ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 lipca 2010 09:53
powinnaś była dostać zaraz po konkursie licencyjnym własnie kartkę z zaznaczeniem,że zdałaś na licencję...dawno to było?
w związku musi być kopia wyników tamtych zawodów...albo uwzględnią Ci na podstawie  tego,że jesteś tam w wynikach,albo z wynikami zgłoś się do sędziego-egzaminatora i poproś o uzupełnienie braku.
W sierpniu 2009 😉
Chyba zrobię tak jak mówisz, pójdę do sędziego-egzaminatora, żeby potem się z tym nie bujać.
Dziękuję 🙂
Co trzeba wziąć ze sobą (papiery itp.) do związku jeździeckiego w celu rejestracji?
Osobiście opłacam i nie wiem co wziąć.  🤦
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 lipca 2010 22:59
poczytaj ostatnie trzy strony!albo pierwsze dwie...litości.
Ponieważ nie znalazłam tego na stronie pzj, która od zawsze niemal jest moją "ulubioną" stroną... a w wyszukiwarce też słabo... mam pytanie:

-w jakiej kategorii wiekowej startuje dziecko ur w 1998 r., czyli kończące w tym roku 12 lat, jeszcze młodzik czy już junior młodszy? (bo wiem, że coś się te kategorie poprzesuwały)
-czy żeby startować w ujeżdżeniu np L czy P musi mieć brązową odznakę? i tu kolejne pytanie, czy 10 letni młodzik żeby startować w MW-A kl. L musi mieć odznakę?

i teraz inne pytania, chociaż tego przyznam się akurat w wyszukiwarce na forum nie szukałam...

- jaka jest składka licencyjna w WZJ dla młodzika/juniora mł. niezarejestrowanego dotychczas? ile za rejestrację
- jaka jest opłata licencyjna dla kuca NN już wcześniej zarejestrowanego w WZJ?

z góry dzięki 🙂
Kornelia, juniorem młodszym jest się od początku roku kalendarzowego, w którym kończy się 12 lat. Młodzik to lata 9, 10, 11.
Brązowa odznaka jest niezbędna do rejestracji w WZJ i otrzymania licencji wstępnej - czyli, żeby zacząć jakiekolwiek starty nie towarzyskie. Wymogi na odznakę dla kuców są nieco mniejsze niż dla dużych koni.
Każdy WZJ ma swój cennik, najlepiej sprawdzić na stronie właściwego WZJ. Licencja dla kuca będzie pewnie rzędu 20-30 PLN. Niezarejestrowany junior (młodzik, JM) zapłaci pewnie w sumie ok. 60 (100?), chyba, że nie jest w klubie, to pewnie ok. 2x więcej.
uhuhu... no to chyba zostanie mi wysłać dzieci na start poza konkursem (tj poza klasyfikacją żeby tylko przedreptały), bo chyba nie zdążą zrobić odznaki, bo właśnie u nas była... ja taka niedouczona, bo od paru lat startuję raz na ruski rok, z resztą mnie odznakowe szaleństwo ominęło... Dzieki za info 🙂.
Mam pytanie dotyczące badań lekarskich. W najbliższy weekend chce startować konkurs towarzyski na ZR w Zbrosławicach i nie wiem czy badanie lekarskie musi być od lekarza sportowego czy wystarczy od internisty?  🤔
najlepiej zadzwonic do organizatora, wydaje mi się, że jak towarzyskie to wystarczą od internisty, ale mnie się tylko wydaje 🙂
jak ja startowałam rundę amatorską w Zbrosławicach organizator chciał badania od lekarza sportowego 🙂
Skontaktowalam się z organizatorem i faktycznie wymagaja od sportowego.  🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 lipca 2010 12:19
pewnie takie pytanie już padło, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji: ile kosztuje zmiana właściciela w PZHK? chodzi mi o ten wpis w paszporcie itp. (generalnie mama powiedziała "jak chcesz to sobie go przepisz" a ja nie wiem jak się za to zabrać  🙄 )
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 lipca 2010 14:19
smarcik, u mnie w pomzhk za zmianę właściciela zapłaciłam ok.20 zł albo mniej,miałam umowę kupna-sprzedaży przy sobie i podpisaną przez poprzedniego właściciela kartkę w paszporcie...to za Integro.(to było 2 lata temu)
natomiast za Victorię zapłaciłam jak za zboże,bo została potraktowana jako import,miała tylko KWPNowski paszport z wklejką chipową,więc była najpierw rejestrowana i zostałam wpisana w owy paszport jako pierwszy polski właściciel.(zima tego roku)

