Odchudzanie - wszystko o ...

Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 września 2010 06:24
Basket Case, poszperaj sobie na dukanowskich forach, albo kup książkę.
To nie jest takie typowe ptasie mleczko 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
04 września 2010 12:34
Nigdy więcej wakacji all inclusive... Wyjeżdzając ważyłam 56,7 (stwierdziłam, że jedzenie w Turcji będzie okropne i trzeba zrobić zapas), po powrocie weszłam na wagę i się przeraziłam... 60,4kg...

Całe szczęście waga z dnia na dzień spada, co nie zmienia faktu, że przed wyjazdem kupowałam jeansy i były na mnie OK, a wczoraj ledwo co się w nie wcisnęłam 😉
Hehe Scottie.
Znam ten ból.. 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 września 2010 20:35
Jutro kupuję wagę 😁
Ale dzisiaj założyłam najbardziej opięte spodnie w szafie i na udach i tyłku mi wiszą  😲 A w pasie zlatują mi niżej 😂

Czyli coś już waga więcej drgnęła w dół 🙂
Notarialna, ja się nauczyłam żeby wagą się jakoś mocno nie sugerować..
Kg nie ubyło mi zbyt dużo ale za to cm poleciały dzięki ćwiczeniom i tez sporo rzeczy jest mi luźnych..
Co prawda daleka droga przede mną i od czasu do czasu na wagę wchodzę ale raczej oceniam wyniki po wymiarach niż po ilości straconych kg..
Hej, zdecydowalam się na tę dietę Dukana, ale mam trochę pytań 😉

Rok temu stosowałam dietę, którą mi ukladala dietetyczka, byla bardzo do Dukana podobna, troszkę bardziej rygorystyczna. Problem w tym, że jak już ładnie schudłam i mniej wiecej pol roku utrzymywalam wagę, znowu wrocilam ze stresu i z braku czasu i częstego przebywania poza domem do zlych nawyków (jakieś pizze, frytki, no i niestety mnóstwo węglowodanów, bo ja po prostu kocham zboża i wszystko, co zbożowe 🙁 ).
Mam 10 kg nadwagi, ale chciałabym schudnąć 8 kg, bo jak mam właściwą wagę, to bardzo mi żebra widać i twarz taka się za chuda robi i po prostu lepiej wyglądam jak mam te 2-3 kg więcej niż ustawa przewiduje 😉 Czyli w związku z tym etap II diety Dukana powinien trwać u mnie 80 dni?

Chciałabym skorzystać z którejś ze stron internetowych o tej diecie, ale nie wiem, która jest dobra - z jakich Wy korzystacie?

Jak jest z tymi słodzikami - używam takiego słodzika z apteki już od kilku lat, to chodzi właśnie o jakiś dowolny słodzik, czy jakiś specjalny? Czy można używać miodu zamiast cukru? (bardzo go lubię)

Czy jeśli ktoś ma jakieś materiały, przepisy itd. na temat tej diety, to czy mógłby mi wysłać?  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 września 2010 18:26
fanelia, http://www.dieta-dukan.pl/ polecam tą stronę, bo na niej jest wszystko jasno i klarownie napisane. Wszelkie produkty zakazane i dozwolone, świetne przepisy.

