Stajnie w Warszawie i okolicach

Nawet na stronie hippici jest napisane, że nie ma pensjonatu i nie prowadzą jazd...
Severus   Sink your teeth into my FLESH
20 października 2010 14:55
Jazd na pewno nie prowadzą, a co do pensjonatu... wersja oficjalna jest taka ze nie ma  😉
Oficjalnie to ja nie wiem jak smakuje piwo  😉
Podobno za zapora w dębe na lewo jest stajnia. Cos ktos moze wie na ten temat ?
Jeszcze przydały by się jakieś informacje o stajni w stanisławowie I i Mohorcie.
Tej ostaniej niedawno szukałam ale dalej niestety nie mam pojecia gdzie ona jest...
kujka   new better life mode: on
20 października 2010 15:53
mohorta = odkryta? przelec sie po tym watku, niedawno byla spora dyskusja na temat tej hmm stajni.
Dużo przelatywania. Najlepiej spradzić samemu akurat mam blisko tylko gdzie to jest! Przy jakiejś główniejszej ulicy czy na uboczu? Raz szukalam i nie znalazłam...
bera7, mam własnego konia  i prywatną stajnię. Bardzo zależy mi na kimś naprawdę dobrze uczącym, bo trenowałam z różnymi trenerami/instruktorami i zdarzyło mi się trafić na osobę mało zaawansowaną, która za dużo mnie nie nauczyła a trochę pieniędzy ze mnie zdarła. Jestem nastawiona głównie na skoki. Zależy mi na tym, żeby ta osoba nauczyła i konia i mnie czegoś nowego, poprawiała nasze błędy, doskonaliła nasze umiejętności i przygotowała na zawody/odznaki. :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 października 2010 19:37
Koka, o Stanisławów Brzask pytaj, ona tam od dawna stacjonuje.
Ja polecam stajnie
1.Stajnię Wilanów  😀
2.Rancho pod Olszyną 🙂
3.Stajnię SGGW 🙂
Stajnia SGGW nie ma pensjonatu.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
20 października 2010 21:49
W stanisławowie stoję 2 lata, o ile chodzi o ten stanisławów. napisz co dokladnie byś chciała wiedziec.
archeo - wstawienie konia do Hippici jest możliwe jak ma się dobre układy z właścicielem, panem Sasinowskim (przynajmniej on sam tak stwierdził  😉 ) A przy okazji - czy nie stoi tam forumowa Norquina? Moze ona coś więcej podpowie  🙂


Norquina stoi u nas w Venie, startuje w barwach Hippici  😉

Jak sie ma "osiągnięcia sportowe" można wstawić konia do Hippici (jeżeli mają wolne miejsca) 😎
Ja polecam stajnie
1.Stajnię Wilanów   😀
2.Rancho pod Olszyną 🙂
3.Stajnię SGGW 🙂


W SGGW od ponad roku nie ma pensjonatu od kiedy przyszedł Polandpark, a znow Wilanów też nie jest taki fajny, w sumie jedyny jego plus to dojazd i to że sa jakies male pola w okól bo jesli chodzi o standart stajni to nie ma sie za bardzo czym chwalic.
Jeśli szukacie czegos w okolicach mokotów/wilanow/ursynów to fajnie sie zrobiło w koronie tylko nie wiem czy jest tam pensjonat bo myśleli nad tym ale nie wiem co im z tego wyszło 🙂
W Koronie nie ma pensjonatu. Za to jest rekreacja na bardzo wysokim poziomie.
kujka   new better life mode: on
20 października 2010 22:38
kamykokrowka, co to znaczy bardzo wysoki poziom? mozesz to jakos konkretniej opisac? poziom srebrnej odznaki? wyzej?
A czy ktos zna moze ceny jazd w koronie?🙂
Caira, popytaj osób z Aro. Może ktoś od nich jest dojeżdżający. Pamiętam, że kiedyś ktoś dojeżdżał do forumowej buni fox. Napisz do niej może kogoś sensownego doradzi.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 października 2010 08:50
Hipogryf ok, może i znaleźliście super stajennego (chwała Wam za to), dobrze również, że wasze konie super respektują pastuch- ja znam różnie przypadki. Wybacz tylko, ale pozwolę sobie na zestaw pewnych cytatów - bo bardzo, ale to bardzo denerwuje mnie beztroska i brak wyobraźni przy koniach - co przekłada się później na zdarzenia niestety tragiczne:


