Kącik Ujeżdżenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2010 22:18
ElaPe, ale co to obchodzi zawodnika, który nie przyjeżdża w czasie zawodów do konia raz dziennie...
Znajac zycie to haslo przewodnie pzjtu brzmialo, oby jak najtaniej.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 września 2010 22:22
I tak dobrze, że zgłoszenia nie zapomnieli wysłać...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 września 2010 22:27
dokładnie. Już się im zdarzało zapominać ważne zgłoszenia na czas wysyłać
mtl   I M Equestrian
23 września 2010 22:28
Nie wiem czy wszyscy mają facebooka:

Katarzyna Milczarek  osłabła kiedy dowiedzieła się gdzie w Kentucky, PZJ zarezerwował hotel ..... 50 km od kiejsca zawodów .... ) po reklamacji usłyszała od PZJ, ze przeciez moze wybrac dworzec.....(czasami wydaje się mi, że dla naszego Związku Duży Sport jest poprostu problemem) Mimo to !!! damy dla Was z siebie wszystko! dziekuje bardzo za maile i za zainteresowanie dziękuje że jesteście !

😵


ja mam facebooka, ale chyba wolałabym go nie mieć i nie czytać tego...   😵 😵 😵
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 września 2010 06:33
50 km dla Amerykanów to jak dla nas 10.

Może za późno zaczęli te rezerwacje robić i wszystko bliżej było zajęte już.


zgadxam sie z ela, nie dramatyzujcie.  w stanach pod duzymi miastami nie ma hoteli, a tam bedzie kilkanascie  tysiecy osob, 50 km to jest normalna odleglosc jaka amerykanie codziennie do pracy pokonuja.  roznica polega na tym, ze maja doskonale autostrady i jedziesz 20 min.
mtl   I M Equestrian
24 września 2010 07:25
tak czy inaczej

o reklamacji usłyszała od PZJ, ze przeciez moze wybrac dworzec.....

taka odpowiedź jest raczej nie odpowiednia.....
Rychło w czas zaczęłam ogarniać program P2 i mam drobny problem. W większości programów jak jest żucie z ręki to zapis wygląda mniej więcej tak:
B-Koło w lewo kłusem anglezowanym, stopniowe obniżenie i wydłużenie szyi (tzw. żucie z ręki)
przed B-Stopniowe nabranie wodze

W P2 jest tak:
B-Koło w prawo o średnicy 20 m kłusem roboczym anglezowanym,
przed B- Stopniowe wydłużenie i obniżenie szyi (tzw. żucie z ręki)
Stopniowe nabranie wodzy

W związku z tym mam pytanie- w którym miejscu powinnam konia zacząć wypuszczać w dół?
w B 😉
Oczywiście przygotować żucie możesz już wcześniej, ale cały element polega na zrobieniu koła, a na nim żucia z ręki.
Aha czyli chodzi właściwie o to samo co w przykładzie tylko zapis inny?🙂
tak myślę.
Ja tego nigdy nie różnicowałam, a za czasów juniora młodszego najeździłam się tych Petek jak głupia 😉.
Poza tym nie zauważylam żeby sędziowie na to zwracali uwagę, widzę taki zapis i sobie mowią "w B żucie..", a nie wczytują się w szczegóły.
Hehe ok.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 września 2010 11:11
a jak jesteśmy już w temacie żucia z reki to ja mam inne pytanie.
czy powinno się wypuścić jak najbardziej do dołu z głową czy jednak nie przesadzać i wypuścić tak żeby głowa była na wysokości guza barkowego?
Ja nie mogę, jak zwykle nic nie może odbyć się bezproblemowo.  👿 Zamówiłam w sobotę plastron, miał zostać wysłany w poniedziałek priorytetem. Oczywiście jeszcze nie doszedł  😵 :emot4: :emot4:
Nikt ze znajomych takowego nie posiada.
Kombinuję co mogę. Dopuszczą mnie w takim stroju? (daję link, bo jest za duże) http://picasaweb.google.pl/106052470099517996635/Allegro02?authkey=Gv1sRgCOS5sL7pyrXhXg#5520474502962636050 Mogłabym jeszcze obniżyć golf, albo usztywnić, żeby ładniej wyglądał. 
Mam nadzieję,że zawody się odbędą.Póki co nie ma ani list ani informacji o odwołaniu.
Jasnowata naprawdę nie masz od kogo pozyczyc ? Jeśli masz rozmiar S, to moge Ci pożyczyć, tylko ja w Warszawie urzęduje. A w sklepie stacjonarnym kupić nie możesz?