Ze zbóż to otręby pszenne, żytnie, jest nawet przepis na chlebek dukana czy bułki. Słodzik to zwykły,najzwyklejszy z apteki, ale ja pewno zakupię w płynie, bo tabletkowy naprawdę szybko schodzi.
Dziekuje bardzo Notarialna  :kwiatek:  Na pewno skorzystam 🙂
Bede pisać, czy są jakieś postępy 😉
Mi już obrzydła ta dieta trochę, słodzik jest prze ohydny, zostaje smak w ustach czystej chemii. Gotować już mi się nie chce, ale jeszcze trochę, jeszcze trochę.
ja dzisiaj pierwszy dzien na kopenhaskiej... Nie czuje glodu i czuje sie ok... a co bedzie dalej to sie okaze...
Ma ktos jakas godna polecenia diete wyprowadzajaca?
Co do dukana... Bylam kiedys... do tej pory nie moge przelknac lososia wedzonego😉 I raczej srednio mi na niej szlo...
Julita,  ja milion razy próbowałam być na kopenhaskiej.. Wytrzymałam raz.. I podobnie jak Ty nie czułam głodu.. Ale powiem Ci jedno.. Ta dieta jest strasznie wycieńczająca dla organizmu.. Uważaj na siebie..
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 września 2010 21:18
ja dzisiaj pierwszy dzien na kopenhaskiej... Nie czuje glodu i czuje sie ok... a co bedzie dalej to sie okaze...
Ma ktos jakas godna polecenia diete wyprowadzajaca?
Co do dukana... Bylam kiedys... do tej pory nie moge przelknac lososia wedzonego😉 I raczej srednio mi na niej szlo...


Strasznie ciężka dieta.. na niej to chyba wogóle powinno się leżeć w łóżku- zawroty głowy, omdlenia wszystkiego można się spodziewać.  Nic dziwnego bo w 2 tyg można zrzucić nawet 10-13 kg.. a to dla organizmu jest masakra. trzymam kciuki za wytrwałość... ja pękłam na kopenhadzkiej na  5 dniu i po utracie 4 kg.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 września 2010 21:21
Ja byłam na kopenhaskiej dwa lata temu. Schudłam ok. 4.5-5kg, ale szybciutko odrobiłam.
Czułam się zupełnie dobrze, trzeba pamiętać o piciu.
Ale wg mnie metabolizm zupełnie mi się po tej diecie posypał, drugi raz już bym się nie zdecydowała.
Ja podchodzę do tej diety na luzie😉 Jak się zacznie coś dziać to po prostu ją przerwę. Mam silny organizm, więc myślę, że o ile łakomstwo mnie nie pokona to jakoś dam radę😉 boję się tylko, żeby później nie przytyć więcej niż zrzucę, dlatego zastanawiam sie nad jakaś sensowną wyprowadzającą... i chyba po prostu będę, co tydzień zwiększać kcl aż dojdę do optymalnego i tyle...
ja zaczelam dzisiaj kopenhaska. zobaczymy jak to bedzie. nie licze juz ktory to moj raz
U mnie waga stała, jem w miarę normalnie a nie tyję. Dziś stanęłam na wadze a tam jeszcze 0,5 kilo mniej. Generalnie jestem z siebie w miarę zadowolona, ale brnę dalej. Spodnie które 2 miesiące temu ledwo dopinałam, dziś zdejmuje bez rozpinania, wczoraj prawie mi spadły z tyłka  🥂
ee ja dzisiaj wstalam z odruchem wymiotnym i zawrotami...:/ Nie wiem czy to wina tego, ze wczoraj poczytalam negatywne opinie o kopenhaskiej, czy organizm jednak nie ejst tak silny jak mi sie zdawalo... Ale po AŻ jednym dniu przerwalam kopenhaska, i nie mam pomyslu na nowa:p Chyba sprobuje poprostu zdrowo sie odzywiac😉
Jeśli masz możliwość i finanse pozwalają, polecam spotkanie z dietetykiem. Dieta może być zróżnicowana i dostosowana dość mocno do Twoich preferencji żywieniowych, no chyba, że są tak absurdalne jak moje  🤣 Kończę właśnie pierwsze 2 tygodnie swojej diety, głodna nie chodzę, na nudę nie narzekam, nie muszę jeść w kółko tego samego. Kolejne 2 tygodnie zapowiadają się jeszcze ciekawiej.
Mnie obecnie swoja waga zadowala i przechodzę na 3cią faze Dukana.
Dzis rano zjadłam 2 kromki chleba z pasta makrelową i doszłam do wniosku ze tego mi brakowało  😁
Zrobiłam sobie leczo i gołąbki więc obiady na pare dni mam z głowy.
Nie zamierzam szaleć z owocami i resztą tak dla pewności.

