M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

buyaka- zazdroszczę możliwości wyjazdu 😉 pchli targ odpada niestety 🙁 jeszcze zerknę w Ikei czy innej Domotece. Ciężkie to meblowanie domu 😵
Czy ktoś ma może szafki w kuchni z ikei?? Jak z jakością?
strzyga, to rozumiem - malowalam sciane gdzie farba odpadala platami i rzeczywiscie to neifajne bylo.. a teraz pojechalam po tapecie jakiejs starej - myslalam ze bedzie sie odklejac a tu nic, a efekt fajowy bo bardzo delikatna faktura tapety wychodzi 🙂 musze jeszcze tylko moja grafike na czarno pociagnac w koncu bo cos sie rozleniwilam i zostal bialy placek niedokonczony....

caro, jaskinia to malo powiedziane.. ja bym nie mogla 🙂 ciemno jakby non stop noc byla 😉 no i firanek nei znosze hehe

rewir, ja malowalam raz na pomaranczowo i fioleteowo, teraz na zolto. z jasnych kolorow na jasne - jedna warstwa. mialam jedna sciane ciemna dosc i sliska (tapeta..) to pomalowalam 2 warstwy. nie odroznia sie od innych i super pokrylo mi 🙂 

w ogole to lubie malowac i remontowac - gdyby jeszcze wiecej czasu miec na to 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 września 2010 13:04
http://allegro.pl/4dg-konie-obraz-5-czesciowy-150x100-cm-plotno-i1239218110.html   

końcówka 650 i 440 sa już u mnie w zamówieniu ;] prześliczne sa te obrazy
Był kiedyś wątek o zakupie mieszkania, nie mogę go znaleźć. Mógłby mi ktoś podlinkować jakby znalazł 🙂?
A.   master of sarcasm :]
29 września 2010 16:47
akwarium nareszcie stoi  💃
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 września 2010 16:51
A., Zdjęcia proszę 🙂

U mnie już po remoncie, zaczyna się sprzątanie. A po sprzątaniu idzie mój pokój pod remont. Ja nawet nie mam pomysłu na tapetę, bo wymyśliłam sobie 3 ściany fioletowe i jedna jakaś jaśniejsza, w klimatach retro 🤔wirek:
drogi wątku! przyszłam z problemem 🤣

maleńkie mieszkanko (35m2), dwupokojowe, maleńki korytarzyk - muszę zaplanować sobie pokój i chciałabym skonsultować moje pomysły 🙂 poza tym szukam inspiracji - jakiś pomysł na drzwi do takiego pokoju? harmonijkowe były, ale takich nie chcę. myślałam o przesuwnych na korytarzu (od zewnątrz), ale drzwi mają 80 cm, a ściana w jedną stronę 25 cm a w drugą 60cm. myślicie, że drzwi przesuwne - dwuczęściowe miałyby sens?

jakie kolory? meble będzie robił stolarz, prawdopodobnie z płyty - będę chciała białe. ograniczają mnie trochę kolory wybranej przeze mnie kanapy - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49849223 - zastanawiam się nad niebieskim obiciem, chociaż bardzo podoba mi się białe - czy bardzo często będę je musiała prać czy tylko czasami? 🤣 poza tym na drzwiach do szafy chciałabym plakat z audrey hepburn (http://allegro.pl/audrey-hepburn-breakfast-at-tiffanys-plakat-15-i1235107155.html)

jakie ściany? białe? jednak to na prawdę mała przestrzeń :/





PonPon, to na ścianie z wymiarem 230 to okna? Drzwi możesz dać dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz. Każde skrzydło będzie miało 40 cm, to nie dużo. Dobry stolarz zrobi takie bez problemu. Możesz je dobrać stylem do pozostałych mebli.

Jeśli chcesz białe meble i jasny pokój proponuję na ścianę tzw. złamaną biel. Może być chłodna (delikatne szarości) lub ciepła (idąca w stronę kości słoniowej lub kawy z mlekiem)... Białe meble, pomalowane farbą z aksamitnym połyskiem, na tle takiej ściany będą się ładnie odcinać.

