baza filmowa o koniach + możliwości ich zdobycia.

Nie, tamten był zdecydowanie grzeczniejszy. Klasyczna historia o przyjaźni, marzeniach i wytrwałości w dążeniu do celu.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
28 grudnia 2009 20:30
Ja przy Equus wytrzymałam połowę filmu. Dla mnie zbyt obsceniczny.
equus to dramat psychologiczny przeznaczony zdecydowanie dla widza dojrzałego...trudno go porównywać do bajek dla dzieci o czarnych rumakach czy kina familijnego

mam ten film gdzieś na kasecie nagrany z 10 lat temu i czasem do niego wracam...jak dla mnie doskonałe  😎
na końcu jest ujęcie glowy jakiegoś białego ogiera z niebieskimi oczami, który zawsze mi się niezmiernie podobał...jeśli kiedyś spotkam takiego konia to z miejsca kupię  🤣
Forumowicze mam do Was ogromną prośbę kto z Was może przegrać na kasetę lub płytkę jakieś filmy z końmi najbardziej chodzi mi o "Czarnego Księcia"  Mam córkę która uwielbia konie i może całymi dniami ogladać "Mustanga z Dzikiej Doliny" więc chciałam trochę urozmaicić jej oglądanie. Niestety mam iplusa i nie mogę nic zciągnąć z neta bo transfer mi nie pozwala. Proszę o jakieś info jak coś na PW.
Siwulka poszlo PW 😉
Piszę tu. Może ktoś będzie chciał obejrzeć.

Dzieci Morza i Wiatru 
05.02.2010 |TVP HD 22:25

Araby czystej krwi są uważane za najstarszą rasę koni wyhodowaną przez człowieka. Według legendy Bóg powołał je do życia jeszcze przed stworzeniem człowieka. Narodzinom koni arabskich poświęcone są całe fragmenty Koranu. Wierzchowce tej rasy mimo delikatnej budowy ciała charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i siłą. Do Polski pierwsze egzemplarze arabów zostały sprowadzone na początku XVIII wieku przez rodziny Sanguszków, Małachowskich i Rzewuskich. Obecnie w hodowli tych koni przodują trzy polskie stadniny SK Janów Podlaski, SK Michałów oraz SO Białka. Realizatorzy prezentują historię tej niezwykłej rasy w Polsce i prezentują osoby, które współcześnie zajmują się ich hodowlą.

P.S. Już to oglądałam. Po arabach realizatorzy pokazują również przedstawicieli innych ras hodowanych w Polsce wraz ze stajniami, w których te konie przebywają.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 lutego 2010 15:39
jeny żebym tylko nie przegapiła  👍 👀 👀 😍
my_karen   Connemara SeaHorse
02 lutego 2010 14:31
Na Tele5 leci wlasnie Srebrny Rumak.
A ja dawno temu byłam pod wrażeniem filmu o dziewczynce i dzikim koniu, akcja działa się chyba w Nowej Zelandii. Tytułu nie jestem pewna, ale coś w rodzaju "Samotny ogier"
Te "dzieci..." własnie oglądam na TVP hd!!!
http://www.youtube.com/profile?user=CrescentMoonRanch#g/u
tutaj można znaleźć kilka filmów. Co prawda są pocięte na części, ale można pooglądać  🙂
Dziewczyny na Playtube jest Flicka 2 i Secretariat  Dwie nowości końskie, niestety tylko w chwili obecnej w wersji angielskiej... 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 kwietnia 2010 14:01
http://www.youtube.com/profile?user=CrescentMoonRanch#g/u
tutaj można znaleźć kilka filmów. Co prawda są pocięte na części, ale można pooglądać  🙂


