strzyżenie / golenie koni

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 października 2010 08:31
colonell, Bo maszynki żyją bardzo długo,dają wielu osobom chleb i musza mieć wystarczająca moc by golic duże powierzchnie ;-)
Jaką macie moc w swoich maszynkach?
Zastanawiam się pomiędzy dwoma maszynkami, które mają moc odpowiednio, 110W i 350W
Ta 350 pewnie chodzi jak traktor  😁
delete
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie w nieodpowiednim wątku
OGŁOSZENIA!!
Przepraszam  :kwiatek:
edytuj bo będziesz miała ostrzeżenie
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 października 2010 16:05
colonell 200 euro to jeszcze nie tak drogo. HEINIGER DELTA 3 kosztuje 1400-1500 zł. Ja teraz kupiłam maszynkę za 500 zł i jestem zadowolona.

Rivena moja ma:
Silnik: 180 W,
Prędkość: potrójna,
50-60 Hz,
2500 posuwów obcinających na minutę.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2010 17:07
Constantia jaka jaka jaka?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 października 2010 17:49
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2010 18:07
ooo i faktycznie jest w porzadku? ile koni golisz albo masz zamiar?czy to tylko dla Ciebie?

Edit:
i ktora lepsza:
http://www.sewing.pl/maszynki/strzyzenie-koni/101-ningbo-gm-03.html
http://www.sewing.pl/maszynki/strzyzenie-koni/100-ningbo-gts-3004.html

roznica cenowa niewielka. a w tej drugiej masz wyposazenie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 października 2010 18:38
Znajomi mają taką od dwóch lat i golą około 9 koni kilka razy w roku. Kolejna koleżanka kupiła ponad rok temu i ogoliła nią ok 30 koni i nic się z nią nie dzieje, tylko wiadomo ostrza trzeba ostrzyć 🙂 Trzy osoby też kupiły w zeszłym roku i są zadowolone.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2010 18:52
Aha rozumiem. czyli nie robi roznicy pomiedzy ta a ta druga? czy lepsza twoja bo 3-biegowa?
Czy te 500 zl to caly koszt czy musialas dokupic cos jeszcze? jesli tak to co, gdzie i za ile🙂
pytam bo ja laik totalny jesli chodzi o maszynki. ale chyba kupie jakas bo ciagle pozyczanie tez nie jest za fajne.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 października 2010 18:59
Tej drugiej maszynki nie widziałam. W sumie korzystniejsze jest to iż ma dwa komplety ostrzy. Proponuję Ci zadzwonić do nich i zapytać o różnicę. Ja w sumie i tak golę na największej prędkości, więc jak dla mnie to mogłaby mieć jedną prędkość.

Zapłaciłam 500 zł i dostałam walizeczkę a w niej maszynka z jednym kompletem ostrzy, olej, śrubokręt, pędzelek do czyszczenia, instrukcję obsługi i gwarancję. 🙂 no i jeszcze trzeba doliczyć 15 zł za przesyłkę.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2010 19:19
aha. to musze tam przedzwonic. cenowo nie duza roznica. ale z drugiej strony tu mam juz opinie a o tej drugiej nie.
a te twoje ostrza na jaka dlugosc gola?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 października 2010 19:33
Na 3 mm. Mnie to na zimę akurat pasuje, ale może na lato dokupię krótsze.
Constantia dzięki  :kwiatek:
Właśnie zamówiłam HEINIGER DELTA 3 taka sama, którą dotychczas goliłam, więc będę zadowolona  😅
Mam maszynkę "z odzysku"...
Jest sto % sprawna, firma jakaś no name, nie wiem...
Jedyny problem to ostrza - da się gdzieś naostrzyć lub dokupić nowe?
Skąd mam wiedzieć jakie będą pasowały, skoro to "nie formowe"...  🙄

Czy lepiej dać sobie spokój?
Szkoda, bo to ponoć świetna maszynka, nie kosztowała mało kiedyś...  🙄
Może zadzwoń do sewinga, zapytaj czy możesz im wysłać ostrza by doradzili nowe, a o tym gdzie ostrzyć, o już było pisane parę razy 🙂
A ja swojemu dzisiaj coś takiego na zadzie wystrzygłam  😀

czy maszynki się jakoś rozgręca żeby wyczyścić?
lostak   raagaguję tylko na Domi
23 października 2010 05:53
my dzisiaj mamy tasmowy dzien fryzjerski, po kolei do golenia postawiamy futrzaki.  trzy beda mialy znaki rozpoznawcze na tylku... jesli sie uda.  najpiekniejszy... jest los, nie musze chyba mowic dla kogo... 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 października 2010 09:19
A ja jutro strzygę Ledzię. Wreszcie  😅 Bez żadnych wzorków, bo nie mogłam się zdecydować i jakoś tak wyszło, że będzie bez 😉

Lostak, liczę na zdjęcia  💃
asior   -nothing but eventing-
23 października 2010 16:23
korsik, rozkreca, rozkreca. Ja swoja zawsze po goleniu dokladnie czyszcze, bo siersci sie w niej zbiera mega duzo. Sam syf. Mam Heinigera Delte 3 i wystarczy odkrecic ostrza, zeby ja dokladnie wypucowac.
Gdzieś w tym wątku, kieeedyś przewinęło się zdjęcie takiego wzorka wygolonego na zadzie, co wyglądał jak ogroomny, rozrastający się kwiatek (jak tu ale do tego na liniach takie małe kwiatki.) O ile pamiętam koń na zdjęciu był w skoku. BARDZO BARDZO porzebuję tego zdjęcia, i błagam o kontakt autora lub kogokolwiek kto wie, jak to zdjęcie znaleść !!!
podejrzewam ze chodzi o wzorek, na Ancku Crazy, zaraz ja tu przysle ze zdjeciem
Dziękuję bardzo Sigma, czekam na fotki :kwiatek:
Dzięki dzięki :kwiatek:
dzięki asior  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 października 2010 17:21
Papi, a masz zamiar golić Papirusa?
Ruda już ciachnięta  😅 Ale się śmiałam jak ją goliliśmy tak się nastawiała do maszynki. Sprawiało jej to ogromną przyjemność  😁
Ogoliliśmy trochę bardziej niż chciałam, ale jak już M. zaczął ciąć to się zagapiłam i ruda została niemal całkiem goła  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się