Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

witam w uroczy sobotni poranek (leje jak chol.....)
bede narzekac- glownie w kierunku Euforii, bo do niej mi terminowo najblizej- mam jeszcze dwa miesiace przed soba a jak Boga kocham jest mi juz ciezko sie przemieszczac, niby jestem w stanie posprzatac sama caly dom, zrobic zakupy itd, ale potem wieczorem siadam i ledwo dycham a kregoslup wyje z bolu... Euforia, powiedz, ze tez tak masz... 😉
ech...!
Lalena ja niby mam do was dwa tygodnie ale dolegliwosci podobne, nazapieprzam sie w domu i w stajni, zrobie obiad, posprzatam, nakarmie konie i wieczorem nie wiem jak sie polozyc a kregoslup dawal mi sie we znaki juz przed ciaza, malo tego jak probuje zrobic cos za szybko mam zadyszke wiec sie nie martw 🥂
Kurcze, az sie boje ponarzekac bo naczytalam sie watku antydzieciowego i anty ciazowego 😎
o widzisz, od razu mi lepiej 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 października 2010 10:40
Lalena Pegasuska właśnie wczoraj wieczorem narzekałam jak się do łóżka kładłam, wszystkie kości mnie bolały  😵 , a najbardziej mnie wkurza moment kiedy chcę się przekręcić na drugi bok. Czuję się jakbym miała uwiązane imadło do bioder nie wspominająco bólu prawej nogi. Najdziwniejsze jest to, że najbardziej odczuwam ból od wewnętrznej strony uda tak przy samym kroczu. Oczywiście aktywnie spędzony dzień kończy się właśnie tak jak piszecie chociaż na kręgosłup jeszcze tak strasznie nie narzekam, dużo bardziej dokucza mi noga.

Kiedyś zastanawiałam się na ile nasze zamiłowanie do koni i dziesiątki/setki godzin spędzonych w siodle miały pozytywny wpływ na nasz kręgosłup w okresie ciąży, a konkretnie czy jazda konna pomogła wypracować mocniejsze mięśnie wzdłuż kręgosłupa dlatego teraz np. ja jeszcze nie narzekam bardzo na kręgosłup .

edit:
a tak w ogóle to niby ten czas mi się dłuży, a z drugiej strony jak popatrzyłam na suwaczek to się przestraszyłam, że tak naprawdę do rozpakowania zostało już tak mało czasu .
Euforia, bol po wewnetrznej stronie nogi przy kroczu miewam od ostatniego tygodnia, ale walczylam z grypa zoladkowa, wiec nie zwracalam na niego uwagi bo bolalo mnie wszystko wlasciwie 🙂
obracanie sie w lozku to tez ostatnio cala akcja, czasami mam wrazenie, ze jeszcze troche i nie obedzie sie bez dzwigu...
a co do wplywu jazdy konnej na kregoslup to ja mam raczej wrazenie, ze mi zaszkodzila niz pomogla...🙁
niech juz bedzie grudzien!!
Rozmawiałam wczoraj z kumpelą (ma dwie sztuki). "Uświadomiła" mnie, że dziecko powinno mieć w wieku około 3 miesiące USG przezciemiączkowe, w pierwszym roku życia echo serca, oraz jakoś też na początku - jakoś miesiąc czy dwa - wizytę u neurologa dziecięcego.
A my nie miałyśmy żadnej z tych rzeczy - powinnam to zmienić?

Czy Wy robiłyście te badania, to jest standard? Bo wg. tej mojej koleżanki tak. A moja pediatra nawet nie wspominała, może te badania robi się, jak są jakieś konkretne wskazania?