za te filmy....
wyznaję ci w tej chwili miłosc ! 😍 :kwiatek:
czy doczekamy się kiedyś polskiej edycji serialu Heartland? bo na youtube można obejrzeć po angielsku.  Marzy mi się to.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 czerwca 2010 21:41
Będzie nowy film o wyścigach,a konkretniej o legendzie-og.Secreteriat.
Trailer:
Uwielbiam wyścigowe filmy chociaż wszystkie oparte są na tym samym schemacie.
To takie amerykańskie -> produkować 10 na maksa przewidywalnych filmów o tej samej tematyce w myśl "skoro sprzedał się pierwszy, to reszta też się sprzeda" 😉
Niemniej - chętnie obejrzę ten film! "Seabisquit" to dla mnie chyba najlepszy film o koniach, więc jeśli "First Secreteriat" będzie w podobnym klimacie, to ja się na to piszę 😉
mam do was mega prosbe ostatnimi czasy chodzi mi po glowie jedno jedyne ujecie z filmu fabularnego ktorego nazwy nie znam, a film juz starszawy napewno nakrecony przed 2000 i to nawet sporo- dziewucha rozwiane wlosy, typ buntowniczy chyba na oklep na gniadoszu/ skarogniadym galopuje po lace w tle jest las, kon ma ma dluga falowana grzywe a przy grzebieniu grzywy ma duzo babli wygladajacych jak po gzowe ugryzienia- ot tyle szukam i szukam i znalesc nie moge 🙂, help
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
05 lipca 2010 22:59
Kiedyś w TV leciał film, nie pamiętam dokładnie tytułu, ale akcja chyba leciała mniej więcej tak: Kilkoro więźniów zostało przewiezionych do stajni, aby tam pracowali (chyba jako prace społeczne, czy coś...). I kiedy oni sobie tam sprzątali boksy do stajni przyjechał nowy koń. I chyba jeden z więźniów zaczął z nim pracować, w każdym razie pamiętam, że ktoś w końcu po wielu próbach oraz pracy z nim postanowił na niego wsiąść i zaczął z nim trenować (była chyba też scena, gdzie koń przeskakuje przez ogrodzenie i chyba samochód... po tym zdarzeniu zaczęto z nim trenować skoki). Dalej koń zostaje sprzedany (?) i startuje w zawodach, nie mam pojęcia czy były to wyścigi, czy też skoki...
Wiem, wiem... Troche takie zagmatwane. 😁
Może ktoś kojarzy jaki to film?
Widziałam go 2 razy i to dosyć dawno temu.
Tytuł się chyba zaczynał od "Big ...". Ogólnie przeglądałam sporo stron, ale o tym filmie nie widziałam nic.
Coraz bardziej zaczynam podejrzewać, że to mi sie po prostu przyśniło... 🤔wirek:
Mirabelka  chodzi Ci o film 'Big Spender' ?  🙂
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
06 lipca 2010 10:45
o właśnie! dziękuje :kwiatek:
można go gdzieś pobrać? bo ogólnie mało jest jakichkolwiek informacji o tym filmie nie mówiąc już o możliwości ściągnięcia...
Spróbuj może przez jakiś program np. Ares czy jakiś inny  😉
abre   tulibudibu
07 lipca 2010 11:59
Dzisiaj o 13.40 na TCM można zobaczyć film "Snowfire" z 1958 roku.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 lipca 2010 00:16


Film Derby Stallion
Gdzie nie spojrzę tam Elfron. 😵
Jemu w HSM za mało, to za końską tematykę musi się brać? 😵
Hmm... Ale byl jeszcze jakis polski serial z daaawnych czasow, o grupie dzieciakow/mlodziezy spedzajacej wakacje w stadninie koni....Wiem, ze ogladalam go w 1987 😀  😀  Tylko tytulu nie pamietam  👀

to był film Kłusownik, a wersja serialowa  "Na tropach Bartka".
Był jeszcze taki film jak Biłek o koniu,  starym kawalerzyście i przemijaniu, i Beniamiszek z 1975 roku z Boguszem Bilewskim
oglądałam Biłka, moim zdaniem bardzo wzruszający. Kiedyś jak byłam mała leciał chyba na TVP1 albo TVP2 jakiś rosyjski serial o koniu, ale nie pamiętam jak się nazywał 🙁 ktoś może kojarzy?
widziałam też kilka lat temu film pt. Wolna sobota, tam też trochę o koniach było
No i najważniejsze, od paru lat poszukuje tego filmu, niestety bezskutecznie ponieważ również nie pamiętam jego tytułu. Akcja była chyba wzorowana na Romeo i Julii, odgrywała się chyba w Hiszpanii bądź Portugalii, tzn. tak mi się wydaje bo oglądałam to z 10 lat temu 😉 ale tak mi się kojarzy, że panował tam klimat iberyjski 😉 były tam dwa skłócone rody, jedni mieli córkę a drudzy syna. Obie rodziny hodowały konie, o ile dobrze pamiętam były to konie andaluzyjskie. Dzieci właścicieli kochały się a ich rodzice nienawidzili. Młodzi potajemnie pobrali się i popełnili samobójstwo a później te cudne andaluzy ciągnęły ich trumny po plaży. Film bardzo nastrojowy no i te piękne konie w tle. Ktoś kiedyś może go widział? Jeśli tak to baaardzo proszę o jego tytuł 🙂
oglądał ktoś dziś Ruffian ?
strasznie mi się podobało..
mozna obejrzec go w necie?
madziorkowa nie oglądałam, a na czym leciał? Wie ktoś może coś o tym filmie, o którym napisałam parę postów wcześniej?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 września 2010 11:04
Znalazłam jeszcze serial 'rączy Wildfire'. To jakiś francuski serial podobno, jak mi się uda ściągnąć to wstawię na mojego chomika. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się