Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

chodzilo mi o ten krem, ten maly niebieski tez jest fajny nawilzający  😉
takie opakowanie;
[img]http://193.17.41.93/fo114/77a47b97000242014a7c6fef[/img]


a bandi mam tez krem pod oczy ma ktos moze? kupiłam u kosmetyczki ale zapomnialam zapytac jak się smaruje czy na noc czy w dzien, smarowałam i tak i tak i g.. daje  👀
Tusia, nie wiem jak udało Ci się dobrać odpowiedni odcień w EDM  🙄
Ja zamówiłam 10 próbek różnych odcieni z różnych tonacji i jestem w kropce 😵
Między nimi jest niewielka różnica, tylko dwa odrzuciłam od razu bo były zbyt ciemne (medium tan i golden medium) ale za to pozostałe są do siebie tak podobne że totalnie nie wiem który wybrać  👀
Tonacja Light na dzień dzisiejszy jest ciut jasna ze względu na pozostałości opalenizny ale za to na zimę mogą być ok. Z kolei seria beży na dziś wygląda fajnie (Beige Neutral, Medium Beige i ten Medium Beige Summer) ale nie umiem wybrać spośród nich..
Normalnie oszaleję..  😁
Kupowałam ostatnio kosmetyki i dostałam trochę próbek. Jedna mnie ujęła - a to wcale nie łatwe 😉
Krem z karite i olejem winogronowym od Argile Provence. Lekki, nawilżający, pachnie ładnie, nie podrażnia (mnie). Jakieś doświadczenia z tą firmą? Na krem się chyba zdecyduję (oby tylko się nie okazało, że całe dobro pakują do próbek, a krem właściwy to już niekoniecznie taki fajny...), ale może coś jeszcze warto obadać?

O, to to.
Teodora, nie znam tej firmy, ale to co mają na stronie bardzo mi się podoba.
Dzięki za kosmetyczną inspirację 😉

To już kolejna z Volty. Ostatnio pognałam po piankę do włosów, którą polecała Ninvet i faktycznie super jest.
Czy mogłabym poprosić jakąś dobrą duszę o pomoc? Jako osoba nigdy nie używająca niczego do twarzy (mam na myśli pudry/podkłady itp. itd.) i ogółem ciemna w tej materii mam pytanie. Potrzebuję czegoś do matowienia cery, ujednolicenia. Od razu mówię, że praktycznie nie mam z nią problemów, jedynym jest świecenie się no i jakieś nierówności (mam 18 lat). I teraz pytanie: czego mam szukać? Jakiegoś pudru? Może ktoś mógłby polecić mi jakąś firmę, kosmetyk? Koniecznie nie zatykający porów i taki, który nie pogorszy mi cery  :kwiatek:
Ale chcesz coś bezbarwnego co będzie tylko matować, czy coś z lekkim kolorkiem?
Jak bezbarwne, to polecam Sebium Mat  z firmy Bioderma - kremowy żel matujący do skóry tłustej i mieszanej. Rzeczywiście dobrze matuje i skóra jest po nim fajna, gładka. I działa bardzo długo, co np dla mnie jest ważne. Cena tego kremu to ok 45zł.

A jak coś z kolorem to już dłuższy temat, najlepiej jakiś lekki podkład matujący z kremie.
Tzn. jeżeli chodzi o kremy to używam matujących z Lirene i La roche-posay. Chodzi mi o coś bardziej na co dzień jako baza pod makijaż np. Co do koloryzacji to raczej nic nie nadającego koloru, a raczej stapiającego się z tym jaki ma moja twarz. Chodzi mi tylko o funkcję matujacą i maskującą jakieś drobne niedoskonałości.
Mia, ja zakochałam się w minerałach.. Są niekomedogenne czyli nie zatykają porów. Póki co mam minerały Bare Minerals, które super się sprawdzają, no i ostatnio zamówiłam próbki minerałów z firmy Everyday Minerals. Te drugie mają 4 różne formuły: intensive-mocno kryjące, matt, semi-matt i original glo czyli najlżejszy, rozświetlający..
Ja mam próbki intensive bo miewam różne niespodzianki i zdecydowałam się na zakup pełnowymiarowego produktu..
EDM ma ogromny wybór kolorów i jest tańszy niż BM. Poza tym nie zawierają Birmuth Oxychloride, który ponoć niektórych uczula (mają go BM).

