Postcrossing-korzystacie?

ovca   Per aspera donikąd
30 października 2010 14:17
Jak w temacie http://www.postcrossing.com/about

ktoś korzysta?
ogólna zasada- wysyłasz kartki na losowo wybrane adresy z całego świata-i dybiesz na listonosza, umierając z ciekawości, skąd przyjdą do Ciebie.

Ja za pierwszym razem szybko się zniechęciłam-znudziłam się czekaniem, jestem z tych, którzy chcą wszystko już, zaraz. Teraz postanowiłam wrócić i właśnie skończyłam pisać trzy pierwsze kartki- do USA, Holandii i Belarusu 😉
Ciekawe😉  pierwszy raz słysze o czymś takim😀
Ovca- fajne🙂
A jak wysłałaś za 1 razem to przyszła jakaś do Ciebie?
interesujący projekt 🙂
nawet bym powiedziała, że uroczy!
Tym bardziej, ze w dobie internetu, odręcznie pisane pocztówki/listy/wiadomości należą już, niestety, do rzadkości.
kujka   new better life mode: on
30 października 2010 15:12
ovca, strasznie to fajne! jak znajde jakies ladne warszawskie pocztowki to chetnie sie dolacze 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2010 16:47
ale super! chyba skorzystam  😉 tylko muszę jakąś ładną pocztówkę kupić  😉 a powiedzcie mi, co ma się znajdować na takiej pocztówce? tzn pisać coś od siebie, czy sam adres i numer pocztówki?
wow, brzmi fajnie 🙂
jak znajde chwile czasu to sie pobawie, nigdy wczesniej o tym nie slyszalam, ale wyglada bardzo pozytywnie i zachecajaco 😀
Ja już wysłałam i otrzymałam kilkanaście  kartek 🙂. Wlaśnie też zaraz będę wypisywała kolejne, bo dziś moją kartke zarejestrowala babka z UK 🙂.  Niestety często się zdarza, że kartki nie dochodzą  👿 . Fajne jest też to, że można napisać, jakie kartki się preferuje. Czyli np ktoś zbiera kartki z końmi, kwiatami, widokami miast - może poprosić o takie. Ja np poprosiłam o kartki zwierzakami, szczególnie z typowymi dla danego kraju i tak mam np. kangura, koalę itp. 🙂 Zawsze staram się też wysyłać kartki takie, o jakie lubi wylosowany uzytkownik 🙂.

co do tego, co powinno być na pocztówce - na pewno czytelny adres wylosowanej osoby i numer ID kartki. Zwykle osoby piszą, co chciałby aby ktoś napisal dla kartce dla nich - zwykle jest to kilka zdan w ojczystym języku (z tlumaczeniem w j. ang.), kilka inf. o sobie, swoim mieście, zwierzakach 🙂.
ovca   Per aspera donikąd
30 października 2010 19:12
Bardzo często ludzie w opisie piszą, jakie kartki najchętniej dostają-są tacy, którzy najbardziej lubią ze zwierzątkami czy kwiatkami, na szczęście większość pisze, że woli takie, które przedstawiają kraj/miasto nadawcy.

Za pierwszym razem dostałam kartkę z Florencji  😍
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 października 2010 19:32
Brzmi świetnie! Chętnie zobaczę co i jak 🙂
Chyba spróbuję.  🙂
Rozumiem, że za to się nie płaci?  🙂
ovca   Per aspera donikąd
30 października 2010 19:55
Nie, płacisz tylko za pocztówkę i znaczek-do Europy jakieś 2,50, na inne kontynenty coś koło 3 zł 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2010 20:06
zarejestrowałam się  😉 we wtorek wyślę pierwszą pocztówkę  😀
Ja również dołączyłam do grona postcrossingowców 😀
Ovca, dzięki za podsunięcie!
ale czad!😀 zaraz się zarejestruje i zacznę wysyłać😀 strasznie miła zabawa🙂😉)
kujka   new better life mode: on
30 października 2010 20:39
tez sie juz zarejestrowalam, pierwsza pocztowka pojdzie do Finlandii 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 października 2010 20:48
kujka, moja do Holandii  😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 października 2010 21:29
Brzmi świetnie! Chętnie zobaczę co i jak 🙂


Ja pierwsze pocztówki wysyłam również we wtorek - Japonia, USA, Ukraina, Finlandia i Białoruś  😁
a ja na razie wzięłam dwie do wysłania (ale jak dokupię zapas kartek to puszczę jeszcze te 3 dozwolone🙂 )
i moje idą do USA do Yellowstone i do Taiwanu 😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 października 2010 21:38
Wstyd się przyznać, ale byłam mega ciekawa jakie państwo jeszcze wylosuję - dlatego klikałam i klikałam - aż 5 możliwości się wyczerpało  😡 Strasznie chciałabym wysłać kartkę do Nowego Jorku i otrzymać ją z tego miasta - co z tego, że mam możliwość zrobienia tego "w rodzinie" - od obcych osób jakoś nieco fajniej  😡
Wkręciłam się  💃

I muszę wysłać pocztówkę do Rosji... wyświetliły mi się ruskie literki, jak ja mam to przepisać...  😵

Edit: Mam i niby po naszemu, strasznie śmieszny ten adres, ciekawe czy mnie z poczty nie wygonią  😉
Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze czy mój adres, który podam jest całkowicie bezpieczny? Znaczy, że nikt jakoś go nie ściągnie przez internet?
Strasznie mi się to podoba, tylko trochę się boje tak adres swój w internet wysłać.
ovca   Per aspera donikąd
30 października 2010 22:13
Hija, adres wyświetli się tylko wtedy, kiedy ktoś go wylosuje.
Nie ma go w googlach, ani w wyszukiwarce ich strony.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 października 2010 22:49
ale fantastyczna sprawa!  😜
właśnie się zarejstrowałam i zebrałam 5 adresów. trafił mi się jeden Polak, również Rosjanka, która kocha konie, Amerykanka, która uczy się japońskiego, dziewczyna z Estonii i Niemiec, do którego nie wiem co napisać
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
31 października 2010 08:29
Wygląda na bardzo interesującą inicjatywę. Na pewno zarejestruję się w chwili wolnego czasu.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
31 października 2010 09:18
o rety o rety ŚWIETNE !!!
'wylosowałam' studentkę z Szanghaju 🙂 [w przeciwieństwie do Edytki mam tylko jeden adres jak na razie]
czy jeśli wyślę do niej kartkę, to ona mi odpisze, czy mogę spodziewać się pocztówki z innego krańca świata ? 😉
a można wysyłaś pocztówki rękodzieła?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 października 2010 09:59
Wilejka, jeśli podasz adres, może Ci odpisać, a dostaniesz losowo od kogoś innego.

sznurka, oczywiście, że można, choć niektórzy użytkownicy mają zaznaczone, jakie chcą pocztówki i na przykład bardzo nie chcę dostawać nic w kopertach.
ja moje pierwsze pocztówki wysyłam do Rosji, Białorusi, Finlandii, Japonii i Tajwanu  😉
Już nie mogę się doczekac mojej pierwszej pocztówki  🏇
W sumie zauważyłam, że najwięcej ludzi  nie życzy sobie pocztówek hand-made i reklamowych, gratisowych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się