Postulat o usunięcie Dworcicki z funkcji moderatora

Głosujcie zatem za usunięciem całej trójki. Jakieś pół roku spokoju będzie znowu. To się nazywa efekt świńskiej górki 🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 października 2010 19:34
ale ja do ninivet nic nie mam...do Ciebie tez nie miałam...do dzisiaj...też mam w domu dwulatkę,ale staram się z dorosłymi rozmawiać normalnie....
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 października 2010 19:35
[quote author=Ktoś link=topic=36102.msg750039#msg750039 date=1288203833]
a moderacja wyznaje zasadę,pomarudzą, pomarudzą i przejdzie im...
[/quote]
w sumie to najłatwiej byłoby się marudzących pozbyć 😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 października 2010 19:38
wawrek, bardzo dobry pomysł. Co pół roku wybory czy zostawić czy szukać nowego. Brak kadencyjności modów sprawdził się tylko przy Deidre i Vooku.
popieram wybor nowego moda- zamiast Dworciki

do ninevet nic nie mam, wawrek- nie popisales sie tym tlumaczeniem...


Drodzy Modzi,
czy podjęliście już jakąs decyzję?
Dworcika - bardzo ją lubie jako użytkownika forum,ale straciła moje zaufanie - na nią głosowałam.
Może chociaż podacie termin rozwiązania sprawy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2010 12:54
Bogdan,  mega inteligentna i uprzejma odpowiedź moda na pytanie, kiedy zostanie podjęta decyzja i co jest w niej tak trudnego, ze sprawa ciągnie się od 19.10:
Po pierwsze to nie na odczepnego. Gdyby miało tak być to nawet bym tu nie zaglądał. I nikt z nikim w kulki nie leci.

No, ale jeśli tak lubisz polityczny bełkot to odpowiem Ci kiedy sprawa zostanie wyjaśniona - niezwłocznie  😉
Bogdan, wrrr, a użytkownicy forum podjęli już jakąś decyzję? Wątek "postulat" pojawił się dwa dni temu. Wypowiedziało się z nim - włącznie ze mną - 25 osób, z czego cztery nie zajęły żadnego stanowiska, tudzież nie odniosły się do sprawy z tytule wątku. Na forum mamy 5000 osób, z czego połowa to konta, które w ciągu ostatniego miesiąca były aktywne - policzcie, jaki procent jest w ogóle zainteresowany niniejszym wątkiem...

Kontro Dworciki powinno być zbanowane. Mnie też zdziwił fakt, że jako user ponosi ona jakąś odpowiedzialność, ale dalej sobie działa jako mod, jakby nic się nie stało. Ale, ale - to co, mam natychmiast zabanować wszystkich moderatorów, bo przecież mogą wspólnie korzystać ze skrzynek? I co dalej? Jakieś pomysły, poza anarchią (odpada) albo płatnym modem (mało to widzę, bo jeśli zatrudnimy koniarza, to zostaną sympatie i antypatie, jeśli zatrudnimy nie koniarza, to skąd on będzie wiedział, czym się różni wątek o siwkach i tarantach od wątku o poprawie jakości chodów konia?)

Może zamiast narzekać podejmiemy tu wspólnie konkretną decyzję? To co, nowe wybory? Kto zgłasza swoją kandydaturę? To moim zdaniem nie jest wcale zły pomysł. Ba, wtedy możemy nawet ustalić termin, w którym rozwiążemy nasz aktualny powyższy problem.

Co do ankiet - Ktoś, ja naprawdę jako moderator mogę mieć wgląd w to, kto jak i za czym głosuje i na wszelkie nieprawidłowości mam oko.
I ja również popieram postulat, ale zgadzam sie z Quantą, żeby podjać odpowiednią decyzje w sprawie modów jak i Dworciki :kwiatek: .
trzynastka   In love with the ordinary
28 października 2010 15:20
To co, nowe wybory? Kto zgłasza swoją kandydaturę? To moim zdaniem nie jest wcale zły pomysł.


