siodło ujeżdżeniowe

Scandica? a ja tu od wszystkich słyszę, żeby nie kupować, bo twarde 🤔 ( a długo właśnie o tym modelu myślałam)
Ma lepsze ceny np na ebay'u niż Passier Grand Gilbert (który tu ma opinię wygodniejszego...)

A jak wypada "Euroriding Titan I - seria nowsza z niebieskim znaczkiem" w porównaniu do powyższych? Cena lepsza niż passier GG, ale zależy mi na czymś trwałym i wygodnym
kujka   new better life mode: on
05 września 2010 10:48
Palomita, zostalo powiedziane juz 200 razy w tym watku i innych dot siodel - kazdy ma swoj tylek i to on decyduje ktore siodlo nam pasuje lub nie. nie zrobia tego za nas forumowicze.
Skoro pytam, znaczy że nie mam możliwości zapytać swojego tyłka co on o tym sądzi. Takie odpowiedzi nic nie wnoszą. Zakładam, że wątek dotyczy opinii (jasne, że subiektywnych), więc prosząc o opinię nie jestem jakimś odszczepieńcem.
A może jednak?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 września 2010 11:54
gdzie w Polsce można kupić takie siodło  devoucoux mendia -
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 września 2010 13:05
od przedstawiciela devoucoux:
M.  BYSZEWSKI  Stanislaw
Tel. : +48 (0) 502 145 165
Fax : +48 (0) 612 816 534
na jakim siodle jezdzi M. Morsztyn?
Cariotka   płomienna pasja
15 września 2010 13:55
Drogie revoltowiczki co sądzicie o siodle Wintec pro dressage (starszy model) bardzo różni się od Isabelki?
Czy orientuje się ktoś jak wygląda rozmiarówka siodeł Schumacher?
czy rozmiar 34 to standard, czy też to jest szersze niż standard?

może wie ktoś jak się to ma do rozmiarów prestige?  :kwiatek:
Z tego co się orientuję to w Schumacherach 34 to więcej niż standard . Niestety nie wiem jak to się ma do Prestigow ale 34 to raczej szerokie siodło
deborah   koń by się uśmiał...
17 września 2010 10:24
Hanula, zmieniłas juz siodło?
Drogie revoltowiczki co sądzicie o siodle Wintec pro dressage (starszy model) bardzo różni się od Isabelki?


Tak różni się, siedziałam w jednym i drugim- różnica jest przede wszystkim w głębokości siedziska... i ogólnie Isabell ma jakoś fajniej wyprofilowane tybinki:-) Ogólnie jak dla mnie nie ma co porównywać;-)
Hanula dzięki!
[quote author=Cariotka link=topic=300.msg707131#msg707131 date=1284555349]
Drogie revoltowiczki co sądzicie o siodle Wintec pro dressage (starszy model) bardzo różni się od Isabelki?


Tak różni się, siedziałam w jednym i drugim- różnica jest przede wszystkim w głębokości siedziska... i ogólnie Isabell ma jakoś fajniej wyprofilowane tybinki:-) Ogólnie jak dla mnie nie ma co porównywać;-)
[/quote]

Dla mnie było całkiem odwrotnie - w stare pro wsiadłam i pojechałam, siedziało mi się superwygodnie, noga dobrze leżała, pupa luźno siedziała w miejscu. W Isabellce było mi niewygodnie, siodło mi sporo narzucało, czułam się zakleszczona. Sama mam nowe Pro i jeździ mi się w nim z tych trzech najlepiej. Ale to też zależy w dużej mierze od jeźdźca w czym mu jest wygodnie, a w czym nie.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 września 2010 19:19
MAm pytanie- jak wypada standard Kieffera do 33/34 prestige? Ma ktoś porównanie?  :kwiatek:

Czy ktoś miał już przyjemność siedzenia w nowej isabellce?- edycja 2010, jest na stronie ihaha

Czym ona się różni od starszych modeli?
Czy ktoś z Was miał do czynienia z siodłem Kentaur Elektra?
Również dołączam się do pytania :kwiatek:

Może od kwietnia się coś zmieniło i ktoś miał styczność z tym siodłem?? 
deborah niestety jeszcze nie udało mi się zmienić, na razie na szczęście mam w czym jeździć więc intensywne poszukiwania zostawiam na czas większego zastrzyku gotówki do domowego portfela
Morsztynowa na konsultacjach miała Cobre ;-)
Przeczytałam sobie wiele stron o siodłach i zrobiłam wstępną analizę, przeoglądałam ogłoszenia...i teraz umówiłam się z panem na jazdę testową na 3 wybranych siodłach 😉 Chcę siodło ujeżdżeniowe wmiarę dobrze trzymające, dla osoby krótkonogiej i żeby miało poduszki. Które z tych modeli mogłabym najlepiej przymierzyć?
-Kieffer Action...to czytałam że trzyma, ale ma długie tybyniki... 🙄
-Passier A-Tempi
-Stubben Tristan
-Euroriding Jade
-Euroriding Titan II
Chyba że, ktoś może mi polecić jeszcze jakieś siodło trzymające? 😉
misia77 ja od niedawna jestem posiadaczką Prestiga Lucky Dressage i jestem bardzo zadowolona. Przymierzałam trochę siodeł i Lucek jako jedyny jest jednocześnie głęboki i trzyma baaardzo fajnie nogę. Na początku nie byłam do niego przekonana "bo to młodzieżówka", ale jak wsiadłam kompletnie zmieniłam zdanie.

Siedziałam jeszcze w Stubbenie Juventusie, słyszałam, że jest bardzo podobny do Tristana. Nogę trzyma całkiem nieźle, ale jest bardzo płytki, więc nie polecam.

Słyszałam jeszcze sporo dobrego o Passierze A-Tempi, ale nie miałam niestety przyjemności usiąść.
mam kieffera actiona i jest mocno trzymajacym siodłem, ale nie krępującym ruchów. Faktycznie ma dość długi tybinki i dość specyficzne bo szerokie siedzisko.
misia77 ja od niedawna jestem posiadaczką Prestiga Lucky Dressage i jestem bardzo zadowolona. Przymierzałam trochę siodeł i Lucek jako jedyny jest jednocześnie głęboki i trzyma baaardzo fajnie nogę. Na początku nie byłam do niego przekonana "bo to młodzieżówka", ale jak wsiadłam kompletnie zmieniłam zdanie.

Siedziałam jeszcze w Stubbenie Juventusie, słyszałam, że jest bardzo podobny do Tristana. Nogę trzyma całkiem nieźle, ale jest bardzo płytki, więc nie polecam.

Słyszałam jeszcze sporo dobrego o Passierze A-Tempi, ale nie miałam niestety przyjemności usiąść.


Hmm...to w takim razie też się nią zainteresuje... 😉 Przy moim wzroście i budowie że ja nie pomyślałam o siodłe młodzieżowym! 💃 💃

mam kieffera actiona i jest mocno trzymajacym siodłem, ale nie krępującym ruchów. Faktycznie ma dość długi tybinki i dość specyficzne bo szerokie siedzisko.


Dzięki, to chyba jak tak to nie będzie dla mnie przy moim 157cm 😉, a podobało mi się że wszyscy piszą o nim że trzyma...ale za długie mi chyba będzie 🙄
Moim zdaniem Action okrutnie zakleszcza, nigdy więcej nie chciałabym mieć tego siodła. Większych bananów chyba nie dało się zrobić.  😁
To fak, banany mają mega duże. ale właśnie one tak stabilizują. zależy co kto lubi.
mam kieffera actiona i jest mocno trzymajacym siodłem, ale nie krępującym ruchów. Faktycznie ma dość długi tybinki i dość specyficzne bo szerokie siedzisko.


Mam actiona 17" a mam 163 cm wzrostu- nogi przeciętne - i tybinki są dobre. Nie określiła bym go jako siodła dla długonogich.
Co do szerokiego siedziska- też tak myślałam dopuki swojego siodła nie założyłam na innego konia (szczuplejszego niż mój) - róznica w odbiorze siodła kolosalna, wręcz nie do opisania.
Ja miałam Actiona - mam 167 cm i to siodło miało za długie tybinki. Niestety to czy siodło ma za długie tybinki nie zależy od naszego wzrostu ale od długości uda i trochę także jego "objętości" (bo zupełnie inaczej się układa szerokie udo w siodle 😉). Mam koleżankę, która jest niższa ode mnie i moje siodło ze skracaną tybinką jest na nią za krótkie - a jest niższa o dobrych kilka cm. Także wzrost tak naprawdę o niczym nie świadczy.

Choć nie wierzę, że osoba o wzroście 157 cm, będzie miała tak dłuuuugie udo, żeby Action był dobry.
Wracam do korespondencji z passierem.
Dzisiaj napisałam maila kilka minut po 12, odpowiedź otrzymałam 12:23 😉

Stubben Scandica - mam to siodło, jest bardzo wygodne, ale płytkie, nie trzyma zbyt mocno, co uważam za zaletę 🙂
Petit
Pani Małgorzata Morsztyn na klinice miała z całą pewnością siodło Szpirig(piszę fonetycznie poniważ nie wiem jak poprawnie napisac ten wyraz), owszem jest ono podobne do Kobry czy Leonardo D.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się