Zmierz czy na pewno nie będziesz mieć problemów z krzesłem przy biurku przy złożonej i rozłożonej kanapie. Jeśli stolarz będzie Ci robił szafę równie dobrze może ją wkomponować  w nietypowy narożnik. Dodając do niej drzwi przesuwane nie stracisz w tym miejscu ani odrobiny przestrzeni.

Narysuj sobie plan wnętrza w jakiejś konkretnej skali, wytnij z papieru meble z zachowaniem proporcji i ustawiaj. Myśl o tym jak się rozkłada kanapa, jak odsuwasz krzesło od biurka itp.

Czy w pokoju są skosy?
na ścianie 230 są okna. przy biurku miałabym tzw klęcznik - wsuwający się pod biurko.

o szafie narożnej myślałam - niestety mniejsza niż 70 cm nie ma sensu (oglądałam "gotowce" w sklepach i internecie), a wtedy nie zmieści mi się na szerokość kanapa (ma 140cm). sufity są proste. bardzo dobry pomysł z tym rozrysowaniem w skali i wycięciem mebli 🙂

nie jestem pewna czy o to ci chodziło, ale pomyślałam o drzwiach przesuwnych wsuwanych za szafę (musiałaby być węższa tak z 5 cm,ale całe by się zmieściły). czy jest to wyjątkowo głupi pomysł?
Pomysł fajny. Tylko zapewnij sobie jakiś dostęp do tej przestrzeni za pomocą rury odkurzacza bo znając życie będziesz mieć tam kolonię kotów z kurzu 😉 Np. szafa z nóżkami. Masz w ogóle jakiś upatrzony styl jeśli chodzi o wnętrza? Ile masz czasu na zaprojektowanie tego?

Ps
Plakat super. Pozwoli Ci włączyć do pokoju dużo koloru w dodatkach i zespoli całość. Maluj wszystkie ściany na biało 😀 Albo na przykład jedną lub obie wnęki na niebiesko... a półki na biało. Powinno się ciekawie komponować z książkami i bibelotami w intensywnych kolorach.

Może to Cię trochę zainspiruje. Nie mam teraz jak walczyć o brak odblasków ale mam nadzieję, że sporo jednak widać.





Jeśli chodzi o białą kanapę to będzie kompletnie niefunkcjonalna pod względem kolorystycznym - ja stawiałabym na żółtą 🙂
Do tego białe meble, plakat (na nim też kolor żółty się pojawia) i tak jak proponuje abre, szare ściany - białe meble ładnie będą się odznaczać na ich kolorze, a żółty będzie stanowił ciekawy akcent w pokoju.

Przed zakupami zrób sobie plan w skali, aby wszystko dokładnie pomierzyć i uniknąć błędów.
Masz w ogóle jakiś upatrzony styl jeśli chodzi o wnętrza? Ile masz czasu na zaprojektowanie tego?


Czasu mam... no z 7 dni? Na razie panowie budowlańcy walczą z kuchnią i łazienką. Wcześniej się za to nie brałam, ponieważ nie wiadomo było czy do kupna mieszkania w ogóle dojdzie (mega problemy ze sprzedającymi - bardzo niepoważni ludzie, przez 2,5mc załatwiali sprawy spadkowe - spadek sprzed 3 lat i jeszcze nie opróżnili mieszkania - trzeba było płacić za firmę sprzątającą :/ ale chociaż kilka fajnych vintage torebek i pasków zyskałam) i nie znałam dokładnych wymiarów pokoju. Kiedy był zapchany wydawał się duuuużo mniejszy. a w tej chwili zaczynam wierzyć, że da się go jakoś zagospodarować.


