Stajnie w okolicach Bielska-Białej

Bronze   "Born to chase and flee.."
20 stycznia 2010 18:13
Ta wymiana zdań.."o którą stajnie chodzi..." faktycznie wiele wniosła do wątku. Brawo...
... kasuję, bo wpis już nieaktualny
Ma ktoś może jakieś wiadomości o stajni w Górkach Wielkich (tej, gdzie kiedyś mieli klub jeździecki LKJ Demax)?
Jakiś czas temu słyszałam, że nieciekawe warunki miały tam rekreacyjne koniska i bardzo źle wyglądały starsze kobyły, które już nie pracują.
Jak teraz sprawa wygląda?
w pensjonacie chyba nic nie stoi, konie rekreacyjne zabiedzone. byłam tam ok 2 lata temu i było tragicznie.. myslałam, że coś się zmieniło, ale ostatnio znajoma tam była i się przeraziła..

apolecam stajnię w Lipowej (Dolina koni)
My też polecamy stajnię Lasowisko w Roztropicach. Stoją tam nasze dwa konie. W prawdzie hali nie ma ale poza tym to same plusy 🙂 Wcześniej staliśmy w Dolinie Koni w Lipowej.
Bronze   "Born to chase and flee.."
07 sierpnia 2010 13:14
Kasuję,bo wpis już nieaktualny.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
09 sierpnia 2010 11:26
W Moszczanicy (jednak to jest w dzielnicy Żywca, inna strona, ale przez Przegibek w 30 minut się z centrum Bielska dojeżdża) jest pensjonat z halą, pastwiskami za 280 zł. Jednak ciężko o miejsca.
Jest Bolix (Romico), w Żywcu, w Pietrzykowicach (pomiędzy Żywcem a Bielskiem) tez jest stajnia, ale nie mam zielonego pojęcia czy z pensjonatem. Po prostu często przejeżdżam 😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
09 sierpnia 2010 11:57
Z tego co kojarzę w Pietrzykowicach nie ma pensjonatu.
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 sierpnia 2010 14:11
Coś faktycznie tam otwarto w Pietrzykowicach. Ostatnio byłam pooglądać nową stajnię w Lipowej, stajnia z pomysłem...ale cena za takie niby-warunki zbija z nóg. Tereny fantastyczne :-) jeśli ktoś nastawia się tylko na jazdę terenową.
Zastanawiam się czy w Międzyrzeczu będzie gdzie pojeżdżić i pooswajać konia z terenem?
Wichurkowa   Never say never...
11 sierpnia 2010 23:33
Ja polecam stajnię MSM Western w Jawiszowicach ( www.msmwestern.pl ) . W stajni stacjonuje trener R.Skrzypczak więc możliwe sa treningi z nim. Opieka 24h,hala,karuzela. Stajnia jest 20km od Bielska.
[code]Zastanawiam się czy w Międzyrzeczu będzie gdzie pojeżdżić i pooswajać konia z terenem?[/code] po Ochaby, Goczałkowice itp, tylko trzeba wiedzieć którędy, bo inaczej można nieźle narazić się miejscowym i mocno zaszkodzić innym jeźdźcom jeżdżącym tam gdzie wolno-taki cichy układ z miejscowymi 😉
A możecie mi dziewczyny powiedzieć, gdzie mogłabym potrenować skoki, ew. ujeżdżenie pod dobrym okiem? Jestem z okolic Cieszyna, ale mogę dojeżdżać byle nie super daleko. Zależy mi na prawdziwych treningach, a nie uskutecznianiu dupoklepania.. W przyszłości ewentualna możliwość przygotowania się do egzaminu na srebro też by była mile widziana.. 😀 Rozpoczyna się rok szkolny, więc pilnie szukam teraz.. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie info 😀 A jak znacie kogoś kto mógłby trenować jeźdzca i ma do tego zaplecze nie koniecznie ośrodek to też bardzo proszę o info. Z góry wielkie dzięki!  😉

P.S - jak jest teraz w Ochabach, bo jakiś czas temu były niepochlebne opinie.. a o Górkach Wielkich to rozumiem, że lepiej się nie wypowiadać?

edit: orty :P
Ochab nie ma - klub stajnia hala i cała "nie hodowlana strona" została zlikwidowana - konie zostały tylko hodowlane i kilka prywatnych "na wyjściu"(czekają na boksy w innych stajniach).W Ochabach będzie budowany Dinopark.....
Też słyszałam to z tymi Ochabami, ale w sumie do końca nie mogłam i nie chciałam w to uwierzyć.. Powiedzcie mi.. jak można zamienić konie na dinopark? takie czasy? tragedia..

salto picolo wiesz może, czy w związku z likwidacją mają konie na sprzedaż?
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 września 2010 19:24
Ganasz - damy radę :-) na razie uskuteczniam spacerki w ręku, ale na pewno się zgłoszę  na przyczepkę 😀

