Hubertusy i lisy 2010

Zna ktos może terminy hubertusów na Śląsku?
Chodzi mi konkretnie o:
Stajnia John West Ranch, Salopa, Mosir, Leśna w Zabrzu
W zbrosławicach, szałszy itd!!
Na Leśnej był wczoraj.
Juniorzy nawet, nawet, seniorzy... 3 minuty i po lisie ;P

Salopa prawdopodobnie 30.10.
I, nie jestem pewna, ale w przyszłym tygodniu w sobotę MOSiR albo Szałsza.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
11 października 2010 06:56
16.10 Mosir
może trochę wcześnie, ale pogoda zachęcająca:

Hubertus w okolicach Skały koło Krakowa .... no i złapałem lisa  🏇



wpisujcie jeśli u Was też odbyły się imprezy
U nas wczoraj odbył się Hubertus ,impreza była do du....  karetka nonstop kursowała ,było wiele upadków ,zderzeń koni , podczas wyścigu na ćwierć mili gościowi urwał się popręg i z bardzo dużą prętkością wpadł po konia  😵  ,jeźdźcy byli tratowani przez swoje konie ,konie z siodłami biegały po pobliskich wsiach .
Nie ukrywam że w pewnym momencie zrezygnowałam ,przywiozłam do domu puchar za 2 miejsce w tyczkach ,choć miałam 1 ,a dyplom z wpisem za 3  🤔wirek:  normalna parodia ,konie się stresowały ,było bardzo dużo ludzi ,zespół grał nonstop ,motory warczały silnikami ,motolotnie huczały po niebie do tego ludzie wrzeszczeli  🤔wirek: 
Jak będę miała więcej zdjęć to wstawię  😉  Było około 50 koni startujących ,pozostałych co przyjechali a nie startowali też nie było mało .
O żesz... A ilu jeźdźców dotrwało do końca?
Paru przetrwało ,ale tak około 20 osób zaliczyło upadek .

a gdzie dokładnie odbyła się ta impreza ?
W Jakubowie woj. Dolnośląskie .
Ogólnie nie brzmi dobrze, z pewnością nie zachęca do wzięcia udziału w kolejnych latach...  Oczywistym jest, że upadki i wypadki się zdarzają, ale takie liczby lekko przerażają...
kujka   new better life mode: on
11 października 2010 10:18
monia, wlasnie takie opisy i widoki mnie skutecznie odstraszaja od wziecia udzialu w hubertusie wyjazdowym jakimkolwiek i tym na miejscu ale "spraszanym", gdzie przyjezdzaja tez ludzie z zewnatrz. bo co z tego, ze ja nie bede szalec, ze mam normalnego, spokojnego konia, jak trafi sie jakis oszolom co sie we mnie wbije z pelnego galopu bo on tu sie bawi i "szarzuje"  🤔wirek:
Już w najbliższy weekend odbędzie sie słynny Hubertus Spalski http://www.hubertusspalski.pl/
Mam tylko 50 km do Spały a niestety nie bede mogła w tym terminie pojechać nawet popatrzeć 🙁 Jakby ktoś sie tam wybierał poprosze o relację
ja byłam w sobotę na hubertusie, gdzie było ok 50 koni i było bardzo bezpiecznie- znaczy, że się da, tylko trzeba myśleć. Dużo koni było spoza stajni, m.in ja. Jeźdzcy byli podzieleni na grupy, dla słabszej gonitwa  odbyła sie w kłusie, było też szukanie lisa. Ustalono zasady, że nie wolno podjeżdżać od przodu i za bardzo prostopadle do boku. Mimo ferworu walki, ganiający w większości myśleli i obyło się bez wypadków. Niestety sama w pogoni za lisem udziału nie brałam, bo podłoże było z głębokiego piachu, strasznie kopne i trzymające, a ja mam dosyć leczenia moojego ziwerza. Pomimo tego impreza udana i wszyscy wrócili w jednym kawałku  🙂
Z upadków na Leśnej (tych które w miarę dokładnie widziałam) najgroźniejszym był chyba moment, gdy rozpędzony lis wpadł na jednego z goniących. Przewrócił konia z jeźdźcem.
trzynastka   In love with the ordinary
11 października 2010 12:25
Ja się pojawię i na mosirze i w szałszy, można liczyć na towarzystwo ? 😉
Ja oczywiście nie końsko a aparatowo 🙂
fotokonie   Konie to nasza pasja:)
11 października 2010 12:33
A my zapraszamy do galerii z hubertusa, który odbył się w tą sobotę w Stadninie Państwa Ferensteinów w Gałkowie. Może ktoś z Was był?

