Kuce - wszystko o

nerunia powiedz słowo, a potraktuje Czakre białą farbą bo jeszcze mi troche z remontu zostało 😁
gajara18 śliczna ,jakich ma rodziców ?

Mój wyrośnięty kuc


enklawa Twoje maluchy są świetne,a zdjęcie z Łatką super-mam podobne,gdzie widać proporcje 🙂
cały czas się do Ciebie wybieram ale jakoś nie mogę

moja Mel,która tu wygląda prawie jak hc  😉


a naprawdę jest taka (Konwalia ma tylko 163cm)
zuza to siwe jest wspaniałe 😜 I ten pychol...  😍

jakie różowe chrapiiii 💘 a Zuza jest przeurocza!
remendada dzięki,siwe to mój Nałóg,kilka razy tu był.A łebek szlachetny bo  tatuś arabek,ale w zimie upodabnia się do dziadka kn    😵
gajara18 piękne zwierzę!  😍

fruity_jelly ani mi się waż! hucuł nie może być tarantem  👿

zuza Mel jest przeurocza! uwielbiam taki mini pączusie  😍
Ta Mel to jak kuleczka  🤣
Slodzia. Uwielbiam takie kucole  😎
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
07 września 2010 20:54
Misia jest od Bombonierki po Nando ,jak tylko troche wyładnieje wsadze nowsze zdjecai z nowego domu bo to są z kupna .Gdzie miaałam jeszcze grudki na szyi i łopadkach prawdopodobnie grzyb czy poprostu taki straszny brud ,ogon wytarty do granic możliwości .więc została wymyta imaverolem ,odrobaczona i przeszła kwarantanne aby innych koni nie zarazić nie wiadomo czym jedzenia jej nie brakowało ale codziennej pielegnacji zadbania odrobaczenia tak .ale jak się gnoju nie wywozi tylko pasa się tam konie to ciężko je pożadnie odrobaczyć .teraz wygląda coraz lepiej ogon odrasta a robali było spoooro ,sierśc wygląda lepiej .
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 września 2010 07:56
Misia jest od Bombonierki po Nando ,jak tylko troche wyładnieje wsadze nowsze zdjecai z nowego domu bo to są z kupna .Gdzie miaałam jeszcze grudki na szyi i łopadkach prawdopodobnie grzyb czy poprostu taki straszny brud ,ogon wytarty do granic możliwości .więc została wymyta imaverolem ,odrobaczona i przeszła kwarantanne aby innych koni nie zarazić nie wiadomo czym jedzenia jej nie brakowało ale codziennej pielegnacji zadbania odrobaczenia tak .ale jak się gnoju nie wywozi tylko pasa się tam konie to ciężko je pożadnie odrobaczyć .teraz wygląda coraz lepiej ogon odrasta a robali było spoooro ,sierśc wygląda lepiej .

Oglądałam zdjęcia tej Misi co wstawiłaś, jakoś nie widzę wytartego ogona i brudu na skórze, może mi to jakoś wskazać?
Druga sprawa, to nie rozumiem po co takiego "strasznie zaniedbanego" kuca kupowałaś? Co to nie ma zdrowych na rynku?Czy masz poczucie misji i chciałaś konika uratować?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
08 września 2010 09:24
Wstawie jak tylko bende w stajni obiecuje ,misja to nie była chciałam kuca z fajnym papierem klacz gr .D młodą ta ma 3,5 roku więc wszystkie te plany spełniła a jechałam po nią 500 km po 5 telefonach itp więc jak zajechałam szkoda było wracać na pusto ,wziełam .
Ogon widać na ostatnim zdjęciu bokiem tylko trzeba sobie zdjecie powiększyć ,są to zdjęcia super zrobione do sprzedaży konia więc nie wszystko widać ,ale jak bende w stajni to wstawie inne .
A ja nie rozumiem jednej rzeczy. Czy ktoś musi mieć misję, żeby kupić zabiedzonego konia? Może koń po prostu jest dobry ( zresztą to widać po zdjęciach,jeszcze raz gratuluję zakupu). Na rynku jest mnóstwo wycackanych koni, które nie są warte złamanego grosza. Dobre oko pozna wartościowego konia, nawet wtedy, kiedy ten jest w złej kondycji..
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 września 2010 12:11
A ja nie rozumiem jednej rzeczy. Czy ktoś musi mieć misję, żeby kupić zabiedzonego konia? Może koń po prostu jest dobry ( zresztą to widać po zdjęciach,jeszcze raz gratuluję zakupu). Na rynku jest mnóstwo wycackanych koni, które nie są warte złamanego grosza. Dobre oko pozna wartościowego konia, nawet wtedy, kiedy ten jest w złej kondycji..

