Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Max Factor Lasting Performance, tylko cena 50zł (przynajmniej u mnie w drogerii, nie wiem jak gdzie indziej) ponoć na allegro wychodzi taniej. Ja go pokochałam, ale póki co nie stać mnie na taki wydatek :P Dobrze kryje no i jest matujący. ;] Jest gesty i baaaardzo wydajny 😀
tulip, sorki że dopiero teraz ale nie zaglądałam tu ostatnio..

Ja już na maxa wkręciłam się w minerały, dużo czytałam i Bare Minerals zeszły na dalszy plan (są drogie i zawierają Bismuth Oxychloride).. 😉

Teraz używam Everyday Minerals (formuła intensive mocno kryjąca) ale jako,że firma zaprzestała tanich wysyłek do Polski to szukam czegoś nowego..
W drodze lecą do mnie próbki super zachwalanego przez dziewczyny na wizażu podkładu Lucy Minerals  😅
Ten podkład to tamtejsze okrycie roku, wiec mam nadzieję,że u mnie sie sprawdzi..
Mają aż 4 różne formuły do wyboru więc każdy znajdzie coś dla siebie: Original, dla cery tłustej z Krzemionką, dla tłustej z węglanem wapnia i formula Light 🙂

Duży podkład kosztuje 12-14 dolarów więc znacznie taniej niż BM a porównania ponoć nie ma.. No i wysyłka tania.. 🙂
Jak sprawdzę na sobie to zdam relację..

A do nakładania minerałków koniecznie potrzebne są odpowiednie pędzle.. Koniecznie Flat Top (np. z EDM, Lucy Minerals, Lumiere czy Sunshade)
To mega ważne.. 🙂

Generalnie polecam podforum minerałkowe na wizażu.. 🙂
Poniekąd dzięki Querido też wkręciłam się w minerały 🙂 Testowałam podkłady intensive EDM - nawet mi pasują: dobrze kryją, długo się utrzymują, ale efektu wow, nie ma 😉 Niedawno testowałam polskie minerałki Pixie Cosmetics, ale niestety strasznie mnie uczuliły i czekam na nową formułę, bo niedługo ma się pojawić  😅 Teraz mam zamiar zamówić próbki podładów z Lumiere, bo są dostępne na allegro, a później tak zachwalanej Lucy 🙂

Nie wyobrażam sobie teraz powrotu do drogeryjnych fluidów. Zakochałam się w minerałach i ich możliwościach  😍
trafila mi sie probka tuszu do rzes Helena Rubinstein Spectacular Extension i powiem Wam, ze jestem zachwycona ! Na codzien uzywam Masterpiece Maxfactora i jestem raczej zadowolna, ale szczoteczka w tym HR jest fantastyczna-w koncu cos, co rewelacyjnie rozczesuje rzesy i dokladnie je pokrywa tuszem 😀

Helenke moza wyrwac po taniosci w superpharm! Co roku w grudniu przed swietami sa w zestawach z plynem do demakijazu i chyba jeszcze czyms🙂
Kupuje niemal hurtowo hahah. Ale nie wiem czy ten, o ktorym piszesz czy jakis inny... W kazdy razie tez fajny😉
gllosia, dziękuję :kwiatek:
może jeszcze ktoś się wypowie na temat tego fluidu?
polecicie mi jakis fajny peeling do skóry alergicznej lub wrazliwej?  😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 października 2010 19:06
A znacie jakiś niedrogi krem do skóry bardzo suchej? Najlepiej, żeby  nie był jakiś mocno perfumowany.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 października 2010 19:22
Emolium- w aptece ok 16-20zł.
jest wersja 'zwykła' jak i specjalna, która jest 'cięższa', ale też mocniej nawilża i natłuszcza. obie nadają się pod makijaż
Strzyga podpisuję się obiema łapkami pod tym co napisała Edytka 🙂 na dzień używam go zamiennie z kremami Ziaji-oliwkowym albo kokosowym na trudną pogodę (tylko ten zajeżdża kokosem więc chyba odpada). Swojego czasu miałam całą serię Emolium, bo mam baaardzo suchą skórę, alergiczną i podchodzącą pod atopową. Bywają takie okresy, że dodatkowo wspomagam się myciem wieczorem (bo dość natłuszcza ryjek) olejkiem do kąpieli Atopin, napuszczam wody do umywalki, do tego odrobina olejku, myję i potem delikatnie osuszam skórę ręcznikiem. Taki myk można też zrobić ze zwykłą oliwką 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 października 2010 22:33
dzięki dziewczyny, zakupię jak wykończę obecny krem =)
po wyleczonych problemach z cerą zostały pamiątki na twarzy w postaci czerwonych kropek, dlatego szukam podkładu, który dobrze kryje, ale nie tworzy efektu maski i przy okazji matuje.
Próbowałam Lancome, Clinique i Vichy. Ostatnio kupiłam Estee Lauder Double Wear i jest rewelacja, gorąco polecam  🙂
Ja też używałam Estee Lauder DW i byłam z niego zadowolona.. Do czasu aż nie spróbowałam minerałków  😍

Nigdy więcej drogeryjnych fluidów  🏇
a powiecie mi może, czy te tabletki na pryszcze co reklamują, np. z tym  pogrzebem itd. są skuteczne? Jutro muszę umówić się na wizyte do dermatologa, zobaczyć o co chodzi, ale licze jak coś to na maści na recepte. I jestem ciekawa co powiecie właśnie o tych tabletkach. 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
28 października 2010 15:37
Atutowa, ja Ci powiem tak: nie ma sensu pakować się w maści. Wydasz masę kasy, może isię "poprawi", ale nie minie zupełnie. Jakieś tabletki, cokolwiek doustnego, to najlepsze rozwiązanie.