Zapraszamy🙂

[url=http://fotokonie.smugmug.com/Sports/Hubertus-Gałkowo2010/]http://fotokonie.smugmug.com/Sports/Hubertus-Gałkowo2010/[/url]
a ktoś do Spały w ten weekend się wybiera?
wybiera sie ktos z was do Nielepic 24??
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2010 16:38
Jak czytam opis moni, to aż mi włos dęba staje  😲
I też, właśnie dlatego nie lubiłam, nie lubię i lubić zapewne nie będę takich imprez, czy to 'u siebie' czy tym bardziej 'na wyjeździe', gdzie jak Kujka pisze - nie wiadomo na jakich bezmózgów się trafi. Zabawa zabawą, ale ja lubię swój kręgosłup czy głowę.
my mamy swojego mini hubertusa stajennego na mniej więcej 10-15 koni,poźno bo późno (dopiero za miesiąc) ale jest miło, zabawnie i przede wszystkim bezpiecznie, a tutaj właśnie o to powinno chodzić- miłe wspomnienia do następnego Huberta. Bo czytając relację moni to owszem są wspomnienia na długi czas, ale takich nikt chyba niechciałby mieć  🙄
Fakatycznie, po takiej relacji ma się ochotę omijać takie imprezy szerkim łukiem  🙄

Ale dla kontrastu relacja z innego "dużego" hubertusa - na 36 koni z 3 gonitwami.

IV Jurajska Gonitwa za Lisem:

Parada:




Gonitwa - goniła tylko część koni:












Było fantastycznie 🙂
Organizatorzy chcieli zrobić wielką imprezę ,ale nie wyszło ,może jak by nie było tych motorów ,motolotni i zespołu co dudnił ile się da było by super .Moim zdaniem było za głośno ,konie się denerwowały i  nie słuchały jeźdźców .
Ja osobiście jeździłam na Hubertusy i było super fajna zabawa itd.  na tym Hubertusie byli zwykli jeźdźcy i zawodowcy ,jeden popisywał sie przed drugim ,normalna paranoja .
Impreza stała się rywalizacją ,bo przecież były media ,ci którzy wygrali będą sławni bo będą w gazetach itd .

ewabe świetne foty ,widać że naprawdę fajnie się bawiliście
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 października 2010 20:17
Ja wlasnie za bezpieczenstwo zebralam ochy i achy od moich gosci na Hubertusie-znam dziewczyne, ktora polamala kregoslup podczas gonitwy. Wiec u nas bylo w galopie, ale wyszlo krociutko-lis ma miiiiiizerne umiejetnosci, a zlapal profi, ale za to wesolo i nikogo nic nie bolalo 😉. Hubertus odbyl sie 9.10 i pogoda byla przecudna 🙂.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
11 października 2010 20:23
A ktoś coś wie o hubertusach na śląsku - okolice Raciborza oraz Żywca?
Wiem tylko, że 23 jest Indeks. Być może się pojawię, jak mnie przyjmą 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 października 2010 10:06
Zapraszam na Hubertusa w Kiełczówku zaraz pod Wrocławiem 30 października 😉 Do 20stego zbieramy zgłoszenia 😉
Włos sie jeży, jak się ogląda ludzi,  którzy biora udział w gonitwie bez kasku  🤔wirek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 października 2010 11:33
Ja zapraszam na Hubertusa do Ostrogi 16 października. Zaszczyt mnie "kopnął" i w tym roku będę kontrmastrem w gonitwie.
kujka   new better life mode: on
12 października 2010 11:40
a jaki wg Was powinien byc stroj a hubertusa (jesli nie jest przebierany)?
mi wbijali zawsze do lba, ze ma byc elegancko, na galowo. a jak nie ma mozliwosci, to chociaz czysto i schludnie. a tu na zdjeciach widze czewony polar, bojowki moro (czy tam w krate) i gola glowine. wypada tak? mi osobiscie to sie w ogole nie podoba....
Hubertus ŻREBACZÓWKA 2010 - w tym roku lis był mój   🏇
1) lisek się rozgrzewa przed gonitwą  😁
2)osaczamy... i   🏇
Było cudownie  😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 października 2010 11:57
a jaki wg Was powinien byc stroj a hubertusa (jesli nie jest przebierany)?
mi wbijali zawsze do lba, ze ma byc elegancko, na galowo. a jak nie ma mozliwosci, to chociaz czysto i schludnie. a tu na zdjeciach widze czewony polar, bojowki moro (czy tam w krate) i gola glowine. wypada tak? mi osobiscie to sie w ogole nie podoba....


Mi zawsze podobnie - elegancko, na galowo. W sumie raczej nigdy nie organizowano u nas przebieranych, ale jak się znajdą chętni u nas to może zorganizujemy 😉 kto wie ?
Chociaż osobiście - Hubertus to jednak Hubertus ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się