A styl co do wnętrz nie mam jakiegoś upatrzonego. W tej chwili mam pokój, który bardzo mi się podoba(co prawda brakuje kilku obrazków na ścianach i mojego wymarzonego dywanu, kable są na wierzchu). Ogólnie lubię, żeby było jasno, białe meble, kocham moje łóżko księżniczki, lustro z galerii, które jest starsze ode mnie (nie wiem czy widać - w lewym dolnym rogu jest drzewo!), kufer, z którym pradziadek podróżował do Polski z Kanady... ale wiem, że te rzeczy fizycznie w mojej klitce się nie zmieszczą... chociaż portret dziadka z wojska ze sobą wezmę 🙂

Mój aktualny pokój:













dzisiaj postaram się zrobić zdjęcia małemu pokoikowi 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
30 września 2010 23:01
bierz ze sobą lustro!
powiększy pokój. czy szafa bedzie dwudrzwiowa? jeśli nie ma miejsca na lustro, może szafa z plakatem na jednych drzwiach i z lustrem, na drugich?
mnie się bardzo podoba kolorowa kanapa, nawet plakat w podobnych kolorach :P
podobają mi się wneki na okna 🙂
kujka   new better life mode: on
01 października 2010 07:49
PonPon, Twoj obecny pokoj bardzo mi sie podoba. Jest uroczy i mysle ze przyjemnie spedza sie w nim czas, jest taki niepretensjonalny, nienarzucajacy sie (czy powinno byc "nie" oddzielnie, czy razem?  :icon_redface🙂
kujka dziękuję bardzo 🙂 wszystkie meble (oprócz stołu robionego przez tatę) z IKEI.

cieciorko lustra na pewno nie wezmę - przeprowadzam się do "mieszkania studenckiego" i boję się, że mógłby mu się jakiś wypadek przydarzyć 🙂 o szafie myślałam dwudrzwiowej, takiej otwieranej, nieprzesuwnej. tylko czy łóżko nie będzie mi się za bardzo odbijało w lustrze na drzwiach?

przepraszam ogólnie, że tak zarzucam wątek, ale na żywo nie mam za bardzo z kim zrobić burzy mózgów 🙁

zdjęcia małego pokoju:

wnęka z kaloryferem


druga wnęka (drzwi w niej - tymczasowo)


ściana z oknami




cieciorka   kocioł bałkański
01 października 2010 10:43
PonPon, ja mam lustro na wprost biurka i na początku było to wkurzające. zresztą pokój był jeszcze dość pusty więc siedziałam z otwartą szafą bo wydawał się wtedy przytulniejszy. teraz w ogóle nie zauważam lustra przed sobą, ani tego, że coś tam czasem w nim mryga, ale się przydaje.
a odbicie łóżka może skolei stanowić pozytywny bodziec erotyczny 😉
Hihi, polecam lustro koło łóżka, u mnie w sypialni już stoi hihi. Achh, noce nabrały nowego sensu 😀
PonPon, strasznie szkoda że wyprowadzka nieuchronna
cudny masz pokoj, piękne duze okna!
wyprowadzki uniknąć się nie da - z "domu rodzinnego" mam 2 h na uczelnię, z bloku będę miała 3 min.
a nad lustrem pomyślę.... tylko trzeba jeszcze będzie samca odpowiedniego znaleźć, żeby docenić 😁
Polecam także na wprost łóżeczka, budzisz się rano i jest z kim pogadać i do kogo się uśmiechnąć  😎
PonPon z ogromnym żalem bym się rozstawała z pokojem takim, jaki masz Ty. Wnęki z oknami są po prostu urocze, naprawdę, przepiękny pokój! 🍴 😍 Chociaż nie wiem, jak przeżyjesz taką drastyczną zmianę metrażu. Mój pokój ma około 60m*2, w takiej klitce bym umarła 😵

