Moorland’s Totilas is sold

Today, owner Cees Visser and dressage rider Edward Gal, together announced that Totilas  has been sold to the international horse dealer Paul Schockemohle (Germany).

The phenomenal dressage stallion has continuously been in the international spotlight.  And after his huge success at the World Equestrian Games in Kentucky (three gold medals), they have decided to let Totilas go.

” With mixed feelings we release this news today. We would rather wait until everything is finalized with the sale, but the buyer announced the news today and we didn’t want to stay behind him.  The past two years for us have been a huge joy and rush for us and Edward Gal. It proved impossible for us to refuse the offer made for Totilas after Kentucky. Therefore we decided to let the living legend go.

The World Equestrian Games in Kentucky, both emotionally and sporting were an absolute highlight.  For us this decision was not easy but after all our highlights and three gold medals in Kentucky, you should not defy the luck.  We therefore believe this is the right time to sell.” said Cees Visser.

“For me this is very unreal that Moorlands Totilas is leaving. From the first moment I rode him, I knew he was a ‘once in a lifetime horse’. Of course I knew there was continued interest, but didn’t realise it would go this fast. Although I am sad, I understand the decision of Moorland.” Said Edward Gal.

“For Edward this is not easy. Thanks to his talent and dedication Totilas became a phenomenon. When we brought Totilas to Edward, we could never suspect that is would be the perfect combination.

Together they have made a new dimension to the dressage world. They were the the first to score a score above 90%! We have in the past invested in talented horses for the future and will definitely continue to do so. Edward remains a top rider for us and in the coming year we will continue to provide potential top horses to him.” Said Cees Visser.

Source: www.horsus.nl
🙁((((


No buuuuuuu...a ja tak ich jako parę polubiłam po tegorocznym fei
Tu już jest pół strony na ten temat 😉
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11.msg736592.html#new

asds
Polubiłaś po fei ?  👀
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
14 października 2010 17:20
auf deutsch 🙂 :

http://www.st-georg.de/news/detail.php?objectID=8547&class=6

trwaja spekulacje za ile poszedl... podobno miedzy 10 a 15 milonow euro...  🙄 🙄 🤣 🤣 ....

Co nie ktorzy pokusili sie nawet o cene przyszlej stanowki i stawiaja na 25.000 euro za pokrycie ....  👀 😜
taka para !! no cóż, szkoda i tyle.
Stanówka nie ma być, aż taka droga. Ponoć 5,500 euro:

http://www.reiterrevue.de/442,1164/
szkoda, że nie będzie już pary Totilas&Gal...
Moon   #kulistyzajebisty
14 października 2010 18:05
A ja jestem ciekawa czy i kto będzie go jeździł (w sensie zawody etc), czy tylko jako reproduktor będzie użytkowany...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 października 2010 18:33
z drugiej strony osiągnął już wszystko jako koń,w bardzo krótkim czasie...nie ma co ryzykować,że ktoś go "pobije",lepiej zostać niepokonaną legendą i kryć,kryć,kryć.... 🙂
Mogliby go jednak wystawić na Olimpiadzie za 2 lata i wtedy zakończyć jego karierę sportową. Nie sądzę by pojawił się ktos kto by ich pobił przez najbliższe 2 lata.
Zgadzam się z Ktosiną, nie wiadomo czy z innym jeźdzcem stworzy równie wspaniały duet, Edward Gal zna Totilasa od podszewki, pracował z nim kilka dobrych lat. A poza igrzyskami olimpijskimi zdobyli "wszystko".

Inna rzecz, że w lutym padł ojciec Totilasa, trakeński Gribaldi który był własnością Schockemol'ego, a którego (o ile dobrze pamiętam) dosiadał Gal, może więc zmiana jeźdzca nie jest przesądzona ?
armara, właśnie mi to przyszło do głowy: zmiana właściciela jeszcze o niczym nie przesądza 😉 A branka ma rację, pokazanie go za 2 lata na olimpiadzie byłoby dobrym momentem na zakończenie kariery, nie teraz.
Zobaczymy 😉
Jeżeli chodzi o biznes, nie było lepszego momentu na sprzedaż.. 😎
Też mi się wydaje, że na sprzedaż to był najlepszy czas (patrzac oczywiście na biznes). Do Olimpiady jest sporo czasu i wiele rzeczy mogło się wydarzyć...
Dramka, akzzi, patrząc pod tym kątem, zgadzam się w 100% 🙂 W sumie, jak chciał zarobić, to kiedy jak nie teraz ? 🙂
mnie za to ciekawi jakiego konia będzie teraz dosiadał Gall jako swojego "podstawowego". A może faktycznie Totilas zostanie pod Gallem.. 🤔 Ciekawe, ciekawe..
ja mam nadzieje, ze gall bedzie go dalej jezdzil...
Raczej nie ma co na to liczyć, w końcu sam Edward Gal mówi, że pożegnanie z Totem jest dla niego trudne. Nie powinnam od razu snuć czarnych scenariuszy, może trafi teraz na jeźdźca, który pokaże go jeszcze lepiej, ale jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Czekamy teraz na jakieś zawody z udziałem Totilasa.
jesli ktos jeszcze nie wie, Totilas został sprzedany za 21milionów
A skad te informacje ?
Nie chciałabym być na miejscu przyszłego jeźdźca - taka presja musi być nie do zniesienia...
Najmniejszy błąd i od razu ruszy lawina porównań, krytyki, uwag i takich tam.
dziś na EuroSporcie było Wensday Selection i komentator podawał wszystkie szczegóły, że został sprzedany za 21milionów do jakiegoś kolesia, hodowcy, mającego na swoim koncie 3500 koni i takie inne.
[quote author=palcia_94 link=topic=35110.msg742905#msg742905 date=1287606957]do jakiegoś kolesia[/quote]

Aha 😁
Edwad Gal ma jeszcze pare innych fajnych koni jednego z nich o francosko brzmiącym imieniu miałam okazje zobaczyć w hollandi i zapowiadał sie dobrze 🙂 ach szkoooda a z drugiej strony poszedł w fajne ręce 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 października 2010 21:57
Gal ma kilka koni do jazdy, wszystkie są opisane na jego stronie.
Z tego co widzę, 'klasowego' konia ma - Stradivariusa po Krak C (Flemmingh) ale nie wiem, czy gdzieś nim startował. Albo Sisther de Jeu po Gribaldim.
Ciekawe, czy któregoś konia ze swojej stawki doprowadzi chociaż na międzynarodowe czworoboki.
http://www.edwardgal.nl/?p=50&l=EN
kujka   new better life mode: on
20 października 2010 22:12
Strucelka, ale Stradivarius jest wielki... 185 cm  😲
ma tez Uusminke - pelna siostre Totilasa (z reszta sliczna, nie to co jej prosiaczkowy brat :hihi🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 października 2010 22:15
Strucelka, już doprowadził 😉 Sisther de Jeu i Interfloor Next One już chodzą międzynarodowe GP, ten drugi nawet w ostatni weekend wygrał w Oslo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2010 22:15
AAAAAAAAAAle piękne zdjęcia!!!
http://www.edwardgal.nl/?p=51&id=26&l=EN
A tą Usminką coś jeździ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 października 2010 22:23
Według szybkiej konsultacji z wujkiem Google nic nią nie startował.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się