Zaleca sie, przynajmniej u neurologa, zeby wykluczyc asymetrie u dziecka.
Lalena, Euforia mi dupogodziny w siodle na kregoslup napewno zaszkodzily a tym bardziej pare mlodych koni z ktorymi musial sie zmierzyc i przy okazji z matka ziemia...co do nogi mnie rwie lewa jak sie poloze i z prawej strony przy krzyzu ale to pewnie od tego ze sprawdzalam wytrzymalosc sciany w boksie jak dostalam z dwu rurki...
Co do czasu mi zaczal leciec zdecydowanie za szybko a tu jeszcze tyle do zrobienia...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 października 2010 14:48
to ja na szczęście nie miałam aż tyle "przygód" z glebą czy ścianą.
Jak ja się cieszę, że kupiłam sobie wszystko wcześniej kiedy jeszcze miałam więcej energii na latanie po sklepach, teraz już miałabym z tym problem. Zostały mi do kupienia kosmetyki ,  pieluszki no i dla mnie staniki, majtki siatkowe i takie drobiazgi jak wkładki no i najważniejsze materac do łóżeczka . Reszta już czeka na małą  🤣
Kupować przed porodem te "ochronki" na cycka do karmienia?
kochane czym sie kierować kupując matę edukacyjną?
Fisher price zabił mnie ceną, która jest niewspółmnierna do jakości mam wrazenie
co jest najważniejsze w macie?
Kopa z dwururki dostalam bedac juz w ciazy dlatego zrezygnowalam z pracy...
Ja chyba kupie te oslonki bo tak mysle, ze potem moge miec pod gorke do apteki jezeli zime bedzie taka jaka zapowiadaja...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 października 2010 15:01
ja już dopisałam do listy zakupów te osłonki  😉
mam jeszcze pytanie co do witaminy  A i D , to się podaje noworodkowi ? W jakiej postaci?
kochane czym sie kierować kupując matę edukacyjną?
Fisher price zabił mnie ceną, która jest niewspółmnierna do jakości mam wrazenie
co jest najważniejsze w macie?


aby była kolorowa, najlepsze kolory dla malucha na początku to czerwony, czarny biały. Ale im kolorowsza tym na dłużej zaciekawi.
Elementy - to lusterko, moja uwielbiała i śmiała się cały czas.
Wiszące piszczałki itd.
Euforia K i D się daje dzieciom karmionym mlekiem matki. Wszystko Ci powiedzą w szpitalu 😉
Witam wszystkie mamy obecne i przyszłe.
Czytam ten wątek od kilku tygodni, ale jakoś tak nie miałam weny żeby coś napisać. Dopiero po wątku "antydzieciowym " mnie popuściło  😀
Od siedmiu lat jestem mamą a za niedługo będę mamą podwójną  🙂
Fajnie się  czyta o waszych troskach i zakupach, przy pierwszej ciąży też tak miałam. Pokój dziecka był gotowy w całosci 2 miesiace przed porodem, razem z pełną szafą ubranek. Teraz patrzę na to bardziej racjonalnie, bo dzieci tak szybko rosną , że w niedługim czasie nie ma co robić z tymi wszystkimi rzeczami. U nas przez siedem lat zagraciliśmy cały strych ubrankami, mebelkami,huśtawkami i zabawkami. Przez te lata przechowywania połowa tych rzeczy stała się nieatrakcyjna , bo teraz robią ładniejsze. Staram się więc powstrzymywac od jakichkolwiek zakupów.
szarotka geatki. Dobrze zrozumialam na blizniaki czekasz.
A z tymi zakupami to tak jest tu sie cos uslyszy ten powie, ze to sie moze przydac, inny podpowie co innego, a nam jeszcze przy okazji cos wpadnie w oko i nawet tak mysle jak znosze wszystko do domu ilu z tych rzeczy nie uzyje🙂 ale jakos tak fajnie robi mi sie te zakupy, ze nie bede sobie odmawiac, a mam jeszcze rodzenstwa ciotecznego sporo na ktore licze w niedlugiej przyszlosci to bede miala komu oddawac.
Pegasuska broń Panie Boże od bliźniaków. To by dopiero było. Tak mi się to jakoś napisało, ze mozna tak wnioskować , ale chodziło mi o to że juz mam syna a teraz czekam na drugiego 😀
Zakupy to jedna z przyjemniejszych rzeczy na świecie, dlatego ja sie boję , żeby mnie nie wciągnęło zakupowe szaleństwo  😜, bo drugiego strychu już nie mam.
szarotka ja nie zaczelam zakupowego szalenstwa dopoki wspolforumowiczki nie zaczely wstawiac zdjec ze swoich szalenczych wypraw po sklepach 🏇 stwierdzilam, ze moze jednak czas cos zakupic no i sie zaczeloooo!!!! tak, ze wiesz uwazaj bo naogladasz sie na forum to i o drugi strych bedziesz musiala sie postarac 😎
szarotka - widziałam właśnie Cię na antydzieciowym 🙂

witaj z nami 🙂
i gratulacje
pochwal się fotkami 🙂
kochane czym sie kierować kupując matę edukacyjną?
Fisher price zabił mnie ceną, która jest niewspółmnierna do jakości mam wrazenie
co jest najważniejsze w macie?


