Allegro

ushia   It's a kind o'magic
23 sierpnia 2010 13:09
Próbować zadzwonić, napisać maila, ze zgłaszasz sprawę do allegro, zgłosić.
Kurde gdzie zniknęła opcja "zwykły przelew - poza systemem płacę z allegro" przy wypełnianiu formularza zapłaty ? :/
Dlaczego zmuszają mnie żeby transakcja odbywała się przez allegro, ja wolę wpłacić bezpośrednio kupującemu :/
Ja po prostu olewam ten formularz zapłaty, piszę bezpośrednio do sprzedawcy i robię normalny przelew.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 sierpnia 2010 11:55
No i zonk. Paczka przyszła wczoraj, ale filtr był popękany. Zgłaszam reklamację.
a ja mam problem nie tyle ze sprzedajacym co z kurierem  😵 zamowilam ksiazki, paczka zostala nadana w sobote. KOntakt ze sprzedawca okej, wszystko zaplacone i dogadane. kurier ,,siodemka". wchodze wczoraj na strone kuriera zeby zobaczyc gdzie znajduje sie paczka, bo czekam juz na nia zdecydowanie za dlugo i co? okazuje sie ze paczka jest dostarczona! rano ojciec dzwonil, powiedzial ze zlozy oficjalna skarge bo kurier leci w kulki, podpisal ze paczke dostarczyl. Juz raz ta sama firma zrobila taki numer. ze niby paczka dostarczona a kolesiowi nie chcialo sie jechac bo mial np dojechac tylko do mnie i czekal az moze bedzie jakas inna paczka w mojej okolicy zeby nie jechac z jedna  🤔wirek: czekam dalej, jak tylko dojedzie to poprosze o kopie odbioru i podpis zloze z data odebrania. Skarga poleci i jeszcze bedzie mial koles problem za podrobienie podpisu, ojciec powiedzial ze nie przepusci  👿
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 sierpnia 2010 13:55
Ja jestem w wielkim, ale to wielkim i pozytywnym szoku!
Obudowa filtra jest popękana, w ramach reklamacji wysłałam zdjęcia pęknięć i dostałam odpowiedź, że w ramach reklamacji podeślą nową obudowę do filtra o.o
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam i na pewno dam i mega pozytyw.
A.   master of sarcasm :]
26 sierpnia 2010 13:58
hm... z Ebayem nigdy, przenigdy nie mialam zadnych problemow  🤔
Galopada poczytaj sobie wątek o kurierach i firmach. Z Siódemką są zawsze jaja, nienawidzę tych kurierów. Oni chyba robią casting na najbardziej chamskich kurierów...
pokemon skarga juz gotowa do wyslania. dodatkowo sprawdzimy czy nie podrobil gdzies mojego podpisu skoro paczka zostala na stronie okreslona jako ,,doreczona". jesli cos za mnie podpisal to bedzie mial cieplo  😀iabeł: do trzech lat chyba za to jest?
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 sierpnia 2010 12:02
Czy da się w jakiś sposób zablokować to cholerne "Płacę z Allegro" ?  👿

Zapomniałam napisałać w aukcji żeby nie wpłacać przez to i niestety właśnie osoba, która wygrała aukcje zapłaciła :/
Musiałam skonfigurować to coś i teraz zastanawiam się kiedy ta kasa do mnie dotrze  🙄
ushia   It's a kind o'magic
29 sierpnia 2010 12:41
Chyba się nie da
Z tego co ludzie mi pisali to na pieniadze czeka sie nawet do tygodnia :/
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 sierpnia 2010 12:44
Cudownie  😵
I teraz nie wiem czy wysyłać paczke jutro, czy czekać na zaksięgowanie przelewu na koncie.
No bo teoretycznie osoba już kase wpłaciła ale ja nie za bardzo ufam Allegro :/
Ja też raz się bawiłam jak mi ktoś wysłał kasę na allegro, i na kasę czekałam około tygodnia 🙂 beznadziejny jest ten system, i dobrze by było jakby była opcja że się to blokuje..
ushia   It's a kind o'magic
29 sierpnia 2010 13:14
Ada - o ile wiem nie zdazylo sie, zeby pieniadze w koncu nie dotarly. Nie moga sobie pozwolic na takie rzeczy bo straca reputacje i serwis padnie 😉
Na allegro owszem, oszukuja uzytkownicy, ale sam serwis nie (przynajmniej nie otwarcie, bo sam fakt przetrzymywania pieniedzy jest rodzajem oszustwa)
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 sierpnia 2010 15:58
Jestem w mega szoku  😲
Pieniądze wpłynęły już na moje konto z "Płacę z Allegro"
Pozytywnie mnie zaskoczyli  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2010 16:51
Ale to jak długo czeka się na przelew to też wina banku w którym my mamy konto.
Mi dziewczyna zapłaciła, ja przetransportowałam pieniądze z allegro na moje konto w 30 sekund 😉