zadzwoń do swojego OZHK,pewnie da się to załatwić korespondencyjnie jakoś 😉
Ja dzisiaj się wybrałam do W-MZJ. Poczekałam godzinke na panią, po czym pojechałam do domu..  👿
Czy młodzi jeźdźcy podłączają się pod grupę juniorów czy seniorów?
Bo np na rejonowych mistrzostwach są grupy jun mł, jun i sen. Czyli ja, mając 19lat będę musiała jechać razem z seniorami?
Artykuł 2. PRZEPISY OGÓLNE I PODZIAŁ NA KATEGORIE WIEKOWE
1. W systemie zawodów krajowych obowiazuja kategorie wiekowe
zgodne z Przepisami Ogólnymi, ze zmiana wprowadzona w roku
2008.
Lp. Nazwa kategorii wiekowej
Wiek w latach
(rocznikowo)
1. Młodzik 9 – 11
2. Junior młodszy 12 – 15
3. Junior 16 – 18
4. Młody jezdziec 19 – 21*
5. Senior od 22
* młody jezdziec w zawodach miedzynarodowych 16 – 21
* młody jezdziec Grand Prix w zawodach miedzynarodowych 20 – 25

tyle mówią przepisy, ale wydaje mi się, że gdy nie ma rundy młodych jeźdźców to musisz jechać z seniorami.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 lipca 2010 12:07
Puma, będąć MJ jesteś jednocześnie seniorem w wielu przypadkach.na rejonowych mistrzostwach pojedziesz jako senior.
Dziękuję  :kwiatek:
A ja mam taki mętlik, żeeeee  😵 😂

no więc tak - chcę zacząć startować w kl. L na zawodach regionalnych. Mam brązową odznakę (swoją drogą, po zdanym egzaminie dostałam tylko kartkę z błędami no i potem przysłali mi samą odznakę, a nie mam żadnego kwitka na to, że ją posiadam... a było to ponad 2 lata temu). Nie należałam i nie należę do żadnego klubu jeździeckiego. Czy aby wystartować w tych zawodach wystarczy, że będe członkiem klubu oraz będe miała książeczkę sportowo-lekarską? Czy muszę również wykupić licencję (?) w PZJ itd. ...?

Liczę na pomoc  :kwiatek: 😵 bo jak widać jestem w temacie bardzo zielona 😉.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 września 2010 20:04
Musisz wykupić licencję w PZJ lub WZJ.
Dziękuję  :kwiatek:

Czyli - wedle cennika PZJ muszę ponieść takie koszty:

- opłata rejestracyjna zawodnika niezrzeszonego: 300 zł
- licencja roczna zawodnika uprawniająca do startu w zawodach szczebla regionalnego: ustala WZJ

nie muszę rejestrować konia, prawda? czyli,jeśli nie - to :
+ Wpłata na krajowy program badań antydopingowych koni/kuców: 15 zł
mnie nie dotyczy?

Przeczytałam też o opłacie za odznakę. Skoro mam zdany  brąz, to chyba mnie nie dotyczy?