Jestem zaskoczona,że Ochaby upadły. W końcu kawał końskiej historii...szkoda wielka.
Co do treningów to można uderzyć do Rancha na widoku w Kętach albo Stajni pod dębami w Andrychowie.
Bliżej Bielska - być może Międzyrzecze...trzeba pojeżdzić i popytać.
Dawajcie radę byle bezpiecznie 😉 i uwaga na łączkę gdzie w stałych punktach leży kosa 😀iabeł:
Nie rozumiem pytania, konie w Ochabach zawsze są na sprzedaż = w końcu to hodowla  😉
Orientujecie się może ile kosztuje pensjonat w " Karino" ? Szukam właśnie jakiegoś pensjonatu dla swojego konia, a tam, akuratnie nie miałabym problemów z dojazdem i zresztą ktoś tu się już wcześniej miło o tej stajni wypowiadał  😀 Chyba, że wiecie coś o jakiejś stajni w okolicach Olszówki, Mikuszowic? Niedaleko mnie jest " Kasztanka", ale już od kilku osób słyszałam niepochlebne opinie na jej temat.
Salto piccolo - chodziło mi o jakąś przymusową sprzedaż koni z powodu likwidacji, myślałam, że może robią jakąś "wyprzedaż" chociaż to brzmi głupio.. 😀

Bronze a wiesz może kto jeździ w Kętach? jakie tam są warunki, instruktorzy i ceny? Orientujesz się może?
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 września 2010 16:24
Negero, warunki są świtne, 2 maneże i hala, do tego fantastyczne tereny. Pensjonariusze jeżdżą na zawody skokowe..mają trenera, niestety nie znam osobiście.
Najlepiej zadzwonić, namiary znajdziesz w necie. Google Ci pomoże :-)
cubaddu w Karino trzymam swojego koniowatego, cena dość przyjemna, ale na tą chwile stajnie mamy pełną. Kasztanki zupełnie nie polecam tak samo stajni Barbara. Jeszcze jedna, stajnia Mikuszowice ale nie jestem pewna czy mają tam pensjonat. Jest też stajnia w Mazańcowicach przy kościele, tam warto zapytać.
Dzięki Bronze 😀 Namiary znalazłam, już w przyszłym tygodniu mam nadzieje, po szkole kradnę samochód i jadę w stronę Kęt 😀 Mam nadzieje, że i tym razem Google mi pomoże i zjadę z drogi tam gdzie trzeba 😀
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
05 września 2010 13:13
Ja jeżdżę na ranchu w kętach, forumowa rudazaraza również 😉
Niewidzialna i jak Ci się podoba w tej stajni? instruktorzy/trenerzy w porządku? nie ma tzw klepania tyłka? możesz mi coś niecoś przybliżyć o stajni, wady i zalety, wiadomo, że nie każda stajnia jest idealna, nie? 😀 i ceny też by mnie interesowały bardzo 😀 Możesz mi posłać PW 😀
Wichurkowa   Never say never...
11 września 2010 10:01
Polecam również stajnie MSM Western w Jawiszowicach(między Bielskiem a Oświęcimiem). W stajni stacjonuje b.dobry trener z możliwościa treningów. Bardzo dobre warunki,opieka 24/h,hala,karuzela,zew.ujeżdzalnia. Zdjęcia i więcej info tutaj : www.msmwestern.pl 
Mam pytanko o stajnię w Wapienicy (ujeżdżalnia jest od strony ul. Cieszyńskiej) - co możecie powiedziec o rekreacji? Dla osoby dorosłej, coś tam umiejącej.
Jaką stajnię rekreacyjną dla takiej osoby w okolicy Bielska możecie polecić?
Jeśli chodzi o Wapienicę
Zwykle z drogi widać, że raczej jeżdżą w samopas. Czasami można zobaczyć grupkę małoletnich dziewcząt które siedzą i obserwują.
Raczej nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Chyba, że jak się z kimś tam umówi. Trzeba by raczej u nich bezpośrednio zapytać.

Generalnie co do rekreacji w Bielsku to raczej ciężko o coś godnego polecenia niestety... 🙄
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 października 2010 19:04
Rekreacja na poziomie?
Uderzaj do stajni :
Rudzicy - Lasowisko, jakieś 19 km od BB
Leśna - Kozy, 15 km
Rancho na Widoku, 23 km
Stajnia w Mikuszowicach ??? nie znam ale mają stronkę w necie i prowadzą rekreację - poziom instruktorski - I have no idea
To na tyle - tak na pierwszy rzut.
Jeśli chcesz się uczyć jazdy - bardzo ważne jest - kto cię uczy. Poziom instruktora to priorytet - jego FACHOWA wiedza i umiejętność jej przekazania.
pozdrawiam
Chodzi mi raczej o doskonalenie umiejętności już nabytych, więc przydałby się dobry instruktor  😉 Jeśli chodzi o lokalizację, na dzień dzisiejszy bardziej mi pasuje kierunek na Cieszyn.
Dziękuję za informacje i czekam na kolejne.
🙂
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
18 października 2010 20:48
W Lipowej raz byłam, nowa stajnia całkiem fajnie się zapowiada ale jaka cena to nie mam pojęcia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się