A z poprzedniej strony, co opisywałam akcję z chłopakiem od bluzy to już 3 czy 4 smsa dostałam ponaglającego mnie z wystawieniem komentarza  😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 września 2010 11:31
No i masz. Sprawa sprzed roku, a mnie ciągają po komisariatach w sprawie przesłuchania w sprawie kiedyś kupionego preparatu, którego nie dostałam i okazało się, że koleś jest ścigany. 🤔
Ja dziś postanowiłam że wyślę wszystkim zalegającym mi pozytywne komentarze, piękne e-maile. Chyba coś poskutkowało bo już dwóch w przeciągu 15minut mi wystawiło.  😁  Nie lubię takiego czegoś, kup, zapłać wystaw komentarz a potem spier..
No dokładnie, jeszcze pierdoły za 10 zł, no dobra. Ale kupując coś za 100 czy więcej, to mogliby się wysilić.
Gość wylicytował u mnie pasek za 1,99zł
Po zakończeniu aukcji piszę:
"witam .
mhm ,jest problem ,nie zauważyłem ,że to w ogóle damski pasek i tak czy inaczej za krótki

i nie wiem czy opłaca się płacić 5 razy więcej za wysyłkę niż za sam przedmiot

miałem napisać o wycofanie oferty ale miałem sporo spraw. teraz dopiero zauważyłem w zakończonych

można by to jakoś inaczej rozwiązać ..."


Odpisałam mu, że w aukcji wszystko było jasne napisane i zapytałam jak on sobie wyobraża inne rozwiązanie tej sprawy.
No i cisza.
Co w takiej sytuacji?
Kasa żadna. Wystawić negatywa, pisać do ludzi z allegro?
Przeczytaj sobie na Allegro (w tym wątku też było to chyba opisywane), jak unieważnić transakcję i otrzymać zwrot prowizji od sprzedaży pobranej przez Allegro (mimo, że to groszowa sprawa). Napisz maila do gościa, że chcesz w Allegro zanulować aukcję i że jako powód musisz podać (są do wyboru z listy, a NIE OPISOWE) - "Nawiązano kontakt z Kupującym lecz Kupujący odmówił zakupu", ponieważ nie ma do wyboru czegoś takiego jak np. "odstąpiono od transakcji za porozumieniem stron" (bo gdyby można było nawiązywać transakcje, a potem od nich odstępować bez żadnych kosztów, to serwis aukcyjny nie zarobiłby na życie 😉). Allegro prosi wtedy o wyjaśnienie Kupującego, który nie wywiązał się z zakupu i jeśli wytłumaczy się, to nic się nie dzieje, transakcję się anuluje. Jeśli Kupujący nic nie odpowie Allegro lub będzie mataczył może otrzymać ostrzeżenie (ileśtam ostrzeżeń prowadzi do zamknięcia konta). W obu przypadkach transakcja jest anulowana i otrzymujesz zwrot prowizji. Jak ten gość przeczyta, że może otrzymać ostrzeżenie, to może wystraszy się i wywiąże z zakupu. A jeśli nie - to trudno, wypełnij formularz zwrotu prowizji na Allegro i tyle.. ja bym na Twoim miejscu szat o 2zł nie darła...
dziękuje kenna,
wiem, że to żadna kasa
ale drażni mnie takie postępowanie, po co licytuje bez zastanowienia
napisze do niego jeszcze maila i zacznę procedurę odzyskiwania prowizji
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 października 2010 20:37
czy jest gdzieś w regulaminie allegro zapis ,że osoby korzystające z "płacę z allegro" nie mogą otrzymać fv od sprzedającego?
po wygranej aukcji otrzymałam taką wiadomość
"- Dla zainteresowanych otrzymaniem faktury VAT, proszę o kontakt zaraz po wygraniu aukcji. Proszę, aby takie osoby nie korzystały z "Płacę z Allegro". Wpłata dokonana poprzez "Płace z Allegro" jest równoznaczna z rezygnacją z Faktury-Vat !!!"
czy to jest zgodne z regulaminem?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 października 2010 20:44
nie ma takiego zapisu ani w regulaminie allegro, ani w załączniku, który określa zasady działania 'płacę z allegro'.
Niech mi ktoś założy bana na Allegro bo zbankrutuję.. 😉
Wystaw aukcję z produktem niedozwolonym. Wystaw amfetaminę, a co se będziemy żałować. Ja Cię podkabluję i masz bana jak ta lala.  😁

Mi już przeszło, ale daawno temu (ładnych kilka lat), bywały czasy, że mąż wołał z kuchni:
-"Kochanie...zmywaczki do mycia naczyń się skończyły. Zamów na allegro".  😁
tunrida, poważnie?? Zmywaczki??  😁

Póki co kupiłam już wszystko co mi było potrzebne (akurat tych kosmetyków nie ma w sklepach stacjonarnych więc co było robić? 😉 ) i staram się nie zaglądać czy znów coś ciekawego na mnie nie czeka, ale łatwo nie jest..  😡
Straszne co ten serwis potrafi z ludźmi zrobić..  🙄

No wiesz.....do zamawiania zmywaczków nie doszłam. Mąż tak złośliwie wołał.
Ale co fakt, to fakt. Był moment, że zamawiałam strasznie dużo i niewiele mi brakowało do kupowania zmywaczków.  😁  Potem jakoś się uspokoiłam.
A podzielisz sie złotą receptą na uwolnienie się od zakupoholizmu na Allegro?? 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 października 2010 08:59
Querido ja byłam kiedyś uzależniona od ebaya i miesięcznie wydawałam masę kasy (na zasadzie, o to takie tanie, wiec zamówię- i tak parę razy dziennie).
w pewnym momencie powiedziałam dość i po prostu przestałam przeglądać aukcje. mi to pomogło- nie widziałam strony, nie widziałam fajnych aukcji- nie ciągnęło do zakupów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się