Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

ushia   It's a kind o'magic
29 września 2010 06:29
W Mustangu sa pastwiska? Tam przeciez zawsze byl problem, bo ciasno, a konie wypuszczane osobno. CHyba ze cos wynajeli wiecej?
Są. Jedno duże zawsze było, a od dłuższego czasu są dwa.
...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie w niedozwolonym miejscu
hola hola
a za co Siostra została moderowana??
przecież to nie ogloszenie, tylko info, że taka a taka stajnia istnieje?
wczesniej dziewczyna wł stajni wstawia nawet zdjęcia i jest oki bo dodała ze ona się tylko chwali
Siostra też sie pochwaliła...
paweł asola podaje ceny stajni u znajomego i to też nie ogłoszenie...

Nie przesadzamy trochę?
Ktos pyta jakie sa stajnie w Krk, ktoś podaje, nie wszysktko zaraz musi być ogłoszeniem
Witam Poszukuję stajni na  Jurze  tak do 30 km od Krakowa z dużymi pastwiskami,tak aby konie były cały dzień padokowane.Nie musi być hali ani super extra ujeżdżalni.

Wszelkie informacje mile widziane.Pozdrawiam

Polecam Stajnie na Gościncu w Przybysławicach k. Skały ok 25 km od Krakowa
Konie padokowane cały dzień, żywienie według potrzeb i wskazań właściciela  😀 Grupa terenowo rajdowa trzymająca władze  😀 Są dwie ujeżdżalnie w tym jedna mała piaszczysta - potuptac ujeżdżeniowo z małymi skokami również sie da. Boksy dla koni pełnowymiarowe, stanowisk brak. Profesjonalna opieka z regularnym doglądem lekarsko-weterynaryjnym i kowalskim  😀
pozdrawiam
Mustang nie jest godny polecenia. Konie bardzo mało wychodzą na pastwiska. Duuużo czasu stoją w boksach/stanowiskach. Ze słomą w boksach oszczędnie. Konie są na pewno dobrze odżywione, dzięki p. stajennemu. W stajni jest zaawansowana gruda... Hala prawie zawsze zajęta przez rekreację i innych trenujących. Często ciężko dogadać się z właścicielem.

A czy w Przybysławicach k. Skały jest oświetlona ujeżdżalnia? Można dojechać tam autobusem/ busem?



KapelkaKonie ostatnio z tego co wiem dosyć dużo czasu spędzają na pastwiskach, nie wiem od czego to zależy.
To prawda, właściciel nie jest zbyt... miły.
oo widzę że powiększyło się info nt. Mustanga, szkoda że tak wygląda sprawa pastwisk, bo byłam zainteresowana nawet
na szczęście nie muszę już kombinować, bo robią nam w Rzeszotarach maneż  😍
To, ile konie wychodzą na pastwiska w Mustangu, zależy od preferencji właścicieli. Jeżeli nie chcą, żeby konie wychodziły razem z innymi, to siłą rzeczy trzeba je jakoś podzielić. Oczywiście piszę o koniach prywatnych. Z halą rzeczywiście jest spory problem ze względu na dużą liczbę jazd rekreacyjnych. Ale Mustang to przede wszystkim rekreacja i konie właściciela, koni prywatnych w pensjonacie jest niewiele.


A czy w Przybysławicach k. Skały jest oświetlona ujeżdżalnia? Można dojechać tam autobusem/ busem?