Po Roa, dokładnie 2 lata po skończeniu kuracji wróciło cholerstwo 🙁(
a ja dostalam uczulenia...  🙄 wczoraj tak mnie konkretnie wysypało na całej twarzy nie ma miejsca gdzie nie mam tego ( jak dotykam ręką to jakbym dotykała tarki  👿 do tego cholernie swędzi i skóre jakby mam rozpaloną) już mialam rok temu mniej więcej o tej samej porze roku ''to'' nie wiem czy ma to jakiś związek i czy to mozliwe zeby wysypało tak mnie od perfumy? Często pryskam się przed wyjsciem a zaraz zakładam apaszke, ostatnio uzywałam Diora miala taki denerwujacy zapach że głowa mnie od razu rozbolała a własnie wczoraj taka wysypka  🤔wirek:
Kupilam wczoraj w aptece Hydrocortisonum, bo pojawilo się to dopiero wieczorem a dzisiaj nie było dermatologa...
wstawie tu zdjęcie (wrzucilam nie pomniejszone bo slabo widac )

http://img443.imageshack.us/i/dsc04534e.jpg/
http://img190.imageshack.us/i/beztytuuqin.jpg/
http://img808.imageshack.us/i/dsc04533u.jpg/
Scottie, właśnie mam takie samo podejście do maści, a dermatolog pewnie właśnie mi jakąś maść przepisze. Dlatego pytam o skuteczność takich tabletek  😀 Jednak na konsultacje do dermatologa się wybiorę.  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2010 16:18
emade ja mam uczulenie na perfumy dior. Bardzo boli mnie głowa i wysypuje mnie tam gdzie się popsikałam.  🙁
no właśnie moze to od tej prefumy, tylko to bylo tak ze popsikalam na dekold zalozylam apaszkę i wyszłam z domu (pozniej i tak zapach mi na apaszkę przesiąka) mozliwe ze to od niej mnie tak wysypało? ale że aż na całej twarzy?  🤔
Idź do lekarza, coś Cie ewidentnie uczula ale to raczej nie perfumy... ( chyba, że psikasz sie nimi po twarzy :P )
dziewczyny znacie jakąś dobrą odżywkę do rzęs? coś ostatnio rzęsy mi się osłabiły i przerzedziły, póki co zalotka idzie w odstawkę ale chciałabym czymś je wzmocnić 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 października 2010 13:20
fruity_jelly, jest bardzo fajna odżywka z Estee laudera "lash premier plus". Nakłada się na noc i przed pomalowaniem rzęs. Tyle, ze jest dość droga.
Seksta   brumby drover !
02 listopada 2010 09:15
A ja wreszcie odkryłam krem idealny dla mojej skóry- Babydream natural- czyli krem do twarzy dla bobasów z nagietkiem.
Bez zapychaczy, bez konserwantów, bez barników, bez olejów minerlanych.
Do dostania w rossmanie w szalowej cenie....5 zł 😀!
właśnie, fruity_jelly, mi też strasznie przerzedziły się rzęsy  🤔 Zalotki nie używam, tylko mascare. I możecie coś polecić [tańszego i ogólnie dostępnego] do odżywienia rzęs?  :kwiatek:
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
02 listopada 2010 11:07
zaba   żółta żaba żarła żur
02 listopada 2010 11:34
Olejek rycynowy!!!  🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 listopada 2010 11:43
znowu muszę się zgodzić z Żabą
olej rycynowy to najlepsza odżywka do rzęs i paznokci  😀
dzięki dziewczyny, poczytam opinie w necie i na coś się zdecyduję bo nie chciałabym stracić rzęs na amen 🙄 jak któraś będzie miała jeszcze jakieś propozycje to :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 listopada 2010 13:41
Czy ktoś może coś powiedzieć o odżywkach GLISS KUR? Warto?
ja juz tyle odżywak naużywałam tych firm gliss kur,elseve etc etc etc ogólnie tych tanich i po zadnych nie było rezultatów. Za to jesli komus zalezy na dobrym efekcie i ma trochę pieniędzy to świetne są odżywki z goldwell'a na allegro dostępne.

mozecie napisac jak stosuje się ten olej na paznokcie i rzesy?
zaba   żółta żaba żarła żur
02 listopada 2010 14:34


mozecie napisac jak stosuje się ten olej na paznokcie i rzesy?


normalnie,nakładasz i wcierasz  😉
ja na rzęsy nakładam wacikiem do uszu,lub jak nie zapomnę zostawić sobie-szczoteczką po zurzytej maskarze  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się