Droga 631 to droga z Nieporętu do Marek/Zielonki. Więc trasa bardzo ruchliwa (tam gdzie zawsze stoją hm.... przy drodze). Znajomy widział wypadek w okolicy knajpy "rancho Bena". Koń był osiodłany, więc raczej wersja o ucieczce z pastwiska mało prawdopodobna. Raczej ktoś spadł z konia (co po pijaku jest najprawdopodobniejszą wersją) a koń biegł w kierunku stajni. Koń nie z Hippiki, bo pytałam. Więc od kaskaderów lub z innej miejscowości. Ale jakoś "Andrzej K." sugeruje mi pewną osobę, choć może to zbieżność....

[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg245573#msg245573 date=1241514512]
Wpadlo mi w oko w internecie policyjne doniesienie o wypadku w Slupnie.
Zamieszczono tam informacje o koniu, ktory zmarl wpadlszy pod samochod na trasie w okolicy Slupna ???!!!
Wlasciciel/ jezdziec (moze oba ?) byl nietrzezwy.
To z Waszego Slupna (kaskaderzy), ze Stowarzyszsenia czy jakis rolnik ?
[/quote]
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg247461#msg247461 date=1241683005]
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg245573#msg245573 date=1241514512]
Wpadlo mi w oko w internecie policyjne doniesienie o wypadku w Slupnie.
Zamieszczono tam informacje o koniu, ktory zmarl wpadlszy pod samochod na trasie w okolicy Slupna ???!!!
Wlasciciel/ jezdziec (moze oba ?) byl nietrzezwy.
To z Waszego Slupna (kaskaderzy), ze Stowarzyszsenia czy jakis rolnik ?
[/quote]


12.04.2009
Słupno, droga 631. Kierujący samochodem Honda Civic Adam S. zderzył się z przebiegającym przez jezdnię bez nadzoru koniem, który poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący samochodem, jak i trzej pasażerowie, w tym małoletni Paweł S. (lat 10) doznali urazów głowy. W sprawie zatrzymano Andrzeja K. podejrzewanego o to, że będąc w stanie nietrzeźwym nie zachował ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, czym spowodował wypadek drogowy.
http://fakty.wwl.pl/?a=2569

swieta, swieta i po swietach
po koniu tez ...

[/quote]

Notatki policyjne i gazetowe wymieniają Andrzeja K. ze Słupna. Właścicielem stajni w Słupnie jest Andrzej Kostrzewa. Więc jakby jasne...

ja również poszukuję trenera z okolic Warszawa - Wołomin. Znacie może kogoś konkretnego? :kwiatek:


Znam,
A gdzie stacjonujesz?

Ja nie wiem czy ten pastuch jest takli super respektowany, bo sama widziałam kiedyś koło 7 rano jak 2 konie galopowały trasą "na Białystok", a za nimi z biegły jakieś osoby od stajni. Ja jestem na to wyczulona, zwłaszcza że widziałam już efekty zderzeń koń-auto. Wypadki wszędzie się zdażają, ale są stajnie gdzie jakoś częściej dzieje się coś niedobrego.

Za to jeśli ktoś jest zwolennikiem imprez i dużego grona ludzi w stajni to Słupno jest dobrym adresem. Tam zawsze było sporo młodzieży i sympatyków, którzy chętnie się interowali.
A czy ktos zna moze ceny jazd w koronie?🙂


hmmm ja znam bo chciałam sie zapisac tam na jazdy, w ogóle wszystko się tam zmienilo i szczerze mowiac drogo 🙂
Ja nie wiem czy ten pastuch jest takli super respektowany, bo sama widziałam kiedyś koło 7 rano jak 2 konie galopowały trasą "na Białystok", a za nimi z biegły jakieś osoby od stajni. Ja jestem na to wyczulona, zwłaszcza że widziałam już efekty zderzeń koń-auto. Wypadki wszędzie się zdażają, ale są stajnie gdzie jakoś częściej dzieje się coś niedobrego.

Za to jeśli ktoś jest zwolennikiem imprez i dużego grona ludzi w stajni to Słupno jest dobrym adresem. Tam zawsze było sporo młodzieży i sympatyków, którzy chętnie się interowali.