ja szukałam tak: na tyle duża, żeby dziecko się tam zmieściło przez kilka miesięcy oraz żebym mogła dopasowywać poziom bodźców do potrzeb dziecka - te wiszące różne żeby można było odczepiać - inaczej, przy zawieszeniu wszystkiego naraz mam wrażenie, że dziecko zwariuje, a ja wolę model bez adhd  😉
Fajnie jak te różne wiszące mają różnorodne funkcje, np. jedno piszczy, drugie dzwoni, trzecie grzechocze, gra jakaś muzyka jak się trąci, itd. Poza tym odczepione też są same w sobie fajnymi zabawkami. Nasza mata edukacyjna to taka jak tu http://allegro.pl/taf-toys-interaktywna-mata-edukacyjna-i1238176128.html
szarotka gratulacje i lanie na dzień dobry, że tak późno się pokazałaś 🤬

sznurka laski dobrze prawią z ta matą, najlepiejm, zeby była kolorowa i miała różne piszczałki, zabawki itd. Z firmy Canpol babies można juz kupić dość tanią, jak masz czas to szukaj na allegro 😉
No to przedstawiam Wam mojego Pawełka jak był mały


I trochę większy, w tym wieku był bardzo zabawny


A teraz już poważny pierwszoklasista


hanoverka przepraszam że późno , ale pomału dochodzi to do mnie ze w ciąży jestem a to forum to nie tylko o koniach 😀
Pegasuska no właśnie ja się tego obawiam, że kupować zacznę, ale na razie buduję stajnię i myślę o deskach 🙂
Cierp1enie antydzieciowe mnie trochę zdenerwowało i muszę się zrelaksować  😁
szarotka witaj 😉 Fajny ten twój synek 😉 uważaj, bo laski będą za nim biegać 😉
Szarotka - no, no przystojniak z niego 🙂
dzięki dziewczyny
Dziewczyny a jak wybieracie imiona swoim pociechom, bo ja mam z tym straszny problem. Wydaje mi sie ze gdybym miała dziewczynkę to byłoby dużo łatwiej. Dla chłopca nie mogę wybrać imienia.
szarotka druga fota super! Wyglada na takiego ''człowiek dusza'' 🙂 Co do imienia nie masz jakichś typów?

edit: literówka
Muffinka Cierp1enie hanoverka  dzięki dziewczyny,
hanoverka jakieś tam imiona są np. Krzysiu, Antoś czy Łukasz, ale żadne z nich jeszcze mnie jakoś nie przekonało.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 października 2010 10:38
szarotka strasznie pogodny chłopak ten twój syn  🤣
co do imienia dla dziewczynki to jakie masz propozycje bo ja wciąż myślę ? Jeśli chodzi o chłopca to podoba mi się np. Karol, Antoś, Jakub, Franiu  🤣

Wczoraj z mężem rozważaliśmy imię dla dziewczynki Natasza, co o tym myślicie?

edit: i jeszcze dla chłopca imię Filip, bo mi się tak strasznie Muffinki Filipek podoba  😉
szarotka wesoly przystojniacha!

Co do imion to mi od poczatku jakos tak na Jasiu stanelo ale teraz moj K zaczal marudzic i cos o Andrzeju przebakuje za czym ja nie jestem za bardzo przekonana. Mis ie podobaja imiona Franek, Szymon, Maks, Adam, Stas i wydaje mi sie, ze juz jak sie urodzi to bedziemy wiedziec co do niego pasuje🙂 ja narazie uparcie stoje przy Jasiu.
Euforia_80 mnie sie imię Natasza zawsze bardzo podobało.
Podoba mi sie jeszcze Zosia, Maja i Oliwka  🙂
PegasuskaJasiu też ładnie, tak fajnie sie mówi.
Najgorsze jest to jak imie jest fajne , ale kojarzy się z jakąś osobą którą nie bardzo się lubi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się