Quanta ma racje, że całe grono moderatorskie jest współwinne, dlatego ja uważam, że cała nasza trójka powinna wystartować w nowych wyborach. Wtedy spokojnie i wszyscy zadecydują kto powinien zostać, a kto odejść.
Jeżeli uznacie to za dobry pomysł to pozakładam wątki we wszystkich działach informujących o nowym naborze i głosowaniu. Wtedy też jak Quanta wspomniała będzie można wyznaczyć datę.
ech budująca współodpowiedzialność modów, ale ale to chyba spoźnione trochę. jestem za wyborami, chyoć zmieniłbym Dworcikę li tylko
jestem za resetem grona moderatorskiego
Quanta, użytkownicy proszą modów o zajęcie jakiegoś stanowiska wobec sprawy. Wawrek enigmatycznie pisze,że niezwłocznie itd. Dlatego "podbiłam" temat i grzecznie pytam kiedy to nastąpi.
Moim zdaniem głosowanie byłoby najlepsze.
Kto ma założyc taki wątek i nagłośnic go? Któryś z użytkowników czy modzi?
trzynastka   In love with the ordinary
28 października 2010 16:07
Bogdan - poczekajmy na resztę moderacji i użytkowników, wtedy będziemy ustalać dokładniejsze szczegóły 🙂

Edit:
Jeżeli uznacie to za dobry pomysł to pozakładam wątki we wszystkich działach informujących o nowym naborze i głosowaniu.
Bogdan - poczekajmy na resztę moderacji i użytkowników, wtedy będziemy ustalać dokładniejsze szczegóły 🙂     
Czy Dworcika jest w "reszcie moderacji"?
trzynastka   In love with the ordinary
28 października 2010 16:16
poprawiłam Ci cytowanie

Szczerze ? Nie wiem.
Ale domyślam się, że dopóki nie zostanie oficjalnie odwołana to dalej pełni funkcje moda.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 października 2010 17:12
hm? a nie można modów zmieniać co jakis czas?

np co pół roku 🙄
Zmiana co pół roku to wg mnie za duży bałagan.Ew. możnaby robić kontrolną ankietę czy forumowicze są zadowoleni z ich pracy😉
O! Dokładnie. I wtedy ewentualnie wybory.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 października 2010 19:11
no właśnie-wtedy przynajmniej piękne ci zie  będą łaskawie odpisywać na wiadomości i sugestie 😁 bo w końcu od tego są
A czy wrotka, ktory dosc systematycznie i co wazniejsze calkowicie swiadomie narusza regulamin tez spotka bardziej inspirujaca kara ? Czy poza miesiecznym banem da sie z tym cos zrobic ?
To może coś dla niecierpliwych. Za kilka(naście?) godzin zawiśnie ankieta odpowiedniej treści. Myślę, że wszyscy będą usatysfakcjonowani, a z pewnością większość.

Edit: a jednak szybciej

Przecież mówiłem, że niezwłocznie  😀
mi minęło, po co kruszyć kopie, od naszych obrażań się Dworcika ma już pewnie dość  tej niewdzięcznej roli ... usłyszała i ma za swoje, niech ma kolejną szansę...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 października 2010 20:24
[quote author=baba_jaga link=topic=36102.msg750981#msg750981 date=1288290045]
A czy wrotka, ktory dosc systematycznie i co wazniejsze calkowicie swiadomie narusza regulamin tez spotka bardziej inspirujaca kara ? Czy poza miesiecznym banem da sie z tym cos zrobic ?
[/quote]przecież jest zwykłym użytkownikiem,obowiązuje go regulamin jak każdego z nas...chyba,że o czymś nie wiem,albo ty chcesz go widzieć w roli moderatora?
🤣
p.s. babo-jago,jakieś badania,korelacje?jaki period tej systematyczności? 👀 😂
cieciorka   kocioł bałkański
28 października 2010 22:36
to zbieramy kandydatów? Co roku nowe wybory, z możliwością ponownego kandydowania?

Makrejsza dalej zainteresowana moderowaniem?
trzynastka   In love with the ordinary
28 października 2010 22:39
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 października 2010 23:05
[quote author=baba_jaga link=topic=36102.msg750981#msg750981 date=1288290045]
A czy wrotka, ktory dosc systematycznie i co wazniejsze calkowicie swiadomie narusza regulamin tez spotka bardziej inspirujaca kara ? Czy poza miesiecznym banem da sie z tym cos zrobic ?
[/quote]
a co niby miałby dać ban? nic nie zmieni.
no moze poza satysfakcją własną  bo oto wymierzono karę najwyzszą. no łał normalnie.

tymczasem mozna byłoby wlepić mu karę "łagodniejszą" ale bardziej dolegliwą - wypowiedź moderowana. wtedy to modzi sa gwarantami tego jakie trzeci znajdą się ostatecznie na forum.
a równoczesnie dyskusja jest ostudzona - bo z przyczyn technicznych posty osób moderowanych pojawiają się na forum ze sporym opoznieniem.

rowiązanie jedno z wielu. ale stawiające na osiągniecie zakladanego celu a nie slepo trzymające się reguly wlepiania kar coraz to wyzszych, az do wywalenia ze społecznosci osobnika o niewyparzonej buzi ale za to wnoszacego cokolwiek na forum merytorycznie.
ban to wg. mnie wylanie dziecka z kapielą.
trzynastka   In love with the ordinary
28 października 2010 23:14
Wiecie co ?
Jestem zmęczona tą sytuacją i chyba poraz pierwszy napisze co myślę.

