Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

Co prawda po przepięknym kasztanie Quanty wstyd coś wstawiać, ale mam taki ładne zdjęcia, że nie mogę się oprzeć 😀iabeł:
Dwa z wczorajszych gościnnych występów:



I jedno mojego dziecka na L4:

Ależ mu brzuch urósł 😵

Mo B., przeogromny 👍 za zdecydowanie się na takiego konia!
wątek zamknięty
kurka, czemu wstyd!

oba konie urodziwe, przyjemne dla oka, zdecydowanie chce się je oglądać 🙂

Bez krygowania się 🤬
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 października 2010 22:28
Mo B. on jest PIĘKNY! 😍

popieram!
wątek zamknięty
Atamanka, daj koniecznie znać jak będziesz jechała do Aro- chętnie pokibicuję 🙂

Mo B., ależ on ma przegigantyczny łeb, xxxfull? 😀

azhael, śliczne siwe 🙂
wątek zamknięty
Mo B. Wielki  👍, że dajesz temu konikowi szansę na normalne życie. Wielu ludzi odstawiłoby go do boksu i by 24h na dobę stał zamknięty w czterech ścianach. Życze Wam powodzenia 😉 Btw obłędny jest, zdecydowanie mój typ 😜

azhael Ty chyba konia z wielkim brzuchem nie widziałaś:P Oto on:
wątek zamknięty
My już na szczęście nie jesteśmy wysokoźrebni 😉 mała fotka z wczoraj
wątek zamknięty
Burza i tego Ci zazdroszczę. Możesz regularnie zwalczać wysokoźrebność...  😁
wątek zamknięty
amnestria, azhael, caroline, vuko dziękuję w jego imieniu 🙂
azhael piękne to siwe stworzenie, bardzo ładnie się prezentuje
vukotwój zwierzak chyba też jest niemały? Swoją drogą zwrócił moją uwagę już jakiś czas temu. Lubię takie 😉
Burza taaaak, rozmiar kantara jak-naj-więk-szy. W tej chwili mamy jakąś wydobytą z ciemnych zakamarków pasi-konika czwóreczkę. Zapiętą na ostatnią dziurkę, oczywiście. Zresztą wszystkie rozmiary Encjana są jak-naj-więk-sze (ja mam około 173-175 cm, on na oko 5 cm więcej w kłębie). Zadzwoniła dzisiaj do mnie pani ze sklepu internetowego, w którym zanabyłam derki, dialog wyglądał mniej więcej tak:
"-Ale czy pani wie, że to jest rozmiar największy?
-Tak
-Ale czy pani wie, że jest to rozmiar niestandardowy?
-Tak
-Ale wie pani, że za taki duży rozmiar będzie dopłata?
-Tak, wiem.
-I za tak niestandardowy rozmiar będziemy potrzebowali przedpłatę na konto.
-Tak, oczywiście, ja już zapłaciłam.'
😁

Skoro się gigant spodobał, to wrzucę jeszcze jakieś zdjęcie:
wątek zamknięty
Mo B. No mój ma cos około 175 cm. Za to ja mam zaledwie 160 cm, więc gabarytowo jesteśmy zupełnie niedopasowani 😁 A Twój to już w ogóle wielkokoń, skoro musisz mu na miarę sprzęt kupować.
wątek zamknięty
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 października 2010 23:12
hmmm jeśli chodzi o wielkie brzuchy to my też się chyba łapiemy do tej kategorii, jak widać bezrobocie sprzyja  😁



