Kącik Ujeżdżenia

bizens is bizenes i już. Gal dzięki Totilasowi się wywindował w tempie nadzwyczajnym na niedosiężone wyżyny, stał się gwiazdą co też mu się na $$$$ przełoży. Trudno oczekwiać by właściciele podarowali mu konia skoro mają ofery kupna za grubą kasę. W końcu to była niejako ich inwestycja, oni kasę wkładali, wydatki pokrywali itepe. No i założe się że na otarcie łez z 10% Galowi też skapnie.

a tak w ogóle to  (z http://www.chronofhorse.com/article/totilas-coveted-his-neighbor?page=2)

And best wishes to Matthias Rath, who I also believe is a wise choice as the new jockey for Totilas

czyli nowym dżokejem  🙂  Totilasa będzie chyba malo znany jak na razie Matthias Rath


po 1. czytać się tego nie daje "bizens is bizenes" niech będzie najlepszym przykładem
po 2. "Gal dzięki Totilasowi" i "malo znany Rath" to stek bzdur niespotykany w takim nagromadzeniu, szczególnie w kąciku bądź, co bądź ujeżdżenia

jest takie powiedzenie: "lepiej milczeć i wyglądać jak..." itd.

proponuję wziąć sobie do serca przed wysłaniem kolejnych postów
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2010 09:05
a ja proponuje 1)odpinkolic sie ode mnie . 2)Nie da sie czytac to po co czytasz i jeszcze komentujesz. Droga rzyczliwa.

PS: twoja propozycja jest kuszaca jednak, za pozwoleniem, nie "wezme jej do serca".

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 października 2010 15:57
Mam ogromną proźbę. Czy chciałby mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak wygląda robienie licencji w ujeżdżeniu? Tak krok po kroku? Czy jest dokładnie tak samo jak w skokch, trzeba przejechać konkurs licencyjny na x%, czy jakoś zupełnie inaczej?  🙇
Ile wynosi x?  :kwiatek:
Czytałam na stronie PZJ, ale to co tam jest napisane, nie wiele mi mówi  🤔wirek:
Arivle to było już kilka razy tłumaczone na forum i z tego co kojarzę jest osobny wątek dotyczący licencji, klas sportowych itp.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 października 2010 16:39
Aventia, jest? Nawet nie wiedziałam. 🤦 Idę na poszukiwania  🏇
Dziękuję za podpowiedź  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 października 2010 17:56
Niedawno to tłumaczyłam w kąciku żółtodzioba dokładnie.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 października 2010 18:08
Koniczka, bardzo Ci dziękuję, właśnie znalazlam, przeczytałam i rozumiem. No to w 2010 zabieram się za robienie licencji, w dwóch konkurenciach  😅
:kwiatek:
ElaPe - fajny artykul. Tylko wbrew intencjom autorki, ja odczytałam to jako wypowiedz z punktu widzenia zakompleksionego mlodszego braciszka, ktory musi udowadniać, ze jest lepszy. A co gorsza, duzo o tym opowiadac, zeby inni tez to zobaczyli. Nie wiem, czy dziennikarze St.George'a nie mieli racji piszac ze Totilas to nie jest klasyczna szkola. I byc moze beda tak pisac, nawet jak bedzie on startowal pod flaga niemiecka. Bo wystarczy sie przyjrzec uwaznie przyjazdom Totilasa zeby zobaczyc na wlasne oczy, ze nie sa to do konca slowa podyktowane tylko zazdroscia (polecam Totilasowy klus wyciagniety do obserwacji).  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2010 21:42
no wlasnie - pewnie kazdy jest ciekaw czy - o o ile to nastapi - jak Totilas bedzie pod innym jezdzcem chodzil. Szczegolenie jesli chodzi o te slawetne klusy wyciagniete.
asior   -nothing but eventing-
17 października 2010 15:08
Zmieniajac temat, moze kogos zaciekawi  😉 Kawalek przejazdu z programu *, w Ptce

