Ogłowia

Kastorkowa   Szałas na hałas
12 września 2010 19:00
Makrejsza -  popieram Burzę, wolę nieco delikatniejsze ogłowia. Ale... byle dobrze się sprawowało 🙂

Przy okazji mam pytanie - w Equiversum do niedawna było takie ogłowie, Reitsport Comfort Exclusive Black:



Ktoś wie, gdzie mogę je jeszcze dostać?  :kwiatek:
ponawiam
Czy ktoś posiada ten model http://www.lamri.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&Itemid=71&category_id=19&product_id=31
i tak patrze patrze ale dla mnie Schockemohle niczym się nie różni od mego busse
każdy szczegół jest identyko - nawet ten bardzo charakterystyczny pasek potyliczny
Jednak zastanawia mnie jakiej jakości jest skóra w Schockemohle ?
Fotki ogłowia wg którego Caroline zrobiła sobie nachrapnik ze strony 199 tego wątku.
Macałam teraz na klinice z Kyrą i jestem zakochana.
Ale prawie 2 tyś na ogłowie w życiu bym nie dała nawet jakbym miała 😉

xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 września 2010 23:00
hehe... już wiem czego nie przeżyją kryształki z naczółka z ogłowia Artemis... Uderzenia w słup na hali... Dzisiaj jakoś tak trenowaliśmy i nie wiem jakim cudem, ale mój słoń przywalił głową w słup  😲 i rozerwał krzyształki...  🙄 dwa wypadły... ale da sie przykleić... hehe masakra 😉
Laguna, piękne to ogłowie. Daj komuś do zrobienia na wzór.
fakt, piękne jest!
Laguna a miałaś może okazję przyjrzeć się temu rozwiązaniu na potylicy? nie mogę sobie wyobrazić jak to idzie 😉
kujka   new better life mode: on
13 września 2010 11:09
disco, z tego co widze to na potylicy paski przechodza przez taki "tunel", dzieki czemu nie widac ich i wydaje sie to wszystko byc bardziej uporzadkowane, zajmowac mniej miejsca.
tak, tak, zarejestrowałam, że tunel, ale jak to tam dalej pracuje... do tego ta podkładka wydaje się dość ciasna, a gdzie sprzączki? pomogłoby zdjęcie ogłowia z drugiej strony 🙂
Szczerze powiem, że sama miałam dylemat jak je ogladałam jak ono jest zrobione. Z drugiej strony na paskach były takie haczyki jak przy ogłowiach z zapięciami wędzidła od strony głowy konia (od wewnątrz)

Bogdan- Twój mąż jeszcze robi ogłowia?  😎
Widział ktoś może wodze z brylancikami?  :kwiatek:
Widział ktos to ogłowie na żywo? jak z wykończeniem i jakością ❓
tak jak laguna napisała, pod bodajże pod naczółekim schowane są haczyki, o które zaczapiane są paski a reszta wchodzi w tunel na potylicy zeby nie było 'bałaganu', macałam w equishopie i ta potylica strasznie sztywna mi się wydawała..
Laguna- aktualnie Bogdan nie ma czasu.Terminy na kilka miesięcy zarezerwowane na siodełka.
Widział ktos to ogłowie na żywo? jak z wykończeniem i jakością ❓

ja widziałam nawet miałam przez chwile ale okazało się za duże na mojego konia
bardzo fajna skóra i ładnie wykonczone 🙂
ja generalnie polecam
delta   Truth begins in lies.
15 września 2010 20:23
vissenna, ale to nie jest ten nachrapnik, tamten ma normalny nachrapnik szwedzki tylko, ze ma tak jakby kółeczka od meksykańca i podgardle idzie jakby na ganaszach i jest napinane na sztywno. To co ty pokazujesz to ma jedna z forumowiczek
noen   A story of a fighter of our human race
16 września 2010 17:52
siwek :  ja nie wiem jak z tym nachrapnikiem, mi sie wydaje ze bedzie obcierał, ale to tylko moje domysły.


edit : macie takie naczółkie może ?
http://www.okser.pl/solibel-naczolek-droplet-p-2132.html
http://www.okser.pl/hh-naczolek-crystal-p-2051.html

jak tak zdjęcia mogę ?  :kwiatek: 😍
Dziś przyszło do mnie ogłowie od Pana Marka. Ten człowiek to jest mistrzunio! 😀 Jest dokładnie takie jak sobie wymarzyłam!
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 września 2010 19:03
Czarnaroza dawaj zdjęcia
DAWAJ FOTY ! a nie sie chwalisz tylko  😀 😀
Bardzo prosze!
Modelka była troche niepocieszona i za malo wczuła sie w role😀
Coraz ładniejsze naczółki robi p.Marek 🙂
edit- widzę, ze to jednak kuleczki
piękne!
Widział ktoś może kiedyś takie cudo?:
[[a]]http://www.horseware.com/ss10%20site/forhorse/leather/micklem/multibridle.asp[[a]]

na youtubie jest o tym ogłowiu filmik:


Podobno jest lepsze niż zwykłe ogłowie.
Jak myślicie, to prawda, czy chwyt marketingowy?
było już w tym wątku o tym ogłowiu, m.in Szafirowa je ma 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 września 2010 20:49
wiecie co.... miałam już bic po łapach, że było i zdjęcia były i tak dalej...
ale popatrzcie na datę KIEDY to było 😉

sznurkens  as you wish 😉







[quote author=Alvika link=topic=39.msg124910#msg124910 date=1229762608]
Szafirowa, wygląda naprawdę ciekawie.
Mam do ciebie pytanie: zakładając opcję bezwędzidłową (jazda czy lonża, cokolwiek), jak układa się pasek policzkowo-nachrapnikowy w pierwszym zgięciu (tam, gdzie jest zaczep paska do wędzidła)? Nie prostuje się przy mocniejszym nacisku wodzy/lonży? Ma podszycie albo jakieś wzmocneinie pilnujące, żeby wciąż pod tym samym kątem przechodził w nachrapnik?

ja nie szafirowa 😉 ale moja znajoma od kilku miesiecy uzywa tego oglowia - te paski sa tak uszyte, ze zawsze zachowuja ksztalt i wygiecie 🙂

tak to u niej wygladalo - juz po jakims tam czasie uzytkowania:


sznurka - po wypieciu wedzidla to oglowie wyglada tak samo, tylko bez wedzidla 😉 (w sensie - uklada sie dokladnie tak samo, na jedno by wyszlo jakby teraz w PS wymazac wedzidlo 😉)
[/quote]

      
😀
Dziękuję za oszczędzenie mnie  😉, przynajmniej nic nie boli  😀
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
22 września 2010 09:29
a gdzie można dostać takie ogłowie?
dziewczyny czy ten nachrapnik pasuje do Artemisa? nie mam zdjęć na koniu, może jutro wykorzystam moje L4 i uciekne z domu;D to zrobie.. no bo tak na pierwszy rzut oka nie wygląda źle, ale nie wiem czy to nie przesada..a właśnie mi sie przypomniało że mam taki stary zapomniany nachrapnik w szafce🙂

Dla mnie to już za dobrze, przy takim eleganckim naczółku nachrapnik powinien być skromny. Bez tych sreberek byłby OK...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się