaworzno i Arabka w Mysłowicach (ale hala tam taka też bez rewelacji). Może coś jeszcze się znajdzie o czym nie wiem.
mała mi
Pod cżestochowa stajnia Lambada ma rancho. Warunki świetne dla źrebaków. Nie wiem teraz w jakiej cenie, ale znam ta stajnie od czasu jej powstania bo mam domek za płotem i chciałabym tam swojego konia kiedys tzrymac.Duza stajnia, duze łaki, czysto. Recze Ci ze źrebak mialby sie tam dobrze 🙂
Oczywiście może być dalej od Dąbrowy, bo wiem , że gdzieś blisko mnie nie znają pojęcia "dobre warunki dla konia" , a jeśli już są takowe to hali nie ma. Ja chcę tylko na okres zimowy, żeby ogr nie stał, bo owszem szykujemy się na czempionat  🙂
Myślę nad Arabką w Mysłowicach, mam tam znajome, trenerka dobra, hala, ale podobno miejsc nie ma. Sarnów hmm cena za hotel duża i za użytkowanie hali trzeba dopłacać , paranoja. O Jaworznie nie słyszałam dobrych opinii. Na zimę będe miec auto więc problemu z dojazdem nie widzę tylko odległość też gra role bo wiemy, że paliwo w Polsce to nieźle sobie cenią. No, ale niestety za przyjemności trzeba płacić 🤔
A Krajka w Tychach? Wiem, że halę mają, ale moje kontakty z tą stajnią ograniczają się do przejeżdżania obok polami w terenie, więc jakie warunki, cena, ludzie itp- nie mam pojęcia...
Ja sie bardziej obawiam ze fajna stajnia w okolicach D.G z halą dla ogiera 😉 cos wiem o szukaniu ostatnio stajni dla ogiera i wyszło tak ze to stajnia wybrała mnie a nie ja ja xD
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
31 sierpnia 2010 11:07
Jako że jestem z dąbrowy to się wypowiem. W naszych okolicach nic nie ma. Sarnów jak dla mnie odpada. Tak jak zostało napisane może i warunki są w miarę ok ale podejście do konia jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Cięzkowice tez odpadają. Teraz ta hala jest podobno tragiczna. Koleżanka była i mówiła że jest tak głęboko i nierówno, że nie da się tam jeżdżić. Ja osobiście trzymam konia w Arabce i nie mogę narzekać. Jedynie no to wiadomo, że hala jest trochę za mała, za wąska.  A tak to jak dla mnie w okolicach do 25 km od dąbrowy to dla mnie najlepsza alternatywa.
A Krajka w Tychach? Wiem, że halę mają, ale moje kontakty z tą stajnią ograniczają się do przejeżdżania obok polami w terenie, więc jakie warunki, cena, ludzie itp- nie mam pojęcia...

z tego co mi wiadomo to hala jest dopiero w budowie i nie wiadomo kiedy będzie się nadawała do użytku.
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
31 sierpnia 2010 13:45
W Krajce hala jest w budowie i z tego co mi wiadomo możliwe że jest to wieczna budowa..  🙄
Ups, mój błąd, myślałam, że hala już jest w użytku.
Hala w Krajce? Pierwsze slysze  😲
Tak btw. to z Krajki juz pare osob sie szyybko przenioslo do ''mojej'' przyszlej stajni - do Aury. Troche sie na ten temat nasluchalam ostatnio  😎
Swoja droga - w Aurze sa 2 ogiery - jeden odsadek( ale chyba bedzie kastrowany), drugi dorosly - nikt nie robi problemow z tego tytulu  😉
black_mamba1926 a mogłabyś mi coś więcej napisać o swojej stajni, są wolne miejsca ? Jak coś to PW
kasiaibols06, niestety nie ma już wolnych miejsc, a gdyby były(co jest  bardzo możliwe) sa już zarezerwpwane
kasiaibols06 w Aurze wszystkie miejsca są zarezerwowane ..będzie, o ile się nie myle - 35 koni..Z nowości to własnie montują karuzelę 🙂 Najpierw będzie ''otwarta'', potem zamknięta..Z tego, co wiem są też plany dotyczące ogrodzeń na pastwiskach..Aż miło patrzeć jak stajnia przekształca się w ''coś więcej", z coraz lepszym zapleczem 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
06 września 2010 08:27
jeśli chodzi o 'halę' w Krajce nie zostanie skończona - odwidziało im się.. 😉
jeśli chodzi o 'halę' w Krajce nie zostanie skończona - odwidziało im się.. 😉


Pewnie..po co komu hala?  🤣 albo normalne podloze chociaz na ujezdzalni - przeciez mozna pojezdzic w blocie po kolana  😅
a co powiecie o stajniach: Banderoza, Padok, Rancho, Grenada? wszystke w okolicy katowic 🙂 tylko żeby to nie był taki strzał jak Omega xD
Sasqach
Banderoze powinaś pójsc i sobie ogladnac... wtedy nie zadawałabys pytań na forum 😉  😂
ale czy to ironia czy jest aż tak źle? Wiesz jak ktos pracuje to nie ma za duzo czasu by objeździc wszystkie stajnie w okolicy pozatym stajnia moze byc ładna a reszta do niczego wiec samo ogladanie ogladaniem.
sasqach
Chciałabym zeby to była ironia wierz mi. Ja omijam ta stajnie szerokim łukiem... .
ok czyli banderoza odpada a pozostale? np Rancho? w sumie prucz padoku to reszta stajni jest w Rudzie ślaskiej moze sie orientujesz?
sasqach
jesli szukasz pensjonatu to nie polecam Ci ani jednej z tych stajni ( poza rancho którego nie znam, uzytkowniczka kasztankaija ma tam konia, moze Ci coś powie 🙂 )   Z nich wszystkich chyba najmniejsze zło to padok, ale w Grenadzie i banderozie nigdy w zyciu nie postawiłabym konia.  Ale to jest moje osobiste zdanie, nie tzreba sie tym sugerowac, to tzreba jechac zobaczyc, pobyc chwile.
dobrze dziękuje Ci bardzo za rade 🙂 właśnie w padoku nie maja miejsc w chwili obecnej.
Orientuje się ktoś czy odbędą w tą niedziele zawody w skokach przez przeszkody w Jawiszowicach ??
,
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
07 września 2010 13:53
Czy szuka ktos  moze  konia do dzierzawy??z mozliwoscia przeniesienia do innej  stajni...tylko osoby ze śląska ,na pw prosze :kwiatek:
Tomek_J, Jeśli przybędziesz poduszkowcem to na pewno ktoś stwierdzi, że Twój poduszkowiec wprawia w ruch powietrze, które w konkretny sposób przeszkadza temu człowiekowi w chodzeniu po ośrodku. 😉 😁
efeemeryda   no fate but what we make.
07 września 2010 15:02
czy ktoś się może orientuje jaka jest cena pensjonatu w gościńcu siewierskim ?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się