Jeśli chodzi o Dworcikę i usunięcie postów, też mi się to nie podobało [na początku nawet bardzo], nie wiem czy wiecie ale w usuniętych postach były również moje. Zgadzam się również z tym, że nadużyła swoich uprawnień. Jednak po rozmowie z nią zrozumiałam jej argumentacje, bo te posty mogły jej zagrozić tak normalnie, w życiu codziennym. Trudno, uciszenie czy utrata moderowania chyba nie jest porównywalna do problemów jakie mogła mieć gdyby jej byli już współlokatorzy przeczytali nasze posty.
Zwróćcie tylko uwagę na fakt, że Dworcika jest tu modem od początku i to jej pierwsza wtopa, a naprawdę trudno jest nie popełniać błędów.

Co do moderowania po uciszeniu, to tak Dempsey pisze w innym wątku pisze czuje się... nie ja jestem współwinna, bo wiedziałam, że Dworcika będzie moderować. Niestety czasu miałam mało i było mi to na rękę, miałam trudny tydzień, a weekend zapowiadał się mocno zapchany, wiedziałam, że wawrek w weekendy ma mniej czasu, a nie chciałam zostawić forum samego sobie.

Co do całego wrotkowego zamieszania dalej uważam, ze ten miesięczny ban mu się należy. Pisałyście oburzone na Dworcikę, że z premedytacją złamała regulamin, wrotek zrobił to samo ale nie po raz pierwszy, tylko poraz kolejny.
Ileż można razy wlepiać ostrzeżenie, moderowaną czy uciszenie, gdy wiadomo, że zaraz po skończeniu kary lub w trakcie zaśmieje mi się w twarz i wróci do bycia wrotkiem.

Tyle ode mnie w tym temacie.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
29 października 2010 07:50
hahaha

urzekła mnie ta historia 🤔

usunęła sobie posty, bo jej mogły zagrozić 😲

brawo

poczytywałam sobie kiedyś forum o nazwie gejowo.pl swego czasu pan Szymon N (o którym wiadomo ze zajął się polityką)

udzielał tam rad dotyczących technik miłosnych i wazeliny w dosłownym jej zastosowaniu 😉

jak tylko zajął się ową polityką-jego posty zniknęły 🤣

hahaha
ninevet, ok. Ja rozumiem, że każdy popełnia błędy, ale generalnie można owe błędy klasyfikować. Dla mnie zachowanie Dworciki było niedopuszczalne. Trudno, ma skończone 18 lat i chyba wie, że pisanie na forum może mieć różne konsekwencje. A jak się boi, to niech poprosi o skasowanie swojego konta lub przestanie się udzielać i tyle. Mnie po tym forum ścigają co najmniej dwie nawiedzone baby i co? Gdybym była modem miałabym prawo sobie dowolnie kasować moje posty, bo, teoretycznie, nie wszystko co piszę na temat tychże pań jest im pochlebne? Jak taka osoba zachowuje się w taki dziecinny sposób, to naprawdę nie powinna moderować. Gdyby sprawa dotyczyła sprawiedliwego bądź też nie nałożenia 'kary', to bym w ogóle się tym nie zainteresowała. Ale ten problem jest naprawdę 'gruby', bo dotyczy świadomego manipulowania forum, które tworzymy my wszyscy. Ja nie chcę miec świadomości, że zacznę się udzielać w jakimś wątku, a za chwilę się okaże, że jest on niewygodny dla kogośtam i bach, wszystko zostanie skasowane. To w takim razie niech każdy ma szanse kasować sobie co chce, wtedy będzie dobry fun 😎

A 'efekt nagonki' chyba sami sobie dośpiewaliście, sami chcieliście w tej sprawie uczestniczyć, bo się sami w nią wpieprzyliście z buciorami. Nam chodziło o problem Dworciki jako moderatora a nie o moderację ogólnie. Więc teraz gorzkie żale są nie na miejscu.

Wawrek pisze w innym wątku (szczerze to mi się nie chce skakać po wszystkich wątkach 'Dworcika gate' i odpowiem już całościowo tutaj), że moderacja tylko na tym forum musi się tłumaczyć. A czy na innych forach moderator dowolnie może sobie kasować wypowiedzi, wątki etc., które w żaden sposób nie łamią regulaminu, a które są jemu PRYWATNIE niewygodne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się