wszystko ok, ale powiedzcie mi w którym miejscu ten koń jest zabiedzony, chyba m,usze sobie okulary kupić ...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
08 września 2010 15:33
No właśnie ja nie napisałamn aby była zabiedzona ,głodzona czy coś w tym stylu była bardzo dobrze odżywiona ale nie zapewniono jej odrobaczenia ,czyszczenia regularnego choc kopyta miała regularnie robione .a tu jest zdjecie gdzie widać te grudki na szyi .
to nie była decyzja pochopna zainwestowałam 200zł w odrobaczenia imawerol i szczepienie i jest wszystko na jaknajleprzej drodze ,ale klaczka ma super papier i fajnie się rusza oraz skacze super.
Nawiązałam tylko do wypowiedzi edzia69. Generalnie przekaz mnie zaintrygował. Koń jak najbardziej wspaniały  😍 :kwiatek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 września 2010 21:27
No właśnie, konik jak laleczka, wykarmiony, ładnie do zdjęć przygotowany. Widać,że się ktoś postarał, a potem sie czyta,że grzyb, że robale w dużych ilościach  i inne cuda.
Patrzę z pozycji hodowcy i sprzedającego i ciężko się zastanawiam za co jeszcze można obsmarować sprzedającego.
Groszę zapłacą za konia, a jeszcze potem się człowiek naczyta.
Zuza a ja cały czas czekam.
Dziękuje wszystkim w imieniu małych... :kwiatek:
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
09 września 2010 13:54
Mało za nią nie dałam edzia69 za nieujeżdzoną klacz po fajnych rodzicach dałam 6 tysiecy ale wierze w nią w jej potencjał dlatego kupiłam ,nawet z myslą o pózniejszej hodowli .Za ujeżdzoną klacz skaczącą gr.D musiała bym dać ok 10-20 tysiecy i to co patrzyłam dzwoniłam nie było interesujące bo a to ładna kasztanka matka arabka ojciec drp ale 2,5 roku chodząca pod siodłem i w bryczce jak na sport skoki za wcześnie ujeżdzona ,inna ujeżdzona skacząca srokata klacz 18 tysiecy ( szukałam jednolitej klaczy ,gr.D po fajnych rodzicach więc wybrałam tą ,nie oczerniam sprzedającego ale mógł te 10 minut poświęcić na wyczyszczenie i regularne odrobaczanie koni )
Myśle że każdy wie jak jest cięzko znależć fajnego kuca w dobrej cenie więc czasami warto zapłacić więcej troche go podleczyć i tyle . 
edzia69   Kolorowe jest piękne!
09 września 2010 16:30
W dalszym ciągu uważam,że klacz na tych zdjęciach na brudną i zaniedbaną nie wygląda. Co do robali, sytuacja nie mogła być zła, bądź trwać długo ponieważ zarobaczonego konia nie da się utrzymać w takiej kondycji.
Martwi mnie podkreślam jako sprzedającego kuce i konie właśnie,że kupujący nie zostawi suchej nitki na poprzednim właścicielu, a tymczasem całe forum zapchane jest pytaniami co zrobić, bo konik złapał grzyba, urwał sobie ścięgno, pokaleczył i osoby, które dopuściły do choroby lub uszkodzenia konia nie są piętnowane w taki bezwzględny sposób. Forumowicze tłumnie ruszają z pomocą.
Jak to jest,że właściciel pojedynczego konika jest postrzegany całkiem inaczej niż właściciel kilku czy tez stadniny i zajmujący się hodowlą i sprzedażą?
W wątku o wpływie karmienia na wygląd konia zakrzyczano Rzepkę, że zapasła konia, klacz śląska ma niby wyglądać jak xx. To w końcu chude maja być czy tłuste?
Wszędzie tylko jatka i narzekanie.
6 tys za te klacz nie wydaje mi się ceną wysoką, zważywszy ,że stanówka ogierem Nando kosztuje 1000 zł, klacz trzeba było do ogiera jakoś dostarczyć [kilkaset km było, bo Nando stacjonuje 40 km od nas]
Można liczyć że, sam koszt "wywołania" ciąży to około 2 tys zł, czyli hodowca "zarobił 4 tys zł za 4,5 roku swojej ciężkiej pracy.
Wychodzi mi zawrotna suma 74 zł miesięcznie z czego jeszcze trzeba konia nakarmić, odrobaczyć, kowala zawołać.
Jak tak dalej pójdzie, a pójdzie to po fajnego kuca przyjdzie Wam kochani jeździć dużo dalej niż 500 km i trzeba będzie większą sakiewkę przygotować, bo w Niemcowie takie konie to za dużo eurów się kupuje.
Tam 3,5 letnie to już jeden sezon startów za sobą mają, a Ausbildung i Berajter drogo kosztuje.
Ludzie rezygnują z hodowli, bo jest nie dość, że nisko opłacalna to jeszcze się potem takie opinie czyta.
A żeby tak już całkiem offa nie robić to nasz tegoroczny number 1
Apocalipto [Aspiryna-Luksus kf]
Docelowo pony C/D
Muppet! 😍
On jest niesamowity 😍
Mupcio i Adas! oj ten chopak to ma kuce..  😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 września 2010 19:22
Adaś i Muppet na parkurach wymiatają! Mam kilka zdjęć z Gajewnik jeszcze 😉
Muppet sadzi na przeszkody jak szalony! 😜
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 września 2010 08:38
Arszenik , kuc D
Byliśmy z nim na wystawie, niekoleżeńskie zachowanie innych hodowców nie pomogło nam w pokazaniu ogiera, który w sumie pierwszy raz wyjechał poza dom.
Za to na treningach kucyk wyłazi wprost ze skóry.
Tam 3,5 letnie to już jeden sezon startów za sobą mają, a Ausbildung i Berajter drogo kosztuje.