Witaj Bera, Nie rozpędzaj się za bardzo, bo w Słupnie i okolicach jest nie  jedna stajnia i stajenka na kilka koni, a ja sama osobiście też wyłapywałam i odprowadzalam konie z okolic Wolomina i to na swoim terenie czyli kawałek drogi miały.
To nie byly moje konie.
Czy widzisz coś niestosownego w imprezach integracyjnych  ????

Hipogryf ok, może i znaleźliście super stajennego (chwała Wam za to), dobrze również, że wasze konie super respektują pastuch- ja znam różnie przypadki. Wybacz tylko, ale pozwolę sobie na zestaw pewnych cytatów - bo bardzo, ale to bardzo denerwuje mnie beztroska i brak wyobraźni przy koniach - co przekłada się później na zdarzenia niestety tragiczne:



Bjoooork, mnie jeszcze bardziej i to nie tylko denerwuje beztroska i brak wyobraźni przy koniach - co przekłada się później na zdarzenia niestety tragiczne,
ale te słowa nie domnie, a do P. Andrzeja K.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę pamiętać o możliwości edytowania swoich postów
[quote author=faith link=topic=46.msg743076#msg743076 date=1287642316]
A czy ktos zna moze ceny jazd w koronie?🙂


hmmm ja znam bo chciałam sie zapisac tam na jazdy, w ogóle wszystko się tam zmienilo i szczerze mowiac drogo 🙂
[/quote]

a mozesz napisac bo na ich stronie nic nie ma.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 października 2010 21:25
stoją, ale się nie udzielają za bardzo na forum. Ja stałam do maja 2009. Stać da się  czemu by nie.

Rzeczywiście od 2003 zmieniło się sporo. Na pewno większy porządek jest, ale też i o wiele więcej koni jest.


Czy ktoś obecnie stoi na Legii?Jakieś świeże informacje?
Czy są tam padoki?
kamykokrowka, co to znaczy bardzo wysoki poziom? mozesz to jakos konkretniej opisac? poziom srebrnej odznaki? wyzej?



Korona to szkółka ale nie typowy przemiał. Grupy liczą do czterech jeźdźców, zapisuje się na konkretny dzień i godzinę minimum raz w tygodniu. Treningi skokowe najlepszej grupy są powyżej srebrnej, kilka koni ujeżdżeniową część srebrnej też pójdzie bez większych problemów. Konie chodzą 1-2h/dzień. Jazdy kosztują od 70zł.
Bera7 nie wiem skąd czerpiesz swoje wiadomości ale z aro nikt do mnie nie dojeżdżał.Jeśli  skaczę to tylko z Marysią Orzechowską,która tak potrafiła pprowadzić skoki że przestałam się tak panicznie bać po upadku.Oddaje jej też czasem moje dziecko,które jest skoczkiem z urodzenia chyba  🙄.Mery ma jedną cechę główną-jej zawodnicy mają dziwną tendencję do wygrywania ( z moim wyjątkiem).Moim uczniom też nieźle szło zresztą.
Wojenka na ich stronie na pewno cos znajdziesz. Cena za pensjonat to chyba 1200zł jesli dobrze pamietam, ale pewna nie jestem. Za mniejszego konia/kuca zapłacisz mniej.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
23 października 2010 17:48
mam prośbę.. ponieważ wątek się mega rozwinął (milion stron), a nie mam już siły przeglądać.. czy mogłibyście mi powiedzieć jakie stajnie znacie w pobliżu Starej Miłosnej, Wesołej i tamtych okolic? interesują mnie pensjonaty prywatne, jak i z jakąś rekreacją.
Aromer w Józefinie, Szwadron w Starej miłosnej, Konik Stary w Koniku Starym, w Józefinie przy torach coś jeszcze jest, ale to chyba podupada delikatnie. Tyle pamiętam.
cieciorka   kocioł bałkański
23 października 2010 19:34
mbalicka, milion??
to ile ty masz postów wyświetlanych na stronie? u mnie stron jest 155.
Nie masz siły przeglądać, więc wyręczysz się innymi.
Szczęśliwie dla ciebie jest jeszcze prostsze rozwiązanie: katalog [potem wyszukiwarka, potem ewentualne pytania]
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
24 października 2010 01:12
cieciorka, milion to była przenośnia.

croopie dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się