Prestige

Forta, Klami, dziękuję :kwiatek:
A jaką skórkę ma carisma? taką trzymającą czy śliską?
trzymającą  😍

"Carisma  wykonana jest z wytrzymałej i wysokojakościowej skóry bydlęcej."
Trzymajaca ?? A jaka to ?
Mam Carisme i skora jest ee.... taka ... normalna ?
No własnie ale czy to znaczy że trzyma i nie puszcza czy trzyma ale jednak daje swobode ruchów ?
A w moim skórzanym popręgu, w tej części, która przylega do konia, zaczyna schodzić skóra 🤔 wygląda to tak, jakbym na odcinku ok. 15 cm miała chropowaty zamsz 🤔 Popręg ma 2 lata i jest regularnie konserwowany. Nie polecam 🤔
Ja tam w zyciu bym nie powiedziala, zeby cokolwiek w Carismie trzymalo. To bardzo fajne plaskie CC z delikatna poduszka kolanowa i niczym wiecej. Daje duza swobode i nigdzie niczym nie trzyma.
Skóra jest taka antypoślizgowa.
To znaczy jaka? Mam Carisme i jak dla mnie skora jest normalna. Jak w innyc siodlach.
icon_redface: CARISMA D jest wykonane jest z wysokogatunkowej skóry cielęcej, posiadającej świetne właściwości antypoślizgowe 
Dramka, wedle equishopu mam D i za nic nie wiem o co chodzi z tym trzymaniem.
Koleżanka w stajni ma CARISME i ma taka skórke antypoślizgową
Hmm....
D jest z cielecej a zwykla z bydlecej. Czyli D jest delikatniejsza. Stawialabym, ze raczej bydleca bedzie bardziej "lapac".
Nie wiem juz, nie lapie o co chodzi. Mam D z ta delikatna skorka i nie mam bladego pojecia o co chodzi.
Cielęca jest delikatniejsza ponieważ jest z dwóch warstw, ale masełko w dotyku  😍

Może D można kupić w wersji bydlęcej.

Tak jak tańsze siodła prestige można zamówić ze skórą cielęcą.
Dokładnie. Mereditkę widziałam w obu wersjach, ja mam siodło w tej nie-trzymającej a bardzo żałuję, bo ta cielęca superowa!
Mi się marzy siodło z cielęcą skórą ale że jest delikatniejsza i szybciej się przeciera.
To  ja już sie pogubiłam 🙁 cielęca jest trzymająca i tańsza a ta druga nie trzyma i jest droższa?

EDIT:
pokręciłam 🙁 cielęca trzymająca droższa mniej wytrzymała tak ?
Chyba nie: cielęca jest droższa, delikatniejsza i trzymająca, bydlęca jest twardsza i tańsza, ale tańsze modele siodeł [nie wiem, green, silver ?] można zamówić ze skórą cielęcą.
Nie pokręciłam? 🙂

btw - wieloletnie użytkowniczki/użytkownicy prestiża -> czy w rozmiarach łęków na przestrzeni lat zaszły jakieś "zmiany" ? W sensie, czy np. rozmiar 32 nowy w tej chwili jest szerszy niż 32 robiony 5 lat temu czy to się nie różni? Zbieram informacje🙂
Czy ktoś posiada Siodło Prestige Paris D Wolle

Chce kupić..
hej, jaki model siodła skokowego byście polecili dla osoby z krótkimi nóżkami, drobnej?
Mam 17", ale jest za wąska na konia i sprzedaję, a potrzebuję jakiegoś porządnego siodła. I myślę o 16-16,5".
Dodam, że lubię porządne poduszki  😡

edit: zapomniałam dodać, że tylko prestige wchodzi w grę 🙂
venezia  😉
Dramka ja posiadam i nie sprzedam 😀 mimo że jest z podwyższonym tyłem trochę leci w tył na moim przegubowcu ale podkładka załatwia sprawę 🙂
poza tym siodełko kocham miłością wielką i nieskończoną  🤣
właśnie venezia jest ogólnie nr 1 na mojej liście 🙂 ale chciałam się zorientować jakie ewentualnie jeszcze 🙂 ale dzięki :kwiatek:
monika "mimo że jest z podwyższonym tyłem trochę leci w tył na moim "

Dlaczego? Może jest za wąskie? Płaskie bardzo jest?

Mi sie świetnie jeździ i skacze w venecji, ale chciałabym teraz siodło mniej "ortopedyczne".

Dlatego sprzedaje swoją venecje i kupuje paris D  😎
jezdzilam w paris d bo mialam je kupic. uzywane. na poczatku jakos mnie nie zachwycilo ale po kilku jazdach bylo genialne  💃

jednak zrezygnowalam bo bylo troche juz podniszczone a  mimo to nie tanie. 🙁

Mi musi wystarczyć jedna jazda.  🙁 Pasuje mi bardzo że ma duże klocki.
A mi koniec końców szefostwo kupiło meredith ( prawie nówka sztuka 🙂 ) i ujeżdzeniowe venus K dla szefowej, jedno i drugie boskie
Dramka, Paris jest naprawdę świetny. Chociaż nie wiem jakie będziesz miała odczucia po przesiadce z Venezii, bo to dwa całkiem inne siodła.
A kupujesz używane? Gdzie dorwałaś?  😉
Ja chciałam kupić Parisa właśnie, ale trafiła mi się niezła okazja na Meredith. W obu jestem zakochana po uszy  🙂
A w Parisie mam okazję jeździć całkiem nierzadko i same superlatywy mogę o nim powiedzieć. Daje podparcie tam gdzie trzeba, nie trzyma na siłę. No i mięciutkie.
O Meredith mogę powiedzieć to samo tylko, że jest bardziej płaska i mniejsze ma poduchy, co dla mnie jest oczywiście +  😉
Dla ciebie plus, a ja wole wieksze poduchy.  😀

Mam okazje kupić uzywane (2 letnie) i przy okazji może zamiana na moją venecje.  💃

Marcin mi powiedział że musze postawić 150, rozpędzić konia i zobaczyć czy wysiedze w nim stope  😂 Taki  mały CRASH TEST  😁

Dramka chodziło mi o to że mimo że ma bardziej wypchane poduchy niż standardowe to na moim koniu bez podkładki leci trochę w tył, ale z podkładką jest w super równowadze. Ja miałam wcześniej Euroridinga Jade S starego tego co wyglądał jak obecny Achat i to siodło było dużo wyższe tyłem. Siodełko udało mi się kupić pasujące prawie idealnie do konia więc się strasznie z tego cieszę.
Mnie też po pierwszej jeździe nie zachwyciło ale im dalej w las....mmmm  🤣
Klocki w sumie nie są wcale takie duże i przynajmniej w moim siodle mnie nie ograniczają, aczkolwiek wczoraj przetestowałam siodło na stopie pierwszy raz od kiedy je mam i muszę powiedzieć że mnie utrzymało 😉 a tempo nie było wolne  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się