I jeszcze jedno. Jeśli zarejestruję się w Wielkopolskim Związku Jeździeckim, to będe mogła startować tylko na zawodach regionalnych w woj. wielkopolskim? Chcę się upewnić  😵

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 września 2010 20:27
Jeżeli znajdziesz klub w którego barwach będziesz mogła startować to zapłacisz mniej za rejestrację. Do tego opłata za licencję ogólnopolską (jest podana w cenniku). Jeżeli zarejestrujesz się w WZJ to płacisz rejestrację + licencję według ich cennika (zwykle jest to sporo mniej niż w PZJ). Jak jest sprawa z regionami rozwiązana nie jestem pewna, ale chyba nie ma to wpływu i możesz na wszelkich zawodach regionalnych startować. Konia rejestrować musisz + opłacić mu licencję (czy to w PZJ czy w WZJ). Opłaty antydopingowe płaci się na ZOO, więc nie musisz się tym martwić.
Mam kilka pytań/ wątpliwości..

1) Czy aby zarejestrować się po raz pierwszy w danym WZJ trzeba być zameldowanym w danym województwie, czy nie ma to znaczenia?
   
2) Czy można zarejestrować się po raz pierwszy w PZJ-cie, ale o licencję( wstępną) wystąpić już do WZJ-tu..( nie będąc zarejestrowanym w WZJ-cie)?
..pewnie nie, ale tak dla pewności pytam..

3) Czy np.osoba zarejestrowana w WZJ-cie, która wyrobi sobie licencje III będzie potem się chciała zapisać też w PZJ-cie, to będzie musiała tylko zapłacić za tą samą licencję( tyle, że do PZJ-tu), tak?

4) Czy w przypadku przynalezności do klubu, który jest wpisany do WZJ-tu..a nie przynależy do PZJ-tu, to...jak się taki członek klubu rejestruje w PZJ-cie, a wcześniej w WZJ-cie był jako zrzeszony, to w PZJ-cie musi sie zapisać jako niezrzeszony???

Przepraszam, jeśli bardzo zamotałam  🙇

i z góry dziekuję za cierpliwość!  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 września 2010 13:20
[quote author=black_mamba1926 link=topic=9999.msg696363#msg696363 date=1283515323]
Mam kilka pytań/ wątpliwości..

1) Czy aby zarejestrować się po raz pierwszy w danym WZJ trzeba być zameldowanym w danym województwie, czy nie ma to znaczenia?

[/quote]
nie,nie trzeba.rejestrujesz się w WZJ w miejscu właściwym dla siedziby klubu lub jeżeli jesteś nie zrzeszona możesz zrobić to w miejscu zamieszkania.

[quote author=black_mamba1926 link=topic=9999.msg696363#msg696363 date=1283515323]
2) Czy można zarejestrować się po raz pierwszy w PZJ-cie, ale o licencję( wstępną) wystąpić już do WZJ-tu..( nie będąc zarejestrowanym w WZJ-cie)?
..pewnie nie, ale tak dla pewności pytam..
[/quote]
nie - bo albo rejestrujesz się w pzj i tam kupujesz licencję ogólnopolską (także wstępną) uprawniającą do startów w zawodach ogólnopolskich i regionalnych lub rejestrujesz się i płacisz opłatę licencyjną w WZJ,która daje Ci prawo do startu w zawodach szczebla regionalnego na terenie kraju.

[quote author=black_mamba1926 link=topic=9999.msg696363#msg696363 date=1283515323]
3) Czy np.osoba zarejestrowana w WZJ-cie, która wyrobi sobie licencje III będzie potem się chciała zapisać też w PZJ-cie, to będzie musiała tylko zapłacić za tą samą licencję( tyle, że do PZJ-tu), tak?
[/quote]
WZJ i PZJ to dwie oddzielne "firmy",niby nie,ale de facto tak.jak zapłacisz najpierw w WZJ i będziesz nagle chciała pojechać zawody ogólnopolskie,to musisz zapłacić w PZJ za rejestracje i ponownie za licencję,gdyż ta jest licencją ogólnopolską,a wiec jest nowa,mimo,że daje Ci takie same uprawnienia (nadal Twoje przykładowe III) ale z możliwością startu również w ramach zawodów ogólnopolskich.
podsumowując -jeżeli planujesz w danym sezonie wystartować na zawodach ogólnopolskich,to taniej jest wykupić od razu licencję PZJ - która daje i regionalki i ZOO,jeżeli nie planujesz ZOO kup tylko WZJtowską licencję.

