Ochraniacze

Mój generalnie nosi wszystko 2, poprzednie ochraniacze też miał 2 😉. Jak juz pisałam tyły są idealne, ale przody trochę za duże. W każdym razie, polecam🙂
Też mam te ochraniacze HKM.
Używam miesiąc i jestem bardzo zadowolona.
Podzielam zdanie rico odnośnie rozmiarów. Przody mogłyby być troszeczkę mniejsze. Tyły są idealne.

konisiee a co ma rozmiar kantara czy czapraka do ochraniaczy?
Sprawdź lepiej wysokość swojego konia i wtedy dobieraj rozmiar.

w sumie ma ok. 160 🙂 a nogi, hmm, szczupłe w porównaniu do moich ślązaków  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 września 2010 18:26
Głupie pytanie, ale chcę być pewna 😡
To cena za komplet, tzn. 2 sztuki?
http://pasi-konik.pl/product/view?id=694345

Zamawiam białe i spróbuję z Skami na przody i tyły, najwyżej wymienię na Mki, ale podejrzewam, że nie będzie takiej potrzeby.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
14 września 2010 18:49
Tak, dwie sztuki 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 września 2010 18:56
Dzięki :kwiatek: zamówione, więc już nie nudzę 😉 Zdam sprawozdanie jak się sprawują jak do mnie dotrą.
daj znać jak dojdą bo też się nad nimi zastanawiam
Nabyłam ochraniacze magnetyczne TORPOL.  😀

Jak wygląda okres aklimatyzacji??

Można założyć po treningu jak nogi sa jeszcze wilgotne?

Ile godzin maks może koń w nich stać?

:kwiatek:



Dramka, jak wrażenia z ochraniaczy? Ktoś odpowiedział Ci na tego posta? Przymierzam się do ochraniaczy magnetycznych,ale nie wybrałam jeszcze modelu. Jest jakiś szczególny powód,dla którego wybrałaś właśnie te? Dzięki za pomoc :kwiatek:
Ma ktoś może takie ochraniacze ? Jak się sprawują, i jak wyglądają na nogach konia? Przepraszam jeżeli już było ...

Nie polecam. Koleżanka miała i bardzo szybko odmówiły współpracy. Sam ochraniacz nie był zły, ale rzepy bardzo szybko się odpruły.
Mia
Ja je mam, cioram notorycznie od ponad roku. Na codzienna jazde + padok + lonza i poza tym ze kolezanka je pozyczyła i jej kon w nie kopnal i przeciał troche ta pianke to zupełnie NIC sie z nimi nie stalo. A zrepy nie wiem czmu Docia mówi ze sie odpruły. Moje trzymaja strasznie mocno i wygladaja jak nowe.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 października 2010 23:03
Doszły do mnie dziś WW. Niestety, Ski są za małe na tyły Belfasta 🙁 Głupia jestem, mogłam od razu Mki wziąć, ale myślałam, że ma malutkie nóżki 😁
Cóż, w poniedziałek je odeślę do wymiany i mam nadzieję, że przyjdą jak najszybciej.

edit: dobrze założyłam, prawda? 😡





Poszukuję dobrych, skokowych ochraniaczy za cenę nie przekraczającą 400zł (mówimy oczywiście o komplecie). Co polecicie? 🙂
dżony, takie eskadrony są chyba niezniszczalne:
http://allegro.pl/eskadron-ochraniacze-flexisoft-komplet-okazja-i1241571288.html#gallery
Ja używam tych zwykłych skorupek Eskadrona, mam dla dwóch koni. Chodzą w nich na padok, na treningi i w sumie nic się nie dzieje z tymi ochraniaczami, ale szczerze mówiąc nie wiem czym się różnią od np. takich samych tylko tańszych Kavalkade czy innych firm. No, może są lepsze niż skorupy HKM, Hampa czy Nortony (grubsze, bardziej plastyczne, mają dobry neopren), ale za 400 zł. to kupiłabym jakieś lepsze:-)
Może jakiś tańszy model Veredusów? Mam Splint i Back Boots i te ochraniacze są naprawde super a zapłaciłam za nie mniej więcej tyle samo, co za Eskadrony. Tylko nie wiem czy je jeszcze produkują...?
Odkąd stosuje ochraniacze magnetyczne torpol opoje duzo lepiej wyglądają  💃
Gdybyście mieli wybierać, to co byście wybrali:

Pro soft Yorka


czy Pro Crystal
Gdybyście mieli wybierać, to co byście wybrali:
Pro soft Yorka
czy Pro Crystal


Żadne. Jak już z tańszych to Norton Pro. Do Yorka nie mam zaufania.