To 2,5 letnim wolno już startować???  😲
A mi się wydawało, że czterolatek to młodziak...  🙄
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 września 2010 10:57
[quote author=edzia69 link=topic=200.msg701865#msg701865 date=1284046205]
Tam 3,5 letnie to już jeden sezon startów za sobą mają, a Ausbildung i Berajter drogo kosztuje.



To 2,5 letnim wolno już startować???  😲
A mi się wydawało, że czterolatek to młodziak...  🙄
[/quote]
W Niemczech konkursy dla 3 letnich koni to standard, kto Polakom i w jakim celu robi wodę z mózgu i opóźnia branie koni pod siodło nie wiem. A sezon to nie to samo co rok, tak przy okazji.
Ło, nawet bym na to nie wpadł...
Ja mojego zajeździłem 5-latkiem, uważając, że lepiej za późno niż za wcześnie...  😉
Dla mnie trzyletek to jeszcze źrebak, owszem może zacząć delikatną pracę, ale starty? szok! toż przecież musiał być 2-2,5 letnim zajeżdżony...

A swoją drogą piękny źrebol! Waszej hodowli? Rusza się obłędnie  😜
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 września 2010 12:27
anderwil
źrebak naszej hodowli, nawet już jego matka jest u nas urodzona.
kary Arszenik, to jego starszy brat, z tej samej matki i zbliżonym rodowodowo ojcu [źrebak-Apocalipto jest po Luksus kf, a Arszenik po Huzar kf. Luksus i Huzar są po tym samym ojcu]
Ojciec źrebaka, Luksus kf, tydzień temu przywiózł z wystawy wojewódzkiej tytuł II V-ce Championa ogierów kuców.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 września 2010 12:46
To ja dodaje też mojego kuca 😀
Kucyki wymiatają 😉





Orientuje sie ktoś może jak wygląda czempionat ogierów u kucy czy jakieś takie tytuły ? Szperam jeszcze po forum, ale może ktoś się orientuje i mnie pokieruje lub coś w tym stylu. A szczerze mówiąc nigdy sie w tym nie orientowałam 😉
subaru2009 śliczny! Napisz o nim coś więcej 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 września 2010 15:26
Na razie zadużo nie mam co do powiedzenia 😉
Anapon Scarto , Ojciec : Wolling's dante  , Matka: De Linden's Sprinta
2 lata ma 😉
walijczyk B

O charakterze zadużo jeszcze nie jestem w stanie powiedzie, bo kupiłam go nie całe 2 tygodnie temu, po czym ja 3 dni po przewiezieniu wyleciałam z kraju, póki co nie ma z nim większego problemu, tylko coś cholera zaczął kaszlec, grr ;/

W lutym - marcu będziemy robic licencje 😉 więc jakby kto był chętny na źrebaki ;d ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się