Ja z kolei mam zagwozdkę. Buszując w rodzinnych zdjęciach, znalazłam parę perełek. Chciałabym je jakoś wyeksponować, ale nie jestem do końca pewna, jak właściwie miałoby to wszyskto wyglądać. Na pewno nic w stylu 'ołtarzyków' itp. Ktoś może się natknął w internecie na jakieś ciekawe inspiracje?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 października 2010 13:49
buyaka, 60 m2? wow.
Ja z kolei mam zagwozdkę. Buszując w rodzinnych zdjęciach, znalazłam parę perełek. Chciałabym je jakoś wyeksponować, ale nie jestem do końca pewna, jak właściwie miałoby to wszyskto wyglądać. Na pewno nic w stylu 'ołtarzyków' itp. Ktoś może się natknął w internecie na jakieś ciekawe inspiracje?

jesli nie chcesz 'ołtarzyka' to chyba najlepiej zdjęcia powiesić w ramkach na ścianie. możesz obrać jedną cechę która będzie łączyć wszystkie ramki - np jeden kolor, a różne style. najczęściej wybieranym miejscem na takie galerie są schody, ale może to tez być np korytarz, ew pokój dzienny

edit: własnie trafiłam na zdjęcie z taka malutką kolekcją ramek na ścianie 🙄 😉

osobiście wolałabym bardziej poukładany system wieszania

i jeszcze:

tutaj bardzo fajnie wygląda utworzenie przez te wszystkie ramki równego prostokąta, choć środek jest nieregularny  🙂 a ta komoda...  😍

wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: www.zpotrzebypiekna.pl
kujka   new better life mode: on
02 października 2010 18:06
buyaka, chcialam wlasnie zaproponowac cos takiego, co na 2 zdjeciu wkleila wer
daje to bardzo ladny efekt szczegolnie wtedy, kiedy ramki sa roznorodne 🙂
moze ktos z was lubi pasjonuje sie projektowaniem pomieszczen?? mam pokoj dzienny ciekawie a zarazem spomplikowanie rozłozony i dylemat jak tu co poukladac. moze ktos ma ochote pomoc 🙂 jak co to niech sie odezwie na priv bo rzadko po wątkach chodze
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 października 2010 23:31
wer, aaaaaaa dzięki  :kwiatek:
Natchnęłaś mnie, a raczej zdjęcia, które wstawiłaś  😅
Już wiem co zrobię z moją pustą ścianą  💘
dziękuję wer za podpowiedź! w gruncie rzeczy myślałam nad czymś w kształcie takim, jaki widnieje na drugim zdjęciu. Z tym, że ja raczej skłoniłabym się w stronę mniej uporządkowanego 'systemu wieszania'  😉 będę musiała poszukać tylko ładnych ramek  :kwiatek:

Strzyga, uroki mieszkania w domku jednorodzinnym z zagospodarowanym poddaszem tylko dla siebie  😉
cieszę się jeśli pomogłam 🙂 wrzucam jeszcze parę zdjęć i pomysłów które znalazłam:

prostokąt z mniejszą ilością ramek:


'nieuporządkowanie' też przy mniejszej ilości ramek:


no i tradycyjne ułożenie również fajnie wygląda:


i coś, co pierwszy raz zobaczyłam, a bardzo fajnie wygląda i można by samemu zrobić przy użyciu wstążek i ładnego karnisza:
[img]http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/92/a/AAAAApM9fFIAAAAAAJKl8Q.jpg?v=1195390461000[/img]   [img]http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/d4/4/AAAAAgL3zu8AAAAAANRKrw.jpg?v=1203720094000[/img]
zastanawia mnie tylko czy przy karniszu ramki nie odstawałyby za bardzo od ściany?

edit: jeszcze znalazłam coś takiego, sznurek może być zarówno w poziomie jak i w pionie, zdjęcia lub pocztówki przyczepione są za pomocą spinaczy:
[img]http://aperfectinsane.files.wordpress.com/2009/08/wall-collage.jpg?w=400&h=400[/img]
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2010 12:29
buyaka, faaajnie 😀
wer, ramki chyba za ciężkie, żeby wstążki utrzymały...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się