Mo B. jak ja lubię taki "smoki"
wątek zamknięty
Euforia_80 może i się łapiecie, ale w dolnej granicy:] Nie jest tak źle, Twoja panna jest smukła w porównaniu do mojej 'kobyły' 😁
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 października 2010 23:21
Mo B., ja nie lubię siwych... ale twojego kocham  😜
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
11 października 2010 23:25
Mo B., zgadzam się z innymi- piękny!
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
12 października 2010 01:21
Mo B., pamietam ze jak szukalam konia z zamiarem zanabycia 😉 to wlasnie Twoj Encjanek siedzial mi w glowie 😉 dokladnie taki, tylko skarogniady. Zazdraszczam (to pisalam ja - ze swoim o 10 cm niz planowanym karyplem!) 😁
wątek zamknięty
azhael, przepiękny siwek!
wątek zamknięty
azhael, Siwek zdecydowanie w moim typie😉
wątek zamknięty
Hypnotize, bardzo ładny portrecik.
Mo B., ja ma słabość do gigantów, a jeszcze siwych... śliczny 🤣
wątek zamknięty
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 października 2010 09:29
Vuko przed nami jeszcze 4-5 miesięcy nic nierobienia więc w takim tempie mamy szansę was dogonić  🤣
wątek zamknięty
Ja tu tylko czytam  😉 ale musiałam-
Mo B. Bardzo cieszę się,że Encjan jest u Ciebie.Znałam go dawno temu,jak był "małym" źróbkiem  😉 i do tego krótko ale zapadł mi w pamięci i bardzo go polubiłam.Wspaniały koń.
A to mały dowód (niestety bardzo słabej jakości 😡 )
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
12 października 2010 10:33
azhael, śliczny koń 🙂 Tak przy okazji, jaki masz pad?  :kwiatek:
wątek zamknięty
Livia
jak bedziesz tak kupowała te czapraki to nie wiem gdzie Ty sie z tym wszystkim zmieścisz w nowej stajni 😀
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 października 2010 10:42
MoB!
Piękny koń!
I wielki respekt dla Ciebie. Czytałam w ostatnim ŚK artykuł o niewidomym koniu i nie wiem, czy ja dałabym radę i miała pomysł, jak z takim zwierzakiem postępować. Normalnie jesteś lokalną bohaterką 😀
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
12 października 2010 10:51
Hypnotize, póki co tylko mój chłop się wścieka bo mam je wszystkie na szafach, rodzice już dawno machnęli ręką 😉 A w stajni trzymam po 1 dla kazdego siodła 🙂
Poza tym, póki co stopuję z zakupami bo muszę trochę oszczędności sobie zrobić 🙂
wątek zamknięty
Livia
Wpadłas w szał zakupowy widze po galerii. Ale to dobrze, bede miała okazje zobaczyc te kolory na zywo 😀  Chociaz i tak sobie nie kupie 🙁
wątek zamknięty
przepraszam za ot ale mamy na forum kogoś z mazur albo raczej warmii (okolice Iławy)?


jam z Olsztyna obecnie jesli cie to urzadza :P



MoB.
- boski jest chlop  😜 tez bym chciala takiego wielkokonia 😀 moj ledwo 164 czy 5, a ja 174 :P
Burza - dereczka sie dobrze sprawuje ? 🙂
wątek zamknięty
Baffinka - pięknie wyglądacie! Więcej zdjęć!  😍
Vuko - narzekasz, klusek jest cudowny!  😍
quanta - mniam, ale ciasteczko!
Mo.B - podziwiam! Masz pięknego konia i moje wyrazy szacunku!
wątek zamknięty
Co do ślepych koni - raz na jakiś czas na takim jeżdżę, więc mogę opisać swoje wrażenia. Kobyłka stopniowo traciła wzrok i niestety nie może już teraz wychodzić na padok - nie daje sobie rady - jak jej konie odgalopują wpada w panikę i biega na oślep, bo jest dla niej mało bezpieczne. Za to codziennie chodzi pod siodłem. Byłam na niej jako czołowa kilka razy w terenie i wrażenia były niesamowite. Tak ufnego, w 100% polegającego na człowieku konia jeszcze nie poznałam. Trzeba bardzo precyzyjnie ją prowadzić, dosłownie co do centymetra reaguje na pomoce. Niesamowite. Na mocniejszą łydkę robi wielki krok i wysoko podnosi nogi, na lekką łydkę przyspiesza. Kontakt, jaki się z nią ma na wodzach to jakiś nad-kontakt, nad którym ze swoim koniem mogę pracować jeszcze kilka lat 🙂 Niesamowite i kochane z niej zwierzę, do tego w ogóle nie płochliwe - skoro człowiek nie każe uciekać, to ona nie zamierza.
Mo B. - czy twój koń ma oś z tych "właściwości" 🙂?
wątek zamknięty
Dzionka, Heroina jest ślepa na jedno oko i jedną cechę widzę wspólną- to najodważniejszy koń w terenie na jakim miałam przyjemność siedzieć. Praktycznie, w ogóle się nie płoszy, bardzo polega na człowieku. Co do jazdy na ujeżdżalni to musi być bardzo jechana na łydkach (nie chodzi o działanie nimi ale "trzymanie"😉 bo jak tylko nie będzie, to zaczyna pływać (np. odjeżdżać od ogrodzenia, którego faktycznie nie widzi, chodź wie, że ono gdzieś tam jest)
Mo B., Przepiękny jest, a wzrost mu tylko uroku dostarcza 😉
wątek zamknięty
Chyba wszystkie Heroiny są odważne 🙂
Poza tym ma coraz większego doła odnośnie pogody i zmiany czasu - jeszcze troszkę i będę mogła jeździć tylko w weekendy, po pracy w domu jestem po 18 i  już jest ciemno  🙁
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 października 2010 14:03
Mo B. Bardzo cieszę się,że Encjan jest u Ciebie.Znałam go dawno temu,jak był "małym" źróbkiem  😉 i do tego krótko ale zapadł mi w pamięci i bardzo go polubiłam.Wspaniały koń.


Encjan? Encjan Top z Toporzyska? 🙂 Widziałam go, jak byłam tam na obozie 🙂
Pięknie się prezentował wtedy, ach, stare dzieje.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.