I oczywiscie nadal zielona herbata przynajmniej 2 kubki w ciagu dnia  i wieczorem na kolacje  jogurt naturalny z otrębami  🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 września 2010 16:28
Ja jestem bardzo zadowolona z efektów i przepisów dukana. Widać już podobno efekty (podobno wyglądam szczuplej, a stwierdzili to znajomi, którzy nie wiedzą, że się odchudzam 😉 ), zeszło mi ze 3 kilo. 🙂

Zaraz zabieram się za chlebek surimi 🏇
http://forum.dieta-dukan.pl/viewtopic.php?f=12&t=135
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 września 2010 16:39
przyznaje szczerze że chlebek dukana bardzo mi pomaga w diecie. Piekę go codziennie 🙂 😉
A ja schudłam 7 kg  🏇
A jak? 😉
W ogóle jak ktoś chce PDF-a książki Dukana, to mogę wysłać na maila.
Ja już 3,5 kg 🙂 Powolutku do celu!
Uwielbiam tą dietę  🏇
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 września 2010 17:43
Julie, Wyślesz mi na maila? (justyna_kro@poczta.fm)

Ja się wkręciłam w dietę już na serio i bardzo mi się podoba to, ze można mieszać dowolnie produkty z pierwszej i drugiej fazy 🙂

W szale pieczenia stworzylam jeszcze ciasteczka 😜
Wysłane 🙂

Kurde a ja nie mam piekarnika...  🤔
Zastanawiam się czy udałoby się coś upiec w mojej mikrofalówce z funkcją grilla.
Albo może spróbuję w piekarniku następnym razem jak będę z wizytą u mamy.
Paluszki surimi jeszcze mi na szczęście nie zbrzydły, ale mam ochotę na jakieś nowości.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 września 2010 18:44
Ja mam mega kryzys  😕
Jak można pracować fizycznie 9-10 dziennie, przechodząc przy tym ok. 15km, jeżdżąc 2 konie, jedząc max 1300kcal, i nie chudnąć?!
Ile kcal będę mogła jeść, kiedy za 2 miesiące skończę tą pracę? 500?
😕
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 września 2010 19:06
Lotnaa witaj w moim świecie  😎

Pierwsze pytanie ile masz nadwagi i czy tyjesz jak nie jesteś na diecie?
Pytam bo problemem mogą być źle dobrane tabletki antykoncepcyjne (  o ile takowe zażywasz) albo  dwa hormony - nadnercza, kortyzol ( hormon stresu)
Zbadaj krew  na badanie skieruje cie endokrynolog.
Kolejną sprawą jest czy  działa ci trzustka - i  krzywa cukrowa (nie mylić ze zwykłym badaniem krwi na cukier).
Tarczyca , jelita i hormony układu rozrodczego.

Jeżeli rzeczywiście z ręką na sercu jesz przez 3 miesiące 1300 kcal, pijesz dużo wody, nie podjadasz cukru, ćwiczysz ( pracujesz fizycznie) -> to uwierz mi masz coś nie tak z układem hormonalnym ... nie będę cię straszyć jakie choroby mogą powodować tego typu zaburzenia, dlatego warto się zbadać.

Wszystkie te rewelacje przechodziłam 2 lata temu. Nie są przyjemne ale aby wyeliminować potencjalne niebezpieczeństwo napiszę raz jeszcze.... warto dać się zbadać.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 września 2010 20:48
zabeczka17, pewnie masz rację, miałam niedawno robioną morfologię, wyszła wzorowo, ale pewnie czas się wybrać do endokrynologa.
Tylko muszę najpierw do PL wrócić, bo ja ciągle gdzieś w rozjazdach  🤔
Nadwagi mam niewiele, jakieś 5kg (tzn wciąż w normie, ale źle się z tym czuję), ale cholernie ciężko jest mi się tego pozbyć.
Na pewno nie pomaga to, że główny posiłek jem około 20, ale pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da  🙁
Scottie   Cicha obserwatorka
06 września 2010 20:49
Julie, moge i ja? prosze 🙂

scottie90@o2.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się