Ja mam doświadczenie tylko z tymi dwiema firmami ale minerały produkują przeróżne firmy..
Są naturalne, poprawiają stan skóry, dają jej oddychać, wyglądają na skórze naturalnie (przy prawidłowym dobraniu odcienia i nałożeniu), ponoć można nawet w nich spać.. Zalet jest więcej.. Wystarczy poszperać w necie..
Ja się zakochałam i wiem, że do fluidów w płynie nie wrócę.. 🙂
Querido, troszkę poszperałam i znalazłam takie coś: http://kosmetyki-mineralne.com/Multi-Tasking-Neutral-p972.html. To są właśnie te minerały? Czemu to jest takie tanie i w jaki sposób wybierałaś odcień dopasowany do twojej cery? Rozumiem, że w sklepach stacjonarnych tego nie ma?
To strona polskiego dystrybutora.. Niestety są drożsi niż producent w USA ale od niedawna nie ma opcji taniej wysyłki do Polski więc jesteśmy poniekąd skazani na polskiego dystrybutora..

Warto poszperać na Allegro bo regularnie ludzie coś wrzucają w korzystniejszych cenach ale nie zawsze idzie dostać dokładnie ten odcień, którego się szuka..
Ja zaczęłam od zakupu 10 próbek różnych odcieni (po 2,3 za sztukę) i dzięki temu dobrałam odcień dla siebie.. 🙂
Teraz czaję się aż ktoś wystawi mój kolor Beige Neutral z tonacji Buff na Allegro co by nie przepłacać.. 😉

Poczytaj sobie opinie o tych kosmetykach na wizaz.pl - jest tego od groma 🙂


Ps. Warto zainwestować w porządny pędzel do nakładania minerałów.. Ja mam 2 z BM (kabuki, do bronzera i do korektora) no i ostatnio nabyłam cudowny Flat Top Brush z EDM  😍
Ok na pewno poczytam coś więcej. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: skąd kupiłaś próbki? 🙂
Na Allegro 🙂
Szukam czegoś na codzień, mam skłonności do świecenia i czasem jakieś wypryski. Co będzie najlepsze? Puder,podkład, mus ? Jaka konsystencja i firma? Dodam, że chciałabym rozświetlic jakoś moją skórę bo troche sino wygląda,  🤔
Ja próbki minerałów kupowałam u polskiego dystrybutora EDM. Świetne jest to, że ma wybór wszystkich kolorów podkładów, we wszystkich formułach, jako testery. Testery dostałam w małych słoiczkach z sitkiem  🙂, a kupując na allegro dostawałam próbki produktów w mniej wygodnych fiolkach lub woreczkach no i nie było wszystkich kolorów i formuł do wyboru.

Dokładnie tak jak Querido, po spróbowaniu kosmetyków mineralnych nigdy już nie wrócę do płynnych, nienaturalnych podkładów. Odpowiednio dobrane kosmetyki mineralne zatuszują wszystkie niedoskonałości, rozświetlą, skorygują, zmatują itd. i do tego dobrze nałożone wyglądają naturalnie 😅
Dodam, że chciałabym rozświetlic jakoś moją skórę bo troche sino wygląda,  🤔Na to to może zdrowa dieta i regularny tryb życia? Wystarczająca dawka snu itp. 🙂
na co dzień uzywam Loreal true match minerals - takiego sypkiego z pędzelkiem w zestawie
generalnie jestem zadowolona, nie lubię w ogole mocnego makijażu, ten puder powoduje ze buzia wyglada lepiej a ja przy tym nie czuję się wytapetowana ale
no właśnie ale
nie do konca tuszuje niedoskonałości - czy zatem probowac zmian czy po prostu kupić jakiś korektor i tyle?
co pod spod? jak spisuja sie bazy w polaczeniu z kosmetykami mineralnymi?

na wizażu dość duzo czytałam o tej bazie http://allegro.pl/ingrid-baza-pod-makijaz-30ml-prelude-i1236282389.html
i mimo niskiej ceny ma całkiem niezłe opinie

W sumie podkłady to trochę dla mnie temat mało znany, jak jest lato to nie używam nic wcale i zdecydowanie nie lubię mieć za dużo na buzi



A ja potrzebuję kremu do cery mieszanej, na której lubią pojawiać się pojedyncze wypryski. Koniecznie dobrze nawilżający, na dzień dobry pod makijaż, a na noc regenerujący... Mam 20 lat. Polecicie coś w jakiejś ludzkiej cenie? 
Scottie   Cicha obserwatorka
30 września 2010 10:55
sznurka, jak nie lubisz mieć dużo na twarzy to korektor będzie dobrym rozwiązaniem. Najlepiej zainwestować w taki w płynie, lepiej się rozprowadza i stapia ze skórą.