kujka   new better life mode: on
17 października 2010 17:42
a propos Totilasa jeszcze:
http://www.sport.pl/sport/1,65025,8524873,Transfer_konia__Dwa_razy_drozszy_niz_gwiazda_Ekstraklasy,,ga.html
odnosnik do artykulu znalazlam na stronie glownej Gazety 😉
Ano właśnie, w tym artykule jest napisane, że Totilas kosztował 10-15 mln euro... A dałabym sobie rękę uciąć, że przeczytałam w którejś w końskich gazet, że jego właściciel odrzucił wcześniej ofertę kupna za 25 mln euro. Ciekawa jestem, jaka była jego prawdziwa cena  😵 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 października 2010 19:05
Ale wymyslili. No pewnie ze Totilas drozszy niz gwiazda ekstraklasy. Przeciez jeszcze z niego zyski beda jako reproduktora, czego po gwiezdzie ekstraklasy spodziewac sie nie mozna 🙄
Ja tam nie wiem, czy Totillas tyle kasy zarobi jako ogier hodowlany, bo wlasnie trzeba bedzie sie przekonac, ze jego potomstwo bedzie sie z natury ruszalo, poniewaz u niego cala mechanika ruchu jest wypracowana. Jako mlody kon nie byl on gwiada czworobokow.  Oczywiscie konie GP sa efektem pracy ze tak powiem technicznej, ale jesli ogier ma sie reklamowac potomstwem, to ono MUSI sie pokazywac juz w mlodym wieku, inaczej nie ma bata, nie bedzie masowego krycia.
Poza tym gwiazdy piłki nożnej przynoszą ogromne zyski - choćby z reklam 😉 - to generalnie jest nie do porównania i to na niekorzyść Totillasa 😉
Chyba nie chciałabym być w skórze nowego właściciela - takie pieniądze władować w konia, nie dość, że bałabym się spuścić z niego oko na chwilę, to co by było jakby za tydzień dostał, tfu tfu, kolki, czy skręcił nogę w boksie... Brrr

No i w zasadzie żadnej gwarancji, że pieniądze się zwrócą. W ogóle jest opcja, żeby taka bajeczna kwota się zwróciła?
Gosic, sprzedać dalej - to jedyna szansa 😁
kujka   new better life mode: on
17 października 2010 20:14
mozna z niego zrobic atrakcje turystyczna, glaskanie za 5 ojro, ogladanie treningow za bilety, pokazy najlepszego KURa dla gawiedzi.. 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 października 2010 21:12
Witajcie.
Jestem nowa wiec nie bijcie jesli coś żle zrobię. Potrzebuję pomocy i nie wiem gdzie o nią poprosić. Mam haflingera i chciałabym nauczyć siebie i jego podstaw ujeżdżania. Nie wiem czy bez trenera z boku i z waszymi radami uda mi sie coś wypracować. Chciałabym go zebrać aby ładnie pracował zadem, ustępował od łydki i wiele innych rzeczy. Czy mogę na tym wątku pytć i się WAS radzic?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 października 2010 22:47
Dalej o Totilasie: http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/10/18/whos-not-afraid-totilas


Od dziś chyba stanę się fanką artykułów tej pani 👍

All of a sudden Rath was branded at "The One" and his skills and achievements so far were put in the balance sheet by a ravenous online community which assessed whether the 25-year old German would be worthy of riding Toto. So far Rath refuses to speak on the matter and his parents are on holiday in Dubai. Salaam.

Maybe Schockemöhle will not find a co-owner and will have to regain his spent fortune with the stud fee and breedings. In 2010, Totilas covered approximately 180 mares at 5500 euro a piece. Venture capitalist Schockemohle is known to push for more and maybe he can lift the number to 700 or 800 a year? Testostilas.

😁

Choć dla mnie całe podsumowanie zawiera się w tym jednym zdaniu:
So which rider will have the guts to put his foot in the stirrup and mount Totilas in an attempt to near, parallel or exceed the accomplishements of Edward Gal who trained the horse to greatness?
kermit   Horses horses everywhere ..
19 października 2010 08:05
Mnie się ten tekst bardzo spodobał: 'If you can't beat your best competitor, buy his horse."   🤣 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 października 2010 10:13
tajnaa: no to faktycznie że fajnie to wygląda biorąc pod uwagę brak trenera i zawodów.

A Edward Gal czasu nie marnuje - mimo bolesnej straty już startuje i wygrywa

[url=http://www.totilas.info/dcik/cms.nsf/go/Edward+Gal+&+Next+One+Win+Grand+Prix+&+Freestyle+at+Oslo+Horse+Show]http://www.totilas.info/dcik/cms.nsf/go/Edward+Gal+&+Next+One+Win+Grand+Prix+&+Freestyle+at+Oslo+Horse+Show[/url]
Dziękuję 🙂
A swoją drogą - ostatnio co nie co mi umyka - gdzieś można znaleźć płytę ze wspomnianymi konsultacjami z Kyrą?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 października 2010 12:02
była w ostatnim ŚK, ale tam są tylko 2 treningi 🙁
nikt nie pomoże? przecież tyle wiecie na temat treningu koni.... proszę
kujka   new better life mode: on
19 października 2010 12:55
droga Hipko2, obawiam sie, ze nikt Ci nie pomoze bo przez internet nie da sie nauczyc takich rzeczy, potrzebujesz kogos kto Ci to pokaze live... przykro mi.
Hipka2, nie da się przez neta, po prostu się nie da. Możemy napisać nawet i epopeję w 3 tomach, ale bez kogoś, kto sprawdzi jak sobie radzisz, jak wykonujesz ćwiczenia, jak reaguje koń - to nie ma sensu 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się