jak najbardziej jest oświetlona 🙂 4 lampy
plus okólnik ma osobne oświetlenie 🙂

jeżdzą busy - autobusy do skały i do iwanowic
najprosciej dojechac do skały i stamtąd albo busem - które niestety jezdzą rzadko pod samą stajnie, albo spacer na butach, ok 30min
w weekend prosciej bo trochę osob jezdzi do stajni z Krk
poziomka7   Prawda leży pośrodku
03 października 2010 13:00
/./
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie w złym wątku
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 października 2010 06:50
krakusy, zadalam pytanie w szmatoholikach,  pomoże ktoś?
edit nie ten temat
lostak chyba Amigo na ul. Rajskiej blisko centrum
A czy ktoś się orientuje, jakie warunki są teraz w Cholerzynie? (karmienie, sprzątanie boksów, wypuszczanie koni na trawkę). Podobno właścicielowi znudziło się dbanie o konie w pewnym momencie, nie wiem, jak jest teraz.
Konie są wypuszczane codziennie na kilka godzin -  teraz na pastwiska, zimą na wybieg. Z karmieniem nie ma problemów -  nie ma żadnych ograniczeń ilościowych, siano bardzo ładne (przyjechało jakiś czas temu brzydkie, ale nie zgodziłyśmy się na karmienie nim koni i nasze zastrzeżenia zostały uwzględnione). Nie wiem, jak z jakością owsa, bo karmię paszą. Gorzej ze sprzątaniem, zwłaszcza wokół stajni. Z boksów wybierane do czysta przynajmniej raz w tygodniu, dościelane codziennie.
Ja akurat trzymam konia w boksie angielskim i sama sprzątam, wybieram i dościelam, bo to, co w tej kwestii oferuje właściciel, to dla mnie za mało.
Ogólnie, jest to stajnia, w której często trzeba być i pewnych rzeczy pilnować. Rekompensują to jednak pastwiska, tereny do jazdy, no i cena nie jest wygórowana.
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
08 października 2010 13:01
Czy ktos sie orientuje  czy w Krako jest jakas stajnia godna plecenia jesli chodzi o dobrze prosperowane tam ujezdzenie, tak by przyjechac z koniem, troche pobyc? 
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
08 października 2010 13:28
Ludzie, dlaczego zadając pytania najpierw nie czytacie wątku, przecież o  stajniach ujeżdzeniowych w Krakowie było juz miliony razy...
Mustang, Zabierzów-głównie ujeżdzenie...
Do Zabierzowa przyjeżdża trener ujeżdżeniowy właśnie ze Śląska 🙂  Natomiast od 15 października w Targowisku będzie stacjonować ze swoimi końmi trenerka ujeżdżenia Natalia Kozaczka.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 października 2010 20:01
do Zabierzowa przyjeżdża również pan Andrzej Sałacki, nie wiem czy da się umówić z nim tam na treningi ale warto zapytać 🙂 poza tym do Zabierzowa z tego co się orientuje dojeżdżają różni instruktorzy/ trenerzy oraz jest kilka na miejscu

p.s. dla czego na stronie PZJ Natalia Kozaczka nie widnieje nawet jako instruktor sportu podstawowego? czyżbym coś przeoczyła?
Jak dla mnie jedynym sensownym szkoleniowcem jest człowiek o którym wspomniałam wcześniej. Pan trener Sałacki dojeżdża do jednej zawodniczki, poza tym nie wiem czy nadal to robi. Wiedza i umiejętności są istotą szkoleniowca. Nie wiem jakie uprawnienia posiada Natalia, wiem natomiast, jakim jest trenerem.
a ja słyszałam o niej negatywne opinie🙂
Ty tylko słyszałaś, ja znam ją osobiście. Poza tym nie ma ludzi idealnych, każdemu nie dogodzisz.
Ja za to polecam p. Kasię Małek, jak już w tym temacie jesteśmy. Jestem bardzo zadowolona z treningów z nią, ma ogromną wiedzę i przede wszystkim- sama jeździ i startuje, więc wie o czym mówi. Poza tym jest bardzo sympatyczną osobą 🙂
Ja też polecam Kasie Małek🙂 Miszelin Masz racje nie trenowałam z Nią🙂 Ale słyszałam te negatywne opinie od osób zaufanych🙂
Ja trenuję z Natalią od kilku lat i cenię to sobie.
O trenerze świadczą wyniki jego "podopiecznych" a nie papiery.
Natalia ma w swoim dorobku zdobycie przez swoją zawodniczkę złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów, 11 miejsca w finałach OOM przez dziewczynkę jeżdżącą głownie skoki na koniu skoczku oraz dwa najlepsze wyniki w eliminacjach do MPMK w 5-cio latkach w tym roku.
Możemy się policytować który trener z Krakowa lub/i okolic to przebije ?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
09 października 2010 21:53
Mnie sie wydaje ze nie ma sie co licytowac. Dobry trener nie dla kazdego jest odpowiedni...Jedni sie dogaduja, inni nie. Skoro sa ludzie zadowoleni z jazd z Natalia i sa tacy ktorym to nie odpowiada tzn ze jest poprostu człowiekiem, który zna się na rzeczy i jak każdy nie wszytskim dogodzi...
Wiecie może jaka jest cena utrzymania konia w OJK SANTOS  w Zabierzowie ❓ Chodzi mi głównie o boks i wiatę
Boks 950 zł, a słyszałam,że wiata 400 zł 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
10 października 2010 19:02
Ja trenuję z Natalią od kilku lat i cenię to sobie.
O trenerze świadczą wyniki jego "podopiecznych" a nie papiery.
Natalia ma w swoim dorobku zdobycie przez swoją zawodniczkę złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów, 11 miejsca w finałach OOM przez dziewczynkę jeżdżącą głownie skoki na koniu skoczku oraz dwa najlepsze wyniki w eliminacjach do MPMK w 5-cio latkach w tym roku.
Możemy się policytować który trener z Krakowa lub/i okolic to przebije ?



Marta Ginda :p
to tak w formie jak już ktoś chce się policytować 😉

a tak na powaznie to uwazam ze trenera nie powinno sie oceniac po wynikach jego czy jego zawodników, każdy koń i jeździec ma prawo do lepszego gorszego startu. trenera powinno sie oceniach po jego pracy szkoleniowej, stosunku do konia i jeźdźca oraz do efektów jego pracy czyli ze z danym koniem popracuje i pomoże rozwiązać problem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się