Mnie po kuracji Aknenorminem wróciły syfki (równo po 2 latach od skonczenia kuracji), poszłam do dermatologa i wypisał mi jakieś "super" kremy, po których miała być poprawa, a było gorzej... Los chciał, że wpadła mi w ręce próbka kremu Inside Prebiotine do cery trądzikowej i generalnie jestem zachwycona! 🙂 Działa jeszcze lepiej niż Normaderm, a jest dużo tańszy 🙂
Scottie mam podobne problemy z cerą do Twoich i będę próbowała kremu i mydła siarkowego firmy Barwa. Bardzo jest polecane, a tanie i polskie
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 września 2010 19:35
nazibaby77 zdefiniuj 'ludzka cena' 😉
ja polecam Bioderma Sebium Hydra- nawilżający krem do cery z problemami
dziewczyny a ile kosztuje ten starter z Bare Minerals ?
i czy mineralki zapewniaja dosyc dobre krycie ?
Scottie   Cicha obserwatorka
01 października 2010 10:13
tulip, ja używałam mydła siarkowego, ale to już dawno temu, jeszcze przed leczeniem "akno". No i nie podziałało ani na plecy, ani na twarz. A śmierdziało jak.... 😉
Scottie,  ja myję buzię zelem acne line z wyciągiem z kozieradki i jest na wszelkie wypryski super
Scottie   Cicha obserwatorka
01 października 2010 17:50
sznurka, a mocno wysusza skórę? Teraz mam jakąs piankę z alkoholem i okropnie mi skóra złazi z buzi 🙁
Scottie, nie wysusza
spróbuj ja uwielbiam ten żel
Jaki polecicie mi krem i żel do twarzy? Jesli chodzi o krem to musi byc to cos lekkiego (cera tłusta i tradzikowa, młoda) i dobre pod makijaż. Zalezy mi na tym, żeby nie zapychał i dobrze nawilżał. A żel jakis delikatny, ale dobrzy oczyszczający. Żeby nie podrazniał skóry.
Nie chce nic z serii dla nastolatków.
Cena gra rolę, im taniej tym lepiej 😉 Może coś z AA, Ziaji?
Dla ułatwienia dodam, że przypadł mi do gustu krem do mycia twarzy z Avonu z serii Planet Spa z marońską różą. Jest z glinka, głęboko oczyszczajacy. Oczywiście wypryski nie znikaja od niego, ale nie podraznia mi skóry tak jak poprzednie żele, nie narusza wyprysków, skóra po nim jest miękka. Niestety nie ma go w tym katalogu, a zreszta podejrzewam, że jego regularna cena jest lda mnie za wysoka. No i potrzebuję mieć coś na wyciągnięcei reki co moge powszechnie kupować w drogerii :P
Ja z takich tańszych polecam - krem do twarzy nawilżający, z białej herbaty ZIAJA. A żel do mycia twarzy używam z kwasami,do cery tłustej i mieszanej, firmy AA. Z obu rzeczy jestem zadowolona, bo nie wysuszają, nie podrażniają, i ogólnie na plus  😉
Wracajac do mineralow, ja ostatnio kupilam sypki puder mineralny diora i go uwielbiam🙂
Jest idealny, i wydaje mi sie, ze jest dosc wydajny, bo wystarczy lekko musnac pare razy pedzlem i juz jest ok🙂
Jest troche mniej trwalny niz np. clinic, ale jest duzo 'lzejszy' no i lepszy dla cery, wiec chyba warto...
trafila mi sie probka tuszu do rzes Helena Rubinstein Spectacular Extension i powiem Wam, ze jestem zachwycona ! Na codzien uzywam Masterpiece Maxfactora i jestem raczej zadowolna, ale szczoteczka w tym HR jest fantastyczna-w koncu cos, co rewelacyjnie rozczesuje rzesy i dokladnie je pokrywa tuszem 😀
dziewczyny, jaki fluid/podkład matujący mogłybyście polecić dla cery z niedoskonałościami, najlepiej długotrwały, w cenie do 30 - 40 zł :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się