Solina - nisko i z nosem w przód.
Aventia, nie mam. potrzebny mi na jutro. :-( mialam nadzieje, ze dojdzie do piatku.
jasnowata, a nie możesz pożyczyć od jakiegoś zawodnika na miejscu? Czasem dobrze przyjechac wczesniej i sie z kimś dogadać w razie problemów 😉
ostatnio tak latalam i pozyczalam. uff, ale sie okazalo, ze moja trenerka ma i mi pozyczy :-) glupi ma szczescie ;-)
jasnowata-ja kiedyś zapomnialam fraka(zostal na drzwiach boksu) i na zawodach biegalam jak w ukropie i uśmiechalam się do wszystkich. Wpomogła mnie forumowa koniczka 🙂 pożyczyla mi frak i na dodatek oba przejazdy wygralam 😀
Bo jak się coś pożyczy, to wtedy dobrze zawody idą🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 września 2010 18:07
haha, a mój plastron w końcu doszedł. biedny listonosz, musiał biegać dwa razy  😎
Jejku, ale mam stresa, że jestem pierwsza. I widzę, że znów jako jedyna na kucu, super. 😉 Ale co tam, nie jadę żeby wygrać, tylko żeby się pokazać i przekroczyć magiczną barierę 60%.
Do zobaczenia 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 września 2010 06:55
Jasnowata, pochowaj wszystkie paski i nie zpomnij.... zdjac ochraniaczy 😁  powodzenia :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
25 września 2010 16:42
Jeśli chodzi o niedokomplet garderobiany na zawodach to jestem mistrzem 🙂 Zawsze czegoś zapomnę wodzy, bata, cylindra, butów, ale to norma. Jednak na jednych zawodach poszedł mi suwak od bryczesów (zaszyłam) 10 min przed starem poszedł mi nap (kochaną koleżankę nieznajomą, a obecną trenerkę rozebrałam z paska) a podczas przejazdu zgubiłam guzik od fraka i odpiął mi się plastron, który na słowo honoru dojechał do końca... Limit pecha zawodów wyrobiłam chyba za całe mazowsze  🤣
Ochraniaczy nawet nie wyjmowałam z siodlarni  😀iabeł:
Otóż zawody nam się udały 🙂 Bardzo się cieszę jak kucyk się zachowywał. P2 skopałam ja, a konkretnie rysunek. Cały program jechałam, po prostu jechałam, nie myślałam o tym, że teraz robię koło i powinno ono być od ściany do ściany. Nerwy swoje robią  😁 Tylko kucyczek nie chciał ładnie zagalopowywać od jednej łydeczki i musiałam uruchomić ostrogi, a on zaczął się wkurzać przez to i zacinać na pysku, ale to jest do wypracowania.
Szkoda, że tak mało osób było.
I przepraszam, ale kto do mnie zagadał na hali?  👀 W końcu się nie dowiedziałam 🙂

Daję kilka zdjęć, filmiki się jeszcze nie przekonwertowały.
Za duże.
Wybaczcie ilość, nie mogłam się zdecydować  :kwiatek:

no i są filmiki z przejazdów:

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 września 2010 19:19
I przepraszam, ale kto do mnie zagadał na hali?  oczy2 W końcu się nie dowiedziałam uśmiech

no ciekawe kto 😉  👀
szukam pomysłow 😉 niedługo wracam do pracy z arabka po wyscigach  - bardzo elektryczna w galopie. step i klus bez problemu - czasem wrecz do pchania, ale po odpowiedniej rozgrzewce juz bez problemu. kon do tego bardzo czuly na rownowage jezdzca. poniewaz to bedzie powrot do pracy, to na 40-minutowa jazde w 90-99% stepem, nie wezme zadnego trenera. ale z drugiej strony chcialabym od poczatku zaczac wprowadzac jakies cwiczenia na hmmm - posluszenstwo? nad rownowaga wiadomo - pracuje rownolegle.
jedyne co mi przyszlo do glowy to cos w rodzaju step-klus-stop-cofanie-klus-stop-cofanie-klus-stop-step itp przejscia. nie wyobrazam sobie tego z galopem, przejscia galop-step sa awykonalne i raczej dlugo beda 😉
ja jestem na poziomie L
cos w stepie lub stepie klusie doradzicie, czy jednak tylko spotkanie z kims madrzejszym na zywo?
busch   Mad god's blessing.
25 września 2010 22:57
jedyne co mi przyszlo do glowy to cos w rodzaju step-klus-stop-cofanie-klus-stop-cofanie-klus-stop-step itp przejscia.

Wiesz że Stefan Radtke proponuje takie ćwiczenia koniom uczącym się piaffu? Proponuję więc, żebyś je sobie odpuściła - poprawne wykonanie przejścia z cofania do kłusa jest dla konia ekstremalnie trudne, gdyż wymusza na nim bardzo wysoki, dużorundowy poziom podstawienia. Dlatego też radzę Ci odpuścić je sobie, bo na obecnym etapie jesteś w stanie wykonać je tylko źle, zatem nie ma żadnego sensu  😉

W ogóle jeśli wprowadzasz konia do rozruchu, to nie wymyślisz niczego odkrywczego. Jeździj starannie; wyjeżdżaj zakręty na tyle głęboko, na ile pozwala Ci koń, pilnuj ustawienia, ćwicz zgięcia boczne, rób zmiany tempa naprawdę na kontakcie i naprawdę w pomocach, tak samo przejścia.
ok, to poprawiam..

nie z cofania do klusa tylko cofanie-stoj-klus (jakos mi sie wydalo to oczywiste na moim poziomie  😎 )
to juz chyba wykonalne? czy cofanie-stoj-step-klus?  🙄
dojdzie do tego ze w ogole cofania mam nie robic albo w ogole nie wsiadac  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się