BTW: Czy ktoś miał okazję używać ochraniaczy HEXA? Jak wrażenia?  👀
noen   A story of a fighter of our human race
06 października 2010 21:30
PRO CRYSTAL, kupiłam do mojej stajni rekreacyjnej, chodzą po 2 razy dziennie + trenerka je urzywa na treningach, i nic im sie od 2 lat nie dzieje, rzepy mocne, tyle ze przetarte. Ale jesli chodzi o cos taniego super się zachowują, zadnych pekniec. A wiadomo jak to w rekreacji ...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 października 2010 21:33
Ja mam Pro Softy i są naprawdę świetne, zwłaszcza patrząc na to ile kosztowały.
noen   A story of a fighter of our human race
06 października 2010 21:37




na nogach wyglądają tak  :kwiatek:
Dzięki  :kwiatek:
android, a ja skłaniam się ku Pro softom. Macałam w sklepie i wyglądają solidniej niż pro crystale, które miałam i w zasadzie... no ładne były, owszem, wyściółka neoprenowa była mięciutka, ale cienka, paski cienkie, sprzedałam koleżance ze stajni, której.... po chyba pół roku urwały się paski w tych ochraniaczach.
Android Pro soft Yorka  😅
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 października 2010 07:44
[quote author=android link=topic=30.msg729223#msg729223 date=1286396215]
Gdybyście mieli wybierać, to co byście wybrali:
Pro soft Yorka
czy Pro Crystal


Żadne. Jak już z tańszych to Norton Pro. Do Yorka nie mam zaufania.

[/quote]
Bo??? są tanie to nie moga byc dobre? Błagam York jest 100razy lepszy jakościowo od nortonów, Nortony za granica to jedna z gorszych firm cos ala Pfif z nizszej polki..
Yorki ... narazie nie spotkalam sie ze złą opinią wród użytkowników sprzetu tej marki i nie chodzi mi tylko o ochraniacze ale tez derki, czapraki, kaloszki
Visenna miałaś jakieś nie fajne przypadki czy tylko tak sobie myślisz i przez to odradzasz?

Ja polecam pro softy
A ja polecam pro crystal. Tylko paski musiałam wymienić bo były zbyt słabe ale tak to ekstra ! 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
07 października 2010 08:20
Pro Soft Yorka są naprawdę super  🙂 szczególnie za tą cenę... Ja mam większość sprzętu firmy York i bardzo ją sobie chwalę i polecam  😀
Miałam pro softy z Yorka i nie miałam im nic do zarzucenia 🙂

ja się pochwalę nowym nabytkiem prostu z uk za całe 15 funtow za pare 😀 mocniejsza kopia classic equine
cudo !




co do yorka , ja kupiłam Pro Air za bodajże 40 zł  takie na wierzchu z kulkami ,wewnątrz siatka . Chciałam mieć ochraniacze typowo do ciurania , szkoda że York nie produkuje S-ek , bo Mki były za duże i prawde mówiąc to było coś pomiędzy M/L nawet .Raz mi konia obtarły na pęcinie troszkę mimo cudowania przy ich zakładaniu i potem już ich nie używałam. Jednak sam ochraniacz bardzo fajny ,super odprowadza pot , nie trafione z rozmiarem tylko .Za taką cenę to na prawdę super !
szuwar te ochraniaczki wyglądają bardzo ciekawie 😀 są jakieś wzmacniane??
sa dodatkowo wzmacniane od wewnątrz podwójnym neoprenem 😉

tak wygladaja w środku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się