Prestige

Ja dzisiaj przetestuje  💃 Zdam relacje  😎
PARIS W - skórka cielęca rewelacja - trzyma
Prawidłowo układa nogi, super półsiadł

Powiem tylko że jak dzisiaj przesiadłam się po paru dniach w venecje to porażka  😵

W ten weekend jade po AREZZO  💃
Cóż ja pozbywam się swojego arezzo.
Żal mi serce ściska, ale czasami tak bywa.
Okazało się, że mimo iż świetne siodło to za duże na mojego konia.  😵
Mam za krótkiego konia.
Rozstaw łęku nie pasował?

To twój arezzo na allegro za 3500zł był?

Możesz mi więcej napisać o tym siodle?  :kwiatek:
A mi się świetnie jeździ w moim Prestige Pony  😀 Żałuję trochę co prawda, że nie skusiłam się na Bogdanowe siodło, ale kto wie, może kiedyś... 😉 A nie ma co kombinowac jak po tak długich poszukiwaniach trafiło mi się coś co pasuje i koniowi, i mi. choć coś czuję, że szybko będzie nas czekać poszerzanie, pewnie jeszcze w tym roku.
Dramka nie to nówka...
koń był za krótki siodło za daleko zachodziło.
Ja mam araba  🙄 to częsty problem 🙁
A ja nie mogę się zdecydować czy poszerzać moje siodło czy sprzedać i kupić coś innego.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 20:35
D+A, mam dokładnie ten sam problem  😵
Gdyby poszerzanie było tańsze to bym nie zastanawiała se ani chwili a tak to trochę się waham.Mam 33 a potrzebuję sporo poszerzyć...
Pytanie czy po poszerzeniu o kilka rozmiarów będzie dobrze leżało.
No właśnie.Boję się sytuacji,że poszerzę a i tak będzie coś nie tak:/
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 20:42
No ja aktualnie mam 34 a muszę poszeżyć do 36  😵
Ale najlepiej wszyłoby mi wymienienie w Ihaha, ale w sumie, żaden inny prestige nie odpowiada mi aż tak jak mój teraźniejszy, ze względu na cenę głównie.
A jaki masz model?Ja mam Michel Robert i uwielbiam to siodło...Podejrzewam,że też na ok.36 musiałabym poszerzyć.
Ja z ihaha miałam kompletny brak kontaktu. Chciałam tam u nich poszerzyć ale kompletnie się dogadać nie szło.

Mam teraz 35 i chyba na nowy rok poszerzę sobie o jeden rozmiar. Bo niby na cienki zel i czaprak jest ok, ale ja wolę mieć więcej zapasu 😉
Mam podobny dylemat, ale znalazłam kupca na moje siodło i chyba nie będę poszerzać, tylko kupię nowe.  Chociaż dobrze mi się jeździ w obecnym.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 20:54
D+A, mam nową wersję green stara (tą mocno VSS) i uwielbiam je. Na tyle ile skaczę teraz jest idealne, małe bloczki, nie krępują ruchów, po płaskim też się da jeździć. Ba w ujeżdżeniowych P'tkach miałam w nim ponad 60% i naprwdę uwielbiam to siodło. W żadnym tańszym Prestigu tak dobrze mi się nie jeździło. Ale korci mnie, żeby spróbować któreś z droższych modeli. Trzeba jeszcze mieć na to kasę.  🙄
arivle fajne okazje mozna upolować na niemieckim ebayu 😉 Cena mniej wiecej o połowe mniejsza niż nowe w sklepie. A ze z łękiem się możńa bawić to żaden problem 😉

Ja mam moją Maredith (niecałe 2 lata miała jak ją kupiłam) nabyłam za całe 3900zł 😉
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
28 października 2010 21:02
a ja właśnie kupiłam prestige wenus 😀
D+A Sprzedaj  😀iabeł:  💃

Szukam siodło skokowe Prestige, musi mięc co najmniej średnie poduchy, kwadratowy łęk i skórką cielęca  😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 21:05
xxAgaxx, problem jest taki, że ja potrzebuje baaaaaaardzo szerokie to siodło- 36, a takich prawie nigdzie nie ma. no i kupowanie bez przymarki nie wchodzi nawet w gre, bo ruda ma specyficzne plecki i nie wszystko jej pasuje. Z presigów jakie testowałam nalepiej jej się chodziło w greenie, ale bardzo możliwe, że jej się pozmieniało od tamtego czasu  🤔wirek:
arivle ale można wziąć z polskiego sklepu na testy i potem szukać danego modelu. Ściągasz w rozstawie łku jaki się trafi i potem do poszerzenia. I tak np. mi Moja meredith'ka wyszła łącznie za 4500tyś. Nowe kosztowałoby mnie 8900  😵 😵
Tylko trzeba pamiętać o tym, jakie to siodło miało wymiar w oryginale. Z rozmiaru 30 (fabrycznego) trudno będzie bezpiecznie zrobić rozmiar 36 🙂
Do konia nie tylko trzeba dopasowac rozstaw łęku ale poduchy też.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 października 2010 21:11
A tak się teraz zastanawiam, czy nie należy mi się jeszcze darmowe poszeżenie w ihaha. Szczerze mówiąc, nie pamiętam jak to wszystko wyglądało, może ktoś wie, jak to u nich wygląda? Czy skoro kupowałam siodlo szersze niż standard, to ndal mi się należy?
Dramka - dokładnie. Często jest konieczność dopychania lub przepychania siodła.

Arvile, a siodło ma taki szerszy fabrycznie, czy robili dla CIebie? W sumie to sprawa chyba do dogadania z p. Kostrzewą. Ja bym pogadała 🙂
Poduchy można jeszcze łatwo skorygować podkładką. Choć w większości siodła na ebayu widziałam ze standardowymi poduszkami.
Ja nikomu nie każe tak robić. Ale ja na siodło bym nie wydała 9 tyś.

epk nie w każdym modelu można.
arivle jak kupiłaś nówkę i masz dokumenty potwierdzające, ze u nich był zakup i nigdy nie poszerzałaś(nawet jak niestandardowy łęk) to należy ci się.
xxagaxx - bo to jest niezły pomysł 🙂 tylko trzeba znać swojego konia i wiedzieć co mu pasuje, a także co naprawdę można zrobić. Bo potem kupimy właśnie siodło, i się okaże, że tak na serio, to tanio było bardzo, tylko nic z nim robić się nie da 🙂.

To po prostu wyjście dla tych, co mają pojęcie  😀
xxagaxx Jak kogoś stać..czemu nie?

Ja mam w krwi polowanie na okazje  😂
Jak kogoś stać to wiesz 😉 Ja mówię o przeciętnym właścicielu konia 😀 Bo takich nas najwięcej.

epk no oczywiście 😉 Choć ja uważam ze z Prestigem można dużo zdziałać. Choć u mnie np. poduszek się nie dopcha wiec jeżdzę z podkładką żelową zeby tył podnieść.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się