[quote author=black_mamba1926 link=topic=9999.msg696363#msg696363 date=1283515323]

4) Czy w przypadku przynalezności do klubu, który jest wpisany do WZJ-tu..a nie przynależy do PZJ-tu, to...jak się taki członek klubu rejestruje w PZJ-cie, a wcześniej w WZJ-cie był jako zrzeszony, to w PZJ-cie musi sie zapisać jako niezrzeszony???

[/quote]
niestety nie.albo jesteś soute czyli bezklubowa (wcześniej wykreślasz się z reprezentowania klubu który nie chce/nie może/nie ma kasy na przynależność w PZJ) i idziesz rejestrowac się do PZJ jako właśnie niezrzeszona.albo Twój klub stowarzysza się z PZJ,dopłaca różnicę pomiędzy wpłatą na WZJ a opłata należną PZJ i wtedy możesz być klubowa z licencją ogólnopolską.
Ktoś Bardzo dziekuję!  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:

Już wszystko jasne  😀 Dobrze, ze tu jesteś  😉 i masz tyle cierpliwości  😉

Ja tak na dobrą sprawę mam się dopiero zamiar zarejestrować..najpewniej już w styczniu, bo w tym roku już średnio mi się to opłaca..

Jeszcze raz wielkie dzięki!!  😅
Może mi ktoś podpowiedzieć(np. Ktoś :icon_rolleyes🙂bo nigdzie tego nie widziałem.w tym roku jeżdżę sobie regionalki ale na przyszły rok zachciało mi się na starość " *"
włażę na cennik PZJ troszkę mnie szokło bo wyszło mi 800 za siebie i szkapa( senior niezrzeszony) 😀iabeł:toż to rozbój w biały dzień a jeszcze pewnie dodatkowa stówa za paszport PZJ
jak mi minął nerw to zajrzałem do statutu PZJ i do ustawy o sporcie .... i mam wrażenie że to kpina...nie tylko ze mnie ale i
kurcze uciekło mi więc koncze: kpina z przepisów
w związku z tym mam pytanie czy ktoś próbował już wojować z PZJ w sprawie kosztów rejestracji i licencji?? 🏇
W analogicznej sytuacji 2 lata temu próbowałam rozmawiać z kilkoma osobami z PZJ przy okazji jakiegoś spotkania.
Chodziło mi konkretnie o opłatę przy zmianie barw klubowych w zależności od klasy posiadanej przez zawodnika.
Poległam....
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 września 2010 09:38
rejestracja seniora 100 zł
rejestracja konia 100 zł
licencja konia 100 zł
licencja seniora 100 zł
do CIC nie trzeba mieć dla konia paszprotu FEI,wystarczy krajowy - 100 zł
licencja FEI zawodnik +koń -ok.30 zł+ok. 30 zł

mi wychodzi 560 zł plus koszt ubezpieczenia,który niezależnie czy PZJ czy WZJ trzeba zapłacić  😉

no chyba,że chcesz jeździć jako niezrzeszony zawodnik,to wtedy faktycznie drożej.
mi kwote znacznie podniosła zmiana barw klubowych na poziomie PZJ  😉

co do wojowania - to monopoliści...jak się nie podoba,nie musisz jeździć - to ich dewiza.słychac było kiedyś głosy o próbach założenia konkurencyjnej federacji,ale jest dużo kłopotów formalnych - choćby kwestia zrzeszenia z FEI  😫
Tak dla pewności...Czy jeśli kon ma paszport "krajowy"( tzn ten, w ktorym jest miejsce na opis konia w wieku doroslym, kontrole zagraniczne itp, podbicie co 4 lata itd), to za uzupelnienie tej części ''sportowej" też się płaci 100zl? Czy oprócz tych 100zl muszę zapłacić za weta, który mi opisze konia w wieku dorosłym?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się